GeriGündem Bursa'da dehşet anları! DHA muhabirleri genç kadını kurtardı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bursa'da dehşet anları! DHA muhabirleri genç kadını kurtardı

Bursa'da bir süre birlikte yaşadığı Tolgahan Toktaş tarafından bıçak zoruyla taksiye bindirilip, kaçırılmaya çalışan kadını o esnada oradan geçen Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabirleri Derya Evren ile İsmail Hakkı Seymen kurtardı. Tolgahan Toktaş'ın belinden bıçağı alıp kendisini sakinleştirmeye çalışan Derya Evren, genç kadını polis gelene kadar ajansın aracına bindirerek korudu. Saldırgan, müdahale sırasında tehdit ettiği gazetecilere, tutuklanıp cezaevine götürülürken ise 'beddua' etti...

Bursa'da yaşayan, 26 yaşındaki S.K. isimli kadın, 7 yıl önce tanıştığı ve 5 yıldır birlikte yaşadığı, 2 çocuğunun babası Tolgahan Toktaş'ı gördüğü şiddet nedeniyle terk etmeye karar verdi. 

Çocuklarını, Tolgahan Toktaş'ın annesine bırakan S.K., cep telefonu numarasını değiştirip, Nilüfer'deki Görükle Mahallesi'nde bir evde yaşamaya başladı. Bir süre sonra S.K.'nin oturduğu evi öğrenen Tolgahan Toktaş, kadını rahatsız etmeye başladı.

S.K., polise gidip, şikayetçi oldu. Bunun üzerine savcılık, Tolgahan Toktaş hakkında, uzaklaştırma kararı verdi.

KADINI BIÇAK ZORUYLA TAKSİYE BİNDİRDİ

Uzaklaştırma kararına rağmen, dün saat 14.00 sıralarında Görükle Mahallesi'ne giden Tolgahan Toktaş, S.K.'nin evine zorla girdi. Burada ikili arasında tartışma çıktı.

Toktaş darbettiği S.K.'yi mutfaktan aldığı ekmek bıçağı ile tehdit edip, taksiye bindirdi. 

Taksi sürücüsüne annesinin Akçağlayan Mahallesi’ndeki adresini tarif eden Toktaş, söz konusu adrese gelince, S.K.'yi indirmeye çalıştı. S.K. direnince, ikili arasında yeniden tartışma çıktı.

Bursada dehşet anları DHA muhabirleri genç kadını kurtardı

 
DHA MUHABİRLERİ MÜDAHALE ETTİ

Bu sırada caddeden geçen DHA muhabirleri Derya Evren ve İsmail Hakkı Seymen, Tolgahan Toktaş'ın belindeki bıçağı fark etti. Bunun üzerine otomobillerinden inip, olaya müdahale eden muhabirlerden Derya Evren, önce S.K.'yi taksiden indirdi, ardından da Toktaş'ın belindeki bıçağı aldı. Bu sırada İsmail Hakkı Seymen de yaşananları görüntüledi. Evren, Toktaş'ın zarar vermesini engellemek için S.K.'yi kendi kullandıkları otomobile bindirdi.

GÖRÜNTÜLENDİĞİNİ ANLAYINCA TEHDİT ETTİ

Görüntülendiğini fark eden Tolgahan Toktaş, kameraman İsmail Hakkı Seymen'e, "Bak senin ayaklarını kırarım diyorum anlamıyor musun?" diyerek tehditler yağdırdı.

Olayı görenlerin ihbarı üzerine kısa sürede adrese gelen polis, başka suçtan aranması olduğu öğrenilen Toktaş'ı gözaltına aldı. Derya Evren, saldırganın belinden aldığı ekmek bıçağını görevlilere teslim etti. Taraflar ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. 

'7 KEZ ŞİKAYET ETTİM '

Olaydan sonra başından geçenleri anlatan S.K., daha önce darbedildiği için 7 kez şikayetçi olduğunu vurgulayarak, "Ancak 7 kere de sadece ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Hiçbir davası bile görülmedi. Sadece uzlaştırmacılarla görüşülüp dosyalar kapatıldı fakat ben bu süre içinde sürekli darbedilmeye, sürekli tehdit edilmeye, sürekli hakarete maruz kalmaya devam ettim. En son bugün defalarca değiştirdiğim adresime ve defalarca değiştirdiğim telefona ulaşarak evime zorla girdi ve beni darbetti. Beni taciz etmeye çalıştı ve bıçakla tehdit ederek taksiye bindirdi. Taksiden kaçmaya çalışırken basın mensuplarının yardımıyla elinden kurtuldum. Kurtulduğumda yüzüm, gözüm morarmış haldeydi. Parmağım ve burnum kırık, alnımda, gözümde aşırı derecede morluklar var" dedi.

Bursada dehşet anları DHA muhabirleri genç kadını kurtardı'BUGÜN DEĞİL AMA BİR GÜN SENİ MUTLAKA ÖLDÜRECEĞİM'

"Bu benim ilk darbedilişim ve ölüm tehditleri alışım değil" diyen S.K., can güvenliğinin tehlikede olduğunu ifade ederek, "Gerek mesaj yoluyla gerekse kapılarımı kırarak geldiği evimde, 'Bugün değil ama bir gün seni mutlaka öldüreceğim' diyerek tehditler yağdırıyor. Yetkililerden artık buna 'dur' demelerini rica ediyorum. Çünkü, bir kadına yardım edilmesi için o kadının illa ölmesi gerekmiyor. Ben ölmeden bana yardım edin çünkü benim biri boşandığım ilk eşimden olmak üzere 3 çocuğum var. Bu çocuklar annesiz kalsın istemiyorum. Ben annesiz babasız büyüdüm. Yuvada büyüdüm. Bu yüzden çocuklarım da aynı acıyı çeksin istemiyorum. Yetkililere yalvarıyorum bize yardım etsinler. Bu adamın tutuklanması için ne gerekiyorsa yapılsın çünkü benim can güvenliğim yok, can güvenliğim tehlikede" diye konuştu.

Bu arada, polisteki sorgusu devam eden Tolgahan Toktaş'ın  6 suçtan adliyeye çıkartılacağı öğrenildi.

'DHA MUHABİRLERİ OLARAK ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ'

S.K.'yi Tolgahan Toktaş'ın elinden kurtaran DHA muhabiri Derya Evren, basın çalışanı olarak özellikle kadına karşı şiddete her zaman hassas yaklaştıklarını, olay sırasında vicdanının sesini dinlediğini söyledi. 

Evren, S.K.'yi yoldan geçerken gördüklerini belirterek, "İlk başta ne olduğunu anlamaya çalıştık ama daha sonra şüphelinin belinde bıçak olduğunu fark ettim. Kadının darbedilmesine gönlüm elvermeyince işi bırakıp olaya müdahale etmeye çalıştım. Kadını taksiden çıkarmaya çalıştım. Bu sırada adamın belindeki bıçak hala duruyordu. Kadını çıkardıktan sonra da şüphelinin belindeki bıçağı aldım. Kameraman arkadaşım Seymen de olası saldırıya karşı kamu adına görüntü çekti. Bugün saldırganın, kadını belki de katletmesini önledik, 10 dakika sonra gitmiş olsaydık belki de ona şahitlik edecektik. Biz DHA muhabirleri olarak elbette şiddetin her türlüsüne karşıyız ama özellikle kadına şiddetin önünde durmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız" dedi.

Bursada dehşet anları DHA muhabirleri genç kadını kurtardı'KADINLARA SES OLMAK ADINA GÖRÜNTÜ ÇEKTİM'

Olayı anlatan İsmail Hakkı Seymen de diğer kadınlara da ses olmak adına görüntü çektiğini belirterek şunları söyledi: 

"Derya araçtan inip, kadını taksiden indirerek kurtardı ardından da şahsın belindeki bıçağı aldı. Ben de bu sırada polis ekiplerine haber verdim ve olayı görüntülemeye başladım. Derya kadını kurtarırken bir taraftan da bu olayın diğer kadınlara da ses olması gerekiyordu. Biz DHA muhabirleri kurumumuzun da politikası olarak, şiddet ve özellikle kadına şiddet  konularında çok hassas davranıyoruz. Ben olayı görüntülediğim sırada şahıs sinkaflı kelimelerle beni tehdit etti, bacaklarımı kıracağını söyledi. Ancak biz böyle durumlarla çok sık karşılaşıyoruz ve bu durumu umursamıyorum. Biz mesleğimizin gereğini yapıyoruz, polis ve adliyenin de işini en iyi şekilde yapacağını düşünüyorum. Bu kişinin alabileceği en üst cezayı alacağını bir vatandaş olarak da umuyorum."

Bursada dehşet anları DHA muhabirleri genç kadını kurtardı

TUTUKLANINCA GAZETECİLERE BEDDUA ETTİ

Öğle saatlerinde polisler tarafından adliyeye çıkartılan Tolgahan Toktaş, 'kasten adam yaralamak' 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' 'silahla tehdit’ ve 'uzaklaştırma kararına muhalefet’ suçlarından tutuklandı.

Toktaş cezaevine götürülürken basın mensuplarının 'Pişman mısın?' sorusu üzerine 'İnşallah senin de başına gelir. Çoluğa çocuğa karış' diye karşılık verdi.

 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False