• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Selülitler Dert Olmaktan Çıkıyor

  SmoothShapes, lazer & vakumla çalışan ve ABD’de selülit tedavisinde FDA ve Amerikan Dermatoloji Derneği (ADD) onayı almış ameliyatsız bir uygulama ile selülitler dert olmaktan çıkıyor.

  “Selülitlerden olumlu sonuçlar almak mümkün mü?” diye sorarsanız bu uygulama ile 1-2 ay içinde gözle görünür sonuçlar elde ettiğimizi söylesem? SmoothShapes, lazer & vakumla çalışan ve ABD’de selülit tedavisinde FDA ve Amerikan Dermatoloji Derneği (ADD) onayı almış ameliyatsız bir uygulama. Photomology adı verilen teknoloji nedeniyle sonuçlarıkalıcı. Bu iyileştirme uygulaması 4 ana prensipten oluşuyor. Diod lazer, infrared ışık enerjisi, vakum etkisi ve mekanik masaj.

  Infrared ışık enerjisi ile formu bozulan, büyümüş ve genişlemiş yağ hücreleri geçirgen bir hale getiriliyor. Geçirgenleşen yağ hücrelerindeki fazla yağ diod lazer ile akışkan, sıvı hale getirilir ve yağ hücrelerinin sağlıklı formuna dönmesi sağlanıyor. Akışkan bir hale gelen fazla sıvı yağ, vakum ve mekanik masaj ile lenf kanallarına yönlendirilir ve bu yöntemle vücuttan atılması sağlanıyor. Bu sayede de, uygulamanın yapıldığı bölgede sıvı dolaşımı sağlanıyor, kolajen üretimi hızlanıyor ve yağ hücreleri sağlıklı formlarına kavuşarak deri yüzeyindeki selülit görüntüsü iyileşiyor. Kolajen üretiminin hızlanması ile de deri yüzeyi daha pürüzsüz ve sıkı bir görünüm kazanıyor.
  Bu uygulamadaki lazerin diğer lazerlerden farkı ise üzerindeki vakum aparatı. Uygulamayı işler kılan vakum, son derece yumuşak ve cildi rahatsız etmeyecek şekilde yapılıyor.
  Seans sayısı vakanın durumuna göre artsa da ortalama 8-12 seans olarak öneriliyor. Haftada 2 seans yapılarak 4-6 haftaya dek sürebildiği gibi, 8 gün üst üste uygulanarak daha kısa sürede de tamamlanabiliyor. Her bir seansın süresi ise vakanın durumuna göre 40 ila 90 dakika arasında değişiyor. Bu da biz sabırsız kadınların hayal ettiği bir özellik. Bu uygulama için en çok tercih edilen uygulama bölgeleri, tam düşündüğünüz gibi karın bölgesi, popo, basen ve üst bacak.

  İşlemler lazerle yapıldığı için can yakmıyor. Uygulama sonrasında portakal kabuğu görünümü azalıp giderek yok olurken en etkili sonuçlar 1-2 ay içinde görülüyor. Sonuçta yağ fazlalıkları azaldıkça vücut kontürü belirginleşiyor ve cilt ipeksi bir görünüm kazanıyor.
  Uygulamanın tek başına yeterli olmadığını hatırlatırken asitli-kafeinli içeceklerden uzak durmalı, dengeli ve düzenli beslenmelisiniz. Tabi ki selülitin baş düşmanı su, bunu asla unutmuyor ve bu uygulama sürecinde de sürekli su tüketiyoruz.

  Güzelliğinize…

  Diğer Yeni Yazılar

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

  Konforlu bir uyku için yatak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
  Çengelköy’de mahalle kültürünü yaşatan yepyeni bir proje
  Ve o an geldi! Dünyayı kasıp kavuran lezzet İstanbul’da!
  Kitaplığınız her an yanınızda: 4 adımda sesli kitap dünyasını keşfedin!
  Bebekleriyle keyifli zaman geçirmek isteyen babalar için oyun önerileri

  Yazarın Diğer Yazıları

  1. Altında kazanmak kolay mı?
  2. Altın yatırımcının ruh hali
  3. Önce ‘Eko sistem’ yaratılmalı
  4. Döviz kredisi vurgunları ne yapsın?
  5. Türkiye niye olumsuz ayrıştı?
  6. Türkiye’nin yükselen perakendecisi
  7. TL'nin değer kaybında en uzun süreyi yaşıyoruz
  8. Aslında soğuma başladı
  9. Aslında soğuma başladı
  10. İşsizlikte Türkiye’nin durumu iyi