Son dakika: Reina'ya saldıran teröristin video görüntüsü ortaya çıktı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ocak 02, 2017 14:01

İstanbul Ortaköy'deki ünlü eğlence mekanı Reina'ya saldıran ve 39 kişiyi katleden teröristin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Teröristin selfie çekilirken ki görüntüsü ortaya çıktı. Öte yandan Reina'daki terör saldırısına ilişkin gözaltı sayısının 12'ye yükseldiği belirtiliyor.

Haberin Devamı

İstanbul'da yılbaşı gecesi eğlence mekanı Reina'yı kana bulayan teröristin yakalanması için yoğun çalışmalar devam ediyor. 39 kişinin hayatını kaybettiği, 65 kişinin yaralandığı terör saldırısına ilişkin soruşturma sürdürülüyor. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, yaptıkları çalışmalarda yılbaşı gecesi gerçekleşen terör saldırısıyla ilgili olabileceğini değerlendirdiği 8 kişiyi gözaltına almıştı. Akşam saatlerinde gözaltı sayısının 12'ye yükseldiği öğrenildi. 

Son dakika: Reinaya saldıran teröristin video görüntüsü ortaya çıktı

SELFIE ÇEKTİĞİ GÖRÜNTÜSÜ YAYINLANDI

Ortaköy'de bir gece kulübüne silahlı saldırı düzenleyen saldırganın selfie çekilirken ki görüntüsü ortaya çıktı.

Haberin Devamı

Ortaköy'de yeni yılın ilk saatlerinde bir gece kulübüne silahlı terör saldırısı gerçekleştiren saldırganı yakalamak için çalışmalar sürerken, zanlının İstanbul'da selfie çekildiği viedo görüntüsü ortaya çıktı.

DİĞER VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Haberin Devamı

İHA'nın bu akşam geçtiği habere göre Reina'deki terör saldırısını gerçekleştiren saldırganın yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde teröristin bir gişe sorumlusu ile konuştuğu görülüyor. Görüntünün bir döviz bürosunda kaydedildiği iddia ediliyor. Güvenlik güçlerinin zanlıyı arama çalışmaları ise sürüyor.  

Son dakika: Reinaya saldıran teröristin video görüntüsü ortaya çıktı

Reina'daki kanlı saldırıyı gerçekleştiren teröristin tespit edilen fotoğraflarından...

KOYU RENK ANORAK, ÇEKİK GÖZLÜ, GENİŞ ELMACIK KEMİKLİ YÜZ

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, izledikleri güvenlik kamera görüntülerinden saldırganın bir başka görüntüsüne de ulaşmıştı. Söz konusu fotoğraf habercilerle paylaşıldı. Üzerinde koyu renkli anorak bulunan kişi çekik gözleri, geniş elmacık kemikli yüzüyle dikkati çekiyor. 

Haberin Devamı

Son dakika: Reinaya saldıran teröristin video görüntüsü ortaya çıktı
Güvenlik güçleri teröristi her yerde arıyor. 

Son dakika: Reinaya saldıran teröristin video görüntüsü ortaya çıktı

Teröristle ilgili dün akşam da MOBESE'ye yansıyan bu görüntüsüne ulaşılmıştı. 

EŞKÂLİ, BAĞLANTILARI, UYRUĞU BELLİ OLDU

CNN Türk muhabiri Hakan Tunç ise bu sabah son bilgileri paylaştı... Yayın yasağı nedeniyle belli bilgileri paylaşan Tunç şunları söyledi:

"Saldırgan hala aranıyor. Saldırganın eşkâli, bağlantıları, uyruğu ve yüzü mevcut. Polis çalışmaları sürdürüyor. Saldırganın eşkâl bilgisi kesinleşti. İsmi açıklanmayan teröristin gerçek fotoğrafı ortaya çıktı. Polis dün gece şüphelinin fotoğrafını basınla paylaştı.

Haberin Devamı

Güvenlik güçleri dün akşam teröristin güvenlik kameraları görüntülerinden elde ettiği fotoğrafı basın mensuplarıyla paylaştı.

Olay Yeri İnceleme Şubesi tüm delilleri topladı. Delillerle ilgili çalışmalar sürüyor. Polis kriminal çalışmaları da devam ediyor. Terörist, uzun namlulu bir silah kullanmıştı. Kaçarken de silahı olay yerinde bırakmıştı. Silah, mermi çekirdekleri, boş kovanların balistik incelemesi sürüyor.

TOPLAM 7 DAKİKA

01.15 saldırının başlangıcı, 1.22 saldırganın kaçışı. Toplam 7 dakika içerisinde terörist 39 kişinin canını alıyor, 65 kişiyi yaralıyor, üzerini değiştiriyor ve gözlerden kayboluyor. Güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan görüntülerde teröristin ateş açarak Reina'ya girdiği görülüyor. Onun gelişini gören kişiler kendilerini can havliyle yere atıyor. Görüntüleri inceleyen güvenlik görevlileri teröristin bir profesyonel bir cani olduğunu düşünüyorlar.

Haberin Devamı

KAYITLAR GERİYE DÖNÜK İNCELENİYOR

MOBESE kayıtları, güvenlik kamerası kayıtları geriye dönük olarak tek tek inceleniyor. Hangi ilçeden taksiye bindi, hangi güzergahı izleyerek Reina'nın önüne geldi hepsi belli, bağlantıları belli. Teröristin daha önce olay yerinde keşif yaptığı düşünülüyor. Eğlence mekanını çok iyi bildiği değerlendiriliyor"

Son dakika: Reinaya saldıran teröristin video görüntüsü ortaya çıktı

'TERÖRİST TECRÜBELİ BİR KATİL'

Öte yandan saldırıya ait güvenlik kamerası görüntülerini analiz eden terör uzmanı Emekli Yüzbaşı Abdullah Ağar, teröristle ilgili dikkat çeken tespitlerde bulundu. Ağar terörist için, “Terörist kalçadan atışta ve çabuk atışta çok iyi. Böyle bir meleke oluşması için binlerce mermi atmaya ihtiyacı var. Bu mermileri atmış, hem de gerçek çatışma ortamlarında. Masum insanlara ateş etme konusunda ise hiç tereddütü yok. Tam bir katil. Yakın mesafe ve/veya meskun mahallerde tecrübeli. Bir de sağ tarafından mermi yemiş gibi. Adımları simetrik değil” dedi.

Tüm bunların teröristin ‘eğitimli bir saldırgan’ olduğuna işaret ettiğini belirten Ağar, “İçeride kalış süresinin sadece 5 buçuk dakika olduğu ve süre içinde 6 şarjör değiştirdiği ifade ediliyor. Kaleş’te 180 mermiye denk geliyor. Saldırgan; kararlı, pratik, nasıl sonuç alınacağını bilen, soğukkanlı, uzman ve sızma eylem, sıyrılma güdümlü” diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!