• GÜNDEM
 • DÜNYA
 • EKONOMİ
 • SPOR ARENA
 • VİDEO
 • SEYAHAT
 • KELEBEK
 • YAZARLAR
 • SON DAKİKA
 • Dövmenizin Modası mı Geçti? Silin Gitsin!

  Ancak zamanla ya sevdiklerimiz onlara olan değerini kaybediyor ya da dövmemizin modası geçiyor. İşte bunun için dövmelerin silinebildiğini hatırlatmak isterim.

  Farklı uygulamalarda kullanılan lazer aynı zamanda bir dövme silme aracı. Lazer ışınları deri yüzeyine zarar vermeden geçerek deri içindeki koyu renkli dövme pigmentine ulaşıyor. Dövme pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ısıya dönüştürüyor. Bu sayede deri içindeki büyük parçacıklar halinde bulunan pigment, açığa çıkan enerji ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışıyor. Ayrışan dövme boyası vücudun bağışıklık sistemi tarafından daha kolay emilerek yok oluyor. Farklı renklerde dövme yaptırdınız ama ilk yaptırdığınız zamanki kadar anlamlı gelmiyor ve sildirmek istiyorsunuz. Bunun için ise farklı dalga boylarına sahip lazer sistemleri kullanılıyor. Lazerle dövme silme tedavisi Q Switch lazerlerle yapılıyor. Dövmenin rengine göre farklı dalga boyları kullanılıyor. Örneğin siyah renkli dövme tedavisinde 1064 nanometre, kırmızı renkte ise 532 nanometre dalga boyu tercih ediliyor. Uygulama öncesi dövmenin bulunduğu alan lokal anestetik kremle uyuşturuluyor. Ardından dövmenin rengine göre başlıklar kullanılarak lazer atışları yapılıyor.


  İşlem sonrası dövmeli bölge kabardığı için Pomat sürülerek dövmeli bölgenin birkaç gün nemlendirilmesi gerekiyor. Bu uygulamanın yüz güldüren avantajlarından biri sosyal shayatı etkilememesi. Dövmenin rengi, büyüklüğü ve derinliği seans sayısını etkilemesine rağmen seans aralıkları 3-6 haftada birdir. Siyah renkli ve amatör dövmelerin daha kolay çıkarıldığını söylemek mümkün. Lazerle dövme silme uygulamasından sonra leke ya da iz oluşmuyor. Sadece yeni oluşan cilt bir kaç ay hafif pembe renk alıyor ama kısa zamanda cilt eski haline dönüyor.

  Güzelliğinize.

  Diğer Yeni Yazılar

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİNİZ

  Konforlu bir uyku için yatak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
  Çengelköy’de mahalle kültürünü yaşatan yepyeni bir proje
  Ve o an geldi! Dünyayı kasıp kavuran lezzet İstanbul’da!
  Kitaplığınız her an yanınızda: 4 adımda sesli kitap dünyasını keşfedin!
  Bebekleriyle keyifli zaman geçirmek isteyen babalar için oyun önerileri

  Yazarın Diğer Yazıları

  1. Sadece o gitmedi o da birlikte gitti
  2. Maskesiz plaj fotosunda kimler Blues Brothers, kim tiki, slim fit
  3. Son fotoğraf ve ibretlik bir ‘Yeni Türkiye’ hikâyesi
  4. Kâinatın en büyük sırrının fotoğrafını kim, nasıl çekti
  5. Yarın Roma'da sahaya ilk defa Z kuşağı çıkıyor
  6. Bu yıllar geçecek, Ezgi Mola kalacak... Ya siz
  7. Biz Türkler nikâh şekerini Lükres Borjiya'nın kına gecesinde mi öğrendik
  8. Özel telefon, Whatsapp mesajı yayınlayan, yayan fena yandı
  9. Erdoğan, Biden'a fesli bir boksörü anlatacak
  10. Spor yazarları artık maç sonu kültürünü köklüce değiştirmeli