Pazartesi

 • Serdar Aziz için flaş iddia - pazartesi
  Serdar Aziz için flaş iddia25.01.2015
  FutbolGalatasaray'ın Serdar Aziz'in transferi için yarın Bursaspor'la bir kez daha masaya oturacağı iddia edildi.
 • Arjantin Devlet Başkanı Kirchner: Savcı intihar etmedi - pazartesi
  Arjantin Devlet Başkanı Kirchner: Savcı intihar etmedi22.01.2015
  PlanetArjantin'de Pazartesi günü evinde ölü bulunan Savcı Alberto Nisman'ın ölümüyle ilgili açıklama yapan Devlet Başkanı Christina Kirchner savcının “intihar etmediğini” söyledi.
 • Takke düştü bıyık göründü - pazartesi
  Takke düştü bıyık göründü22.01.2015
  AvrupaBATI’nın İslamlaşmasına karşı Avrupalı Yurtseverler (Pegida) adıyla ortaya çıktılar.İslam ve yabancı karşıtı söylemlerine rağmen, “Yabancı düşmanı değiliz” dediler.
 • Kurtlar Vadisi Pusu ve Karadayı arasındaki büyük benzerlik - pazartesi
  Kurtlar Vadisi Pusu ve Karadayı arasındaki büyük benzerlik22.01.2015
  KeyifPazartesi akşamları ATV'de ekrana gelen Karadayı'da Kenan İmirzalığlu ve Fatih Al arasındanki sahne Kurtlar Vadisi Pusu'yu anımsattı.Necati Şaşmaz da yıllar önce benzer bir sahneye imza atmıştı.
 • Yarıyıl tatili yarın başlıyor - pazartesi
  Yarıyıl tatili yarın başlıyor22.01.2015
  GündemOkul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen yarın yarı yıl tatiline girecek.
 • 'Yardım hattı' Türklerin derdine çare oluyor - pazartesi
  'Yardım hattı' Türklerin derdine çare oluyor22.01.2015
  AvrupaALMANYA ‘da Nürnberg Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu Asip Kaya, Konsolos Gürol Baş ile birlikte 2009 yılından bu yana hizmet veren “ Orta Frankonya Acil Türkçe Yardım Hattı Merkezini” ziyaret ederek, Genel Müdür Heiner Dehner, Müdür Ralf Bahner, Koordinatör Sosyolog Yakup Keskin ve Sosyal Pedagog Gülsan Çiçek Boz’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 • PEGIDA destekçileri ve karşıtlarından eylem - pazartesi
  PEGIDA destekçileri ve karşıtlarından eylem22.01.2015
  AvrupaAlmanya’nın Leipzig kentinde, PEGIDA hareketinin destekçileri ile ırkçılık karşıtları gösteri yaptı.
 • Kadınlara spor desteği - pazartesi
  Kadınlara spor desteği20.01.2015
  AnkaraGölbaşı Belediyesi, TOKİ Spor ve Yaşam Merkezi’ni kadınların hizmetine sundu.
 • Husiler başkanlık sarayını bastı - pazartesi
  Husiler başkanlık sarayını bastı20.01.2015
  PlanetCUMHURBAŞKANI Abdurabbu Mansur Hadi’nin Ofis Müdürü Ahmed Avad bin Mübarek’in cumartesi günü kaçırıldığı Yemen'de gerginlik, önceki gün Husilerin, başkent Sanaa’daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı saldırısıyla tırmanmıştı.
 • Arjantinli savcı intihara mı sürüklendi - pazartesi
  Arjantinli savcı intihara mı sürüklendi20.01.2015
  PlanetARJANTİN Devlet Başkanı Cristina Fernandez Kirchner’i, 1994’te bir Yahudi merkezine düzenlenen ve 84 kişinin öldüğü saldırıda İran’ın rolünü örtbas etmeye çalışmakla suçlayan ve bu iddialarını parlamentoda açıklamasından bir gün önce kendi evinde cesedi bulunan Arjantinli savcı Alberto Nisman’ın (51) ön otopsisinden ‘ölümünde başkasının müdahalesi olmadığı’ çıktı.
 • Gülse BİRSEL

  Başkanlık sistemine geçilmiş, niye bana söylenmiyor?! - pazartesi
  Başkanlık sistemine geçilmiş, niye bana söylenmiyor?!20.01.2015
  YazarlarÇOK kırgınım!
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Önceki gün çok önemli şeyler oldu - pazartesi
  Önceki gün çok önemli şeyler oldu20.01.2015
  YazarlarÖNCEKİ gün Saray’da 8.5 saatlik başkanlık toplantısı yapılırken, dünyada MİT dosyalarına “çift hilal” (çok gizli) damgalı çok önemli şeyler oldu.
 • BM Güvenlik Konseyi, Yemen'deki Husi baskınını kınadı - pazartesi
  BM Güvenlik Konseyi, Yemen'deki Husi baskınını kınadı20.01.2015
  PlanetYemen'de Şii Husilerin, başkent Sana’daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı basıp ele geçirmesinin yankıları sürüyor.Gelişmeleri kınayan BM Güvenlik Konseyi ateşkes çağrısı yaparken, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin seçimle gelmiş meşru otorite olduğunun altını çizdi.
 • 'Yardım hattı' Türklerin derdine çare oluyor - pazartesi
  'Yardım hattı' Türklerin derdine çare oluyor20.01.2015
  AvrupaALMANYA ‘da Nürnberg Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu Asip Kaya, Konsolos Gürol Baş ile birlikte 2009 yılından bu yana hizmet veren “ Orta Frankonya Acil Türkçe Yardım Hattı Merkezini” ziyaret ederek, Genel Müdür Heiner Dehner, Müdür Ralf Bahner, Koordinatör Sosyolog Yakup Keskin ve Sosyal Pedagog Gülsan Çiçek Boz’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 • Pegida’ya tepki çığ gibi büyüyor - pazartesi
  Pegida’ya tepki çığ gibi büyüyor20.01.2015
  AvrupaDresden’de bu hafta gösteri düzenleyemeyen Pegida, diğer şehirlerde de varlık gösteremedi.Pegida karşıtlarının gösterilerine ise Almanya çapında 50 binin üzerinde insan katıldı.Gösterilere politikacılar da destek verdi.Vatansever Avrupalılar Batı’nın İslamlaşmasına Karşı (Pegida) adlı grup, polisin Dresden’deki eylemi yasaklaması üzerine sönük bir pazartesi akşamı geçirdi.İslam karşıtı grup en yoğun katılımlı eylemi Münih’te gerçekleştirebildi.
 • Gana, Boko Haram’a karşı Avrupa’dan yardım istedi - pazartesi
  Gana, Boko Haram’a karşı Avrupa’dan yardım istedi20.01.2015
  AvrupaBatı Afrika ülkesi Gana, Boko Haram’a karşı Avrupa ülkelerinden yardım istedi.
 • Fazla kaçamadılar - pazartesi
  Fazla kaçamadılar20.01.2015
  EgeİZMİR'in Bornova İlçesi'nde, evine dönen 35 yaşındaki E.U.adlı kadının arkasından gelip, içerisinde para ve kimlik kartları bulunan omzundaki çantası ile yere düşen cep telefonunu alıp kaçan 2 şüpheliden A.Ö.yakalanıp tutuklandı.Polis, şüphelinin suç ortağı olan A.K.'nin yakalanması için çalışma başlattı.
 • Yolcuların sis isyanı - pazartesi
  Yolcuların sis isyanı20.01.2015
  EkonomiİSTANBUL’dan Odessa’ya kalkması gereken Onur Air uçakları sis nenediyle iki gündür kalkamayınca Türk ve Ukraynalı yolcular isyan etti.Ancak yolcular bir süre sonra Onur Air görevlisi, sisin açıldığını ve uçağın kalkacağı müjdesini verince sevindiler.
 • Katie Holmes Berlin Moda Haftası'nda - pazartesi
  Katie Holmes Berlin Moda Haftası'nda20.01.2015
  AvrupaModa trendlerini her zaman yakından takip eden Katie Holmes, Berlin'deki Moda Haftası'na katıldı.
 • Polise molotof ve havai fişek atan 2 çocuk tutuklandı - pazartesi
  Polise molotof ve havai fişek atan 2 çocuk tutuklandı20.01.2015
  GündemDİYARBAKIR’da polise, taş, molotof ve havai fişek atıp yol kapatma eylemi gerçekleştirdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 15 çocuktan 2’si tutuklandı.
 • Beştepe'de ilk kabine - pazartesi
  Beştepe'de ilk kabine19.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki ilk Bakanlar Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, 8 saat 35 dakika sürdü.Toplantının saat 11.00'de başlayacağının önceden bildirildiğini hatırlatan Arınç, toplantı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun baş başa bir görüşme gerçekleştirdiğini açıkladı.Toplantının bu yüzden 12.20'de başladığını belirtti.
 • PEGIDA protesto edildi - pazartesi
  PEGIDA protesto edildi19.01.2015
  AvrupaAvrupa'nın birçok kentinde, İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin eylemleri binlerce kişi tarafından protesto edildi.
 • Pegida taraftarları halkı temsil etmiyor - pazartesi
  Pegida taraftarları halkı temsil etmiyor19.01.2015
  AvrupaAlmanya’da yaklaşık üç aydır pazartesi günleri devam eden Pegida yürüyüşlerine bilim adamları mercek tuttu.Sonuçları dün Berlin’de basına tanıtılan araştırmaya göre Pegida taraftarları halkı temsil etmiyor.Pegida taraftarlarının en fazla tercih ettikleri parti ise Almanya için Alternatif (AfD).
 • Erdoğan'ın talimatı 'SİT' alanına - pazartesi
  Erdoğan'ın talimatı 'SİT' alanına19.01.2015
  EgeMUĞLA'nın büyükşehir olmasının ardından her türlü tasarrufu Muğla Çevre Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi'ne (MUÇEV) devredilen ve kaçak olduğu iddiası ile eski iki muhtarın yargılandığı Marmaris'in Selimiye Mahallesi'ndeki yüzer iskele ile Karacasöğüt Mahallesi'ndeki iskelenin dünkü kiralama ihalesi son anda ertelendi.İhalenin ertelenme gerekçesi ise açıklanmadı.
 • Plácido Domingo’dan Arena’da müzik ziyafeti - pazartesi
  Plácido Domingo’dan Arena’da müzik ziyafeti19.01.2015
  KeyifIEG Live, Pozitif Live ve Piu Müzik işbirliği ile İstanbul’a gelen ve yarım yüzyılı aşkın aktif sanat hayatıyla "operanın kralı" unvanını koruyan İspanyol tenor Plácido Domingo, 19 Ocak Pazartesi akşamı Ülker Sports Arena’da bir konser verdi.
 • Sağlık çalışanlarına bıçaklı saldırı güvenlik kamerasında - pazartesi
  Sağlık çalışanlarına bıçaklı saldırı güvenlik kamerasında19.01.2015
  SağlıkMersin’in Tarsus Devlet Hastanesi’ne tansiyonunu ölçtürmeye gelen 30 yaşındaki M.N., kendisiyle yeterince ilgilenilmediğini öne sürerek acil servisteki sağlık çalışanlarına bıçakla saldırmaya kalkıştı.Güvenlik kameralarınca da saniye saniye kaydedilen olayda, arkadaşı tarafından engellenen M.N., polis tarafından gözaltına alındı.
 • Yarıyıl tatiline özel 11 farklı çocuk oyunu - pazartesi
  Yarıyıl tatiline özel 11 farklı çocuk oyunu19.01.2015
  KeyifSarıyer Sanat Tiyatrosu, yarıyıl tatilinde çocuklara özel tiyatro programıyla tatili tiyatro şenliğine dönüştürüyor.Tatil boyunca 11 farklı tiyatro oyunu, Akatlar Kültür Merkezi ve Levent Kültür Merkezinde çocuklarla buluşuyor.
 • Pegida’dan eylem iptali - pazartesi
  Pegida’dan eylem iptali18.01.2015
  PlanetAlmanya’da Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar adlı radikal sağcı Pegida örgütü, Dresden’de bugün yapmayı planladığı gösteriyi güvenlik gerekçesini öne sürerek iptal etti.
 • Ayşe ARAL

  Yetiş Ayşe - pazartesi
  Yetiş Ayşe18.01.2015
  Yazarlar
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  “Rüya ve Maskeler” - pazartesi
  “Rüya ve Maskeler”18.01.2015
  YazarlarMerhabalar sevgili okurlar.
 • Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor - pazartesi
  Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor18.01.2015
  GündemOkul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen 23 Ocak Cuma'dan itibaren yarı yıl tatiline girecek.
 • YGS başvurusu için son gün - pazartesi
  YGS başvurusu için son gün18.01.2015
  EğitimYükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular bu akşam (19 Ocak Pazartesi), sınav ücreti yatırma işlemi ise 20 Ocak Salı sona eriyor.Başvurusunu yapıp ücreti yatırmayan adayların başvurusu geçerli olmayacak.15 Mart 2015 tarihinde yapılacak YGS için başvuru kayıt bilgilerine bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlaması zorunlu olduğundan 2015-ÖSYS başvuru süresi uzatılmayacak.
 • Karadayı izle Savcı Turgut geri dönüyor! - pazartesi
  Karadayı izle Savcı Turgut geri dönüyor!18.01.2015
  KeyifKaradayı dizisi 94.bölümde neler olacak? Karadayı’nın 19 Ocak Pazartesi akşamı yayınlanacak olan yeni bölümünde Savcı Turgut sürprizi yaşanacak.Karadayı’nın geçtiğimiz sezonunda Necdet’in (Erkan Avcı) elleriyle boğduğu Savcı Turgut karakteri tüm acımasızlığına rağmen fenomen olmuştu.
 • İslam’a değil iktidara isyan - pazartesi
  İslam’a değil iktidara isyan18.01.2015
  AvrupaAlmanya’nın gündemine son aylarda ırkçı, sığınmacı, yabancı ve İslam düşmanı ‘Pegida’ iyice yerleşti.
 • Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor - pazartesi
  Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor18.01.2015
  EğitimOkul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen 23 Ocak Cuma'dan itibaren yarı yıl tatiline girecek.
 • Serie A'da kral Juve - pazartesi
  Serie A'da kral Juve18.01.2015
  Futbolİtalya Birinci Futbol Ligi'nde 2014-2015 sezonun ilk yarısını Juventus, 46 puanla lider tamamladı.
 • "Caroline" Wilma Elles Ulan İstanbul izle yeni bölümde - pazartesi
  "Caroline" Wilma Elles Ulan İstanbul izle yeni bölümde18.01.2015
  KeyifUlan İstanbul'a bu hafta Wilma Elles konuk oluyor.Ceyhun ve Esra sinemada Ferdi ve Derya'ya rastlar.Her şeyden habersiz çift, Ceyhun'u bu kez de atlatabilecek midir? Ulan İstanbul yeni bölümüyle 19 Ocak Pazartesi 20:00'de Kanal D ekranlarında izlenebilecek.
 • Almanya'da gösteri yasağı tartışması - pazartesi
  Almanya'da gösteri yasağı tartışması18.01.2015
  AvrupaAlmanya'nın Dresden kentinde yabancı ve İslam karşıtı PEGIDA gösterisiyle birlikte karşı gösterinin de terör tehlikesi gerekçesiyle yasaklanması tartışma yarattı.Dresden kentinde her pazartesi günü İslam ve yabancı karşıtı PEGIDA gösterisi ve karşı gösterinin yasaklanması güvenlik güçlerinin terör tehlikesini abartmasının bir sonucu mu? Yoksa tehdit çok ciddi boyutlarda mı? Terör tehdidi nedeniyle gösteri özgürlüğünü yasaklamak, teröre boyun eğmek anlamına gelmez mi? Almanya'nın gündemini bu sorular meşgul ediyor.
 • Cizre Emniyet Müdürü'ne tutuklama - pazartesi
  Cizre Emniyet Müdürü'ne tutuklama18.01.2015
  GündemHrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir, teslim olmasının ardından getirildiği İstanbul Adliyesi'nde tutuklandı.
 • 15 tatil ne zaman başlayacak (Yarıyıl - Sömestr) | Takdir ve teşekkür hesaplama - pazartesi
  15 tatil ne zaman başlayacak (Yarıyıl - Sömestr) | Takdir ve teşekkür hesaplama18.01.2015
  GündemÖğrencilerin merakla beklediği 15 tatili (Sömestr) geldi çattı.Peki 15 tatil (Yarıyıl) ne zaman başlayacak? Öğretmen atamalarında flash gelişme! Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Takdir ve teşekkür hesaplamarı nasıl yapılır?
 • Erdoğan'ın başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu sonrası Arınç'tan önemli açıklamalar - pazartesi
  Erdoğan'ın başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu sonrası Arınç'tan önemli açıklamalar18.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı hakkında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.Arınç, "Sayın Cumhurbaşkanımız ilerleyen süreç içinde tekrar bir toplantıya başkanlık etmek isterse buna karar verirler.Ama rutin olarak bu toplantılar yapılmayacaktır" dedi.
 • YGS başvuruları için son iki gün - pazartesi
  YGS başvuruları için son iki gün17.01.2015
  EğitimYükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular 19 Ocak Pazartesi akşamı sona eriyor.Sınav ücreti yatırmak için ise 20 Ocak Salı akşamına kadar vakit var.ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, ÖSYS başvuruları için hafta sonu da açık tutuluyor.Başvurusunu yapıp ücreti yatırmayan adayların başvurusu geçerli olmayacak.
 • İstanbul'da elektrik kesintisi - pazartesi
  İstanbul'da elektrik kesintisi17.01.2015
  GündemTuzla ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine, yarın ve 20 Ocak'ta elektrik verilemeyecek.
 • “Plakasında Duisburg yazan herkes mitinge gelmeli” - pazartesi
  “Plakasında Duisburg yazan herkes mitinge gelmeli”17.01.2015
  AvrupaAlmanya Sosyal Demokrat Parti SPD Federal Milletvekili Mahmut Özdemir, Pazartesi günü Duisburg'da miting yapacak olan Pegida grubu için, Duisburglu vatandaşları karşı mitinge katılmaya davet etti.
 • PEGİDA, Dresden'deki gösteriyi iptal etti - pazartesi
  PEGİDA, Dresden'deki gösteriyi iptal etti17.01.2015
  AvrupaPEGİDA, yarın için planlanan 13.buluşmasını 'somut ölüm tehdidi' gerekçesiyle iptal etti.
 • Dresden'de tüm gösteriler yasaklandı - pazartesi
  Dresden'de tüm gösteriler yasaklandı17.01.2015
  PlanetDresden polisi saldırı tehdidi nedeniyle pazartesi günü kentte yapılacak tüm gösterileri yasakladı.
 • Cüceden kastı Davutoğlu - pazartesi
  Cüceden kastı Davutoğlu17.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmeye hazırlanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “En azından Sayın Abdullah Gül nasıl cumhurbaşkanlığı yaptıysa, benzer bir cumhurbaşkanlığı yapsın.Devleti ayakta tutan teamüllerdir.Bakanlar Kurulu üzerinde bir vesayet algısını da ortadan kaldırmış olur.Özetle pazartesi, Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmemesi en doğrusu olur” dedi.
 • Keupstraße mağdurları Münih'e otobüs kaldıracak - pazartesi
  Keupstraße mağdurları Münih'e otobüs kaldıracak16.01.2015
  AvrupaNSU terör hücresi üyelerinin cinayet ve suç eylemleri kapsamında Münih Eyalet Mahkemesi’nde 20 Ocak’ta Köln’deki Keupstraße bombalı saldırısına dair duruşmalar başlıyor.Aynı gün Keupstraße Her Yerde İnisiyatifi (Keupstraße ist überall), 20 Ocak Salı günü Münih şehir merkezinde “Dayanışma Yürüyüşü” gerçekleştirecek.Bunun için 19 Ocak Pazartesi akşamı Keupstraße’den bir etkinlikle otobüs kaldırılacak.
 • Dink ihmalinden ‘yakalama’ kararı - pazartesi
  Dink ihmalinden ‘yakalama’ kararı16.01.2015
  GündemHRANT Dink cinayetinin işlendiği dönemde Trabzon İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde amir olan Cizre Emniyet Müdürü Ercan Demir hakkında ‘yakalama’ kararı çıkarıldı.
 • Başbakan Davutoğlu: Bizim kitle neden rahatsız olsun ki - pazartesi
  Başbakan Davutoğlu: Bizim kitle neden rahatsız olsun ki16.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pazartesi günü Bakanlar Kurulu’na başkanlık etmesini değerlendirirken, “Halk Cumhurbaşkanımızın kabineye katılmasına yüzde 70 destek veriyor, sistem tartışması yok orada.Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu birlikte oturduğunda, aynı ortamda beraber olduğunda bizim kitle neden rahatsız olsun ki” dedi.Brüksel dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, özetle şunları söyledi:
içinde

Pazartesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz