GeriGündem Bir il onları arıyordu... İyi haber geldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir il onları arıyordu... İyi haber geldi

Bir il onları arıyordu... İyi haber geldi
Abone Olgoogle-news

Uşak’ta, yaşları 13- 15 arasındaki 4 çocuktan dün akşam saatlerinden bu yana haber alınamıyor. Kayıp çocuklardan biri olan Ahmet Yumukun (15) annesi Atiye Tanrıverdi, çocukların Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde görüldüğü yönünde haberler aldıklarını söyledi. Ekiplerin yürüttüğü arama çalışmaları sonucu 4 çocuk Kütahya'nın Simavi ilçesinde bulunarak ailelerine teslim edildi.

Uşak’ta, dün akşam saatlerinden bu yana kayıp olan çocuklardan kız kardeşler Havva Coşkun (13) ve Ayşe Coşkun (15), iddiaya göre saat 17.00 sıralarında yanlarına aldıkları erzaklarla birlikte pikniğe gidiyoruz diyerek evden çıktı. Cep telefonlarını evde bırakan kardeşler bir daha geri dönmedi. Konuyla ilgili konuşan baba Hasan Coşkun, "Eşime ’hayvan barınağına gideceğiz, orada piknik yapacağız’ demişler, diğer aliler de gelmişler oralarda aramışlar hiçbir yerde bulamamışlar. Aldığımız haberlere göre dün akşam saatlerinde yolda çocukları gören bir adam durmuş nerelisiniz diye sormuş, onlar da biz Kütahya Pazarlarlıyız demişler, o da ben de oralıyım demiş onları Pazarlar’a kadar götürmüş. Bir an evvel çocuklarımızın bulunması işitiyoruz. Hiçbir sıkıntımız yok, yeter ki gelsinler. Vatandaşlarımızdan ve devletimizden yardım istiyoruz" dedi.

Bir il onları arıyordu... İyi haber geldi

’TELEFONU EVDE KALMIŞ’

Anne S.E. ise dört çocuğun da birlikte görüldüğünü, çocukların beraberlerinde 3 çanta götürdüklerini söyledi. S.E., "Elma, mandalina, salata, domates, poğaça gibi yiyecek malzemesi aldılar. ’Hayvan barınağına gidip geleceğiz’ dediler. Kızlarımın telefonu evde kalmış. Çocuklar gece saat dokuza kadar gelmeyince çok korktuk, yetkililere haber verdik" dedi.

Bir il onları arıyordu... İyi haber geldi

Çocuklardan Ahmet Yumukun annesi Atiye Tanrıöver ise oğlunun aşçı yardımcısı olarak bir ay önce işe başladığını, dün sabah işe gitmek için saat 06.30 evden çıktığını, iş çıkışı ise eve gelmediğini söyledi. Tanrıöver, çocukların Pazarlar'da görüldüğü yönünde kendisine bilgi geldiğini belirtti.

Bir il onları arıyordu... İyi haber geldi

Aileler, çocuklarını bulmak için Pazarlar’a doğru yola çıktı.

Bir il onları arıyordu... İyi haber geldi

ORMANDA BULUNDULAR

Uşak’ta, piknik yapacaklarını söyleyerek evlerinden çıktıktan sonra kendilerinden haber alınmayan 4 çocuk, Kütahyanın Simav ilçesi ormanlık alanda polis ekiplerince bulunarak ailelerine teslim edildi. Uşak'ta aileleriyle birlikte oturan 14 yaşındaki kız kardeşler Ayşe ve Hava Coşkun, Ahmet Yumuk (15) ile Yusuf Çolak (15), piknik yapacaklarını söyleyerek evlerinden ayrıldı. Bir süre sonra çocuklarından haber alamayan aileleri polise kayıp başvurusunda bulundu. Çocukların Uşaktan Kütahya'nın Pazarlar ilçesine gittiği tespit edilirken, Kütahya Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçede arama çalışması başlattı. Yapılan incelemelerin ardından çocukların Simav ilçesine geçtiği tespit edildi. Simav ilçesinde polis ekiplerince yapılan aramalarda 4 çocuk Akbaldir stadı yukarısında bulunan ormanlık alanda, yanlarında getirdikleri çadır içerisinde bulundu.

Simav İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen çocuklar, geçirildiği sağlık kontrolünün ardından ailelerine teslim edildi. Çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle