Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER1328Mehmet Y. YILMAZ693Oktay EKŞİ673Sedat ERGİN519Erdal SAĞLAM389Cüneyt ÜLSEVER349Şükrü KÜÇÜKŞAHİN330Cengiz ÇANDAR297Yalçın DOĞAN287Mehmet Ali BİRAND282Özdemir İNCE268Emin ÇÖLAŞAN209Ertuğrul ÖZKÖK206Muharrem SARIKAYA203Enis BERBEROĞLU166Vahap MUNYAR156Bekir COŞKUN128İlter TÜRKMEN111Şükrü KIZILOT103Kurthan FİŞEK99Hadi ULUENGİN94Yılmaz ÖZDİL94Yaşar SÖKMENSÜER93İsmet SOLAK93Fatih ÇEKİRGE80Taha AKYOL75Kanat ATKAYA74Doğan HIZLAN60Tufan TÜRENÇ55Soner YALÇIN48Gila BENMAYOR45Fatih ALTAYLI44Deniz Gürel43Mehmet Barlas39Ebru ÇAPA37Yurtsan ATAKAN34Oya BERBEROĞLU31Ege CANSEN29Erdal İPEKEŞEN28Pakize SUDA28Güzin Abla26Yener SÜSOY22Serdar TURGUT21Oya ARMUTÇU20Ahmet HAKAN19Ayşegül DOMANİÇ YELÇE19Uğur Ergan19Cengiz SEMERCİOĞLU18Yavuz GÖKMEN18Yaşar Nuri Öztürk18Nedim BUBİK17Murat BARDAKÇI16Zeynep ATİKKAN16Ferai TINÇ15Gülçin TELCİ15Melis ALPHAN15Memet ESER14Rauf TAMER14Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU13Banu TUNA12Banu ŞEN12Ayşen GÜR10Deniz SİPAHİ10Kubilay KESKİN10Tuğrul ŞAVKAY10Ayşe ARMAN9Erdinç Çelikkan9Erkan ÇELEBİ9Nuran ÇAKMAKÇI9Pako'nun Sayfası9Seçim AYDIN9İbrahim IRMAK9Ali Atıf BİR8Ayçe DİKMEN8Fatih Tekeci8Oral Çalışlar8Rahmi TURAN8Çiğdem TOKER8İsmet BERKAN8Ateş Yalazan7Deniz BAYRAMOĞLU7Levent SEĞMEN7Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ7Eray GÖRGÜLÜ6Gökhan KİMSESİZCAN6Uğur DÜNDAR6Veli ŞAKIR6Yorgo KIRBAKİ6Aylin Anne5Ayşe ARAL5Cengiz ÖZDEMİR5Doğan ULUÇ5Erman TOROĞLU5Ertan ACAR5Noyan Doğan5Nurten ERK TOSUNER5Sezai Bayar5Uğur CEBECİ5Abdülkadir Küşin4Adnan KAYA4

Tbmm

Tbmm haberleri ve son dakika gelişmeleri
62.055 adet haber bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (kısaca TBMM), 23 Nisan 1920'de Osmanlı Devleti'nin İtilaf Devletleri'nce işgali sırasında direniş gösteren Türk Milletinin oluşturduğu irade ile kurulan, (asli kurucu iktidar) ve yine bu iradenin sahibi olan Türk Milletinin anayasa ile verdiği yetki ile yasama görevi yapan Türkiye Cumhuriyeti anayasal devlet organıdır. "Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir" ilkesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin varoluşunun temel dayanağını oluşturur.

Hali hazırda tali kurucu iktidar olan TBMM, diğer anayasal devlet organlarından üstün değildir. Yasama yetkisi yasa veya kanun yapma yetkisidir. Yasalar anayasaya aykırı olamaz. TBMM'nin anayasada da değişiklik yapma yetkisi bulunsa da bu yetki de Anayasa'nın Başlangıç bölümünde yer alan anlayışla ve anayasal bütünlüğe uygun olarak hareket etme ve ancak bu çerçeve içerisinde Anayasa'da değişiklik yapabilme ile sınırlıdır ve bu çerçevede meşruiyet kazanır. Anayasa’nın 6. maddesinde yer alan “hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasa’dan almayan bir Devlet yetkisini kullanamaz.” ifadesiyle yasama organı olan TBMM'nin, kendisinin yasal dayanağı olan anayasanın bütününü veya temel ilkelerini reddederek yeni bir anayasa yapma yetkisi yoktur. Anayasaya bağlılık yemini eden milletvekili veya partilerin bu girişimlerde bulunması, yetki aşımı ve yetki gaspı girişimi yönünden suç olan bu durum milletvekilliklerinin meşrutiyetini sorgulanır hale getirir ve cebir kullanarak anayasayı değiştirmeye teşebbüsten yargılanma durumu ortaya çıkabilir. Yasa ve anayasa değişikliklerinin halka ait egemenlik haklarını da koruyan bir toplumsal sözleşme olan anayasaya aykırı olup olmadığı Anayasa Mahkemesi tarafından denetlenir.

Millete ait egemenlik yetkilerinin kuvvetler ayrılığı prensibi ile verilmesinin, kuvvetler ayrımının, devlet organları arasında üstünlük sıralaması anlamına gelmeyip, belli Devlet yetki ve görevlerinin kullanılmasından ibaret ve bununla sınırlı medeni bir iş bölümü ve işbirliği olduğu ve üstünlüğün ancak Anayasa ve kanunlarda bulunduğu anlamına geldiği Anayasanın başlangıç bölümünde belirtilmiştir.

Anayasanın 108'nci Maddesine göre, yasama yetkisi Türk Milleti adına Türkiye Büyük Millet Milletvekili genel seçimleri, dört yılda bir, serbest, eşit, tek dereceli, genel oy esaslarına göre, yargı organlarının genel yönetim ve denetimi altında yapılır. Seçilen milletvekili adayları, anayasaya bağlı kalacağına dair Türk milleti önünde namusu ve şerefi üzerine yemin ederek 4 yıllığına TBMM üyeliği (milletvekilliği) hakkı kazanırlar. TBMM üyeleri (milletvekilleri), yasama dokunulmazlığına sahiptir.

DEVAMI

Sokaktan Meclis'e atama mücadelesi

Sokaktan Meclis'e atama mücadelesi

Atanamadığı için Ankara’da atık kağıt toplayıcılığı yapan Fizik Öğretmeni Ramazan Gezer, TBMM’de konuştu: “Elimdeki işi de aldı devlet. Şu anda işsiz, güçsüzüm yani. En azından atanamayan diğer arkadaşlarım atansın. Onun mücadelesini vereceğim.”

11.2.2016Ankara
Sağlık Bakanlığı bütçesi açıklandı: 19 milyara İYİLEŞTİK

Sağlık Bakanlığı bütçesi açıklandı: 19 milyara İYİLEŞTİK

Türkiye’de 2015 yılında 2 milyon 46 bin kutu ilaç kullanılırken, bu ilaçlar için 19 milyar 349 milyon lira para harcandı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Bu veriler güçlü bir sağlık tüketicisi olduğumuzu gösteriyor. Türkiye’nin yeni döneminde ilacı üretebilen bir ülke olması gerekiyor” dedi. Türk Eczacıları Birliği (TEB) Genel Sekreteri Arman Üney de eczacıların her geçen gün sayıları artan Suriyeli mültecilere ilaç sağlamada sıkıntı yaşamaya başladıklarını belirterek, “Bu konu bir kurala bağlanmadı. AFAD ile protokol yapılması şart” dedi.

10.2.2016Ekonomi
HDP'li vekil Paylan'dan Topbaş'la ilgili iddia

HDP'li vekil Paylan'dan Topbaş'la ilgili iddia

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'ın da demokratik özerkliği savunduğunu iddia etti.

10.2.2016Gündem
Akşener'in avukatlarından 'kaset davası'nda 'Görmez tanık olarak dinlensin' talebi

Akşener'in avukatlarından 'kaset davası'nda 'Görmez tanık olarak dinlensin' talebi

Eski MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'e "kaset iddiasıyla hakaret" davasının ilk duruşması görüldü. "Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret" suçundan 2 yıl 4'er aya kadar hapisleri istenen sanıklar Latif Erdoğan ve Cemil Barlas, hakaret kasıtlarının olmadığını söylediler. Meral Akşener'in avukatları ise o dönem yaklaşan seçimler nedeniyle müvekkillerinin küçük düşürülmesi amacıyla programın kurgulandığını söylediler. Mahkeme, Akşener'in avukatlarının talebi üzerine kaset iddiası hakkında bilgileri olduğu gerekçesiyle Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile Kemalettin Özdemir'in tanık olarak dinlenmeleri için Ankara Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi'ne talimat yazılmasına karar verildi.  

9.2.2016Gündem
Enerji Bakanı'ndan önemli Akkuyu açıklaması

Enerji Bakanı'ndan önemli Akkuyu açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin elektrik iletim ve dağıtım şebeke uzunluğunda dünyanın en büyük beşinci, Avrupa’nın ise en büyük üçüncü şebekesine sahip olduğunu söyledi. Akkuyu Nükleer Santralin ilk ünitesinin 2022 yılına kadar elektrik üretimine başlamasının planlandığını kaydeden Albayrak, bu çerçevede 307 öğrencinin Rusya’da eğitim aldığını açıkladı.

9.2.2016Ekonomi
Makam aracını bırakıp at arabasına bindi

Makam aracını bırakıp at arabasına bindi

TÜRKİYE’nin ilk Roman milletvekili CHP’li Özcan Purçu, Roman vatandaşların yaşadığı İzmir Ege Mahallesi’nde dolaşırken kırmızı plakalı makam aracını bırakıp, at arabasına bindi. Vatandaşlarla sohbet eden Purçu, dertlerini dinledi.

9.2.2016Ege
Başbakan Davutoğlu: Tek tek elimizde Rusya'nın attığı her bombanın nereye düştüğünün bilgisi var

Başbakan Davutoğlu: Tek tek elimizde Rusya'nın attığı her bombanın nereye düştüğünün bilgisi var

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye, Suriye'de iç karışıklıkların başladığı Mart 2011'den itibaren dil, din, ırk ayrımı gözetmeden tüm mağdurlara, mazlumlara kapısını, gönlünü, sofrasını, yüreğini açmıştır. Bu gönül zenginliği dolayısıyla milletimizle gurur duyuyoruz" dedi. Uluslararası toplumun, ABD ve Rus yönetimlerinin samimi davranması gerektiğini belirten Davutoğlu, ''Tek tek elimizde Rusya'nın attığı her bombanın nereye düştüğünün bilgisi var. 6 bini aşkın sortinin yüzde 90'ı sivillere ve ılımlı muhalefete atıldı, sadece yüzde 10'u DEAŞ'a. Her bir bombanın düştüğü yerin bilgisi elimizde ve bunu ABD de Birleşmiş Milletler de bütün uluslararası toplum da biliyor. Artık bu gidişe bir 'dur' demenin vakti gelmiştir'' ifadelerini kullandı.

9.2.2016Gündem
Milyar dolarlık şirketi denetlemeye gidiyorlar, 30 lira harcırah alıyorlar

Milyar dolarlık şirketi denetlemeye gidiyorlar, 30 lira harcırah alıyorlar

CHP Milletvekili Erdoğdu, “Milyarlarca dolarlık şirketleri denetime gidiyorlar; 120 milyar dolarlık ihracat, 180 milyar dolarlık ithalatı denetliyorlar, günlük 30 lira harcırah alıyorlar. Bu maaşla, harcırahla hayali ihracat nasıl denetlenir” diye sordu, Bakan yanıt verdi: “Biz de çalışanın hakkını alması gerektiğinden yanayız.”

9.2.2016Ekonomi
BM'den Türkiye'ye önemli çağrı

BM'den Türkiye'ye önemli çağrı

Birleşmiş Milletler, Suriye’nin Halep kenti yakınlarında Rus ve Esad güçlerinin artan bombardımanın etkisiyle sınıra dayanan mülteciler için Türkiye’ye çağrıda bulundu.

9.2.2016Dünya
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan kadın temsilcisi eleştirisine yanıt geldi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan kadın temsilcisi eleştirisine yanıt geldi

Bakan Yıldırım, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlık bütçesiyle ilgili milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı. Görüşmede Komisyon heyetinde kadın temsilci bulunmamasını eleştiren muhalefet temsilcileriyle aralarında geçen diyalog da dikkat çekti.

9.2.2016Ekonomi
Komisyona ikram kayısı

Komisyona ikram kayısı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın bütçesi görüşüldü.

9.2.2016Gündem
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 09.02.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 09.02.2016

Bugünün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

9.2.2016Gündem
Bakan Binali Yıldırım'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması

Bakan Binali Yıldırım'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması

Kanal İstanbul'un yerinin değişebileceği yönünde geçen hafta bir açıklama yapan Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, konuyla ilgili olarak TBMM'de soruları yanıtladı.

8.2.2016Gündem
CHP’li Necati Yılmaz Atatürk posterinin önünde açıklama yaptı

CHP’li Necati Yılmaz Atatürk posterinin önünde açıklama yaptı

Bir CHP milletvekilinin TBMM'deki odasından Atatürk'ün resmini indirdiği iddiasına dair tartışma sürüyor. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın işaret ettiği kişinin CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz olduğu iddia edilmişti. Yılmaz bugün konuştu, "Parti Meclisinde yaklaşık bir haftalık sürede temin ettiğim Aylin Nazlıaka'nın TBMM'deki çalışma odama sadece birkaç kez geldiği ve sadece 2-3 dakikalık bir süreyle kaldığı ana ilişkin belge ve bilgileri paylaştım" dedi.

8.2.2016Gündem
TÜSİAD Başbakan ile bir araya gelecek

TÜSİAD Başbakan ile bir araya gelecek

TÜSİAD Yönetim Kurulu 9 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelecek.

8.2.2016Ekonomi
Hepsi okumuş çocuklar ama iş bulamıyorlar

Hepsi okumuş çocuklar ama iş bulamıyorlar

Sadece son bir yılda üniversiteli işsizlerin arasına 43 bin kişi daha katıldı. İşsizlik oranı yüksek bölümler ise gazetecilik, bilgisayar, sanat, yaşam bilimleri. Hürriyet İK, akademisyenlerle görüşüp işsizlik sorununun nedenlerini ve çözümlerini araştırdı.

8.2.2016IK
Bekir Bozdağ : Bilirkişilik Tasarısı TBMM gönderiliyor

Bekir Bozdağ : Bilirkişilik Tasarısı TBMM gönderiliyor

ADALET Bakanı  Bekir Bozdağ, Bilirkişilik Kanun Tasarısı’nın Bakanlar Kurulu görüşülmesinin ardından TBMM gönderileceğini açıkladı.

8.2.2016Ekonomi
1 Mart mesajının adresi

1 Mart mesajının adresi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Latin Amerika gezisinden dönerken, 1 Mart 2003 günü Irak tezkeresinin reddedilmesini ve tezkereye ‘karşı olanları’ eleştirdi.

8.2.2016Gündem
Aylin Nazlıaka kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

Aylin Nazlıaka kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi, Aylin Nazlıaka'nın kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar verdi. Karar 54 evet oyuna karşı 4 hayır oyu ile alındı.

7.2.2016Gündem
UNESCO'dan Hasankeyf açıklaması

UNESCO'dan Hasankeyf açıklaması

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Merkezi Direktörü Mechtild Rössler, Türkiye’nin Ilısu Barajı göl suları altında kalma tehlikesi bulunan antik kent Hasankeyf için UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne başvurmadığını açıkladı.

5.2.2016Ekonomi
“YÖK toplum üzerinde travma yaratmıştı”

“YÖK toplum üzerinde travma yaratmıştı”

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Ülke TV kanalında katıldığı yayında eğitimle ilgili de açıklamalarda bulundu. YÖK’ün toplum üzerinde bir travma yarattığı, kendi dönemlerinde ciddi bir rahatlama olduğunu belirten Elvan, “YÖK’e ilişkin düzenleme yapılacak. YÖK Yasa Tasarısı Taslağı hazırlanarak Bakanlar Kurulu'na sunulacak, daha sonra da TBMM’ye gönderilecek” dedi.

5.2.2016Eğitim
Demirtaş ve Yüksekdağ hakkında fezleke

Demirtaş ve Yüksekdağ hakkında fezleke

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 3 milletvekili hakkında, "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" ve "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla dokunulmazlıklarının kaldırılması için hazırladığı fezlekeyi Adalet Bakanlığına gönderdi.

4.2.2016Gündem
TBMM plakalı makam aracıyla yolcu taşıdı

TBMM plakalı makam aracıyla yolcu taşıdı

CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, kırmızı plakalı makam aracıyla Mamak’tan Kızılay’a yolcu taşıyarak ulaşım ücretlerine yapılan zamları protesto etti.

4.2.2016Gündem
Bank Asya için önemli açıklamalar

Bank Asya için önemli açıklamalar

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben bankanın son bilançosunda görülen büyük zarara ilişkin açıklamalarda bulundu. Akben , “Banka Asya'nın mali yapısı hemen bir günde kötüleşmedi, bu durum bir süreç içerisinde gerçekleşti” dedi. Öte yandan Bank Asya çalışanlarına sık izin verilmesi konusuna da değinen Akben iş hacmi daralan ve yeni kaynak yaratamayan bankada, söz konusu çalışanların işten çıkarılması yerine geçici olarak böyle bir çözüm üretildiğini belirtti.

4.2.2016Ekonomi
Anayasa Mutabakat Komisyonu toplantısı başladı

Anayasa Mutabakat Komisyonu toplantısı başladı

Meclis Anayasa Mutabakat Komisyonu,TBMM Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında ilk toplantısına başladı.

4.2.2016Gündem
Ankara'da polisi alarma geçiren mermiler

Ankara'da polisi alarma geçiren mermiler

Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü ve Kara Harp Okulu’nun lojmanlarının olduğu bölgenin yakınlarında, çamur içerisinden çıkan uçaksavar ve piyade tüfeği mermileri güvenlik güçlerini alarma geçirdi.

4.2.2016Gündem
Anayasa mesaisi başlıyor: Elde var 60 madde

Anayasa mesaisi başlıyor: Elde var 60 madde

Geçmiş yasama dönemlerinde 25 ay çalışıp sonuca ulaşamayan Anayasa Uzlaşma Komisyonu, 26 ay aradan sonra yeni başkan ve üyelerle yeniden başlangıç yapıyor. Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Meclis’te grubu bulunan dört partinin 3’er üye olarak bildirdiği 12 üyeli komisyonu ilk toplantı için bugün TBMM Mermerli Salon’a davet etti.

3.2.2016Gündem
‘Biz başkanlığı savunuyoruz'

‘Biz başkanlığı savunuyoruz'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı ile Doğu ve Güneydoğu illerinde görev yapan mülki ve idari amirlerle buluşmasında “Teröriste kudret, halka şefkat. Görevini yaparken tereddüt gösteren o makamda oturamaz” mesajı verdi. Anayasa çalışmaları konusunda da “Biz başkanlığı savunuyoruz onlar da niçin karşı çıktıklarını anlatsın ve sonuçta en doğru anayasayı yapalım” diyen Davutoğlu’nun sözleri özetle şöyle:

3.2.2016Gündem
Öğretmenlerin ek göstergesi için 100 bin imza TBMM’de

Öğretmenlerin ek göstergesi için 100 bin imza TBMM’de

Eğitim-İş Sendikası eğitim çalışanlarının ek göstergesinin yükseltilmesi amacıyla topladığı 100 bin imzayı düzenlenen protokolle TBMM Başkanvekili Akif Hamza Çebi’ye teslim etti.

3.2.2016Eğitim
CHP’li Aylin Nazlıaka disipline sevk edildi

CHP’li Aylin Nazlıaka disipline sevk edildi

Atatürk posteri tartışmasında CHP muhakkiklerinin hazırladığı rapor, bugün MYK’da ele alındı. MYK, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın, 'tedbirli olarak partiden kesin ihracı istemiyle disiplin kuruluna sevkine' karar verdi.

3.2.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Doğum yapan kadınlarımızın hizmeti vatani bir hizmet gibidir

Başbakan Davutoğlu: Doğum yapan kadınlarımızın hizmeti vatani bir hizmet gibidir

Çalışan kadınların doğuma ilişkin izin ve haklarıyla ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''Bizim için doğum yapan kadın hem mübarek annelik görevini yerine getiriyor hem de aslında vatani görevini yapıyor. Doğum yapan kadınlarımızın hizmeti vatani bir hizmet gibidir ve doğum süresi o yüzden memuriyetten sayılacak'' dedi.

3.2.2016Gündem
CHP milletvekilleri olay yerinde

CHP milletvekilleri olay yerinde

İzmir'in Seferihisar ilçesi Doğanbey Mahallesi açıklarında, dördü çocuk dokuz kaçak göçmenin ölümüyle sonuçlanan tekne faciasının ardından TBMM Mülteci Hakları Komisyonu üyesi olan CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu ve Muğla Milletvekili Nurettin Demir, kaza yerinde incelemelerde bulundu. Kazadan kurtulan 12 göçmeni de ziyaret ederek, Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Mustafa Deniz'den vakayla ilgi bilgi aldılar.

3.2.2016Ege
Bülent Arınç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap

Bülent Arınç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkındaki sözlerine Twitter üzerinden cevap verdi. Arınç üç sayfalık açıklamada, "En azından geçmiş günlerin hatırına nefsinize uyarak samimiyetsiz kişilerin tahriki ile hareket etmeyin" dedi.

2.2.2016Gündem
Bülent Arınç'ın sözlerinin yarattığı tartışmaya Suat Kılıç da katıldı

Bülent Arınç'ın sözlerinin yarattığı tartışmaya Suat Kılıç da katıldı

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamalarının yarattığı tartışmaya, AK Parti'nin önemli isimleri Hüseyin Çelik ve Sadullah Ergin'in ardından Suat Kılıç da katıldı. Kılıç, Arınç'ın açıklamaları için, "Okumadan, anlamadan yargılamayalım" dedi.

2.2.2016Gündem
Memurlara Şubat ayında 400 TL zam geliyor!

Memurlara Şubat ayında 400 TL zam geliyor!

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan son açıklamada 1,2 milyon memurun derece zammını 15 Şubat tarihinde maaşında göreceği bilgisi verildi. Böylelikle memur maaşlarında diğer zamlar ve derece artışıyla beraber 400 TL’yi bulan yükseliş meydana gelecek.

2.2.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu'ndan anayasa taktiği: Kolaydan zora gidin

Başbakan Davutoğlu'ndan anayasa taktiği: Kolaydan zora gidin

TBMM bu hafta yeni anayasa için çalışmalara başlayacak. TBMM Başkanı Kahraman başkanlığında 4 Şubat’ta gerçekleştirilecek ilk Anayasa Uzlaşma toplantısından önce AK Parti strateji toplantısı yaptı. Başbakan Davutoğlu, “Görüşmelerde kolaydan zora doğru gidin. Türkiye’de kampanya yaparak destek olacağız” dedi.

1.2.2016Gündem
Başbakan’ın danışmanları belli oldu, Hüseyin Çelik istifa ettiğini duyurdu

Başbakan’ın danışmanları belli oldu, Hüseyin Çelik istifa ettiğini duyurdu

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’na Genel Merkez’de danışmanlık yapacak 5 isim belli oldu. Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın da aralarında bulunduğu danışmanların arasında Başdanışman Hüseyin Çelik’in yer almadı. Çelik Twitter mesajında 15 gün önce istifa ettiğni duyurdu.

1.2.2016Gündem
Bülent Arınç: Söylediğim her sözün arkasındayım

Bülent Arınç: Söylediğim her sözün arkasındayım

Cuma akşamı CNN Türk'te Taha Akyol'un programında yaptığı açıklamalar tartışılan Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Twitter'dan eleştirilere yanıt verdi. Arınç, uzun açıklamasında ''Söylediğim her sözün sonuna kadar arkasındayım'' dedi. Arınç'ın 6 sayfalık açıklamasını AK Partili eski Bakan Hüseyin Çelik kendi hesabından retweetledi.

1.2.2016Gündem
Kişisel verilerin güvenliği

Kişisel verilerin güvenliği

NE yazık ki, yine devletçi bakışla düzenlenmiş bir tasarı ile karşı karşıyayız. Kişisel verilerin korunması ile ilgili tasarı, bireylerin mahremiyetini sağlamak yerine devletin bu alana müdahalesini yasal güvenceye bağlıyor.

Bakan Ağbal: '2016'da yeni vergi artışı yok'

Bakan Ağbal: '2016'da yeni vergi artışı yok'

Maliye Bakanı Ağbal, birtakım vergi düzenlemeleri yaptıklarını belirterek, "2016 yılında herhangi bir vergi artışı planlamıyoruz" dedi.

31.1.2016Ekonomi
23 no'da 8 gün

23 no'da 8 gün

Sokağa çıkma yasağı ile operasyonların devam ettiği Cizre’de bir apartmanın bodrumunda mahsur kaldığı iddia edilenlere ulaşılamaması nedeniyle 8 gündür büyük bir gerilim sürüyor. Öldüğü ve yaralandığı ileri sürülenlere ulaşılamaması nedeniyle hükümet ve HDP kanadından yapılan açıklamalar, kafa karışıklığına neden oldu. Bölgeden şehit haberlerinin gelmesi, çatışmaların sürmesiyle birlikte Türkiye’nin gündemindeki en önemli konulardan biri olan, “Bostancı sokak 23 numaralı” apartmanda yaşananlarla ilgili süreç, gün gün şöyle gelişti:

31.1.2016Gündem
Bülent Arınç Dolmabahçe Mutabakatı ile ilgili konuştu

Bülent Arınç Dolmabahçe Mutabakatı ile ilgili konuştu

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CNN Türk canlı yayınında gazeteci Taha Akyol'un sorularını yanıtladı. Arınç, Dolmabahçe Mutabakatı ile ilgili "Dolmabahçe Mutabakatı'nda okunan metin hükümetin önüne gelmişti. Oturma düzenine kadar her şey kararlaştırılmıştı. Cumhurbaşkanı'nın haberi olduğunu biliyorum, tahmin ediyorum. Yalçın Akdoğan anında haberi olduğunu aktarmıştı." diye konuştu.

30.1.2016Gündem
ÖSYM sınavına gidenler için ücretsiz ulaşım kanunu teklifi

ÖSYM sınavına gidenler için ücretsiz ulaşım kanunu teklifi

CHP, sınav giriş belgesini gösteren öğrencilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması için kanun teklifi verdi. Milletvekilleri öğrencilerin yanlarında cüzdan gibi materyallerden yoksun sınava gittiklerini, toplu taşıma araçlarında sıkıntı çektiğini savunarak sınav giriş belgesi olan öğrencilere ayrıcalık tanınmasını istedi.

30.1.2016Eğitim
Son dakika - Bülent Arınç: Aydın Doğan ve Doğan Grubu’na yapılan vicdansızlıktır

Son dakika - Bülent Arınç: Aydın Doğan ve Doğan Grubu’na yapılan vicdansızlıktır

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 29 Ocak 2016 akşamı CNN Türk canlı yayınında Taha Akyol'un sorularını yanıtladı. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın terörle mücadelede hükümete verdiği desteğin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da geçmişte takdir edildiğini belirten Arınç, Doğan Grubu’na yönelik bazı medya organlarında yer alan “tehdit ve baskıları” kınadı.

30.1.2016Gündem
2014 yılına ait HGS cezaları yeniden hesaplanacak

2014 yılına ait HGS cezaları yeniden hesaplanacak

Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprüleri ile paralı otoyollardan 2014 yılında "ihlalli geçiş" yapan 1 milyon 337 bin araç sahibine gönderilen Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cezaları, yeniden hesaplanacak. 2014'te kesilen cezalar, araçların kullandıkları mesafenin 10 katı olarak yeniden hesaplanacak. Önceden ceza en uzun mesafenin 10 katı şeklindeydi.

30.1.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Kıdem’de kayıp olacak

‘Kıdem’de kayıp olacak

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kıdem tazminatı fonuna ilişkin yasayı bu yasama döneminde çıkaracaklarını, fonda işçinin kayba uğramayacağını, tazminat hesabının 30 gün üzerinden yapılacağını açıkladı.

13 yıl önce 13 yıl sonra

13 yıl önce 13 yıl sonra

KAÇ çuvala sığar bilmiyorum ama meşhur 1 Mart tezkeresinin “kapalı” görüşmelerinin gizli tutanaklarının dökümü şöyleydi:

Bu yol felakete çıkar

Bu yol felakete çıkar

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin, Suriye’de bir askeri harekâta hazırlandığına ilişkin Rus iddialarını şöyle yanıtladı:

Türkiye’de dana eti neden ucuz olamaz?

Türkiye’de dana eti neden ucuz olamaz?

SIK sık Avrupa’da ve Amerika’da dana etinin ucuz olduğu, fakat Türkiye’de pahalı olduğu gündeme gelir.

Kişisel verilerin güvenliği

Kişisel verilerin güvenliği

NE yazık ki, yine devletçi bakışla düzenlenmiş bir tasarı ile karşı karşıyayız.