Sultangazi Belediyesi hangi partide? Sultangazi Belediye Başkanı kimdir? 2019 Sultangazi yerel seçim sonuçları...

Güncelleme Tarihi:

Sultangazi Belediyesi hangi partide Sultangazi Belediye Başkanı kimdir 2019 Sultangazi yerel seçim sonuçları...
Oluşturulma Tarihi: Mart 29, 2024 13:09

2024 yılında yerel seçimlere kısa bir zaman kala vatandaşlar yaşadıkları ilçenin yönetiminin hangi siyasi partide olduğunu merak ediyor. Yerel seçimler için siyasi partiler, teşkilatlarıyla seçim hazırlıklarına başladı. 2019 yılında Sultangazi Belediye Başkanı adayı olarak CHP'den Haluk Bozkurt, Ak Parti'den ise Abdurrahman Dursun aday olmuştu. Peki Sultangazi Belediyesi hangi partide? Sultangazi Belediye Başkanı kim? İşte, 2019 Sultangazi yerel seçim sonuçları….

Haberin Devamı

Türkiye Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin tamamlanmasıyla 2024 yılında yerel seçimlere gitmeye hazırlanıyor. Yerel yönetimlerin belirleneceği seçim öncesinde ise İstanbul’un ilçelerinde oy oranları, açılan sandık vb. bilgiler merak ediliyor. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Sultangazi ise kalabalık nüfusu ile dikkat çekiyor. 2019 seçimlerinde Sultangazi’de toplam seçmen sayısı 348.829 olurken seçime katılım oranı ise %85,12 oldu. Peki Sultangazi Belediyesi hangi partide? İşte, 2019 İstanbul yerel seçim sonuçları ile Sultangazi Belediye Başkanı seçilen isim…

SULTANGAZİ BELEDİYESİ HANGİ PARTİDE?

2019 Seçimlerinde İstanbul’un Sultangazi ilçesinde toplam 296.906 oy kullanıldı. Açılan 1016 sandık sonrasında yüzde %58,52 oy oranı ile Sultangazi ilçesini AK Parti adayı Abdurrahman Dursun kazandı.

Haberin Devamı

Sultangazi Belediyesi hangi partide Sultangazi Belediye Başkanı kimdir 2019 Sultangazi yerel seçim sonuçları...

SULTANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI ABDURRAHMAN DURSUN KİMDİR?

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, 1972 yılında Adıyaman’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Adıyaman’da tamamladı.

Adıyaman İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Dursun, 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Tuba Büyükaslan ile evli olan Dursun; 2 erkek çocuk babasıdır.

Dursun, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İŞ YAŞAMI

Profesyonel iş yaşamına 1997 yılında başladı. İstanbul'da faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde hukuk müşavirliği ve serbest avukatlık yaptı. Birlik Vakfı Hukukçular Kulübü Başkanlığı ve Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanlığı da yapan Av. Abdurrahman Dursun, Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nda görev yaptı.

SİYASI YAŞAMI

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın 2006 yılında yapılan kongresinde İl Disiplin Kurulu Üyeliğine seçilen Dursun aktif siyasi hayatı başlamış oldu. 2009, 2012, 2015 yıllarında yapılan il kongrelerinde AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Bu süre içerisinde Teşkilat, Seçim İşleri, Siyasi ve Hukuki İşler ve Yerel Yönetimler birim başkanlıklarında görev yaptı.

Haberin Devamı

Dursun, 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde, İstanbul 3. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yürüttü. 2009-2018 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığı temsilcisi olarak, İstanbul Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu üyeliği yaptı.

30 Mart 2018 tarihinde yapılan AK Parti Sultangazi 4. Olağan Kongresinde ilçe başkanlığına seçilen Dursun, 31 Mart 2019 tarihli Mahalli İdareler Genel seçimlerinde aday gösterildi ve halkın büyük teveccühünü alarak, Sultangazi Belediye Başkanı oldu.

İstanbul Sultangazi seçim sonuçları 2024

İstanbul seçim sonuçları 2024

SEÇİM SONUÇLARI 2024

SEÇİM SONUÇLARI