GeriGündem Okullarda ikinci ara tatil ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Okullarda ikinci ara tatil ne zaman?

Okullarda ikinci ara tatil ne zaman?

Yaklaşık 18 milyon öğrenci 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini 18-22 Kasım'da yaptı gözler şimdi nisan ayında yapılması planlanan ikinci ara tatilin tarihinde. Milyonlarca öğrencinin yanı sıra öğrenci velileri ile eğitimciler de ara tatilin tarihini araştırıyor. Peki, ara tatil ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci henüz sömestr tatilinden çıkmasına rağmen, şimdiden ara tatil tarihine yönelik araştırmalarına hız verdi. İşte, MEB'in açıkladığı ikinci dönem ara tatil tarihi...

İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başladı. İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak, 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

SINAV TARİHLERİ

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav, 7 Haziran 2020'de gerçekleştirilecek.

İkinci yarıyılın sona ermesinin ardından Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 20 ve 21 Haziran 2020'de yapılacak. Başvuruları 6 Şubat-3 Mart'ta alınacak sınavın sonuçları, 23 Temmuz'da açıklanacak.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False