GeriGündem İstanbul milletvekili aday listesi (AK Parti, CHP, MHP, HDP İstanbul adayları)
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    2
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

İstanbul milletvekili aday listesi (AK Parti, CHP, MHP, HDP İstanbul adayları)

İstanbul milletvekili aday listesi (AK Parti, CHP, MHP, HDP İstanbul adayları)
refid:28674087 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

AK Parti, CHP, MHP ve HDP 2015 milletvekili aday listelerini YSK'ya teslim etti. İstanbul'dan adaylıkları kesinleşenler arasında sürpriz isimler yer aldı. İşte 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde İstanbul'dan aday gösterilenlerin listesi

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

İSTANBUL 1

1. İDRİS GÜLLÜCE YÜKSEK MÜHENDİS
2. MİHRİMAH BELMA SATIR YÜKSEK AVUKAT
3. EROL KAYA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
4. AHMET BERAT ÇONKAR YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
5. OSMAN CAN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
6.BERAT ALBAYRAK YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
7. İSMET UÇMA YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
8. METİN KÜLÜNK YÜKSEK MÜHENDİS
9. RAVZA KAVAKCI KAN YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
10. ERKAN KANDEMİR YÜKSEK MÜHENDİS
11. ALEV DEDEGİL YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
12. MEHMET ALİ PULCU YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
13. HASAN SERT YÜKSEK MÜHENDİS
14. HÜSEYİN YAYMAN YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
15. OSMAN BOYRAZ YÜKSEK MÜHENDİS
16. FAİK IŞIK YÜKSEK AVUKAT
17. HULUSİ ŞENTÜRK YÜKSEK MÜHENDİS
18. ŞEYMA DÖĞÜCÜ YÜKSEK AVUKAT
19. BİLAL TOPÇU YÜKSEK MUHASEBECİ
20. RABİA İLHAN YÜKSEK AVUKAT
21. FATMA VARANK YÜKSEK MİMAR
22. ADEM SEFER YÜKSEK MÜHENDİS
23. HURŞİT YILDIRIM YÜKSEK AVUKAT
24. FAHRİ YASİN ŞENER YÜKSEK İKTİSATÇI
25. PINAR KANDEMİR HACIBEKTAŞOĞLU YÜKSEK AVUKAT
26. AYŞE KARTAL YÜKSEK MUHASEBECİ
27. MUSTAFA DEMİRAL YÜKSEK AVUKAT
28. MUSTAFA ÖZMEN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
29. ESMA ERSİN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
30. ALİM ERDEMİR YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU
31. COŞKUN KOÇ YÜKSEK ECZACI

İstanbul milletvekili aday listesi (AK Parti, CHP, MHP, HDP İstanbul adayları)

İSTANBUL 2

1. VOLKAN BOZKIR YÜKSEK DİPLOMAT
2. AYŞE NUR BAHÇEKAPILI YÜKSEK AVUKAT
3. EKREM ERDEM YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
4. AZİZ BABUŞCU YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
5. DURMUŞ ALİ SARIKAYA YÜKSEK MÜŞAVİR
6. ETHEM TOLGA YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
7. ŞİRİN ÜNAL YÜKSEK ORDU MENSUBU
8. FATMA BENLİ YÜKSEK AVUKAT
9. HÜSEYİN BÜRGE YÜKSEK ÖĞRETMEN
10. SEVİM SAVAŞER YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
11. HAYDAR ALİ YILDIZ YÜKSEK AVUKAT
12. MARKAR ESEYAN YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
13. OKTAY SARAL YÜKSEK MÜHENDİS
14. AHMET HALDUN ERTÜRK YÜKSEK DOKTOR
15. AHMET BAHA ÖĞÜTKEN YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
16. AHMET HAMDİ ÇAMLI YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
17. HÜSEYİN HÜSNÜ KILIÇ YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
18. İBRAHİM SOLMAZ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
19. BEDRİ BAŞ ORTA SERBEST/ÖZEL
20. İSMAİL ERGÜNEŞ YÜKSEK AVUKAT
21. MEHMET ER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
22. PERİHAN TOĞAY YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
23. MUHARREM BALTACI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
24. REŞİDE YÜKSEL YÜKSEK DOKTOR
25. MAHMUT DOĞAN YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
26. SÜLEYMAN ENES KILIÇ YÜKSEK MÜHENDİS

İSTANBUL 3

1. MUSTAFA ŞENTOP YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
2. ÖZLEM ZENGİN YÜKSEK AVUKAT
3. FEYZULLAH KIYIKLIK YÜKSEK AVUKAT
4. MEHMET MUŞ YÜKSEK EKONOMİST
5. MEHMET DOĞAN KUBAT YÜKSEK AVUKAT
6. TÜLAY KAYNARCA YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
7. ABDURRAHİM BOYNUKALIN YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
8. HARUN KARACA ORTA MUHASEBECİ
9. UĞUR IŞILAK ORTA SANATÇI
10. MUSTAFA YENEROĞLU YÜKSEK AVUKAT
11. MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS
12. MEHMET METİNER YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
13. HALİS DALKILIÇ YÜKSEK İKTİSATÇI
14. MAHMUT ÖVÜR YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
15. YILDIZ SEFERİNOĞLU YÜKSEK AVUKAT
16. FATMA BETÜL SAYAN KAYA YÜKSEK MÜHENDİS
17. TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE YÜKSEK DİŞ HEKİMİ
18. MEHMET BAYKAN YÜKSEK AVUKAT
19. RESUL KURT YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
20. BETÜL BİRER ORTA SERBEST/ÖZEL
21. ABDULLAH BAŞCI YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
22. ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER YÜKSEK SAĞLIK GÖREVLİSİ
23. CELAL BABAYİĞİT YÜKSEK AVUKAT
24. HAKAN BAHADIR YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
25. HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR
26. YEŞİL AYTULUM TURUT ORTA SERBEST/ÖZEL
27. YASİN ZÜLBAHAROĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
28. ABDULLAH SADIKSOY YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
29. ARİF KALMAZ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
30. FATMA NUR YAVUZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL
31. FEVZİ DURMUŞ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

İstanbul milletvekili aday listesi (AK Parti, CHP, MHP, HDP İstanbul adayları)

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

İSTANBUL 1. BÖLGE

1 ŞAFAK PAVEY YÜKSEK LİSANS YÖNETİCİ
2 GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ YÜKSEK LİSANS DİŞ HEKİMİ
3 GÜRSEL TEKİN LİSE YÖNETİCİ
4 BARIŞ YARKADAŞ LİSE GAZETECİ
5 MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ YÜKSEK LİSANS MALİYECİ
6 MAHMUT TANAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
7 İLHAN KESİCİ YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
8 OĞUZ KAAN SALICI ÜNİVERSİTE SİYASET BİLİMCİ
9 İHSAN ÖZKES YÜKSEK LİSANS MÜFTÜ

10 ONURSAL ADIGÜZEL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
11 ALİ ÖZCAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
12 METİN AĞIRMAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
13 KADİR GÖKMEN ÖĞÜT ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
14 CEM HAYDAR BEKTAŞ YÜKSEK LİSANS EKONOMİST
15 BİRSEN TURSUN DEMİREL ÜNİVERSİTE DOKTOR
16 İRFAN KARACAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
17 BERHAN ŞİMŞEK YÜKSEK LİSANS YÖNETMEN
18 DERYA ŞENTÜRK ÜNİVERSİTE EKONOMİST
19 MUSTAFA CAN ATAKLI ÜNİVERSİTE GAZETECİ
20 NECDET SARAÇ ÜNİVERSİTE GAZETECİ
21 HASAN UZUNYAYLA ORTAOKUL İŞADAMI
22 OSMAN TANEY KORUTÜRK ÜNİVERSİTE EMEKLİ
23 İLKAY ORHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
24 ERKAN BAŞBOĞA ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
25 İRFAN HÜSEYİN YILDIZ YÜKSEK LİSANS MALİ MÜŞAVİR
26 NURETTİN SARIBAL ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
27 HÜSNİYE KAYA ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
28 ÖZGEN NAMA ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
29 SÜLEYMAN GÜZEL ORTAOKUL YÖNETİCİ
30 YAŞAR HASAN YALÇINKAYA ÜNİVERSİTE DOKTOR
31 DOĞAN ÇAKMAK ÜNİVERSİTE MÜHENDİS

İSTANBUL 2. BÖLGE

1 SELİNA DOĞAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
2 AYKUT ERDOĞDU ÜNİVERSİTE DENETÇİ
3 MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU YÜKSEK LİSANS AVUKAT
4 DURSUN ÇİÇEK YÜKSEK LİSANS EMEKLİ
5 SÜLEYMAN SENCER AYATA YÜKSEK LİSANS SOSYOLOG
6 GÜLAY YEDEKCİ ARSLAN ÜNİVERSİTE MİMAR
7 KADRİ ENİS BERBEROĞLU ÜNİVERSİTE EKONOMİST
8 DİDEM ENGİN YÜKSEK LİSANS MÜHENDİS
9 MUSTAFA SARIGÜL ÜNİVERSİTE İŞADAMI
10 YÜKSEL MANSUR KILINÇ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
11 CENGİZ ALP YÜKSEK LİSANS DOKTOR
12 ÇETİN SOYSAL LİSE EMEKLİ
13 MELDA ONUR ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
14 HÜLYA ÇİĞDEM ANAD İBRAHİMHAKKIOĞLU ÜNİVERSİTE GAZETECİ
15 GÜL YÜKSEL ÜNİVERSİTE SİYASET BİLİMCİ
16 ZEYNEL ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT
17 İNAN GÜNEY YÜKSEK LİSANS MALİ MÜŞAVİR
18 DURSUN BULUT ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
19 ÖZGÜR KOÇAK YÜKSEKOKUL İŞADAMI
20 MEHMET ERCAN KARAKAŞ ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
21 GÜVEN KARATAŞ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
22 SEYFULLAH BEYSÜLEN ÜNİVERSİTE EMEKLİ
23 MUSTAFA OZAN ŞER ÜNİVERSİTE İŞADAMI
24 TEVFİK CEM TÜZÜN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
25 MEHMET SEVİGEN LİSE İŞADAMI
26 HÜLYA GÜNTAŞ YÜKSEKOKUL ÖĞRETMEN

İSTANBUL 3. BÖLGE

1 BİHLUN TAMAYLIGİL ÜNİVERSİTE EKONOMİST
2 İLHAN CİHANER ÜNİVERSİTE AVUKAT
3 ENGİN ALTAY ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
4 ALİ ŞEKER ÜNİVERSİTE DOKTOR
5 ERDOĞAN TOPRAK YÜKSEKOKUL YÖNETİCİ
6 EREN ERDEM LİSE GAZETECİ
7 MURAT ÖZÇELİK ÜNİVERSİTE EMEKLİ
8 ZEYNEL EMRE ÜNİVERSİTE AVUKAT
9 MEHMET BEKAROĞLU ÜNİVERSİTE DOKTOR

10 SİBEL ÖZDEMİR YÜKSEK LİSANS ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
11 EMİNE GÜLİZAR EMECAN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
12 EFKAN BOLAÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
13 ÖZGÜR KARABAT ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
14 SÜLEYMAN ÇELEBİ İLKOKUL SENDİKACI
15 HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN ÜNİVERSİTE DİŞ HEKİMİ
16 ERHAN BOZAN ÜNİVERSİTE İŞADAMI
17 TÜLAY ATEŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT

İstanbul milletvekili aday listesi (AK Parti, CHP, MHP, HDP İstanbul adayları)

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

İSTANBUL 1. BÖLGE

İSTANBUL1 1 EDİP SEMİH YALÇIN

İSTANBUL1 2 İZZET ULVİ YÖNTER

İSTANBUL1 3 UYGAR SUPHİ AKTAN

İSTANBUL1 4 AHMET TURGUT

İSTANBUL1 5 ALPER ÇAĞRI YILMAZ

İSTANBUL1 6 MEHMET KILIÇ

İSTANBUL1 7 MEHMET HANEFİ BOSTAN

İSTANBUL1 8 BAYBORA CİHAN KAHVECİ

İSTANBUL1 9 RASİM ACAR

İSTANBUL1 10 NİHAL AĞCA

İSTANBUL1 11 SABRİ ŞENEL

İSTANBUL1 12 ALPER KAAN BORAN

İSTANBUL1 13 DURSUN ÇOLAK

İSTANBUL1 14 ZEKİ BULUT

İSTANBUL1 15 İSMAİL HAKKI ALTUN

İSTANBUL1 16 UMUR ARIKAN

İSTANBUL1 17 BÜLENT BUZ

İSTANBUL1 18 ABDULLAH AKKAYA

İSTANBUL1 19 AHMET ŞAHİN

İSTANBUL1 20 HASAN TÜFEKÇİ

İSTANBUL1 21 İSMET KOÇAK

İSTANBUL1 22 REZZA NESLİHAN VURAL BALCI

İSTANBUL1 23 SEMA BARLIN

İSTANBUL1 24 AYDIN İŞKUR

İSTANBUL1 25 BAHRİ BİLALOĞLU

İSTANBUL1 26 ASLI ERGÜN

İSTANBUL1 27 ÖMER FARUK EKŞİ

İSTANBUL1 28 FATİH ERYILMAZ

İSTANBUL1 29 BAŞAR ÜNAL

İSTANBUL1 30 EKREM DÜZGÜN

İSTANBUL1 31 EMİNE SAADET KARLIBEL

İSTANBUL 2. BÖLGE

İSTANBUL2 1 EKMELEDDİN MEHMET İHSANOĞLU

İSTANBUL2 2 CELAL ADAN

İSTANBUL2 3 MURAT BAŞESGİOĞLU

İSTANBUL2 4 ABDUL AHAT ANDİCAN

İSTANBUL2 5 ÖZCAN PEHLİVANOĞLU

İSTANBUL2 6 MEHMET ASLAN

İSTANBUL2 7 BAŞBUĞ PINARBAŞI

İSTANBUL2 8 ESRA SELİMOĞLU ŞENGÜL

İSTANBUL2 9 FETİ YILDIZ

İSTANBUL2 10 FÜSUN KAYAN ARDAMAN

İSTANBUL2 11 GÜLRU VARDAR

İSTANBUL2 12 AHMET ÖZYÜREK

İSTANBUL2 13 ALİ DERİNDAĞ

İSTANBUL2 14 MAHMUT MERT ERSİN

İSTANBUL2 15 ALAADDİN ULUDAĞ

İSTANBUL2 16 MUHAMMET EMİN ÖZKURT

İSTANBUL2 17 CAN ALİ AKSU

İSTANBUL2 18 NURETTİN ATALAY

İSTANBUL2 19 NURHAN TOĞUÇ

İSTANBUL2 20FETİH AHMET ALPASLAN

İSTANBUL2 21 OSMAN BÜYÜKKAYA

İSTANBUL2 22 SEVGİ VARDARLI İNAL

İSTANBUL2 23 MESUT CAN PAKOVA

İSTANBUL2 24 OSMAN KAYGI

İSTANBUL2 25 METİN KILIÇ

İSTANBUL2 26 MUSTAFA YILMAZ

İSTANBUL 3. BÖLGE

İSTANBUL3 1 MERAL AKŞENER

İSTANBUL3 2 ATİLA KAYA

İSTANBUL3 3 İSMAİL FARUK AKSU

İSTANBUL3 4 ARZU ERDEM

İSTANBUL3 5 FUAT ÇAKIROĞLU

İSTANBUL3 6 MEHMET MÜFTÜOĞLU

İSTANBUL3 7 ERDEM KARAKOÇ

İSTANBUL3 8 MURAT TÜRKMEN

İSTANBUL3 9 HAYATİ ARKAZ

İSTANBUL3 10 AYŞE BIÇAK

İSTANBUL3 11 ALPASLAN ALPASLAN AKARSU

İSTANBUL3 12 AHMET SAVAŞ ÇOLAK

İSTANBUL3 13 BAHATTİN ŞENGÜL

İSTANBUL3 14 IŞIL DAMLA ŞENER YAMANER

İSTANBUL3 15 FAZLI YURDABAK

İSTANBUL3 16 VOLKAN YILMAZ

İSTANBUL3 17 HALİT TUNA

İSTANBUL3 18 CELAL KARAPINAR

İSTANBUL3 19 İSA İLYASOĞLU

İSTANBUL3 20 GÖKHAN YAMANER

İSTANBUL3 21 MESUT YILDIRIM

İSTANBUL3 22 TAHİR PAK

İSTANBUL3 23 HAKAN ÇORAK

İSTANBUL3 24 BÜNYAMİN ÇİFTÇİ

İSTANBUL3 25 AYTEKİN HORASAN

İSTANBUL3 26 SEVİNÇ GÜMÜŞ

İSTANBUL3 27 SERDAR ÖKTEM

İSTANBUL3 28 DİDEM KARATAŞ

İSTANBUL3 29 KAMİL AKSU

İSTANBUL3 30 EKREM SARISOY

İSTANBUL3 31 MERRİN HASİPOĞLU


İstanbul milletvekili aday listesi (AK Parti, CHP, MHP, HDP İstanbul adayları)

HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

İSTANBUL 1. BÖLGE


SELAHATTİN DEMİRTAŞ
HÜDA KAYA
ERDAL ATAŞ
SERPİL KEMALBAY
ABDULLAH BÜLENT ULUER
HASAN GÜLÜM
NURİYE AVŞAR
NİLGÜN ONGAN
KEMAL PEKÖZ
SEZİN UÇAR
MURAT MIHÇI
SEMRA GÜVEN ALKAN
MUSA PİROĞLU
HÜRRİYET ÖZÇELİK
ÇAĞDAŞ KÜÇÜKBATTAL
ÜMİDE AYSU
ABDULBAKİ BOĞA
SÜHEYLA İNAL
ALTAN AÇIKDİLLİ
NURHAN YILDIRIM
CEMAL ÇOBAN
FİLİZ YALÇIN
ÖMER AŞKARA
NECMİYE GÜNEŞ
AHMET AYDIN
SEMİHA AYŞE ÖKTEN STULLTHOFF
HASAN HÜSEYİN KÜÇÜKAYDIN
BESTE KAPLAN
FATMA SAYGILI
AYŞEGÜL ŞEREFHANOĞLU
ERMAN ASUMAN ERGİN

İSTANBUL 2. BÖLGE
TURGUT ÖKER
FİLİZ KERESTECİOĞLU
SEZAİ TEMELLİ
ŞERİFE ERBAY
SALİH ŞAHİN
ARİFE ÇINAR
TAHSİN YEŞİLDERE
GÜLSÜM AĞAOĞLU
DENİZ ZARAKOLU
FLOR ULUK BENLİ
EMİNE GÜNGÖR ÖZTÜRK
EYÜP GÜNEYSEL
FATMA ÖZDEMİR
ABDULLAH BARAN
MELİHA VARIŞLI
MEHMET SALTOĞLU
ELİF ŞAHSIN SIRLIOĞLU
HIDIR KARADAŞ
İNCİSEL ALPTEKİN
SABRİ GÜL
SAİME OĞUZHAN
FERİDE ELÇİN
BARIŞ KOÇAK
DİLBER KOÇAK
MELTEM TÖKER

İSTANBUL 3. BÖLGE
PERVİN BULDAN
KARABET PAYLAN
LEVENT TÜZEL
ALİ KENANOĞLU
BEYZA ÜSTÜN
AYŞE BERKTAY
KEMAL PARLAK
ABDULHEKİM DAŞ
ZEHRA ŞAHİN
ŞEFİKA GÜRBÜZ
HALİME YAVUZ
EYÜP ERSÖNMEZ
HÜLYA İMAK
FIRAT EPÖZDEMİR
FATMA BEYHAN EROĞLU ER EYÜPOĞLU
M.ŞERİF ÖNER
NAZİRE GÜNEŞ
YAKUP MAVZER
ELİF BULUT
SEVGİ YALÇIN
SUNER SAKÇI
DİLEK SULTAN NAYMAN
ERKAN METİN
NERGİZ VASFİOĞLU
ERHAN DAŞKAYA
BURCU DEMİRBAŞ
ABDULCELİL ÖZTEKİN
CEMİLE AKGÜN
HÜLYA BAYRAM
MEHMET TORUŞ
HALİL SAVDA

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle