GeriGündem 15 tatil ne zaman bitiyor? Yüz yüze eğitim tarihi ile ilgili açıklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

15 tatil ne zaman bitiyor? Yüz yüze eğitim tarihi ile ilgili açıklama

15 tatil ne zaman bitiyor? Yüz yüze eğitim tarihi ile ilgili açıklama

Okulların yüz yüze eğitime geçeceği tarih araştırılıyor. 15 tatil 2021 yılında 25 Ocak tarihinde başladı. Okullarda uzaktan eğitime devam eden öğrenciler bu tarihte tatillerine başladılar. Okullarda yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı ise merak konusu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından konu ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. İşte detaylar

Okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. Yarıyıl tatilinin ardından 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim-öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim ve öğretime yeniden ara verilebilecek.’ dedi. Açıklamasında 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarında ki eğitim öğretimin başlaması ile ilgili de bilgi verdi.

15 TATİL NE ZAMAN BİTİYOR?

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayan yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklendi. 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından millet seslenen Erdoğan, toplantıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin değerlendirmeleri ayrıntılı bir şekilde yaptıklarını belirtti.

Uzaktan eğitim öğretimin temeli olan internete erişimdeki sınırlılığı dikkate aldıklarını ifade eden Erdoğan, "Köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim-öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim ve öğretime yeniden ara verilebilecek. Bunu da özellikle söylemek zorundayım. Kovid-19 her şeyden tehlikeli ve önemli. Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz." ifadelerini kullandı.

15 tatil ne zaman bitiyor Yüz yüze eğitim tarihi ile ilgili açıklama

Her türlü tedbiri almak zorunda olduklarını söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarında ki eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart'tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için gereken çalışmalar da yürütülecek. Yine vakaların belirli bir sayının altına düşmesiyle birlikte esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli olarak gevşetilmesiyle ilgili takvimi de başlatmayı planlıyoruz. Bu vesileyle belediyelerden ve organize sanayi bölgeleri yönetimlerinden İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarının uygulanması hususunda hassasiyet göstermelerini beklediğimizi belirtmek istiyorum."

BAKAN SELÇUK’TAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çevrim içi olarak bir araya geldiği 81 ildeki öğrencilere seslenerek, "15 Şubat'tan itibaren sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz." demişti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False