MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER1398Mehmet Y. YILMAZ775Oktay EKŞİ690Sedat ERGİN566Erdal SAĞLAM475Şükrü KÜÇÜKŞAHİN351Cüneyt ÜLSEVER348Cengiz ÇANDAR300Yalçın DOĞAN296Mehmet Ali BİRAND282Özdemir İNCE275Emin ÇÖLAŞAN245Ertuğrul ÖZKÖK228Muharrem SARIKAYA215Vahap MUNYAR169Enis BERBEROĞLU166Bekir COŞKUN131İlter TÜRKMEN113Şükrü KIZILOT103Hadi ULUENGİN100Kurthan FİŞEK99Taha AKYOL96Yılmaz ÖZDİL94İsmet SOLAK93Yaşar SÖKMENSÜER93Kanat ATKAYA86Fatih ÇEKİRGE82Tufan TÜRENÇ73Doğan HIZLAN69Deniz Gürel49Soner YALÇIN48Gila BENMAYOR47Fatih ALTAYLI43Mehmet Barlas39Yurtsan ATAKAN38Ebru ÇAPA36Ege CANSEN33Oya BERBEROĞLU31Pakize SUDA28Erdal İPEKEŞEN28Güzin Abla26Yener SÜSOY24Nedim BUBİK24Ayşegül DOMANİÇ YELÇE23Uğur Ergan23Ahmet HAKAN22Oya ARMUTÇU22Melis ALPHAN22Serdar TURGUT21Cengiz SEMERCİOĞLU21Ferai TINÇ19Rauf TAMER18Yavuz GÖKMEN18Yaşar Nuri Öztürk18Murat BARDAKÇI16Zeynep ATİKKAN16Gülçin TELCİ15Memet ESER14Ayşe ARMAN13Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU13Banu TUNA12Banu ŞEN12Oral Çalışlar12Uğur CEBECİ11Nuran ÇAKMAKÇI11Ayşen GÜR10Tuğrul ŞAVKAY10Kubilay KESKİN10Deniz SİPAHİ10Fatih Tekeci10Naci Cem Öncel10Erkan ÇELEBİ9Pako'nun Sayfası9Seçim AYDIN9Erdinç Çelikkan9İbrahim IRMAK9İsmet BERKAN9Faruk BİLDİRİCİ9Deniz Zeyrek9Ali Atıf BİR8Çiğdem TOKER8Rahmi TURAN8Ayçe DİKMEN8Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ8Abdulkadir SELVİ8Deniz BAYRAMOĞLU7Ateş Yalazan7Levent SEĞMEN7Emel Armutçu7Aylin Anne7Yorgo KIRBAKİ6Uğur DÜNDAR6Noyan Doğan6Veli ŞAKIR6Eray GÖRGÜLÜ6Gökhan KİMSESİZCAN6Adnan KAYA6Emre KIZILKAYA6İlber Ortaylı6Fikret BİLA6

Tbmm

Tbmm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tbmm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 93.397 Tbmm haberi bulunmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (kısaca TBMM), 23 Nisan 1920'de Osmanlı Devleti'nin İtilaf Devletleri'nce işgali sırasında direniş gösteren Türk Milletinin oluşturduğu irade ile kurulan, (asli kurucu iktidar) ve yine bu iradenin sahibi olan Türk Milletinin anayasa ile verdiği yetki ile yasama görevi yapan Türkiye Cumhuriyeti anayasal devlet organıdır. "Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir" ilkesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin varoluşunun temel dayanağını oluşturur.

Hali hazırda tali kurucu iktidar olan TBMM, diğer anayasal devlet organlarından üstün değildir. Yasama yetkisi yasa veya kanun yapma yetkisidir. Yasalar anayasaya aykırı olamaz. TBMM'nin anayasada da değişiklik yapma yetkisi bulunsa da bu yetki de Anayasa'nın Başlangıç bölümünde yer alan anlayışla ve anayasal bütünlüğe uygun olarak hareket etme ve ancak bu çerçeve içerisinde Anayasa'da değişiklik yapabilme ile sınırlıdır ve bu çerçevede meşruiyet kazanır. Anayasa’nın 6. maddesinde yer alan “hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasa’dan almayan bir Devlet yetkisini kullanamaz.” ifadesiyle yasama organı olan TBMM'nin, kendisinin yasal dayanağı olan anayasanın bütününü veya temel ilkelerini reddederek yeni bir anayasa yapma yetkisi yoktur. Anayasaya bağlılık yemini eden milletvekili veya partilerin bu girişimlerde bulunması, yetki aşımı ve yetki gaspı girişimi yönünden suç olan bu durum milletvekilliklerinin meşrutiyetini sorgulanır hale getirir ve cebir kullanarak anayasayı değiştirmeye teşebbüsten yargılanma durumu ortaya çıkabilir. Yasa ve anayasa değişikliklerinin halka ait egemenlik haklarını da koruyan bir toplumsal sözleşme olan anayasaya aykırı olup olmadığı Anayasa Mahkemesi tarafından denetlenir.

Millete ait egemenlik yetkilerinin kuvvetler ayrılığı prensibi ile verilmesinin, kuvvetler ayrımının, devlet organları arasında üstünlük sıralaması anlamına gelmeyip, belli Devlet yetki ve görevlerinin kullanılmasından ibaret ve bununla sınırlı medeni bir iş bölümü ve işbirliği olduğu ve üstünlüğün ancak Anayasa ve kanunlarda bulunduğu anlamına geldiği Anayasanın başlangıç bölümünde belirtilmiştir.

Anayasanın 108'nci Maddesine göre, yasama yetkisi Türk Milleti adına Türkiye Büyük Millet Milletvekili genel seçimleri, dört yılda bir, serbest, eşit, tek dereceli, genel oy esaslarına göre, yargı organlarının genel yönetim ve denetimi altında yapılır. Seçilen milletvekili adayları, anayasaya bağlı kalacağına dair Türk milleti önünde namusu ve şerefi üzerine yemin ederek 4 yıllığına TBMM üyeliği (milletvekilliği) hakkı kazanırlar. TBMM üyeleri (milletvekilleri), yasama dokunulmazlığına sahiptir.

DEVAMI

Tbmm Haberleri

ABden, Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile ilgili açıklama

AB'den, Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile ilgili açıklama

Avrupa Birliği'nden (AB), el yapımı bombanın patlaması sonucu ölen bir MLKP'li teröristin anma etkinliğine katılarak terör propagandası yaptığı suçlamasıyla hapis cezası alan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşürülmesi ve diğer Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş'a da Türk milletini ve devletini aşağıladığı gerekçesiyle 5 ay hapis cezası verilmesinin endişeleri artırdığı belirtildi.

22.2.2017Gündem
Anayasa değişikliği tanıtım grubu İzmirde konuştu

Anayasa değişikliği tanıtım grubu İzmir'de konuştu

Anayasa değişikliği tanıtım grubu İzmir'de konuştu

22.2.2017İzmir
CHPli Arık: Erciyesspora hep birlikte sahip çıkalım

CHP'li Arık: Erciyesspor'a hep birlikte sahip çıkalım

CHP'li Arık: Erciyesspor'a hep birlikte sahip çıkalım

22.2.2017Kayseri
Kırklarelinin ilk FETÖ davasında yargılanan emir astsubayı: Komutanın angarya işlerini yapıyorum

Kırklareli'nin ilk FETÖ davasında yargılanan emir astsubayı: Komutanın angarya işlerini yapıyorum

Kırklareli'nin ilk FETÖ davasında yargılanan emir astsubayı: Komutanın angarya işlerini yapıyorum

22.2.2017Kırklareli
Aladağ Komisyonu yurt yangınını araştıracak (2) (Yeniden)

Aladağ Komisyonu yurt yangınını araştıracak (2) (Yeniden)

Aladağ Komisyonu yurt yangınını araştıracak (2) (Yeniden)

22.2.2017Ankara
Demirtaş: Kendimi savunmak zorunda hissetmiyorum

Demirtaş: Kendimi savunmak zorunda hissetmiyorum

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yaptığı bir konuşmada "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve devletin kurum ve organlarını aşağıladığı" gerekçesiyle 5 ay hapse çarptırıldığı mahkemede yaptığı savunmada, "Kendimi bunların içeriğini savunmak zorunda hissetmiyorum. Konuşmam tümüyle siyaset hakkım, parlamenter yetkim, milletvekili sorumsuzluğum ve son olarak da ifade özgürlüğü hakkım kapsamındadır" dedi.

22.2.2017Gündem
Aladağ Komisyonu, yurt yangınını araştıracak

Aladağ Komisyonu, yurt yangınını araştıracak

Aladağ Komisyonu, yurt yangınını araştıracak

22.2.2017Ankara
Erdoğandan suç duyurusu

Erdoğan'dan suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçe ile FETÖ için suç duyurusunda bulundu. Dilekçede Cumhurbaşkanı'nın 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında şahsına yönelik planlanan ve işlenen suçların yanında temsil ettiği Türk milletinin birliğine yönelik işlenen suçlar nedeniyle tüm şüphelilerden şikayetçi olduğu vurgulandı. Dilekçede, Fetullahçı Terör Örgütünün, ülke insanlarının tertemiz inançlarını, dini ve milli duygularını istismar ettiği, bu yapının sözde dini söylemlerinde, İslam'ın temel bilgi kaynaklarından çok rüyalar, gizemli hikayelerin revaç bulduğu, bunlar aracılığıyla masum kitlelerin aldatılıp efsunlandığı, hastalıklı bir zihniyet oluşturulduğu belirtildi.

22.2.2017Gündem
HDPli Tan için 38,5 yıla kadar hapis istemi

HDP'li Tan için 38,5 yıla kadar hapis istemi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrol kararı uygulanan HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan hakkında 5 ayrı suçtan 38,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

22.2.2017Gündem
CHP’li Aydın mobilya sektöründeki sorunları meclis’e taşıdı

CHP’li Aydın mobilya sektöründeki sorunları meclis’e taşıdı

CHP’li Aydın mobilya sektöründeki sorunları meclis’e taşıdı

22.2.2017Bursa
Demirtaşa 5 ay hapis cezası veren mahkeme suça eğilimli diye ertelemedi

Demirtaş'a 5 ay hapis cezası veren mahkeme 'suça eğilimli' diye ertelemedi

Demirtaş'a 5 ay hapis cezası veren mahkeme 'suça eğilimli' diye ertelemedi

22.2.2017Diyarbakır
Çanakkaleden 15 Temmuza Kahramanlar Destanı galası

'Çanakkale'den 15 Temmuz'a Kahramanlar Destanı' galası

'Çanakkale'den 15 Temmuz'a Kahramanlar Destanı' galası

22.2.2017Ankara
Halisdemire ateş eden Fatih Şahinden akılalmaz savunma

Halisdemir'e ateş eden Fatih Şahin'den akılalmaz savunma!

15 Temmuz’da darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürerek darbe girişiminin seyrini değiştiren, Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in şehit edilmesiyle ilgili 18 darbeci askerin yargılanmasına devam edildi. Halisdemir'e ateş eden ve olaylar sırasında binbaşı olan Fatih Şahin, "Dur ihtarı olmadı. Aniden ateş açıldığı için karşılık vermek zorunda kaldık. Nefsi müdafaa hakkımı kullandım. Söz konusu kişiyi vurup vurmadığımı bilmiyorum" dedi. Şahin 'Bana personelimden kimse hain demiyor. Hain diyen yüzüme söylesin' deyince, Halisdemir'e ateş eden 2. asker olduğu belirtilen Mihrali Atmaca "Ben diyorum" diye çıkıştı. Şahin, Mihrali Atmaca’nın iddianameye giren savcılık ifadesindeki, "Ne yapıyorsun, etkisiz hale getir" diye bir emir vermediğini savundu.

22.2.2017Gündem
Madeni paradan Atatürkün portresinin çıkarılması söz konusu değil

'Madeni paradan Atatürk'ün portresinin çıkarılması söz konusu değil'

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Atatürk'ün portresinin yeni basılan madeni paralardan çıkarılmasının söz konusu olmadığını, bunların sınırlı sayıda basılan hatıra paralar olduğunu söyledi.

21.2.2017Gündem
Neresinden tutsanız dökülüyor

'Neresinden tutsanız dökülüyor'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bir insanın karakterinde tarafsız olmak diye bir şey olur mu? Olmaz” dediğini belirterek, “Başkan seçildikten sonra ‘tarafsız’ olduğuna dair yemin edecek. Neresinden tutsanız dökülüyorlar” dedi. “Kimin çocuğuna güvenip de Rakka’ya gidiyorsun?” diye soran Kılıçdaroğlu, dün grup toplantısında özetle şunları söyledi:

21.2.2017Gündem
ByLock indiren siyasetçilerden hiç mi iz yok

'ByLock indiren siyasetçilerden hiç mi iz yok'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada “Pensilvanya’nın kapısında nöbet bekleyen, telefonuna ByLock indirip 1 doları cüzdanında gezdiren meşhur siyasetçilerden hiç mi iz yoktur?” diye sordu. Konuşmasında AK Parti’ye idam çağrısı da yapan Bahçeli, özetle şunları söyledi:

21.2.2017Gündem
Teşekkür ziyareti

Teşekkür ziyareti

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan Ahmet Türk, kendisini cezaevinde ziyaret eden CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ı TBMM’deki makamında ziyaret etti.

21.2.2017Gündem
HDP Milletvekili Yıldırım: Peki niye bugün, çünkü o zaman referandum yoktu

HDP Milletvekili Yıldırım: Peki niye bugün, çünkü o zaman referandum yoktu

HDP Milletvekili Yıldırım: Peki niye bugün, çünkü o zaman referandum yoktu

21.2.2017Ankara
HDP Eş Genel Başkanı Fiğen Yüksekdağın milletvekilliği düşürüldü

HDP Eş Genel Başkanı Fiğen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düşürüldü

HDP Eş Genel Başkanı Fiğen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düşürüldü

21.2.2017Ankara
Başbakana evet şapkalı ziyaret

Başbakan'a 'evet' şapkalı ziyaret

Başbakan'a 'evet' şapkalı ziyaret

21.2.2017İzmir
Referandum ne zaman yapılacak İşte 2017 yılı referandum tarihi

Referandum ne zaman yapılacak? İşte 2017 yılı referandum tarihi

Referandum ne zaman yapılacak sorusu binlerce vatandaşın merak ettiği en önemli konular arasında yer alıyor. Anayasa değişikliğinin yapılacağı referandum öncesi vatandaşlar tüm gelişmeleri ayrıntılarıyla takip ediyorlar. YSK’nın hazırladığı referandum takvimi Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre, referandum süreci 16 Şubat Perşembe günü başladı. Vatandaşlar şimdi de Yurt içi ve yurt dışı seçmen kütüklerinin ne zaman kesinleşeceğini merak ediyorlar. Peki, referandum ne zaman yapılacak? İşte 2017 yılı referandum tarihi

21.2.2017Gündem
Eğitim-Senden kamu çalışanları için vergi indirimi talebi

Eğitim-Sen'den kamu çalışanları için vergi indirimi talebi

Eğitim-Sen'den kamu çalışanları için vergi indirimi talebi

21.2.2017Manisa
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şener: CHP neden karşı çıkıyor çözmekte zorlanıyorum

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şener: CHP neden karşı çıkıyor çözmekte zorlanıyorum

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şener: CHP neden karşı çıkıyor çözmekte zorlanıyorum

21.2.2017Karabük
Son dakika: TBMMde gergin dakikalar

Son dakika: TBMM'de gergin dakikalar

TBMM Genel Kurulu’nda HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliğinin düştüğünün açıklanmasının ardından HDP Diyarbakır Milletvekili  Sibel Yiğitalp TBMM kürsüsünü işgal etti.

21.2.2017Gündem
Ahmet Türk, Deniz Baykal’ı ziyaret etti

Ahmet Türk, Deniz Baykal’ı ziyaret etti

Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ı TBMM’deki makamında ziyaret etti. Türk, "Bu ülkede artık ortaklaşmanın, sorunların çözmenin ötesinde başka bir yol yok. Umut ediyorum ki, vicdan sahibi olan herkes demokratik sürecin gelişmesi, barışçıl bir ortamın sağlanması için gerçekten çaba içinde olur" dedi. 

21.2.2017Gündem
CHPli Balbay: Sanat merkezleri kundaklanmaya başlamışsa o ülke karanlığa gömülmüş demektir

CHP'li Balbay: Sanat merkezleri kundaklanmaya başlamışsa o ülke karanlığa gömülmüş demektir

CHP'li Balbay: Sanat merkezleri kundaklanmaya başlamışsa o ülke karanlığa gömülmüş demektir

21.2.2017Ankara
Kırklarelinin ilk FETÖ davasında yargılanan Binbaşı: Emirleri yerine getirdim

Kırklareli'nin ilk FETÖ davasında yargılanan Binbaşı: Emirleri yerine getirdim

Kırklareli'nin ilk FETÖ davasında yargılanan Binbaşı: Emirleri yerine getirdim

21.2.2017Kırklareli
Son dakika... Demirtaşa 5 ay hapis

Son dakika!... Demirtaş'a 5 ay hapis

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yaptığı bir konuşmada "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve devletin kurum ve organlarını aşağıladığı" gerekçesiyle 5 ay hapse çarptırıldı. Demirtaş, yaptığı savunmada, "Konuşmam tümüyle siyaset hakkım, parlamenter yetkim, milletvekili sorumsuzluğum ve son olarak da ifade özgürlüğü hakkım kapsamındadır." dedi.

21.2.2017Gündem
HDPli Yüksekdağın milletvekilliği düşürüldü (1)

HDP'li Yüksekdağ'ın milletvekilliği düşürüldü (1)

HDP'li Yüksekdağ'ın milletvekilliği düşürüldü (1)

21.2.2017Ankara
flaş

flaş

flaş

21.2.2017Ankara
HDPli Yüksekdağın milletvekilliği düştü

HDP'li Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştü

TBMM, HDP’li Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliğini düşürdü. HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın hakkındaki yargı kararının kesinleşmesi üzerine TBMM bilgisine sunuldu ve milletvekilliği düştü.

21.2.2017Haber
Ahmet Türk, Deniz Baykalı ziyaret etti

Ahmet Türk, Deniz Baykal'ı ziyaret etti

Ahmet Türk, Deniz Baykal'ı ziyaret etti

21.2.2017Ankara
Son dakika: Figen Yüksekdağın milletvekilliği düştü

Son dakika: Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştü

HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Figen Yüksekdağ'ın, milletvekilliği düştü. Bahçekapılı, Anayasanın 76. maddesi kapsamında milletvekili seçilmeye engel bir suça ilişkin olan ve Anayasanın 84. maddesi 2. fıkrası gereğince bilgiye sunulan kesinleşmiş mahkeme kararı okunduğu için, Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düştüğünü duyurdu.

21.2.2017Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu (EK FOTOĞRAFLAR )

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu (EK FOTOĞRAFLAR )

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu (EK FOTOĞRAFLAR )

21.2.2017Ankara
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu (Fotoğarflar)

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu (Fotoğarflar)

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu (Fotoğarflar)

21.2.2017Ankara
Zekai Aksakallı: Darbeci haini vuran kahraman aslanım

Zekai Aksakallı: Darbeci haini vuran kahraman aslanım

FETÖ'nün darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmesiyle ilgili davada, cuntacı general Semih Terzi'nin yanında Özel Kuvvetler Komutanlığına (ÖKK) giden Astsubay Ali Güreli savunma yaptı. Güreli, "Zekai Aksakallı, 'darbeci haini vuran kahraman aslanım' diyerek, yerde vurulmuş halde yatan Ömer Halisdemir'i öptü" dedi.

21.2.2017Gündem
Akşenerden Bahçeliye jet yanıt

Akşener'den Bahçeli'ye jet yanıt

Devlet Bahçeli'nin bugün grup toplantısında MHP'li muhaliflere yönelik sözlerine Merak Akşener'den jet yanıt geldi. Akşener, 'Toplayın kurultayı alın boyumuzun ölçüsünü' dedi.

21.2.2017Gündem
CHPli Bayır Başbakana işsizliği sordu

CHP'li Bayır Başbakan'a işsizliği sordu

CHP'li Bayır Başbakan'a işsizliği sordu

21.2.2017İzmir
CHP lideri Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, görevine son verilen akademisyenler arasında, AK Parti'nin kurucularından Fatma Bostan Ünsal'ın da bulunduğunu belirtti ve 'Kendi içlerinden birisi kapının önüne kondu' dedi.

21.2.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan bozkurt işareti

Başbakan Yıldırım'dan bozkurt işareti

Başbakan Yıldırım'dan bozkurt işareti

21.2.2017Ankara
MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM grup toplantısı (Fotoğraflar)

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM grup toplantısı (Fotoğraflar)

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM grup toplantısı (Fotoğraflar)

21.2.2017Ankara
Bahçeli: AKP idamın geri getirilmesinde samimiyse MHP kayıtsız destek verecektir

Bahçeli: "AKP idamın geri getirilmesinde samimiyse MHP kayıtsız destek verecektir"

Bahçeli: "AKP idamın geri getirilmesinde samimiyse MHP kayıtsız destek verecektir"

21.2.2017Ankara
Sancaklı acı olaydan sonra ilk kez Mecliste

Sancaklı acı olaydan sonra ilk kez Meclis'te

Eşi Hülya Sancaklı'nın ölümüyle zor günler geçiren Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, bugün partisinin grup toplantısına katıldı.

21.2.2017Gündem

CHP'li Sertel'den ilginç 'hayır' çağrısı

CHP'li Sertel'den ilginç 'hayır' çağrısı

21.2.2017İzmir
Bahçeliden çağrı: Partinizle karşımıza çıkın da boy ölçünüzü görelim

Bahçeli'den çağrı: Partinizle karşımıza çıkın da boy ölçünüzü görelim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. MHP’den ihraç edilen muhaliflere seslenen Bahçeli, “Kurmak için uygun zaman kolladığınız partinizle karşımıza çıkın da boy ölçünüzü görelim” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Bahçeli idam tartışmalarıyla ilgili olarak, ise "Hainler idamdan korkmuyorsa bize düşen bu kanuni düzenlemeyi TBMM’de yapmaktır. AKP top çevirmesin, zamana oynamasın. Samimiyse MHP’nin sözü söz olsun, buna kayıtsız şartsız destek verecektir" ifadelerini kullandı.

21.2.2017Haber
Bahçeli: AKP idam konusunda samimiyse Milliyetçi Hareket destek verecektir (1)

Bahçeli: AKP idam konusunda samimiyse Milliyetçi Hareket destek verecektir (1)

Bahçeli: AKP idam konusunda samimiyse Milliyetçi Hareket destek verecektir (1)

21.2.2017Ankara
Bahçeliden çağrı: Partinizle karşımıza çıkın da boy ölçünüzü görelim

Bahçeli'den çağrı: Partinizle karşımıza çıkın da boy ölçünüzü görelim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. MHP’den ihraç edilen muhaliflere seslenen Bahçeli, “Kurmak için uygun zaman kolladığınız partinizle karşımıza çıkın da boy ölçünüzü görelim” dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Bahçeli idam tartışmalarıyla ilgili olarak, ise "Hainler idamdan korkmuyorsa bize düşen bu kanuni düzenlemeyi TBMM’de yapmaktır. AKP top çevirmesin, zamana oynamasın. Samimiyse MHP’nin sözü söz olsun, buna kayıtsız şartsız destek verecektir" ifadelerini kullandı.

21.2.2017Gündem
DİSK’ten Pekdaş’a ‘hayır’lı ziyaret

DİSK’ten Pekdaş’a ‘hayır’lı ziyaret

DİSK’ten Pekdaş’a ‘hayır’lı ziyaret

21.2.2017İzmir
Bergamalı hayırcılar platform kurdu

Bergamalı 'hayır'cılar platform kurdu

Bergamalı 'hayır'cılar platform kurdu

21.2.2017İzmir

Yazar Sonuçları

Referandum sürecinde cari giderler artıyor

Referandum sürecinde cari giderler artıyor

‘‘İSTİHDAMI artırmak, işsizliği azaltmak, ekonomiye canlılık kazandırmak, üretimi artırmak vb. amaçlarla, plan ve programlardaki politika, hedef ve ilkeler doğrultusunda bazı mali teşvik (destek) tedbirlerin uygulandığı; bütçe olanakları çerçevesinde de sosyal devlet ilkesinin doğal bir sonucu olarak ülkemizdeki yoksul kesimler için sosyal yardımlar yapılmakta olduğu biliniyor.”

21.2.2017Haber Yazıları