LYS sınav sonuçları 18 Haziran'da açıklanacak mı?

Güncelleme Tarihi:

LYS sınav sonuçları 18 Haziranda açıklanacak mı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 13, 2016 07:27

LYS sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kala adaylar büyük heyecan yaşıyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada LYS sınav sonuçlarının 18 Haziran 2016'da açıklanacağı belirtilmişti. LYS sınav sonuçlarını kontrol etmek isteyen adaylar ÖSYM'nin resmi internet sitesinden aday bilgilerini girip öğrenebilecekler.

Haberin Devamı

2016 ÖSYS Yüksek öğretim programları ve kontenjanları kılavuzunu yayınladı. 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde yapılan LYS sonuçları 18 Temmuz'da ÖSYM sonuç açıklama sistemine yayınlanacak. Öğrenciler kimlik bilgileri ile LYS sonuçlarını internet üzerinden sorgulayabilecekler..

LYS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2016-ÖSYS merkezî yerleştirmede yükseköğretim programları arasından tercih yapma hakkı olan adaylar üç gruba ayrılabilir:

a) 2016-YGS'ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan sınavsız geçiş hakkı bulunmayanlar,

b) 2016-YGS'ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan aynı zamanda sınavsız geçiş hakkına da sahip olanlar,

c) Sadece sınavsız geçiş hakkı bulunanlar.

Tercih süresi, 26 Temmuz-2 Ağustos 2016 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizitamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız. 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!