KPSS önlisans sınav giriş yerleri açıklandı mı? Sınav için geri sayım başladı!

Güncelleme Tarihi:

KPSS önlisans sınav giriş yerleri açıklandı mı Sınav için geri sayım başladı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 21, 2022 12:39

KPSS ön lisans sınav yerleri ile ilgili son dakika açıklaması merak ediliyor. Ön lisans sınıfından katılım sağlayacak olan adaylar, KPSS ön lisans sınav yerleri için bekleyişe başladı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada KPSS ön lisans oturumunun 9 Ekim Pazar günü yapılacağı duyuruldu. Adayların sınav günü giriş belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Haberin Devamı

KPSS giriş belgesi ile ilgili araştırmalar hız kazandı. KPSS ön lisans oturumuna katılım sağlayacak olan adaylarda gözler sınav yerlerine çevrildi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2022- KPSS Ön Lisans oturumlarını 9 Ekim tarihinde tamamlayacak. Peki, KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o detaylar

KPSS ÖNLİSANS SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

KPSS giriş belgesi henüz yayımlanmadı. Adaylara katılacakları her oturum için ayrı olmak üzere Sınava Giriş Belgesi düzenlenecektir. Adaylar bu belgelerini T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden, sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır.

Haberin Devamı

Adaylar, girecekleri her oturum için o oturuma ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Bu belge olmadan adayların sınavın ilgili oturumuna veya diğer bir oturumun Sınava Giriş Belgesi ile başka bir oturumuna girmeleri mümkün değildir. Adaylara, sınavın hangi oturumlarına gireceklerse, o oturumlar için ayrı birer Sınava Giriş Belgesi düzenlenecek, sınava girilmeyecek oturumlar için belge düzenlenmeyecektir.

Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacıyla sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü kendisine kolaylık sağlayacaktır. Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerini sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır.

Haberle ilgili daha fazlası: