MENÜ
Arşiv

ÖSYM

ÖSYM ile ilgili tüm haberleri ve son dakika ÖSYM haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.633 ÖSYM haberi bulunmuştur.

ÖSYM
Ösym öğrenciler için ölçme, seçme ve yerleştirme sitesidir. 

ÖSYM, yükseköğretim programlarına girmek için başvuran adaylar arasından, başarılı olma olasılıkları diğerlerinden daha yüksek olanları seçerek bu programlara yerleştirmek amacı ile 1974 yılında kurulmuş olan devlet kurumudur. Merkezi Ankara'da bulunur.

Kurum ilk olarak 22 Kasım 1974 tarihinde , Üniversitelerarası Kurul tarafından, 1750 sayılı Üniversiteler Kanununun 52. Maddesine göre, "Üniversitelerarası Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÜSYM)" adıyla kuruldu. 1981 yılında yürürlüğe giren 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) bağlanarak" Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)" adını almıştır.

ÖSYM'nin görevleri 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 10. Maddesinde şu şekilde belirlenmiştir:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Yükseköğretim Kurulunun tespit ettiği esaslar çerçevesinde yükseköğretim kurumlarına öğrenci alınması amacıyla sınavları hazırlayan ve yapan, öğrenci isteklerini de göz önünde tutarak Yükseköğretim Kurulunun tespit ettiği esaslara göre değerlendiren, öğrenci adaylarının yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmesini sağlayan ve bu faaliyetlerle ilgili araştırmalar ve diğer hizmetleri yapan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na bağlı bir kuruluştur.

Ösym girişe tıklayarak "aday işlemleri sistemi giriş" bölümüne yönlendirilirsiniz. Ösym sonuç bölümünden ise "ösym sonuç açıklama sistemine" yönlendirilerek ösymnin hazırladığı girdiğiniz sınavların sonuçlarını bulabilirsiniz. 

 

ÖSYM Haberleri

2016-DUS ek yerleştirme tercihleri başladı

2016-DUS ek yerleştirme tercihleri başladı

2016 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2016-DUS) ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemleri başladı. Adaylar 27 Şubat’a kadar tercih işlemlerini ÖSYM’nin internet adresi üzerinden 15 TL olan ücreti ödeyerek yapabilir.

20.2.2017Eğitim
YGS sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak

YGS sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak?

YGS sınav giriş yerleri konusunda meraklarını sürdüren üniversite adayları, 12 Mart Pazar günü girecekleri YGS için sınav giriş yerlerini araştırıyor. Peki, bir sonraki aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavı'na katılabilmek için tek yol olan YGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, merak eden öğrenciler için o tarih

20.2.2017Eğitim
Açık uçlu sorularda başarının anahtarı

Açık uçlu sorularda başarının anahtarı

2017 Lisans Yerleştirme Sınavları’nda (LYS) üniversite adaylarının karşısına açık uçlu sorular ilk defa çıkacak. Tıpkı habersiz gelen, yeni tanışacakları bir misafir gibi aniden.

20.2.2017Eğitim
Milli Savunma Bakanlığı başvuru sonuçları merakla bekleniyor.. Peki MSB sonuçları açıklandı mı

Milli Savunma Bakanlığı başvuru sonuçları merakla bekleniyor.. Peki MSB sonuçları açıklandı mı?

Milli Savunma Bakanlığı başvuru sonuçları vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. MSB personel alımı işlemleri için 135 memurluk kontenjan açılmış ve büyük ilgi gösterilmişti. Şimdi merakla Milli Savunma Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları bekleniyor. Peki MSB sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar

18.2.2017Gündem
TUS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

TUS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınıvı (TUS) sonbahar dönemi ek yerleştirme sonuçları tamamlandı.

18.2.2017Eğitim
Açıköğretime giriş LYSyle

Açıköğretime giriş LYS'yle

ÖSYM kılavuzuna göre açıköğretimdeki lisans bölümleri artık YGS’yle değil, LYS ile öğrenci alacak. Böylece bu programlara girmek zorlaştı. Ayrıca geometrinin matematik testi içine alınmasıyla değeri arttı. TM’den sınava girenler geometriye de ağırlık verecek.

16.2.2017Eğitim
Tuğbanın çelik kanatları

Tuğba'nın çelik kanatları

HAVA Harp Okulu Komutanlığı’na yatay geçişle katılan 2’nci ve 3’üncü sınıf öğrencilerinin yemin ve eğitim öğretim yılı açılış töreni yapıldı.

16.2.2017Gündem
ÖSYS kılavuzunda değişiklik

ÖSYS kılavuzu'nda değişiklik

ÖSYM, 2017 ÖSYS kılavuzu'ndaki bir duyuruda güncelleme yapıldığı belirtti.

16.2.2017Eğitim
ÖSYMden YGS adaylarına özel animasyon film

ÖSYM'den YGS adaylarına özel animasyon film

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 12 Mart'ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek adaylara yönelik hazırlanan animasyon filmde, saat 10.00'da başlayacak sınav için 09.45'te sınav binalarının kapatılacağı ve bu saatten sonra gelenlerin alınmayacağı uyarısı yapıldı.

16.2.2017Gündem
YDS başvuru tarihleri açıklandı.. İşte YDS başvurularında son gün

YDS başvuru tarihleri açıklandı.. İşte YDS başvurularında son gün

YDS başvuru tarihlerinin belli olmasının ardından öğrenciler merakla konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki YDS başvuruları nasıl yapılır? YDS ne zaman yapılacak? İşte öğrencilerin merak ettiği tüm detaylar

16.2.2017Eğitim
ÖSYMden YGS adaylarına özel animasyon film

ÖSYM'den YGS adaylarına özel animasyon film

ÖSYM tarafından 12 Mart'ta yapılacak YGS’ye girecek adaylara yönelik hazırlanan animasyon filmde, saat 10.00'da başlayacak sınav için 09.45'te sınav binalarının kapatılacağı ve bu saatten sonra gelenlerin alınmayacağı uyarısı yapıldı.

16.2.2017Eğitim

AÖF sınav tarihleri değişti... İşte açıklama

Açıköğretim sınavlarının (AÖF) tarihleri değiştirildi. Anadolu Üniversitesi İktisat ve İşletme fakültelerinin 15-16 Nisan'da yapılacak bahar dönemi ara sınavları referandum nedeniyle 29-30 Nisan'a ertelendi. Peki, AÖF sınavları ne zaman yapılacak?

15.2.2017Eğitim
Adalet Bakanlığını 10 binden fazla personel alımı yapmayı planlıyor

Adalet Bakanlığı'nı 10 binden fazla personel alımı yapmayı planlıyor

Adalet Bakanlığı'nı 10 binden fazla personel alımı yapmayı planlıyor

15.2.2017Ankara
Türkçe ve bilgisayar öğretmeni adaylarına özel burs

Türkçe ve bilgisayar öğretmeni adaylarına özel burs

Uludağ Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği ve Bilgisayar Öğretmenliği bölümlerine ilk üçte yerleşmeyi başaran en yüksek puanlı öğrenciler aylık 500 TL burs almaya hak kazanacak. İlk senenin sonunda not ortalamasını 3,5’un üstünde tutan en başarılı iki öğrenciye de 750 TL burs bağlanacak. 

15.2.2017Eğitim
Polis Akademisi’nin lisansüstü eğitim şartları açıklandı

Polis Akademisi’nin lisansüstü eğitim şartları açıklandı

İçişleri Bakanlığınca Polis Akademisi bünyesindeki enstitüler tarafından yürütülen lisansüstü eğitim ve öğretiyle ilgili usul ve esasları düzenleyen yönetmelik, 14 Şubat 2017 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

15.2.2017Eğitim
Mezun sorgulama sistemine 8 milyon kayıt

Mezun sorgulama sistemine 8 milyon kayıt

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) diploma sahteciliğinin önüne geçmek için kullanıma açtığı ‘Yükseköğretim Mezun Sorgulama ve Doğrulama Sistemi’nde mezun sayısı 8 milyona ulaştı.

15.2.2017Eğitim
ÖSYMde TUS ve STS’ye referandum ertelemesi

ÖSYM'de TUS ve STS’ye referandum ertelemesi

ÖSYM'nin 2017 sınav takviminde yer alan TUS ve STS sınavları, 16 Nisan Pazar günü yapılacak anayasa referandumuna denk geldiği için ÖSYM'nin kararıyla bir hafta sonraya ertelendi. ÖSYM, bu kararla birlikte 2017 TUS ve STS sınavlarını 22 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirecek

15.2.2017Eğitim
ÖSYM, sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır

ÖSYM, sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

ÖSYM bünyesinde barındırmak için 15 sözleşmeli uzman personel alımı gerçekleştirecek. Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden ilan yayımlayan ÖSYM, personel alımıyla ilgili detaylara yer verdi. Toplam 15 personelin alınacağı kurumda, farklı branşlardan birçok kişi mülakata alınabilecek. KPSS şarttı olmayan başvurular, ÖSYM internet sitesinde yer alan duyuru bölümünden de görüntülenebilecek. Peki, başvuru nasıl yapılacak? İşte, detaylar

14.2.2017Eğitim
YGS telafisi olan bir sınavdır

"YGS telafisi olan bir sınavdır"

"YGS telafisi olan bir sınavdır"

14.2.2017İstanbul
“Sınav adaletli bir durum”

“Sınav adaletli bir durum”

Öğrencilerle deneyimlerini paylaşan ÖSYM Başkanı Ömer Demir, başarılı olmak için çok çalışmak gerektiğini söyledi. Sınavın adaletli bir durum olduğunu vurgulayan Demir, bu sene yapılan değişiklikleri hatırlatarak, “Öğrenciler sınav başlamadan en son 15 dakika önce sınav salonunda hazır bulunmalı. Yoksa sınava giremeyecek. İlk kez yine bu sene muhakeme yeteneklerini ölçen açık uçlu sorular sorulacak. Öğretmenlik bölümlerinin tamamı LYS ile öğrenci alacak. Yetenek seçmiyoruz ama bu kadar katılımın olduğu bir sınavda subjektif olmadan yetenekleri ortaya çıkarmayı, sorularla gerçekleştirmeye çalışıyoruz" dedi.

11.2.2017Eğitim
KPSS 2017 ne zaman yapılacak Tercih tarihleri belli oldu

KPSS 2017 ne zaman yapılacak? Tercih tarihleri belli oldu!

KPSS 2017 için hazırlıklarını sürdüren yüz binlerce aday, sınavın ne zaman yapılacağını meraka araştırıyor. Devlet memurluğuna atanarak kamu dairelerinde çalışma şansı kazanacak olan adaylar, KPSS 2017'de alacakları puan ile tercih şansı elde etmek için uğraşacak. Peki, KPSS 2017 ne zaman yapılacak? İşte, bu yıl gerçekleştirilecek sınav ve yerleştirme dönemi ile ilgili detaylı bilgiler

10.2.2017Eğitim
YGSde yeni çipli kimlik kartı zorunlu mu açıklaması YGS 2017 ne zaman

'YGS'de yeni çipli kimlik kartı zorunlu mu?' açıklaması! YGS 2017 ne zaman?

YGS sınavı ne zaman soruları gündemdeki yerini korurken, sınava yeni çipli kimlik kartı ile girme zorunluluğuna dair spekülasyonlar çürütülmeye devam ediyor. ÖSYM'nin yapmış olduğu yeni çipli kimlik kartı açıklamasını çarpıtarak sosyal medya üzerinden yayanlar nedeniyle oluşan kargaşa, bu kez İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamayla çürütüldü. YGS'de yeni çipli kimlik kartı zorunlu mu sorusuna yanıt veren bakanlık, konuyla ilgili detaylı açıklama yaptı. Peki, YGS 2017 ne zaman yapılacak işte detaylı bilgiler

10.2.2017Eğitim
Trabzon’da YGS provası

Trabzon’da YGS provası

İlki 2015’te yapılan ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek Üniversiteye Yolculuk Projesi'nin ikinci basamağı olan YGS’nin ilk prova deneme sınavı 12 Şubat’ta KTÜ Merkez ve Fatih Eğitim Kampüslerinde yapılacak.

10.2.2017Eğitim
YDS başvurusu nasıl yapılır Son tarih ne zaman

YDS başvurusu nasıl yapılır? Son tarih ne zaman?

YDS ne zaman yapılacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar, dil puanına sahip olmak için sınava giriş yapacaklar. 08-16 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan YDS başvuruları, ÖSYM İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, YDS başvurusu ne zamana kadar yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

9.2.2017Eğitim
Eczacının kaymakamlık hayali 4 gün sürdü

Eczacının kaymakamlık hayali 4 gün sürdü

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde eczacılık yapan aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun olan 33 yaşındaki Ferit Akdağ, girdiği Kaymakamlık sınavını kazandı. ÖSYM’den, kısa süre sonra Akdağ’a gönderilen ikinci mesajda ise sınavı kazanamadığı belirtilince hayalleri yıkıldı. Sevinci sadece 4 gün süren ve mağdur olduğunu savunan Akdağ, hakkını aramak için girişimlerde bulunduğunu söyledi.

9.2.2017Gündem
Zorunluluk yok ama talep yağıyor

Zorunluluk yok ama talep yağıyor

ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından "12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan YGS için çipli kimlik kartı ile girilme zorunluluğu yok" açıklamasına rağmen, İzmir'de, gece saatlerinden itibaren nüfus müdürlüklerinin önünde uzun kuyruklar oluştu.

9.2.2017İzmir
Kaymakamlık sınavını kazanan eczacının sevinci 4 gün sürdü

Kaymakamlık sınavını kazanan eczacının sevinci 4 gün sürdü

Kaymakamlık sınavını kazanan eczacının sevinci 4 gün sürdü

9.2.2017Mardin
YGS 2017 ne zaman gerçekleştirilecek

YGS 2017 ne zaman gerçekleştirilecek?

YGS 2017 sınavı ne zaman gerçekleşecek sorusu lise son sınıf öğrencileri ve mezun adaylar tarafından merak ediliyor. Hayallerindeki üniversite için ilk basamak olan YGS 2017 sınavı, bu yıl da öğrenciler arasında ciddi mücadelelere sahne olacak. Bir yıl boyunca hazırlandıkları sınav ile hayallerine kavuşma savaşı verecek olan öğrenciler, bu sınavın ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki, YGS 2017 ne zaman gerçekleşecek? İşte, sınavla ilgili bazı detaylar

8.2.2017Eğitim
İngilizce öğretmenliği okuyacak öğrencilere burs

İngilizce öğretmenliği okuyacak öğrencilere burs

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü kazanan en yüksek puanlı 3 öğrenci aylık 500 TL burs alacak. Ayrıca ilk yıldan itibaren not ortalaması 3,5’un üstünde olan en başarılı iki öğrenciye de aylık 750 TL başarı bursu verilecek.

7.2.2017Eğitim
Şifresini kuzenine verdi, hayatı kaydı

Şifresini kuzenine verdi, hayatı kaydı!

Mersin'in Anamur ilçesinde LYS'den 357 puan alan ve matematik okumaya hazırlanan Irmak Uysal'ın üniversite tercihlerinin, kuzeni tarafından değiştirildiği ortaya çıktı. İstemediği halde yerleştiği ebelik bölümünden mezun olmak üzere olan Uysal, "Okuduğum onca yıl boşa gitti, 4 yıl boşu boşuna başka bir bölümde okuyorum" dedi.

5.2.2017Gündem
Atatürk ile ilgili bölümler çıkarılmadı

'Atatürk ile ilgili bölümler çıkarılmadı'

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) Başkanı Alpaslan Durmuş, cuma günü TRT Haber’de canlı yayında yeni müfredatı değerlendirdi.

4.2.2017Gündem
Uğur Okullarından MEBe öneri ve değerlendirme raporu

Uğur Okulları'ndan MEB'e öneri ve değerlendirme raporu

Uğur Okulları'ndan MEB'e öneri ve değerlendirme raporu

4.2.2017Ankara
Hâkimlere kopyada sır çözüldü

Hâkimlere kopyada sır çözüldü

AVUKATLIKTAN hâkim ve savcılığa geçiş için 2012’de yapılan sınavdaki kopya iddiaları üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Necip Cem İşçimen koordinasyonunda yürütülen soruşturma tamamlandı.

3.2.2017Gündem
Kadınlar yeniden göklerde

Kadınlar yeniden göklerde

KADINLARIN, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev almalarına getirilen sınırın kaldırılmasının ardından ilk adım atıldı.

3.2.2017Gündem
MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş: “Programlarda her şey net”

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş: “Programlarda her şey net”

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, canlı yayında taslak öğretim programına ilişkin soruları yanıtladı. Programlar konusunda 157 bin görüş aldıklarını dile getiren Durmuş, bu önerilerin oluşturulan komisyonlarda değerlendirildiğini söyledi. Durmuş ayrıca ders saatlerinde büyük değişikliklerin yapılmayacağını da belirtti.

3.2.2017Eğitim
İSÜ geleceğin yöneticilerini yetiştirmek için yola çıktı

İSÜ geleceğin yöneticilerini yetiştirmek için yola çıktı

İSÜ geleceğin yöneticilerini yetiştirmek için yola çıktı

3.2.2017İstanbul
Çocuk gelişimini seçecek başarılı öğrencilere burs

Çocuk gelişimini seçecek başarılı öğrencilere burs

Uludağ Üniversitesi’ni tercih eden başarılı öğrencilere burs kampanyasına iş dünyasından destek sürüyor. 

3.2.2017Eğitim
e-ALES deneme sınavı sonuçları açıklandı

e-ALES deneme sınavı sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından 28 Ocak’ta yapılan e-ALES deneme sınavının sonuçları açıklandı.

2.2.2017Eğitim
Photoshop’lu belgeyle ‘uzman yardımcısı’ oldu

Photoshop’lu belgeyle ‘uzman yardımcısı’ oldu

Ayşe S., 2015’te Sağlık Bakanlığı’nda uzman yardımcısı olarak göreve başladı. Ancak 1 yıl sonra, “usulsüz memur olduğuna” dair bakanlığa bir ihbar geldi. Genç kadın, akıllara durgunluk veren sahtekârlığı hâkimlik sorgusunda anlattı.

2.2.2017Gündem
YGS için yeni kimlik zorunlu mu ÖSYM açıkladı

YGS için yeni kimlik zorunlu mu? ÖSYM açıkladı

YGS başvurusunda yeni çipli kimlik ile sınava girme zorunluluğu konusuna en net cevap ÖSYM'den verildi. YGS’ye başvuran adayların "çipli kimlik kartı" ile girmesinin zorunlu olmadığı uyarısında bulunan ÖSYM, konuyla ilgili bilgilendirmeyi İnternet sitesi üzerinden yaptı. İşte, ÖSYM'nin YGS için yeni kimlik kartı zorunlu olacak mı? sorusuna verdiği cevap

1.2.2017Eğitim
Öğretmen adaylarının çoğu sınıfta kaldı

Öğretmen adaylarının çoğu sınıfta kaldı

MEB verilerine göre geçen yıl öğretmen olmak için girilen sınavlarda adaylar kendi alanlarıyla ilgili soruların birçoğunu cevaplayamadı. En başarısız olan adaylar, lise matematik öğretmenleri oldu. Alan sınavlarında kendilerine sorulan 50 sorudan ortalama 9’unu ancak doğru cevapladılar. En başarılılar ise 50 sorudan ortalama 32’sini yapan Türkçe öğretmenleri oldu.

31.1.2017Eğitim
FETÖ-Akademi: 11 yılda, 17 üniversite, 8500 kopyacı öğretim üyesi

FETÖ-Akademi: 11 yılda, 17 üniversite, 8500 kopyacı öğretim üyesi

FETÖ’nün akademik yapılanmasına ilişkin İstanbul’da hazırlanan iddianameye göre örgüt Türkiye’de 17 üniversite kurdu. FETÖ, ALES sorularını üyelerine vererek 2002-2013 yıllarında kamu üniversitelerine de 8 bin 500 civarında akademisyen yerleştirdi.

30.1.2017Gündem
FETÖnün çaldığı sorularla 11 yılda 8 bin 500 akademisyen kamu üniversitelerine yerleştirildi

"FETÖ'nün çaldığı sorularla 11 yılda 8 bin 500 akademisyen kamu üniversitelerine yerleştirildi"

"FETÖ'nün çaldığı sorularla 11 yılda 8 bin 500 akademisyen kamu üniversitelerine yerleştirildi"

30.1.2017İstanbul
Marmara Üniversitesi iddianamesi açıklandı: 8500 FETÖcü akademisyen

Marmara Üniversitesi iddianamesi açıklandı: 8500 FETÖ'cü akademisyen

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin soruşturma sonucunda, aralarında akademisyenlerin de bulunduğu tutuklu 15 sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemece kabul edildi.İddianameye göre örgüt yüksek lisans, doktora ve ALES sınavlarında çaldığı sorular sayesinde üniversitelere 2002-2013 yılları arasında 8500 civarında akademisyeni üniversitelere yerleştirdi,Türkiye'de 17 üniversite kurdu.

30.1.2017Gündem
2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak 2017 KPSS yerleştirme takvimi

2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? 2017 KPSS yerleştirme takvimi

KPSS 2017 sınavının ne zaman yapılacağı binlerce memur adayı tarafından oldukça merak konusu oldu. Bu yıl gerçekleşen KPSS sınavlarının ardından başarılı olamayan adaylar bir sonraki sınavın tarihlerini araştırmaya başladılar. Tarihleri öğrenip KPSS sınavına hazırlanmak isteyen adaylar ÖSYM'den gelecek olan açıklamayı bekliyordu. KPSS ile alakalı yerleştirme takvimi belli oldu. Peki, 2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'nin 2017 yılı için yayımladığı sınav takvimi.

27.1.2017Eğitim
KPSS soruşturmasında 7inci iddianamede 105 asker eşi şüpheli

KPSS soruşturmasında 7'inci iddianamede 105 asker eşi şüpheli

KPSS soruşturmasında 7'inci iddianamede 105 asker eşi şüpheli

27.1.2017Ankara
2017 KPSS merkezi yerleştirme takvimi açıklandı

2017 KPSS merkezi yerleştirme takvimi açıklandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2017 KPSS ve EKPSS merkezi yerleştirme takvimini açıkladı.

27.1.2017Eğitim
e-ALES Deneme Sınavı giriş belgeleri yayınlandı

e-ALES Deneme Sınavı giriş belgeleri yayınlandı

ÖSYM tarafından 28 Ocak'ta ilk kez düzenlenecek 2017 e-ALES Deneme Sınavı'nın (e-ALES Deneme 2017/1) giriş belgeleri erişime açıldı.

24.1.2017Eğitim
e-ALES deneme sınavı giriş belgeleri internette

e-ALES deneme sınavı giriş belgeleri internette

28 Ocak saat 14.30’da yapılacak olan e-ALES deneme sınavına giriş bilgileri, ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlandı.

24.1.2017Eğitim
Öğretmen adaylarına çifte destek

Öğretmen adaylarına çifte destek

Öğretmen adaylarına çifte destek

24.1.2017Bursa