Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR523Yalçın BAYER340Ertuğrul ÖZKÖK301Fatih ÇEKİRGE286Ahmet HAKAN252Yalçın DOĞAN233Mehmet Y. YILMAZ228Mehmet Ali BİRAND204Taha AKYOL171Verda ÖZER152Ferai TINÇ150Emin ÇÖLAŞAN149Cüneyt ÜLSEVER135Sedat ERGİN132Tolga TANIŞ124Enis BERBEROĞLU115Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ109Gila BENMAYOR108Yılmaz ÖZDİL99Oktay EKŞİ91Hadi ULUENGİN90Vahap MUNYAR90İsmet BERKAN87Erdal SAĞLAM86Akif BEKİ84Rauf TAMER84Şükrü KÜÇÜKŞAHİN81Özdemir İNCE74İlter TÜRKMEN68Fatih ALTAYLI58Murat BARDAKÇI48Tufan TÜRENÇ48Oral Çalışlar46Doğan HIZLAN35Tolga Tanış33Kanat ATKAYA32Selahattin DUMAN29Deniz SİPAHİ28İrem Köker28Cengiz SEMERCİOĞLU27Bekir COŞKUN26Ayşe ARMAN25Ege CANSEN25Gülse BİRSEL21Mümtaz SOYSAL21Hüseyin YAYMAN20Soner YALÇIN20Murat Yetkin19Selim Türsen18Uğur CEBECİ18İzzet ÇAPA18Emre KIZILKAYA17Muharrem SARIKAYA17Nurten ERK TOSUNER17Sıtkı ŞÜKÜRER17Zeynep GÖĞÜŞ17Naci Cem Öncel16Melis ALPHAN15Doğan ULUÇ13Onur BAŞTÜRK13Pakize SUDA13Razi CANİKLİGİL13Mehmet YAŞİN12Rıza Özel12İsmet SOLAK12Şükrü KIZILOT12Abdulkadir SELVİ11Reşat KUTUCULAR10Uğur GÜRSES10Ayçe DİKMEN9Ayşe ÖZEK KARASU9Deniz BAYRAMOĞLU8Erkan ÇELEBİ8Mehmet Barlas8Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU8Sahrap SOYSAL8Ömür GEDİK8Bahar AKINCI7Eyüp CAN7Kurthan FİŞEK7Serdar TURGUT7Sevil ATASOY7Yaşar SÖKMENSÜER7Adnan KAYA6Arzu Çakır Morin6Deniz Gürel6Gökhan KİMSESİZCAN6Melike Karakartal6Rahmi TURAN6Yener SÜSOY6Abdülkadir SELVİ5Ayşegül DOMANİÇ YELÇE5Banu ŞEN5Civan ER5Fatih Tekeci5Nedim BUBİK5Refika Birgül5Sefer LEVENT5Selçuk ŞİRİN5Uğur Ergan5

Suriye

Suriye ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Suriye haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 41.600 Suriye haberi bulunmuştur.

Suriye ya da resmî adıyla Suriye Arap Cumhuriyeti, Ortadoğu'da Lübnan, İsrail, Ürdün, Irak ve Türkiye ile komşu bir ülkedir. Akdeniz'e kıyısı vardır. Başkenti ve en büyük şehri Şam'dır. Suriye'nin toplam nüfusu resmi verilere göre 2004'te 17 milyon 921 bin kişiydi. Halep, Lazkiye, Humus diğer büyük şehirleridir.

1963'ten beri ülke Baas Partisi tarafından yönetilmektedir; devletin başında 1970'ten beri Esad ailesinden biri olmuştur. Suriye'nin şimdiki devlet başkanı, ülkeyi 1970'ten öldüğü 2000 yılına kadar yöneten Hafız Esad'in oğlu Beşar Esad'dır. 2011 yılının Mart ayında Ortadoğu'da yaşanan dalgalanmalardan etkilenerek sokağa dökülen halk gösteriler düzenledi. Halkın reform istemesi ve onlarca kişinin ölümü sonucunda Muhammed Naci el-Otari'nin başbakanlık görevinde olduğu hükümet 29 Mart 2011 tarihinde istifa etti. Muhammed Naci el-Otari, hükümet kurulana kadar Beşar Esad tarafından geçici olarak başbakan olarak atandı. Aynı gün başkent Şam başta olmak üzere pek çok şehirde on binlerce kişi hükümet yanlısı gösteriler düzenledi.

DEVAMI

Suriye Haberleri

Yumurta ihracatı arttı

Yumurta ihracatı arttı

TÜRKİYE'nin, İsrail ve Rusya ile sorunlarını giderme yolunda attığı adımlar ve Başbakan Binali Yıldırım'ın "Irak'la, Suriye ile, Mısır ile bizim kavga etmemiz, ilişkilerimizin bozulması için çok nedenimiz yok ama ilişkilerimizin düzelmesi için çok neden var" açıklamasının ardından yumurta ihracatı arttı. Irak'a yapılan yumurta ihracatı haftalık 120 TIR'dan 310 TIR'a çıktı.

23.7.2016Ege
İncirlik'teki operasyonlarımız normale döndü

İncirlik'teki operasyonlarımız normale döndü

IŞİD karşıtı uluslararası koalisyonun sözcüsü Amerikalı komutan Christopher Garver, İncirlik askeri üssü ile ilgili herhangi bir sorunun kalmadığını kaydederek, "İncirlik'teki operasyonlarımız normalde döndü." dedi.   

23.7.2016Dünya
Arap ülkeleri darbeyi kınadı, El Cezire anbean yayın yaptı

Arap ülkeleri darbeyi kınadı, El Cezire anbean yayın yaptı

Mısır ve Suriye dışındaki Arap ülkelerinin çoğu Türkiye’deki darbe girişimini kınayarak Türk hükümetine destek mesajları yayımladı. Körfez ülkelerine ait medya kuruluşlarının çoğu, manşetinde darbe girişimine karşı hükümet yanlısı yayınlar yaptı. 

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Basın darbeyi başarılı ilan etti!

Basın darbeyi başarılı ilan etti!

Uluslararası toplumdan demokrasiye destek ve darbeyi kınama mesajları gelirken, 2013’te askeri darbeyle işbaşına gelmiş olan Abdülfettah El Sisi yönetimindeki Mısır hükümetinin, darbe girişimine karşı sessiz bir tutum takınması dikkat çekti.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Darbe girişiminin Ortadoğu’daki yansımaları

Darbe girişiminin Ortadoğu’daki yansımaları

Türkiye’nin kâbus dolu gecesi, tüm dünyada olduğu gibi Ortadoğu’da da büyük yankı uyandırdı. Bölge ülkelerinden birçok siyasetçi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak destek ve dayanışma mesajını  iletti. Ancak bazı Arap ülkelerinde Türkiye’deki darbe girişimine sevinenler oldu. Mısır ve Suriye’de çıkan bazı gazetelerde alkış tutan bile vardı. 

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
O gece Ruslar da uyumadı

O gece Ruslar da uyumadı

Türkiye’den akmaya başlayan darbe haberleri komşumuz Rusya’yı son derece tedirgin etmiş görünüyordu. Kremlin Sarayı o gece birkaç saat arayla farklı açıklamalar yaptı, Rusya sabaha kadar tetikte kaldı.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
ABD o gece nasıl tepki verdi

ABD o gece nasıl tepki verdi

Amerikan Yönetimi, ilk reaksiyonu tam olarak ne zaman gösterdi? Obama ile Erdoğan arasındaki kritik görüşme kaç gün sonra gerçekleşti? Yaşananlar karşısında ABD’nin takındığı tutum, anbean böyle gerçekleşti..

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Başbakan Yıldırım: Darbe girişimini vatandaştan, eşimizden, dostumuzdan öğrendik

Başbakan Yıldırım: Darbe girişimini vatandaştan, eşimizden, dostumuzdan öğrendik

Başbakan Binali Yıldırım, Cuma namazını Gölbaşı'nda 50 polisin şehit olduğu Özel Harekat Daire Başkanlığı'nın bulunduğu yerdeki camide kıldı. Namazın ardından saldırıya uğrayan binalarda incelemelerde bulunan Başbakan Yıldırım, "Darbe girişiminin başladığını biz hemen hemen 15 dakika sonra öğrendik. Kimden öğrendik, yakın korumalarımızdan ve vatandaştan, eşimizden, dostumuzdan öğrendik. Ondan önce bize tehdidin boyutu hakkında bir bilgi gelmiş değil" dedi.

22.7.2016Gündem
Suriyeli çocukların 'Pokemon' umudu

Suriyeli çocukların 'Pokemon' umudu

Suriyeli çocuklar, insanların onları kurtarabileceği umuduyla Pokemon karakterlerinin resimlerini taşıyorlar.

22.7.2016Dünya
Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği 65 ülke

Türk vatandaşlarının vizesiz gidebileceği 65 ülke

Yaz geldi, herkesi bir tatil telaşı aldı. Türk vatandaşları için sadece pasaportla, vizesiz gidilen ülkeleri araştırdık. İşte hem yurt dışına çıkıp hem de vize masrafını düşünmemek isteyenler için vizesiz gidilen 65 ülkenin listesi.

22.7.2016Seyahat
Darbeye karşı çıkan Türk halkı tarih yazdı

Darbeye karşı çıkan Türk halkı tarih yazdı

İsveç İslam Gençlik Federasyonu Başkanı Yasri Shamsudin Khan, Türkiye’deki darbe girişimini kınarken, Türk milletinin tarih yazdığını söyledi.

22.7.2016Avrupa
Dakika dakika o gece: Seyri değiştiren tek kurşun

Dakika dakika o gece: Seyri değiştiren tek kurşun

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin perde arkasındaki olayları anlattı: Özel Kuvvet Komutanı normalde düğüne gitmeyecek. Özel Kuvvet Komutanı'nı karargahtan arıyorlar. Deniyor ki, komutan özellikle sizin götürüp takmanızı rica etti. İçeri girdiği anda bir tuhaflık var, diyor. Aceleyle gidip hediyeyi takıyor, bir an önce gitmeye çalışıyor. Kapıdan çıkıp aşağı inerken iki arabanın kendisini takip ettiğini fark ediyor. Adamların yaklaşmasına müsaade ettikten sonra, "sizi almaya geldik" dedikleri an kapıyı açıyor, tekmeyi atıyor ve iki arabanın arasından kaçıyor. Genelkurmay'da, komuta kademesi çökertiliyor. Gölbaşı'nda Özel Kuvvetleri alsalardı, bu işi bitireceklerdi. Cuntacıların helikopteri karargahın önüne iniyor. Ağaçların arasından yavaşça çıkıyor o kahraman başçavuş Ömer Halisdemir, yirmi yıllık özel kuvvetçi. O 6 kişinin arasında Semih Terzi'yi öldürüyor. Yalnızca bir tabancası var, vuruyor ve orada şahadet şerbetini içiyor. Arkasından çatışmalar devam ediyor. Bu arada oraya gelen ekip bir darbe olduğunun farkına varıyor. Karargahın içine cuntacı gibi girip, cuntacıları öldürüyorlar.

22.7.2016Gündem
Üç başlıkta Donald Trump'ın kurultay konuşması

Üç başlıkta Donald Trump'ın kurultay konuşması

Yetmiş yaşındaki milyarder işadamı Donald Trump, Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimi için Cumhuriyetçi parti adaylığını kabul konuşmasında hem iç siyasete, hem de diplomasiye vurgu yaptı, 'ABD'nin sorunlarını sadece ben çözebilirim' dedi.

22.7.2016Dünya
Trump, Erdoğan’ı takdir etti

Trump, Erdoğan’ı takdir etti

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump, New York Times gazetesine verdiği röportajda Türkiye’deki darbe girişimine ilişkin yorumlarda bulundu.

21.7.2016Dünya
'Yurtta Sulh Harekat Planı'nı 13 Temmuz'da öğrendim'

'Yurtta Sulh Harekat Planı'nı 13 Temmuz'da öğrendim'

Darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan ve zırhlı birlikleri Boğaziçi ve FSM köprüleri ile Fenerbahçe Orduevi ve Üsküdar Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne gönderen Tuğgeneral Özkan Aydoğdu, ifadesinde “Dolayısıyla biz açık ve net olan emrin gereğini yerine getirmek için polisi dinlemeyip yolumuza devam edecektik. Emrin doğru olduğuna emin olduğumdan ve bu vakte kadar emir gereğini yerine getirmek için yetiştirilmiş olduğumdan, emrin gereğini yerine getirmek için çalıştım” dedi. Köprüye gönderilen tank onbaşı ise "Sabah 06.00’a kadar çatışma oldu. Tanklardan ateş edildi. Askerlerden de ateş edenler vardı. Sonrasında komutanlar ‘Pes ediyoruz’ deyip askerleri tank başına topladı. Oradaki polislere teslim oluyoruz dediler" diye ifade verdi.

21.7.2016Gündem

"Rusya saatler önce Erdoğan'a haber verdi" iddiasına Kremlin'den yanıt

Rus basınının Fars Haber Ajansı'na dayandırarak verdiği haberde, Rus Hava Kuvvetleri'nin Suriye'deki Hmeymim Hava Üssü'nün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırıya giden helikopterlerin telsiz konuşmalarını yakaladığı iddia edildi. Haberde bu bilginin Erdoğan'a iletildiği ileri sürüldü.

21.7.2016Gündem
Koalisyon'dan IŞİD'e 48 saat süre

Koalisyon'dan IŞİD'e 48 saat süre

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri terör örgütü IŞİD'e, Suriye kenti Menbiç'i terk etmesi için iki gün müddet tanıdıklarını açıkladı.

21.7.2016Dünya
Kardeşi 35 kişiyi öldürdü, o Belçika adına yarışacak

Kardeşi 35 kişiyi öldürdü, o Belçika adına yarışacak

Najim Laachraoui, 22 Mart'ta Brüksel Havaalanı’nda ölüm saçtı. Kardeşi Mourad Laachraoui ise Rio Olimpiyatları’nda milli takım sporcusu olaraka Belçika adına yarışacak.

21.7.2016Avrupa
Carter: İncirlik Üssü kısa sürede normale dönecek

Carter: İncirlik Üssü kısa sürede normale dönecek

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, IŞİD karşıtı koalisyon, savunma bakanları toplantısında Türkiye'nin IŞİD'le mücadelede bugüne kadar verdiği desteği bundan sonra da devam ettireceğini kaydetti.

21.7.2016Dünya
EUROPOL: PYD, PKK’nın Suriye uzantısı

EUROPOL: PYD, PKK’nın Suriye uzantısı

Avrupa Polis Teşkilatı (EUROPOL) yıllık raporunda, PYD’nin, AB’nin terör örgütü kabul ettiği PKK’nın Suriye’deki uzantısı olduğunu belirtti. EUROPOL, temmuz 2015’te ateşkesin bitmesinin ardından PKK’nın Avrupa’daki faaliyetlerinin de arttığını kaydetti.

20.7.2016Dünya
Çavuşoğlu: İade olmazsa ABD ile ilişkiler etkilenir

Çavuşoğlu: İade olmazsa ABD ile ilişkiler etkilenir

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Amerikan Washington Post (WP) gazetesine verdiği mülakatta önemli mesajlar verdi.

20.7.2016Dünya
AFP: Suriye'de muhalifler küçük çocuğun kafasını kesti

AFP: Suriye'de muhalifler küçük çocuğun kafasını kesti

Suriye'de muhaliflerin, "rejim için savaştığını" öne sürdükleri bir çocuğun kafasını kestiği görüntüler ortaya çıktı.

20.7.2016Dünya
Güney Amerika'da ilk kez IŞİD'e destek bildirisi yayınlandı

Güney Amerika'da ilk kez IŞİD'e destek bildirisi yayınlandı

Brezilya'da gerçekleşecek 2016 Yaz Olimpiyatları'na birkaç hafta kala radikal dinci bir grubun IŞİD'e bağlılık sözü vermesi ülkedeki güvenlik güçlerini alarma geçirdi.

19.7.2016Dünya
Rus uçağını vuran pilotlar tutuklandı

Rus uçağını vuran pilotlar tutuklandı

Suriye sınırında 24 Kasım 2015'te Rus Su-24 uçağını düşüren Türk jetinin pilotlar tutuklandı.

19.7.2016Gündem
Ahmet Davutoğlu: Hâlâ risk olduğu kanaatindeyim

Ahmet Davutoğlu: Hâlâ risk olduğu kanaatindeyim

Eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe kalkışmasını değerlendirdi.

18.7.2016Gündem
Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Binali Yıldırım darbe girişimiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Başbakan Yıldırım, saldırılarda 145’i sivil 208 kişinin şehit olduğunu açıkladı. Soruşturma hakkında da bilgi veren Yıldırım, 7543 kişinin de gözaltında olduğunu söyledi. Açıklamaları sırasında zaman zaman gözyaşlarını tutamayan Yıldırım, Fethullah Gülen’in iadesiyle ilgili olarak ‘Küresel bir tehdit var. Ben ABD’li yöneticilere diyorum ki, bundan daha iyi delil olur mu’ dedi.

18.7.2016Gündem
İstanbul'da az bilinen vintage butikler

İstanbul'da az bilinen vintage butikler

Dünyada sırayla açılan vintage butiklerden İstanbul da nasibini aldı. İşte, alışverişe doyacağınız vintage butikler...

18.7.2016Stil
Manisa halkı yine meydandaydı

Manisa halkı yine meydandaydı

MANİSA'nın Turgutlu ve Kula ilçelerinde darbe girişimine tepkilerini göstermek isteyen vatandaşlar, protokol üyelerinin de desteğiyle meydanlarda toplandı.Turgutlu'da vatandaşlar, darbe girişimini protesto etmek için yine sokaklara döküldü.

18.7.2016Ege
Malatya ve Konya'da tehlikeli gerginlik!

Malatya ve Konya'da tehlikeli gerginlik!

KONYA'da bir grup Suriyeli ile Türk vatandaşları arasında çıkan kavga gerginliğe neden oldu. Malatya'da ise darbe girişimini protesto eden kalabalıktan bir grubun alevi vatandaşların çoğunlukta yaşadığı iki mahallede, sloganlar atıp provokasyonları gerginliğe neden oldu.

18.7.2016Gündem
Golan Tepeleri'nde patlama

Golan Tepeleri'nde patlama

İsrail'in işgali altındaki Golan Tepeleri'nde meydana gelen patlamada, 2 İsrail askerinin öldüğü, 3'ünün yaralandığı bildirildi.

17.7.2016Dünya
Kadirov'an darbe girişimi yorumu

Kadirov'an darbe girişimi yorumu

ÇEÇENİSTAN Lideri Ramazan Kadirov, Türkiye’deki askeri darbe girişiminin Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın batıdan bağımsız politika sürdürmesiyle ilgili olabileceğini bildirdi.

17.7.2016Dünya
Trump'tan Türkiye' yorumu ve Clinton'a suçlama

Trump'tan Türkiye' yorumu ve Clinton'a suçlama

ABD'de Kasım ayındaki başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olması beklenen Donald Trump, Türkiye'deki darbe girişimiyle ilgili konuştu.

16.7.2016Dünya
Rusya'dan flaş 'Türkiye' kararı

Rusya'dan flaş 'Türkiye' kararı

Rus havayolu şirketlerinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla Türkiye uçuşlarını askıya aldıkları bildirildi.

16.7.2016Dünya
Washington’dan seçilmiş hükümete destek

Washington’dan seçilmiş hükümete destek

Washington Yönetimi, Türkiye’deki darbe girişimine başta suskun kalsa da Beyaz Saray akşam yayınladığı bir bildiriyle Başkan Obama’nın “Türkiye’deki herkesin demokratik yollarla seçilen Türkiye Hükümeti’ne destek vermesi gerektiğine” inandığını açıkladı.

16.7.2016Dünya
Dünyadan tepki yağıyor

Dünyadan tepki yağıyor

Türkiye'yi ayağa kaldıran geceye uluslararası toplum ve dünya liderlerinden tepki yağdı. En sert tepkilerden biri Almanya Başbakanı Angela Merkel'den geldi. Merkel, "Tüm Alman hükümeti adına, Türk askeri birliklerin, ülkelerinin seçilmiş hükümetini ve seçilmiş Cumhurbaşkan'ını zor kullanarak devirme girişimlerini en sert bir şekilde kınıyorum" dedi.

16.7.2016Dünya
Başbakan Yıldırım: Bizim feryatlarımız sınırlı olarak yankı buluyor

Başbakan Yıldırım: Bizim feryatlarımız sınırlı olarak yankı buluyor

Başbakan Binali Yıldırım, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen 'Uluslararası Kültür Turizmi ve Medya Kurultayı' dolayısıyla Türkiye'de bulunan 50 yabancı gazeteciyi, Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbakan, Fransa'daki saldırıyı lanetlerken AP binasındaki 'sergi'ye de atıfta bulunarak terörle mücadele mesajları verdi: Hala Türkiye'de binlerce masum insanın kanına giren terör örgütünün propagandası, Avrupa'nın kalbinde yapılabiliyorsa, Avrupa Parlamentosu'nda bunların rezillikleri sergilenebiliyorsa burada bir yanlış vardır.

15.7.2016Gündem
IŞİD 'kamyonla ezin' emrini bu broşürle verdi!

IŞİD 'kamyonla ezin' emrini bu broşürle verdi!

Güvenlik uzmanı Metin Gürcan, Fransa'daki vahşi katliamın emrinin bir kaç ay önce üç dilde güncelleyerek yayınlanan “Batı’da Nasıl Hayatta Kalınır: Mücahit için Rehber" başlıklı broşürle verildiğini söyledi. Gürcan, bu broşür ile terör örgütü IŞİD'in artık sadece silah, bomba değil, zehirlemeden tutun da araba ile ezmeye kadar her yöntemi ve her aracı kullanma talimatı verdiğine dikkat çekti.

15.7.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: . Aklın alacağı şey değil

Kılıçdaroğlu: . Aklın alacağı şey değil

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa'daki terör saldırısıyla ilgili, "Terörün hangi boyuta geldiğini, teröristlerin ne kadar acımasız olduğunu gösteren tipik bir örnektir Fransa'daki olay. Düşünün, bomba kullanmanıza, elinizde uzun namlulu silahlarla insanları taramanıza gerek yok, eğer niyetiniz varsa, bir kamyonu ele geçiriyorsunuz ve kalabalığın içine dalıyorsunuz. Aklın alacağı şey değil, yüzlerce masum insanı hedef seçiyorsunuz, çoluk çocuk, genç yaşlı demeden. Terörün hangi boyutlara geldiğini artık bütün dünyanın görmesi ve terör konusunda ortak çaba harcaması gerekiyor." dedi.     

15.7.2016Gündem
Yıldırım: Bayrağımızı yarıya indirdik

Yıldırım: Bayrağımızı yarıya indirdik

Başbakan Binali Yıldırım, Fransız halkına başsağlığı dileyerek, "NATO toplantısında alınan kararla bütün üye ülkelerin bayraklarının yarıya indirilmesi kararı alındı, biz de Fransa'da yaşanan terör olayına bir dayanışma göstererek, NATO'daki bayrağımızı yarıya indiriyoruz" dedi.

15.7.2016Gündem
Pilotun cesedini çarmıha gerip üstüne de uçak maketi koyarak dalga geçtiler

Pilotun cesedini çarmıha gerip üstüne de uçak maketi koyarak dalga geçtiler

Yayınladığı her propaganda görüntüsüyle dünyanın tüylerini diken diken eden terör örgütü IŞİD vahşetlerine bir yenisi daha ekledi.

15.7.2016Dünya
Hollande ilk kez 'İslamcı terör' dedi

Hollande ilk kez 'İslamcı terör' dedi

Nice kentindeki kamyonlu saldırının ardından Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ilk kez "İslâmcı terör" ifadesini kullandı. Daha önce de IŞİD'in düzenlediği terör saldırılarının hedefi olan ülkenin Cumhurbaşkanı, açıklamalarında, saldırıların İslâm diniyle ilgisi olmadığı vurgusunu yapıyordu.

15.7.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Cumhurbaşkanı’yla FaceTime’la konuşmasının sırrı 11 yaşındaki kızı

Cumhurbaşkanı’yla FaceTime’la konuşmasının sırrı 11 yaşındaki kızı

Hande Fırat... Cesur, dürüst, gözükara bir haberci. Deneyimli ve soğukkanlı. Ve ayıptır söylemesi Sophia Loren kadar güzel. Bu mesleğe de âşık. Gece muhabirliğiyle başladı, 20 yıl boyunca televizyon haberciliğinin her alanında çalıştı. Sağlık muhabirliği, polis muhabirliği, milli eğitim muhabirliği, son olarak da uzun yıllar başbakanlık muhabirliği yaptı. Şimdi CNN Türk Ankara ondan soruluyor.

23.7.2016Pazar Yazıları
Fotoğrafın doğruluğu mu, kendi doğrularımız mı...

Fotoğrafın doğruluğu mu, kendi doğrularımız mı...

FOTOĞRAFLARI seviyoruz.

22.7.2016Yaşar SÖKMENSÜER
Dünya nasıl izliyor

Dünya nasıl izliyor

NICE’te insanların kamyonla ezilmesinin dehşetini yaşıyorduk ki, ülkemiz daha büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldı.

21.7.2016Haber Yazıları
Bu tarihi fırsatı değerlendirirsek bir ülke oluruz, değerlendiremezsek Suriye oluruz!

Bu tarihi fırsatı değerlendirirsek bir ülke oluruz, değerlendiremezsek Suriye oluruz!

DÜN başlayan güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar’la yararlı söyleşimiz bugün de devam ediyor...

19.7.2016Haber Yazıları
Ankara’yı teslim almak için Şırnak’tan 5,000 komando taşınacaktı

Ankara’yı teslim almak için Şırnak’tan 5,000 komando taşınacaktı

Darbe girişimi soruşturması derinleştikçe, darbe planına ait yeni ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

18.7.2016Haber Yazıları
Kim yaptı? Neden şimdi? Ve başka sorular

Kim yaptı? Neden şimdi? Ve başka sorular

Darbe girişiminin toplumda yol açtığı travma, sarsıntı henüz geçmiş değil.

18.7.2016Haber Yazıları
Darbe girişimi notları…

Darbe girişimi notları…

Haberler gelmeye başladığında kahvede sohbetteydik.

17.7.2016Pazar Yazıları
Washington’la Gülen krizi şimdi başlıyor

Washington’la Gülen krizi şimdi başlıyor

EMİNİM bazıları için sürpriz olmamıştır.

17.7.2016Haber Yazıları