GeriGündem Son dakika: E-Okul üzerinden dijital karneler erişime açıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika: E-Okul üzerinden dijital karneler erişime açıldı

Son dakika: E-Okul üzerinden dijital karneler erişime açıldı

Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı, e-Okul üzerinden ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki yaklaşık 18 milyon öğrencinin karne ve başarı belgelerini erişime açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), e-Okul sisteminde yoğunluk yaşanmaması için karneleri çevrimiçi olarak erişime açtı. Talep edenlere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diplomaları 2 Temmuz’dan itibaren okul müdürlüklerince verilecek. Salgın kapsamında alınan önlemler doğrultusunda birçok okulda tören düzenlenmedi ancak bazı özel okullar karneleri isteyen öğrencilere yüz yüze vermeyi tercih etti.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 2020-2021 eğitim-öğretim yılını da ağırlıklı olarak EBA üzerinden verilen eğitimlerle tamamlayan öğrenciler bugünden itibaren karnelerini e-Okul üzerinden görebilecekler.

Son dakika: E-Okul üzerinden dijital karneler erişime açıldı

TELAFİ 5 TEMMUZ’DA

MEB, 21 Haziran’dan itibaren okullarda öğrencilerin gereksinimleri doğrultusunda etkinlikler planlandığını açıkladı. Bir buçuk yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı’nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan ‘Telafide Ben de Varım’ programına başvurular 21 Haziran-2 Temmuz arasında yapılacak. Telafi eğitimi programı, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında düzenlenecek. Eylülde ilkokula başlayacak olup okul öncesi eğitimden yararlanamamış çocukların akranlarıyla eşit şartlarda derslere başlamalarını sağlamak için yaz okulları açılacak. Okul öncesi eğitimde, velilerin tam gün eğitim talepleri ise açılacak çocuk kulüpleriyle karşılanacak.

Son dakika: E-Okul üzerinden dijital karneler erişime açıldı

2. SINIFLAR İÇİN OKUMA YAZMA TARAMASI

Program kapsamında, 1’inci sınıftan 2’nci sınıfa geçen öğrenciler için okuma yazma taraması başlatılacak, bu taramaların sonuçlarına göre, ihtiyacı tespit edilen öğrencilere ek ders ve ek materyal desteği sağlanacak. Ayrıca 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) uygulamasıyla desteklenecek. Destekleme programı için 1-8’inci sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan çalışma kitapları ve 1-4’üncü sınıf öğrencilerine tamamlayıcı çalışma yaprakları ise eylül ayında ücretsiz dağıtılacak.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False