Son dakika: Meteoroloji uyardı! Sağanak yağış bekleniyor

Güncelleme Tarihi:

Son dakika: Meteoroloji uyardı Sağanak yağış bekleniyor
Oluşturulma Tarihi: Nisan 21, 2021 09:07

Meteoroloji'den alınan son dakika bilgisine göre, Marmara'nın güney ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda sağanak yağış bekleniyor.

Haberin Devamı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre, rüzgarın bugün Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden, Erzincan’ın doğusu, Erzurum, Bingöl, Kars, Ardahan, Ağrı ve Muş çevreleri ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde fırtına ve kısa süreli kuvvetli fırtına (60-90 kilometre/saat) şeklinde esmesi öngörülüyor.

Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Marmara'nın güney ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Ordu ve Siirt çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi öngörülüyor.

Güney, iç ve doğu bölgelerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde, batı kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Haberin Devamı

Ülkenin doğusunda beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar ile soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem taşıyor.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise hava durumu ile ilgili olarak şu bilgileri paylaştı:

Nisan ayının başlarında da sıcaklıklar yükselir gibi oldu ama Pazar günü kasvetli idi. Bu hafta bahar biraz daha kendini belli edecek. İstanbul’da cumartesiye kadar yağış yok.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin özel bir iklimi var, sıcak hava ilk o bölgeyi etkiliyor. Ankara’da 20 dereceyi geçiyor, İstanbul’da 17 dereceyi geçemiyor. Bugün Marmara’nın güneyi Trakya’da yağış var yarın çekiliyor. Cuma günü hiç yağış yok. Cumartesi günü kuzeyden soğuk geliyor. Batı bölgelerimizde Pazar günü pazartesi günü yağış geliyor.

Batıda ortalamalar dahilinde sıcaklık. Bu hafta çok önemli meteorolojik olay gözükmüyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!