GeriDünya THY'den flaş Ukrayna açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

THY'den flaş Ukrayna açıklaması

THY'den flaş Ukrayna açıklaması
refid:26832883 ilişkili resim dosyası

Başta THY olmak üzere birçok havayolu şirketi, Malezya Havayolları uçağının düşürülmesinin ardından Ukrayna hava sahasını kullanmama kararı aldı. Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı'nın bölgeye sivil uçuşları iptal etmesi üzerine hava sahasından geçen uçak kalmadı. Birçok uçuş Türk hava sahasına yönlendirildi.

THYden flaş Ukrayna açıklaması MALEZYA HAVAYOLLARI UÇAĞI UKRAYNA’NIN DOĞUSUNDA DÜŞÜRÜLDÜ

Türk Hava Yolları, Ukrayna hava sahasında Malezya Hava Yollarına ait Boing-777 yolcu uçağının füzeyle vurularak düşürülmüş olması ihtimalini dikkate alarak, Ukrayna üzerinden tüm uçuşları durdurduğu açıklandı. Böylece Türkiye'den Rusya'ya uçak seferleri yarından itibaren Krasnodar-Volgograd Rusya toprakları üzerindeki koridora kaydırılmış oluyor. Yapılan değişiklik İstanbul-Moskova seferlerinin hissedilir şekilde uzamasına neden olacak. Şimdiki 3 saat yerine 3 saat 50 dakikaya çıkması bekleniyor.

Rus RİA ajansının haberine göre THY’den önce benzer karar Alman Lufthansa ve Rusya’nın Aeroflot ile Transaero havayolu şirketleri tarafından alınmıştı.

EUROCONTROL HAVA SAHASI KAPATILDI

Ukrayna’da Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağının düşürülmesiyle ilgili olarak Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (Eurocontrol), Doğu Ukrayna bölgesinin sivil uçuşlara kapatıldığını açıkladı.

Ukrayna’nın Donetsk yakınlarında düşürülen Malezya Havayolları’na ait Boeing 777-200 tipi yolcu uçağıyla ilgili olarak Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (Eurocontrol) bir açıklama yaptı. Eurocontrol, bölgeye yapılan tüm uçuş planlarının iptal edildiğini ve bölgeyi sivil uçuşlara kapatıldığını açıkladı. Düşürülen uçakta hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Eurocontrol, uçağın hava trafiğine açık olan bir bölgede uçuşunu yaparken kaybedildiğine dikkat çekti. Olayın arkasından Eurocontrol, Doğu Ukrayna’yı içeren bölgede yapılacak hiçbir sivil uçuş planının kabul edilmeyeceğini de belirtti.

UÇAKLARIN ROTASI DEĞİŞTİ

Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağının düşürülmesinin ardından başta Türk Hava Yolları olmak üzere birçok havayolu şirketi, Ukrayna hava sahasını kullanmayacaklarını açıkladı.

Bu şirketler arasında; Delta, Transaero, Aeroflot, British Airways, Lufthansa, Alitalia, Virgin Atlantic, Air France, KLM ve Emirates bulunuyor.

THYden flaş Ukrayna açıklaması


RADAR BOMBOŞ

Ukrayna’nın Donetsk yakınlarında Malezya Havayolları uçağının düşürülmesinin hemen ardından, Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) tarafından bölgeye yapılan tüm sivil uçuşların iptal edilmesi ve üst geçişlerin kapatılması üzerine hava sahasından geçen uçak kalmadı.

Uçağın düşürüldüğü Doğu Ukrayna’daki bölgenin Rusya sınırında olduğu ve kuzeyinde Belarus, doğu ve güneydoğusunda Rusya, güneyinde ise Karadeniz olan hava sahasından geçmesi gereken uçakların etrafından dolaştığı görüldü. (Faik KAPTAN/İSTANBUL,(DHA)

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False