SIAL PARİS’TE 300 TÜRK ŞİRKETİ

SIAL PARİS’TE 300 TÜRK ŞİRKETİ

Dünyanın en önemli gıda fuarlarından biri olan Sial Paris Gıda Farı, dün açıldı. Fuara 300 şirketle katılacak olan Türkiye, dünya gıda pazarındaki payın artırmayı hedefliyor.

Haberin Devamı

İKİ yılda bir düzenlenen dünyanın en büyük ve en kapsamlı gıda fuarlarından birisi olan Sial Paris Gıda Fuarı, dün başladı. Dört gün sürecek fuara 100’ün üzerinde ülkeden altı bin kadar şirket katılacak. Fuarı 150 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Ziyaretçilerin yaklaşık yüzde 85’ini uluslararası katılımcılar oluşturuyor. 09.00 ile 18.00 saatleri arasında açık kalacak fuarı, vatandaşlar da ziyaret edebilecek.

300 şirketle temsil edilecek olan Türkiye bu yıl da fuarın en güçlü katılımcılarından biri olacak. Sial Paris’te Türkiye süt ve süt ürünleri, et ürünleri, şekerleme ürünleri ve çikolata, dondurulmuş hazır gıda, konserve ürünleri, doğal ve organik ürünler, gıda katkı ve yardımcı maddeleri, alkollü içecekler, alkolsüz içecekler, çay ve kahve ürünleri, dondurulmuş deniz ürünleri, bitkisel yağlar, unlu gıdalar ve makarnalar, reçel, bal, pekmez ve helva ürünleri, bakliyat, baharat, kuru yemişler, soslar, bebe gıdaları, yaş meyve, sebze, yumurta, bisküvi, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, yöresel ürünler, meyve suyu ve meyve suyu konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar, bebek mamaları, gıda üretim ekipmanları ve malzemelerinin tanıtımını yapıp pazar payını artırmayı hedefliyor.

TEKNOLOJİ DE TANITILACAK

Haberin Devamı

Türkiye dışında İspanya, Çin, ev sahibi Fransa ve Yunanistan da çok sayıda şirketle fuarda yer alacak. Bu ülkeler ürün çeşitlerini pazarlamak ve tanıtmak amacıyla büyük alanlar kiraladı.

Sial Paris’te gıda ve gıda teknolojileri adına boy gösteren şirketlerin yanı sıra, yenilikler ve yeni pazarlara açılmak isteyen firmalar da önceki senelerde olduğu gibi yine ziyaretçi akını bekliyor.

Fuar idaresi ‘Sial Innovation - Inovatif ürün’ çalışması da yapacak. Sial Innovation’a katılan ve jüri tarafından kabul edilen ürünün tanıtımı, duyurusu ve basında yer alması konusunda fuar yönetimi etkin çalışmalar yapacak. Sial Innovation’da değerlendirmeye alınacak ürünlerden şu özellikler aranıyor: İnovatif ve yenilikçi olması, daha önce benzer bir ürünün üretilmemiş olması ve ürünün satışa hazır ve paketli olması.

Haberle ilgili daha fazlası: