Son dakika... Meteoroloji'den yeni hava durumu raporu! İstanbul'a kar uyarısı: İlçe ilçe açıklandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Aralık 17, 2021 07:22

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu raporuna göre bugün Düzce, Zonguldak, Siirt ve Hakkâri çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar bekleniyor. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Şen ise, ’Pazartesi akşamından itibaren daha soğuk hava geliyor. İstanbul kar soğukluğuna inecek. 4 dereceye kadar iniyor ama nemde bir problem var onu takip ediyoruz. Anadolu Yakası'nda salı ve çarşamba günü kar görebiliriz.’ dedi.

Haberin Devamı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Güney Ege ile Antalya, Burdur ve Isparta çevreleri hariç tüm yurdun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimler ile Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın, Batman, Siirt ve Hakkâri çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, batı bölgelerde mevsim normallerinin altında, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Haberin Devamı

Son dakika... Meteorolojiden yeni hava durumu raporu İstanbula kar uyarısı: İlçe ilçe açıklandı

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın, Batman, Siirt ve Hakkâri çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar, buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN KAR UYARISI

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen İstanbul’da pazartesi gününden itibaren sıcaklıkların İstanbul’da daha da düşeceğini belirtirken şu açıklamalarda bulundu.

İstanbul’da nemli bir iklim var. İstanbul’da bugün yağışlar devam ediyor. Çatalca ve Silivri’de karasal iklim etkili, İstanbul’da ise Boğazların etkisi ile daha nemli ılıman iklim etkili. Yağış 10 gündür devam ediyor toprak artık çekmiyor, su baskınlarına karşı dikkat edelim.

Sıcaklığın kar sıcaklığına inmesi gerekiyor o da 4-5 derece civarında. Bir de yanında nem olması gerekiyor. Bu ikisi bir arada İstanbul’da nadir olarak oluyor.

Haberin Devamı

İstanbul’da her sene kar yağışı beklenti halinde kalıyor.

Yarın hava karla karışık yağmur sıcaklığına iniyor, sıcaklık 6 derece civarında. Bursa’da ve Anadolu’da kar yağışı olacak.

İstanbul’da yükseklerde belki kar yağışı kısa süreli olabilir. Salı günü veya pazartesi akşamından itibaren daha soğuk hava geliyor. Kar soğukluğuna inecek İstanbul. 4 dereceye kadar iniyor ama nemde bir problem var onu takip ediyoruz. Poyraz’dan kuzey doğuluya dönerse kar yağışı yapar. Anadolu yakasında salı ve çarşamba günü kar görebiliriz.

Sıcaklıklar 1 dereceye kadar düşebilecek. İstanbul için kar durumu bu şekilde.

İSTANBUL VALİLİĞİ 4 GÜNE DİKKAT ÇEKTİ

İstanbul Valiliği, kentte karla karışık yağmurun etkili olacağını belirtti. Valilik, 4 günlük hava durumunu açıkladı.  Olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması istenilen açıklamada gün gün hava durumu şu şekilde belirtildi:

- Cuma: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, batı ilçelerinin (Silivri, Çatalca, Arnavutköy) yüksekleri karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

- Cumartesi: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu ve karla karışık yağmurlu, batı ilçelerinin (Başakşehir, Çatalca, Silivri) ve ilin yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

- Pazar: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, batı ilçelerinin (Arnavutköy, Çatalca, Silivri) karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Haberin Devamı- Pazartesi: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

- Salı: Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Arnavutköy, Ataşehir, Bağcılar, Başakşehir, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Pendik, Sancaktepe, Silivri, Sulatngazi, Ümraniye) geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; Kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Cumartesi ve Pazar günlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyretmesi bekleniyor. 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Kırklareli ile Bursa ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Haberin Devamı

EDİRNE °C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 4°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KOCAELİ °C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

EGE

Çok bulutlu, akşam saatlerinde Kütahya çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Kuzey Ege'nin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, İzmir ve Manisa çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 1°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı

DENİZLİ °C, 7°C
Çok bulutlu

İZMİR °C, 14°C
Çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 8°C
Çok bulutlu

AKDENİZ

Haberin Devamı

Çok bulutlu ve Doğu Akdeniz ile Antalya'nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Toroslar Mevkii'nde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ADANA °C, 15°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 16°C
Çok bulutlu, doğu ilçeleri sağanak yağışlı

HATAY °C, 13°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 4°C
Çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 4°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 2°C
Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

KONYA °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

YOZGAT °C, 1°C
Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi, Düzce, Zonguldak ve Bartın’ın kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak (30-60 kg/m²), iç kesimlerinde (500 metre üzeri rakımlı yerlerde) yer yer kuvvetli kar (10-20 cm) şeklinde olması bekleniyor.

BOLU °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

DÜZCE °C, 6°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda kuvvetli yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde kuvvetli kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 3°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 7°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda kuvvetli yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde kuvvetli kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

ÇORUM °C, 4°C
Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 11°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

TOKAT °C, 8°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

TRABZON °C, 12°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Elazığ çevrelerinde yağmurlu, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi, Hakkâri ve Batman çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

ELAZIĞ °C, 7°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ERZURUM °C, 2°C
Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde kar yağışlı

KARS °C, 0°C
Çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif kar yağışlı

VAN °C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 10°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 11°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT °C, 7°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri (900 metre ve üzeri) kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışlı

ŞANLIURFA °C, 12°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!