GÜNDEM
SPORARENA
YAZARLAR
EKONOMİ

Uygulamada okumaya devam et.

Google Görseller için yeni bir özellik geliyor

hurriyet.com.tr
Abone Ol

Google Görseller, gün içinde en sık kullanılan Google hizmetlerinden biri. Bu yüzden şirket, oldukça yoğun bir şekilde kullanılan bu hizmetle ilgili yepyeni bir özellik getiriyor.

Birçok kişi gün boyunca Gmail veya Google Fotoğraflar gibi çeşitli Google hizmetlerini kullanıyor. Görsel kaynağı olarak da Google Görseller tercih ediliyor. Bu yüzden şirket, sık kullanılan bu hizmete yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor.

Google'ın resim arama sonuçlarında ilk etapta fazla detaya ulaşılamıyor. Görsel sonuçlarında, her görselin sol alt tarafında boyut bulunuyor. Ayrıca, kaynak sayfası ve URL adresi de görünüyor. Fakat, Google bu sayfada bir değişikliğe gidiyor. Şirket, görsel boyutlarının yer aldığı kısma kaynak görselle ilgili yeni ikonlar getiriyor. Görsellerin sol alt kısmında görünecek yeni simgeler, kullanıcıların hangi sayfalara yönlendirileceğini gösterecek. Bir başka deyişle, alışveriş yapılacak bir aramada, etiket ikonu olan görsellere tıklandığında alışveriş sayfasına ulaşılabilecek. Ayrıca, görselin üstüne tıklandığında da boyutla ilgili bilgilere de ulaşılabilecek.

 

 

 

BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

Müzik her şeyi iyileştirir: Hangi online konserleri keşfetmelisin?
Evde verimli zaman geçirmenizi sağlayacak keyifli ve pratik öneriler
Evde olmanın avantajı: Yeni alışkanlıklar için 21 gün kuralı
'#evdekal #müziklekal’ canlı ev konserleri başlıyor!
Laktoz intoleransının belirtileri nelerdir ve nasıl başa çıkabiliriz?