LYS sınav sonuçları için nefesler tutuldu! İşte LYS sonuçlarının açıklanacağı tarih..

Güncelleme Tarihi:

LYS sınav sonuçları için nefesler tutuldu İşte LYS sonuçlarının açıklanacağı tarih..
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 14, 2016 08:14

LYS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. ÖSYM 18-26 Haziran tarihleri arasında yapılan LYS sınav sonuçları 18 Temmuz Pazartesi günü açıklanacak. LYS sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler ÖSYM sonuç açıklama sayfasında sorgulama yapabilecekler. İşte 2016 LYS sonuçları ile ilgili ayrıntılar..

Haberin Devamı

2016 ÖSYS Yüksek öğretim programları ve kontenjanları kılavuzunu yayınladı. 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde yapılan LYS sonuçları 18 Temmuz'da ÖSYM sonuç açıklama sistemine yayınlanacak. Öğrenciler kimlik bilgileri ile LYS sonuçlarını internet üzerinden sorgulayabilecekler..

LYS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2016-ÖSYS merkezî yerleştirmede yükseköğretim programları arasından tercih yapma hakkı olan adaylar üç gruba ayrılabilir:

a) 2016-YGS'ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan sınavsız geçiş hakkı bulunmayanlar,

b) 2016-YGS'ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan aynı zamanda sınavsız geçiş hakkına da sahip olanlar,

c) Sadece sınavsız geçiş hakkı bulunanlar.

Tercih süresi, 26 Temmuz-2 Ağustos 2016 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizitamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız. 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!