EKSTRA
MENÜ

Şafak Pavey

Şafak Pavey haberleri sayfasında güncel ve son dakika Şafak Pavey hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 453 Şafak Pavey haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Şafak Pavey 10 Temmuz 1976, Ankara doğumluTürk diplomat ve siyasetçi.

Ayşe Önal'ın kızıdır. Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdikten sonra yüksek lisansını London School of Economics'de tamamlamıştır. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve giriş seviyesinde Arapça, Farsça bilmektedir. Uluslararası işaret diliyle de konuşabilmektedir.


Şafak Pavey Haberleri

Şafak Pavey hakim karşısına çıktı

Şafak Pavey hakim karşısına çıktı

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görülen MİT TIR'ları davası sırasında adliye içinde yürüyüş ve gösteriye katıldığı iddiasıyla "Toplantı ve Yürüyüşleri Kanunu'na Muhalefet" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan eski CHP Milletvekili Şafak Pavey bugün çıktığı ilk duruşmada beraat etti.

25.09.2018Gündem
Baykal, Pavey’in odasına geçecek

Baykal, Pavey’in odasına geçecek

En yaşlı üye sıfatıyla TBMM Geçici Başkanı olarak milletvekili yemin töreninde TBMM Genel Kurulu’nu açacak olan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a, Ana Bina 1. katta, daha önce eski CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’in odası verildi.

2.07.2018Gündem
Son Dakika: CHP İstanbul İl Başkanı belli oldu

Son Dakika: CHP İstanbul İl Başkanı belli oldu

CHP 36. Olağan İl Kongresinde 643 delegenin 325’inin oyunu alan Canan Kaftancıoğlu, CHP’nin ilk kadın İstanbul İl Başkanı seçildi. Cemal Canpolat ise 318 oyda kaldı.

13.01.2018Gündem
CHPli Şafak Paveyin milletvekilliği düştü

CHP'li Şafak Pavey'in milletvekilliği düştü

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey'in, TBMM Başkanlığına sunduğu, "milletvekilliği görevinden istifa" talebi, TBMM Genel Kurulu'nda oylanarak kabul edildi. Böylece Pavey'in milletvekilliği düştü.

25.10.2017Gündem
CHPde Pavey üzüntüsü

CHP'de Pavey üzüntüsü

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’in ‘sağlık sorunlarını daha fazla erteleyemeyeceğini’ açıklayarak istifasını duyurmasının ardından CHP’liler neden bıraktığını anlamaya çalışıyor.

16.09.2017Gündem
Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti

Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, “gözardı ettiği sağlık sorunlarını daha fazla erteleyemeyeceği” gerekçesiyle milletvekilliğinden istifa ettiğini duyurdu.

15.09.2017Gündem
CHPde grup başkanvekilliğine 12 aday adayının çıkması ağabey formülünü gündeme getirdi

CHP'de grup başkanvekilliğine 12 aday adayının çıkması 'ağabey' formülünü gündeme getirdi

CHP’de kulisler hareketlendi. Levent Gök’ün yeniden aday olmasının beklenmediği grup başkanvekilliğine 12 aday adayının çıkması, Meclis Başkanvekili Hamzaçebi’nin “ağabey” formülüyle grup başkanvekilliğine kaydırılması önerisini gündeme taşıdı.

12.09.2017Gündem
Adalet toplum vicdanının kalitesidir

Adalet toplum vicdanının kalitesidir

Çanakkale’deki Adalet Kurultayı’nda siyasetçiler ve vatandaşlar farklı başlıklarda adaleti sorguluyor. ‘Sosyal medyada adalet’ arayışının moderatörü olan CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’le, sosyal medyanın siyasete ve topluma etkilerini konuştuk. Pavey’e göre, empati duygusundan yoksun toplumlarda sosyal medyanın bir iletişim devrimi değil kitlesel felaket olma ihtimali daha yüksek...

27.08.2017Gündem
Sosyalistlerden AB desteği için 3 şart

Sosyalistlerden AB desteği için 3 şart

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu Sosyalist ve Demokratlar Grubu Başkanı Gianni Pittella ve beraberindekilerle görüştü. Heyet, Anayasa değişikliği sonrası Cumhurbaşkanı’na tanınan bazı yetkilerin demokrasi ile bağdaşmadığını savunarak, Türkiye’nin AB’ye üyeliğine desteği sürdürmek için üç şart öne sürdü.

11.05.2017Gündem
Tutuklu gazeteci cezaevinde evlendi

Tutuklu gazeteci cezaevinde evlendi

SİLİVRİ Cezaevi’nde tutuklu bulunan Alman Die Welt muhabiri Deniz Yücel, televizyon yapımcısı Dilek Mayatürk ile evlendi.

12.04.2017Gündem
Mahkemeye taşındı

Mahkemeye taşındı

Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Meclis kürsüsündeki kelepçeli eylemi sırasında ‘kendisine saldırdıkları’ gerekçesiyle AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz ve Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç başta olmak üzere AK Partili kadın vekiller hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

25.01.2017Gündem
Kimse Yok Mudan Mecliste kavgaya

'Kimse Yok Mu'dan Meclis'te kavgaya

TBMM’deki anayasa teklifi görüşmeleri sırasında, Anayasa’da yapılan değişikliklerden çok vekillerin kavgalarını konuştuk. En çok da 19 Ocak gecesi, havada uçuşan saçlarla, Genel Kurul salonunda yankılanan çığlıklarla, öncekilerden çok farklı olan kadın vekiller kavgasını...

21.01.2017Gündem
Eşim için dua edin

'Eşim için dua edin'

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, eşi Hülya Sancaklı’nın ateşli silahla yaralanması sonrası ilk kez geldiği TBMM’de kendisine destek olan herkese teşekkür etti, eşi için de dua istedi. Vekiller Sancaklı’ya geçmiş olsun dileklerini iletti.

21.01.2017Gündem
Bilanço ağır

Bilanço ağır

MECLİS’TEKİ Anayasa görüşmelerinde önceki akşam kadın milletvekilleri arasındaki kavganın bilançosu ağır oldu.

20.01.2017Gündem
Anayasa değişiklik teklifinin altı maddesi daha kabul edildi

Anayasa değişiklik teklifinin altı maddesi daha kabul edildi

Anayasa değişiklik teklifinin ikinci turunda, 12'nci, 13'üncü, 14'üncü, 15'inci, 16'ncı ve 17'nci maddeleri kabul edildi. Ayrıca önceki gün meydana gelen kavgada kolundaki protezi düşen CHP’li Şafak Pavey oy kullanmaya protezsiz bir şekilde tekerlekli sandalye ile geldi.

20.01.2017Gündem
Şafak Pavey, TBMMdeki olayı anlattı

Şafak Pavey, TBMM'deki olayı anlattı

TBMM'deki anayasa görüşmelerinin ikinci turunda, dün akşam bazı kadın milletvekilleri arasında çıkan kavgada yaralanan İstanbul Milletvekili Şafak Pavey yaşananları anlattı.

20.01.2017Haber
CHP’li Şafak Pavey, TBMM’deki olayı anlattı: Uluslararası sözlükte milletvekili değil, haydut deniyor

CHP’li Şafak Pavey, TBMM’deki olayı anlattı: Uluslararası sözlükte milletvekili değil, haydut deniyor

TBMM’deki anayasa görüşmelerinin ikinci turunda, dün akşam bazı kadın milletvekilleri arasında çıkan kavgada yaralanan CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, tedavi gördüğü hastanede açıklama yaptı. Pavey, "İnsanı dehşete düşüren bir nefretle aynı görüşte olmadıklarına fiziki güç kullananlara uluslararası sözlükte milletvekili değil, haydut deniyor. Bu tamamen bir saldırıydı. Kavga, kendilerinin ürettiği bir kelimedir" dedi.

20.01.2017Gündem
AK Partili Gökçen Özdoğan Enç, TBMM’deki kavgayı anlattı

AK Partili Gökçen Özdoğan Enç, TBMM’deki kavgayı anlattı

TBMM’de anayasa değişiklik paketi görüşmeleri sırasında kendisini kürsüye kelepçeleyen Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka’ya müdahale ettiği sırada HDP’li kadın milletvekillerine tekme attığı belirtilen AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, asıl kendisinin saldırıya uğradığını ileri sürdü. Enç, "Görüntüler dikkatli izlenirse, 4 HDP milletvekilinin şahsıma şiddet uygulama görüntüleri var. Hilal yapıp aralarına alıp mermer merdivenlere itmeleri sonucu tamamen nefsi müdafaa, kendimi korumak adına yapmış olduğum hareket var. Mermere düştüğüm zaman kalçam, belim ve sağ kolum travma görmüş, Allah’a şükür kırığım yok. Daha önceden boyun fıtığım vardı. Onun açıldığını beyin cerrahının da bunu mutlaka tedavi etmek için ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Ama oylamalar var biliyorsunuz. Şu an böyle bir durum söz konusu değil. Daha ileriki bir zamanda ameliyat gerçekleşecek" dedi

20.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

40 şahane kadın, 40 su gibi şıkır şıkır hikaye

Tahmin edersin tabii Aysel Gürel'in ezberindeki hiç bir anneye benzemeyeceğini. Onun gibisine Game of Thrones'daki bütün krallıklarda bile denk gelemeyeceğini.

21.02.2019

Mehmet Bey, siz ki yatak odasına bile girdiniz, siz anlatın şu şımarık kıza

GAZETECİ o günü kitabın 26’ncı sayfasında şöyle anlatıyor:

8.02.2019

Türbanlı kız matematikten ‘pekiyi’ alırsa inanır mısınız

ALMANYA Şansölyesi Merkel Türk kökenlilerle sohbet ediyor.

27.08.2018

Şafak Pavey: Adalet toplum vicdanının kalitesidir

Çanakkale’deki Adalet Kurultayı’nda siyasetçiler ve vatandaşlar farklı başlıklarda adaleti sorguluyor. ‘Sosyal medyada adalet’ arayışının moderatörü olan CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’le, sosyal medyanın siyasete ve topluma etkilerini konuştuk. Pavey’e göre, empati duygusundan yoksun toplumlarda sosyal medyanın bir iletişim devrimi değil kitlesel felaket olma ihtimali daha yüksek... İşte Pavey röportajı:

28.08.2017

Bravooooo Saadet Öğretmen'e...

HANİ, bir Saadet Öğretmen vardı...

28.03.2017