GeriDünya Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AP'ye 'soykırım' tepkisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AP'ye 'soykırım' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AP'ye 'soykırım' tepkisi
refid:28753482 ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'ın başkenti Astana'daki Türkiye-Kazakistan İş Fırumu'nda yaptığı konuşmada, Avrupa Parlamentosu'nda alınan 'soykırım' kararını eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- Geçmişte yaşanmış acıları bahane ederek bugün Türkiye'yi ve milletimizi itham etmeye çalışanlar her şeyden önce tarihe haksızlık ediyorlar. Soykırım gibi geçmişte kesinlikle olmamış bir şeyi mutlak gerçek gibi Türkiye'ye kabul ettirmeye çalışanlar beyhude yere uğraşıyorlar. Bu konuda parlamentolarda alınan kararlar bizim için yok hükmündedir.

- Bu konuda siyasetçilerin ifade ettikleri tüm beyanlar bizim için yok hükmündedir, tıpkı Avrupa Parlamentosu'nun kararı gibi."

- Ülkemizde yaklaşık 40 bini vatandaşımız, 40 bini Ermenistan'dan kaçarak ülkemize gelip yerleşen ve şu anda bizde misafir olarak kalan insanlar var. Ermenistan'a barış elini geçen 23 Nisan'da ben uzattım ama uzattığımız bu el maalesef havada kaldı. Bugün 1915 olaylarını bahane ederek ülkemiz aleyhine karar alan devletlerin, kurumların Ermenilerin hakkını, hukukunu korumak, acılarını paylaşmak gibi bir dertleri kesinlikle yok. Bu tür kararlar Ermeniler istismar edilerek Türkiye düşmanlığının dışa vurumundan ibarettir."

- Türkiye'nin Ermeni halkıyla herhangi bir sorunu, herhangi bir sıkıntısı yoktur. Aynı dönemde, milletimizin çektiği acılar, inanın bundan çok daha az değildir, daha fazladır. Bununla birlikte bizim Ermenilere karşı dostluk hislerimiz hâlâ canlıdır, hâlâ bakidir.

- Bu tür kararlar Ermeniler istismar edilerek Türkiye düşmanlığının dışa vurumundan ibarettir. Bu tür kararların hepsi de bizim için yok hükmündedir. Buradan Ermenilere dostluk çağrımı tekrarlamak istiyorum. Gelin tarihi tarihçilere bırakalım. Biz ortak çıkarlarımız, ortak geçmişimiz ışığında kendimize yeni bir gelecek inşa edelim.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan APye soykırım tepkisi SOYKIRIM DEMEYECEKLER


Bu rehber gastronomi tutkunlarına yol gösteriyor

False