MENÜ
Arşiv

ÖSYM

ÖSYM ile ilgili tüm haberleri ve son dakika ÖSYM haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.579 ÖSYM haberi bulunmuştur.

ÖSYM
Ösym öğrenciler için ölçme, seçme ve yerleştirme sitesidir. 

ÖSYM, yükseköğretim programlarına girmek için başvuran adaylar arasından, başarılı olma olasılıkları diğerlerinden daha yüksek olanları seçerek bu programlara yerleştirmek amacı ile 1974 yılında kurulmuş olan devlet kurumudur. Merkezi Ankara'da bulunur.

Kurum ilk olarak 22 Kasım 1974 tarihinde , Üniversitelerarası Kurul tarafından, 1750 sayılı Üniversiteler Kanununun 52. Maddesine göre, "Üniversitelerarası Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÜSYM)" adıyla kuruldu. 1981 yılında yürürlüğe giren 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) bağlanarak" Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)" adını almıştır.

ÖSYM'nin görevleri 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 10. Maddesinde şu şekilde belirlenmiştir:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Yükseköğretim Kurulunun tespit ettiği esaslar çerçevesinde yükseköğretim kurumlarına öğrenci alınması amacıyla sınavları hazırlayan ve yapan, öğrenci isteklerini de göz önünde tutarak Yükseköğretim Kurulunun tespit ettiği esaslara göre değerlendiren, öğrenci adaylarının yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmesini sağlayan ve bu faaliyetlerle ilgili araştırmalar ve diğer hizmetleri yapan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na bağlı bir kuruluştur.

Ösym girişe tıklayarak "aday işlemleri sistemi giriş" bölümüne yönlendirilirsiniz. Ösym sonuç bölümünden ise "ösym sonuç açıklama sistemine" yönlendirilerek ösymnin hazırladığı girdiğiniz sınavların sonuçlarını bulabilirsiniz. 

 

ÖSYM Haberleri

YGS sınav başvuruları için son gün ne zaman 2017 YGS başvuru ücretleri hangi bankaya yatırılacak

YGS sınav başvuruları için son gün ne zaman? 2017 YGS başvuru ücretleri hangi bankaya yatırılacak?

YGS sınav başvuruları için son günün ne zaman olduğu öğrenciler tarafından oldukça merak edildi. Binlerce üniversite hayali kuran öğrenci, hayallerinin önündeki ilk adım olan YGS sınavı için başvurularına devam ediyor. LYS öncesinde bir deneme sınavı niteliğinde olan YGS sınavı için artık çok az bir zaman kaldı. Başvuru tarihlerinde sona yaklaşılıyor. Okullarda ve ÖSYM üzerinden yapılan sınav başvurularının ardından birçok üniversite adayı, ücretlerin yatırılacağı bankayı araştırmıştı. Peki, YGS sınav başvuruları için son gün ne zaman? 2017 YGS başvuru ücretleri hangi bankaya yatırılacak? İşte detaylar.

17.1.2017Eğitim
Öğrencilere maaş gibi burs

Öğrencilere maaş gibi burs

Öğrencilere maaş gibi burs

17.1.2017Bursa
Veteriner Fakültesi’ni seçecek öğrencilere maaş gibi burs

Veteriner Fakültesi’ni seçecek öğrencilere maaş gibi burs

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi’ni 2017-2018 eğitim öğretim döneminde tercih edecek en yüksek puanlı 5 öğrenci ayda 500 TL burs almaya hak kazanacak. Not ortalamasını 3,5’un üstünde tutan ve alttan ders bırakmayan 3 öğrenciye de ayrıca 750 TL başarı bursu verilecek. 

17.1.2017Eğitim
DUS tercihleri 17-23 Ocak’ta

DUS tercihleri 17-23 Ocak’ta

2016 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) tercih işlemleri, 17- 23 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

17.1.2017Eğitim
ÖSYMden YGS başvurusu uyarısı

ÖSYM'den "YGS başvurusu" uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ömer Demir, geçen yıl 62 bin 822 kişinin Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularının ücret ödemedikleri için silindiğini belirterek, "YGS'ye başvuran adaylara, sınav ücretini yatırmadıkları takdirde başvurularının geçerli olmayacağı uyarısı yapıyoruz" dedi.

17.1.2017Eğitim
YGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak Ödeme işlemi nasıl yapılır

YGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak? Ödeme işlemi nasıl yapılır?

YGS para yatırma işlemi hangi bankaya yatırılacak konusu, başvurular için son saatlere girilirken, üniversite adaylarının hassasiyet gösterdiği konular arasında yer aldı. İnternet üzerinden de yapılabilecek olan YGS para yatırma ve ücret ödeme işlemi, bankaların ATM'leri üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. İşte, YGS para yatırma ve sınav ücreti konusunda hangi bankalar üzerinden işlem yapılabileceğine dair detaylı bilgiler

17.1.2017Eğitim
İlk sınav yapıldı 11 yıldır sınav yok

İlk sınav yapıldı 11 yıldır sınav yok

İlk sınav yapıldı 11 yıldır sınav yok

16.1.2017İzmir
Hava Harp Okuluna hazırlanan kardeşi için: Tuğba kazandı

Hava Harp Okulu'na hazırlanan kardeşi için: Tuğba kazandı

Harp okullarına kadın öğrenci alımı iptal olunca internette kampanya başlatan Tuğba Cerav’ın girişimi başarılı oldu. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Kamuoyunda hassasiyet oluştu. Talep olursa kadın adaylar bu okullara (Deniz ve Hava Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksek Okulları) öğrenci olarak alınacak” dedi.

15.1.2017Gündem
YGS başvurusu para yatırma işlemleri hangi bankaya yapılacak

YGS başvurusu para yatırma işlemleri hangi bankaya yapılacak?

YGS başvurusu yapmak isteyen yüz binlerce öğrenci, başvurunun ardından ücretlerin hangi bankaya yatırılacağını soruşturdu. YGS kayıt işlemleri için son günlere girilirken, bazı öğrenciler başvurunun ardından para yatırma işlemlerinin nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Üniversite hayali kuran öğrencilerin rağbet ettiği YGS başvuruları18 Ocak Çarşamba günü son başvurusunu alacak

13.1.2017Eğitim
ÖSYMnin son 15 yıllık bilgisayar kaydı incelenecek

ÖSYM'nin son 15 yıllık bilgisayar kaydı incelenecek

ÖSYM'nin son 15 yıllık bilgisayar kaydı incelenecek

13.1.2017Ankara
ÖSYMnin son 15 yılda yaptığı tüm sınavlar mercek altında

ÖSYM'nin son 15 yılda yaptığı tüm sınavlar mercek altında

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ / PDY kapsamında yürütülen sınav yolsuzluklarıyla ilgili soruşturma kapsamında Bakanlar Kurulu’ndan alınan karar ile ÖSYM’nin son 15 yıl yaptığı sınavlara yönelik bilgisayar kayıtlarını inceleyecek.

13.1.2017Gündem
flaş

flaş

flaş

13.1.2017Ankara
e-YDS başvuruları uzatıldı

e-YDS başvuruları uzatıldı

ÖSYM’nin, daha önce 2-12 Ocak arasında başvuru yapılabileceğini duyurduğu e-YDS için ek süre verildi. Başvurular 15 Ocak’ta tamamlanacak.

13.1.2017Eğitim
Guinnese adayız

Guinnes'e adayız

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, yeni açtıkları 5 bin kişilik e-Sınav Merkezi’ni tanıttı, merkezle Guinness Rekorlar Kitabı’na aday olacaklarını söyledi. 2016’da 1955 adayın sınavının saat yüzünden iptal edildiğini de açıklayan Demir, şu bilgileri verdi:

12.1.2017Eğitim
ÖSYM sınavlarında 5 bin 566 iptal

ÖSYM sınavlarında 5 bin 566 iptal

ÖSYM, 2016’da 5 bin 566 adayın sınavını geçersiz saydı. En çok iptal ise 1.955 ile kol saatinden geldi.

12.1.2017Eğitim
ÖSYM sınav kitapçıklarını elektronik ortamda arşivleyecek

ÖSYM sınav kitapçıklarını elektronik ortamda arşivleyecek

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, yasal bir düzenlemeyle sınavın evrağının aslı niteliğindeki belgeyi, elektronik ortamda saklayacak sisteme geçileceğini belirtti. Demir, "Dolayısıyla adayların soru kitapçıkları fiziksel olarak imha edilse de kitapçık üzerinde yaptıkları bütün işlemler, elektronik ortamda taranmış ve saklanmış olacak" dedi.

12.1.2017Eğitim
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.1.2017Gündem
Kadın asker tartışması: 30 bin imza toplandı

Kadın asker tartışması: 30 bin imza toplandı

DENİZ ve Hava Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksekokulları’nın bu yıl kadın öğrenci almayacak olması tartışma yarattı.

11.1.2017Gündem
KPSS memur atamaları kaç puanla olur İşte 2017 yeni KPSS puan türleri

KPSS memur atamaları kaç puanla olur? İşte 2017 yeni KPSS puan türleri

KPSS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte binlerce memur adayı ÖSYM sayfasına akın etti. KPSS sınavlarının ardından büyük umutlarla yaptıkları KPSS tercihlerini dört gözle bekleyen adaylar, dün açıklanan sonuçlarla hayallerine bir adım daha yaklaştılar. KPSS tercih sonuçları duyurusunun ardından 2 milyona yakın vatandaş, kadrolara yerleşen kişilerin taban puanlarını merak etti. Memur adayları tarafından merak edilen bir başka konuda aldıkları puanlara göre memur atamalarının olup olmayacağıydı. KPSS alanında rehberlik hizmeti veren uzmanlar bu konu hakkında detaylı açıklama yaptı. Peki, KPSS memur atamaları kaç puanla olur? İşte, 2017 yeni KPSS puan türleri.

11.1.2017Gündem
KPSS tercih sonuçları açıklandı - KPSS memur ataması kaç puanla olur

KPSS tercih sonuçları açıklandı - KPSS memur ataması kaç puanla olur?

KPSS tercih sonuçları geçtiğimiz günlerde memur adaylarının erişimine açıldı. KPSS tercih sonuçları açıklamasıyla birlikte, yerleştirme taban puanları hakkında bilgi almak isteyen memur adayları, ÖSYM İnternet sitesini ziyaret etti. Büyük hayallerle girdikleri KPSS sınavlarının ardından adaylar tercih ettikleri bölümlerin açıklandığı KPSS tercih sonuçlarına heyecanla baktılar. KPSS tercihlerini gerçekleştiren adayların en çok merak ettikleri konulardan biri de aldıkları puanların memur atamasına uygun olup olmadığıydı. Peki, KPSS memur ataması kaç puanla olur?

11.1.2017Eğitim
TUS yerleştirme sonuçları açıklandı

TUS yerleştirme sonuçları açıklandı

TUS yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar T.C kimlik numarası ve şifreleri ile sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden öğrenebilir.

11.1.2017Eğitim
YGS ödemesi hangi bankalara yatırılabiliyor İşte, YGS başvuru tarihleri

YGS ödemesi hangi bankalara yatırılabiliyor? İşte, YGS başvuru tarihleri

YGS başvuru tarih aralıkları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Süreci en doğru şekilde atlatmak isteyen üniversite adayları, özellikle ödeme işleminin hangi bankalar üzerinden gerçekleşebileceğini sorguladı. Peki, YGS ödemesi hangi bankalara yatırılabiliyor? Başvuru için son gün ne zaman? İşte, YGS başvuru tarih aralıkları!

11.1.2017Eğitim
Seydişehirde AÖF sınavları yapılacak

Seydişehir'de AÖF sınavları yapılacak

Seydişehir'de AÖF sınavları yapılacak

11.1.2017Konya
Kayseride FETÖ davasına devam edildi (2)

Kayseri'de FETÖ davasına devam edildi (2)

Kayseri'de FETÖ davasına devam edildi (2)

10.1.2017Kayseri
ÖSYMden ilk deneme sınavına tanıtım videosu

ÖSYM'den ilk deneme sınavına tanıtım videosu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 11 Şubat'ta ilk kez elektronik olarak düzenlenecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (e-ALES) gireceklerin sisteme aşina olabilmesi amacıyla 28 Ocak'ta yapılacak "e-ALES Deneme Sınavı" için tanıtım filmi hazırladı.

10.1.2017Eğitim
YGS başvuruları nasıl yapılır İşte başvuru adımları

YGS başvuruları nasıl yapılır? İşte başvuru adımları

Yükseköğretim Geçiş Sınavı başvuru tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte üniversite heyecanı daha da artan adaylar, 'YGS başvuruları nasıl yapılır, başvurular ne zamana kadar sürecek?' gibi pek çok soruyu gündeme getirmeye başladı. Öğrencilerin soru işaretlerinin giderilmesi için ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden kılavuz yayınlandı. İşte, 2017 YGS başvuru ücreti ve süreçle ilgili bilinmesi gerekenler!

10.1.2017Eğitim
KPSS tercih sonuçları ÖSYM üzerinden erişime açıldı

KPSS tercih sonuçları ÖSYM üzerinden erişime açıldı

KPSS tercih sonuçları taban puanlarla birlikte açıklandı. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) tercih sonuçları ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden erişime açıldı. Adaylar, KPSS tercih sonuçlarına ve yerleştirme sonuçlarına göre belirlenen taban puanlara online sistem üzerinden ulaşabilecek. İşte KPSS sonuç sorgulama sayfası!

9.1.2017Eğitim
Boydakların da bulunduğu FETÖden tutuklu 67 sanık ikinci kez hakim karşısında

Boydak'ların da bulunduğu FETÖ'den tutuklu 67 sanık ikinci kez hakim karşısında

Boydak'ların da bulunduğu FETÖ'den tutuklu 67 sanık ikinci kez hakim karşısında

9.1.2017Kayseri
Boydakların da aralarında bulunduğu FETÖ davasında ikinci duruşma yarın

Boydak'ların da aralarında bulunduğu FETÖ davasında ikinci duruşma yarın

Boydak'ların da aralarında bulunduğu FETÖ davasında ikinci duruşma yarın

8.1.2017Kayseri
YGS başvurusunda son gün ne zaman YGS ödemeleri hangi bankalara yapılabiliyor

YGS başvurusunda son gün ne zaman? YGS ödemeleri hangi bankalara yapılabiliyor?

YGS başvuru tarihleri ve süreçle ilgili beklenen haberler geldi. 2017 ÖSYS kılavuzunun yayımlanmasıyla birlikte YGS başvurusunda son gün ne zaman? Ödemeler hangi bankalara yapılabiliyor? gibi pek çok soru işareti yanıt buldu. İşte, YGS başvurularının sorunsuz gerçekleşmesi için gerekli bilgiler ve detaylar!

7.1.2017Eğitim
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS tercihlerini geçtiğimiz günlerde tamamlayan memur adaylarının bekleyişi sürüyor. 2016 yılının son günlerinde girdikleri KPSS sınavının tercih sonuçlarını bekleyen adaylar, ÖSYM'nin duyurular sayfasından bilgi almaya çalışıyor. Peki, son durum ne? KPSS tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? İşte, tercih sonuçları için öngörülen tarih!

7.1.2017Eğitim
Bu yıl kadın adaylar sadece Kara Harpe gidecek

Bu yıl kadın adaylar sadece 'Kara Harp'e gidecek

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulan Milli Savunma Üniversitesi’ne bağlanan Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksek okullarında öğrenci alım şartları değişti. Buna göre kadın adaylar bu yıl sadece Kara Harp Okulu’na başvuruda bulunabilecekler.

7.1.2017Eğitim
LYS, ilçe merkezlerinde de yapılacak

LYS, ilçe merkezlerinde de yapılacak

LYS, ilçe merkezlerinde de yapılacak

7.1.2017Ankara
3 yeni KHK yayımlandı, çok sayıda kişi kamu görevinden ihraç edildi

3 yeni KHK yayımlandı, çok sayıda kişi kamu görevinden ihraç edildi

OHAL kapsamında yayımlanan KHK ile Danıştay'dan 8, Yüksek Seçim Kurulu'ndan 1, Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan ise zabıt katibi, infaz koruma memuru ve diğer memurları kapsayan bin 699 personel ihraç edildi.

6.1.2017Gündem
Açık uçlu sorular için panel düzenlendi

Açık uçlu sorular için panel düzenlendi

ÖSYM’nin, üniversiteye geçişin ikinci aşaması Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) yer alacağını açıkladığı ‘açık uçlu’ sorular ve yansımaları birçok akademisyenin katılımıyla tartışıldı. Üniversite sınavına hazırlanan milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendirecek olan LYS açık uçlu soru sistemine geçişin artıları ve eksilerinin masaya yatırıldı.

6.1.2017Eğitim
LYSde açık uçlu sorular ve yansımaları paneli düzenlendi

LYS'de açık uçlu sorular ve yansımaları paneli düzenlendi

LYS'de açık uçlu sorular ve yansımaları paneli düzenlendi

6.1.2017İstanbul
Silopide YGS kayıtlarında yoğunluk

Silopide YGS kayıtlarında yoğunluk

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na katılmak isteyen öğrenciler, kayıt yaptırmak için ÖSYM Silopi Merkezi’nde kuyruk oluşturdu.

6.1.2017Eğitim
Silopi’de YGS kayıtlarında yoğunluk

Silopi’de YGS kayıtlarında yoğunluk

Silopi’de YGS kayıtlarında yoğunluk

6.1.2017Şırnak
Okul Öncesi ve Özel Eğitim Öğretmenliği hangi bölümden alım yapacak

Okul Öncesi ve Özel Eğitim Öğretmenliği hangi bölümden alım yapacak?

Son zamanların popüler bölümleri arasında yer alan Okul Öncesi ve Özel Eğitim Öğretmenliği konusunda ÖSYM'den radikal bir değişiklik kararı geldi. 2017 ÖSYS değişiklikleriyle son günlerin popüler kurumlarından birisi olan ÖSYM, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Özel Eğitim Öğretmenliği için puan türü değişiklikliğine gitti. Peki Okul Öncesi Öğretmenliği ve Özel Eğitim Öğretmenliği hangi bölümden alacak? İşte detaylı bilgiler

6.1.2017Eğitim
YGS başvurusu nasıl yapılır YGS ücretleri hangi bankaya yatırılacak

YGS başvurusu nasıl yapılır? YGS ücretleri hangi bankaya yatırılacak?

YGS başvurusu ile üniversite hayallerine bir adım daha yaklaşan milyonlarca öğrenci, YGS ücretlerinin hangi bankaya yatırılacağını araştırdı. Geçtiğimiz yıllara göre farklılık arz eden sınav sistemi nedeniyle öğrencilerin merakına neden olan 2017 YGS başvurusu, ÖSYM tarafından alınmaya başladı. Üniversiteye girişte ilk adım olarak kabul edilen sınav için ilk kez başvuru yapacak adaylar, ÖSYM sınav merkezleri ve yetkilendirilmiş bazı okul müdürlüklerine başvuruda bulunabilecek. İşte ne zaman yapılacağı da merak konusu olan sınav hakkında detaylı bilgiler

6.1.2017Eğitim
LYS açık uçlu soru örnekleri ÖSYM tarafından yayımlandı İşte 2017 sınav değişiklikleri

LYS açık uçlu soru örnekleri ÖSYM tarafından yayımlandı! İşte 2017 sınav değişiklikleri

LYS açık uçlu soru örnekleri öğrenci, veli ve öğretmenlerin erişimine açıldı. Üniversite sınavına hazırlanan milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendirecek olan LYS açık uçlu soru sistemi, ÖSYM resmi İnternet sitesi üzerinden ilgili kişilere tanıtıldı. Bahsi geçen soruların kısa cevaplı olacağını dile getiren ÖSYM Başkanı demir, LYS'de açık uçlu soru sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. İşte ÖSYM'nin duyurduğu kısa cevaplı sorular hakkında resmi açıklamalar ve yeni sistem üzerindeki yeniliklerin detayları

6.1.2017Eğitim
E-ALES deneme sınavı başvuru işlemleri ÖSYM üzerinden duyuruldu

E-ALES deneme sınavı başvuru işlemleri ÖSYM üzerinden duyuruldu

E-ALES deneme sınavı başvuru işlemleri ÖSYM İnternet sitesi üzerinden yayımlandı. İlk kez bu yıl yapılacak E-ALES sınavının Esenboğa sınav merkezinde yapılacağı duyuruldu. Peki E-ALES başvurusu nasıl yapılacak ? İşte ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir'in elektronik ortamda yapılacak sınav hakkındaki ilk açıklamaları ve başvuru hakkında detaylı bilgiler

6.1.2017Eğitim
Mühendislik seçecek 5 öğrenciye burs

Mühendislik seçecek 5 öğrenciye burs

Üniversitenin inşaat mühendisliği bölümünü 2017 ÖSYM sınavında alacağı puana göre tercih edecek en başarılı ilk 5 öğrenci, aylık 500 TL başarı bursu almaya hak kazanacak.

5.1.2017Eğitim
YÖK Başkanı Saraç: Açık uçlu soruda tedirginliğe yer yok

YÖK Başkanı Saraç: Açık uçlu soru'da tedirginliğe yer yok

YÖK Başkanı Saraç: Açık uçlu soru'da tedirginliğe yer yok

5.1.2017Samsun

2017’de üniversite sınavlarında neler değişti?

2017 ÖSYS Kılavuzu’nun yayımlanmasıyla, üniversiteye giriş sınavlarıyla ilgili önemli değişiklikler konuşulmaya başlandı. Bunların başında da LYS’de ilk kez 15 kısa cevaplı açık uçlu sorunun yer alacak olması geliyor. Ancak değişiklikler bununla sınırlı değil. Fen Bilimleri Temel Liseleri Rehberlik Koordinatörü Cihan Yeşilyurt, yapılan değişikliklerle ilgili Hürriyet için ayrıntılı bir inceleme yaptı. İşte önemli değişiklikler.

5.1.2017Eğitim
UÜ İnşaat Mühendisliğini seçecek en başarılı 5 öğrenciye ayda 500 TL burs

UÜ İnşaat Mühendisliğini seçecek en başarılı 5 öğrenciye ayda 500 TL burs

UÜ İnşaat Mühendisliğini seçecek en başarılı 5 öğrenciye ayda 500 TL burs

5.1.2017Bursa
“LYS’deki değişiklikler yükseköğrenimin kalitesinin artırmaya yönelik

“LYS’deki değişiklikler yükseköğrenimin kalitesinin artırmaya yönelik

“LYS’deki değişiklikler yükseköğrenimin kalitesinin artırmaya yönelik

5.1.2017İstanbul
Üniversite sınavlarında radikal bir değişiklik yok

"Üniversite sınavlarında radikal bir değişiklik yok"

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, öğrencilerin açık uçlu sorularla tanışmasını sağlayacak bir geçiş sürecini bu sene başlatacaklarını, bunu bu sene çok yumuşak bir geçişle sağlayacaklarını ve hiçbir endişeye gerek olmadığını söyledi. YÖK Başkanı Saraç, “Öğrencilerimizin çalışma stillerini, usullerini, üslubunu değiştirecek radikal bir değişiklik yok” dedi.

5.1.2017Eğitim
Nazik Kösegil: Açık uçlu sorular avantaj oluşturacak

Nazik Kösegil: Açık uçlu sorular avantaj oluşturacak

Nazik Kösegil: Açık uçlu sorular avantaj oluşturacak

5.1.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

Meclis’teki son manzaralar

Meclis’teki son manzaralar

15 Temmuz gecesi Türk demokrasisi için önemli bir sınavdı.

13.1.2017İzmir