MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR309Tolga TANIŞ216Ahmet HAKAN139Sedat ERGİN102Verda ÖZER101Mehmet Y. YILMAZ95Yılmaz ÖZDİL92Mehmet Ali BİRAND91Yalçın DOĞAN88Cüneyt ÜLSEVER85Ertuğrul ÖZKÖK76Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ76Murat Yetkin76Ferai TINÇ73Rauf TAMER71Gila BENMAYOR64Yalçın BAYER60Fatih ÇEKİRGE60Taha AKYOL53Akif BEKİ53Cengiz SEMERCİOĞLU52Erdal SAĞLAM41Hadi ULUENGİN41Kanat ATKAYA41Doğan ULUÇ29İsmet BERKAN29Oktay EKŞİ26Eyüp CAN25Rahmi TURAN24Vahap MUNYAR23Cengiz Çandar - English22Abdulkadir SELVİ22Mehmet Ali Birand - English20Yusuf Kanlı20Melis ALPHAN20Ömür GEDİK19Burak KÜNTAY18Onur BAŞTÜRK17Ege CANSEN17İzzet ÇAPA17Ünal ÇEVİKÖZ17İrem Köker16Burak Bekdil15Ayşe ARMAN14Cüneyt Ülsever - English14Tufan TÜRENÇ13Şükrü KÜÇÜKŞAHİN13Mustafa Akyol13Eyüp Can - Referans13Fikret BİLA13Bekir COŞKUN12İlter TÜRKMEN11Zeynep GÖĞÜŞ11Ayçe DİKMEN11Faruk Loğoğlu11Gökhan KİMSESİZCAN11Gülse BİRSEL11Enis BERBEROĞLU10Banu TUNA10Özgür BOLAT10Emre KIZILKAYA10Selahattin DUMAN10Deniz SİPAHİ9Ayşe ÖZEK KARASU9Ariana Ferentinou9Semih İdiz9Barçın Yinanç8Soner Çağaptay8Razi CANİKLİGİL8Selçuk ŞİRİN8Oral Çalışlar8Mithat Melen7Melike Karakartal7Selim Türsen7Mevlüt TEZEL6M. Rauf Ateş6Göksel Bozkurt6İlhan Tanır6Ahmet Arsan6Pakize SUDA5Özdemir İNCE5Osman MÜFTÜOĞLU5Yorgo KIRBAKİ5Niobe Aslı Temel5Muammer ELVEREN5Cengiz Aktar5Gila Benmayor - English5Serkan Demirtaş5Ertan ACAR5Tuna KİREMİTÇİ5Bilgin GÖKBERK5Naci Cem Öncel5Deniz Zeyrek5Kubilay KESKİN4Soner YALÇIN4Yeşim Çobankent4Kristen Stevens4Nuray MERT4Ece SÜKAN4Faruk BİLDİRİCİ4

Obama

Obama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Obama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.116 Obama haberi bulunmuştur.

Obama Haberleri

İlk görüşme mesafeli geçti

İlk görüşme 'mesafeli' geçti

Biri şatafatlı bir sarayda kalmak yerine sıradan bir konuk evini tercih etmiş, seleflerinin aksine altın takılar ya da kırmızı ayakkabılardan uzak durmayı seçmiş, idaresi altındakilere de alçak gönüllü olmayı öğütleyen, dışlanmışlara kucak açan bir lider: Katolik Kilisesi'ne mensup 1,3 milyar insanın ruhani önderi Papa Francesco. Diğeri, kapitalizmin ve gösterişe dayalı tüketim kültürünün vücut bulmuş hali: Milyarder iş adamlığından reality-show yıldızlığına ve ardından da dünyanın en büyük siyasi güçlerinden birinin liderliğine yükselmiş ABD Başkanı Donald Trump.

24.5.2017Dünya
Toskana keyfi

Toskana keyfi

OCAK ayında görevi Trump’a devreden eski ABD Başkanı Barack Obama ile eşi Michelle Obama tatile doymuyorlar.

23.5.2017Dünya
‘İslam’ın Almanya’ya ait olduğunu halka anlatmalıyız’

‘İslam’ın Almanya’ya ait olduğunu halka anlatmalıyız’

Berlin’de Dinlerarası Diyalog Günü’nde konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “İslam Almanya’ya aittir” sözünün sadece teorik değil, aynı zamanda günlük yaşamın bir parçası olduğunu söyledi. Gabriel, şöyle dedi:

23.5.2017Dünya
‘Amerikan ordusu titiz davranmalı’

‘Amerikan ordusu titiz davranmalı’

Hürriyet’e konuşan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Washington’ın YPG’ye üç tür savaş malzemesi verdiğini söyledi. İlk grupta gece görüş gözlükleri, GPS vb cihazlar, ikinci grupta hafif zırhlı araçların olduğunu kaydeden Jeffrey, üçüncü gruptaki tanksavar ve havan toplarına dikkat çekti. Eski elçi, tanksavarların esas tehdit olduğunu söyleyerek, bu konuda Amerikan ordusunun titiz davranması gerektiğini belirtti.

22.5.2017Dünya
Trump ağlama duvarında

Trump ağlama duvarında

Başkan Nixon'dan bu yana Batı Duvarını (Ağlama Duvarı) ziyaret eden 11. ABD Başkanı Donald Trump oldu. Kudüs'te bulunan ve Yahudilerce kutsal sayılan Büyük Tapınağın arka duvarı olarak bilinen ağlama duvarını daha önce Bill Clinton, George H.W. Bush, George W. Bush ve Barack Obama da ziyaret etmişti. ABD Başkanı Trump ise resmi programı kapsamında burayı ziyaret eden görevdeki ilk ABD Başkanı oldu.

22.5.2017Dünya
Trumpı beklerken uyuyakaldılar

Trump'ı beklerken uyuyakaldılar!

ABD Başkanı Donald Trump, ilk yurt dışı ziyaretini yaptığı Suudi Arabistan'ın ardından bugün İsrail'e gitti. Hummalı bir şekilde Trump'ı karşılamaya hazırlanan Tel Aviv yönetimi, son provaları Ben Gurion Uluslararası Havalimanı'nda yaptı.

22.5.2017Dünya
Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan: ABD halen YPG ile ilişkiyi tartışıyor

Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan: ABD halen YPG ile ilişkiyi tartışıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında en kritik soru, “YPG’ye verilen silahlara nokta konabilecek mi” oldu. Bu konuda net bir sonuç alınamasa da Erdoğan YPG için terörist vurgusu yaparak, ‘Türkiye’nin gerekirse YPG’ye karşı angajman kuralını işletip kimseye sormadan vuracağını’ Beyaz Saray’dan ilan etti. Ziyaret öncesi “Türkiye’yi tatmin edecek bir orta yol bulunması güç” diyen Uluslararası Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan ile iç ve dış politikayı konuştuk. Prof. Turan, Washington’da YPG ile ilişkilerin nasıl yürütüleceğine dair tartışmaların sürdüğü görüşünde.

21.5.2017Gündem
Trump’a Suudi morali

Trump’a Suudi morali

Ülkesinde yardımcılarının Rus yetkililerle ilişkileri nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Trump, ABD Başkanı olarak ilk yurtdışı seyahatini dün Suudi Arabistan’a yaptı. Obama döneminde İran nedeniyle yaşadıkları sorunların ardından Suudiler, Trump’a çok özel bir karşılama yaptı. Ziyarete 110 milyar dolarlık silah anlaşması damgasını vurdu.

20.5.2017Dünya
Yanlış kararlar Yalıkavak’ı götürdü

Yanlış kararlar Yalıkavak’ı götürdü

Profilo’nun kurucusu Jak Kamhi’nin oğlu işadamı Cefi Kamhi 18 yıllık suskunluğunu bozdu. “Yıllar içerisinde bana ve aileme yapılan haksızlıklarla ilgili hukuki mücadelemiz sürüyor. İşlerimiz de iyi” diye konuşan Kamhi, “ Yalıkavak Marina hayalimdi. O dönemin ekonomik koşulları ve insan bazen hayatta yanlış kararlar alıyor o kararlardan dolayı marinayı elden çıkarmak zorunda kaldım” açıklamasını yaptı.

19.5.2017Ekonomi
İranda halk cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başında

İran'da halk cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başında

İran'da, cumhurbaşkanlığı seçimleri için oy verme işlemi bu sabah başladı. Seçimde, reformist olarak tanımlanan ve hâlihazırda ülkenin başında bulunan din adamı Hasan Ruhani dışında üç aday yarışıyor. Seçim yarışının reformist Hasan Ruhani ile seçim döneminde son süreçte ABD ile gerilen ilişkilere 'sıkça değinen' bir söylem kullanan muhafazakâr İbrahim Reisi arasında geçmesi bekleniyor.

19.5.2017Dünya
Chelsea Manningden işte, buradayım paylaşımı

Chelsea Manning'den 'işte, buradayım' paylaşımı

ABD ordu mensubu iken Wikileaks'e yüz binlerce askeri belge sızdırma suçuyla 7 yıl hapis yatan Chelsea Manning, kaldığı cezaevinden tahliye edildikten sonra Instagram hesabı üzerinden "özgürlük" temalı paylaşımlarda bulunuyor.

19.5.2017Dünya
Rusya iddialarını özel savcı araştıracak

Rusya iddialarını özel savcı araştıracak

ABD’de eski FBI başkanlarından, sert hukukçu kimliğiyle tanınan Robert Mueller, Rusya’nın başkanlık seçimlerine müdahalesi iddialarıyla ilgili soruşturmanın başına getirildi. Mueller’in atanmasıyla soruşturmanın daha ciddi bir safhaya girdiği yorumları yapılıyor.

18.5.2017Dünya
Çavuşoğlu: Almanya İncirlikten çekilme kararı alırlarsa kendileri bilir güle güle deriz

Çavuşoğlu: Almanya İncirlik'ten çekilme kararı alırlarsa kendileri bilir 'güle güle' deriz 

Çavuşoğlu: Almanya İncirlik'ten çekilme kararı alırlarsa kendileri bilir 'güle güle' deriz 

18.5.2017Ankara
SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: ABD Güleni teslim etmez

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: ABD Gülen'i teslim etmez

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu: ABD Gülen'i teslim etmez

18.5.2017Hatay
Dışişleri Bakanından Almanyaya İncirlik tepkisi: Yalvaracak değiliz

Dışişleri Bakanı'ndan Almanya'ya İncirlik tepkisi: 'Yalvaracak değiliz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı canlı yayında son dakika açıklamalarında bulundu. Bakan Çavuşoğlu, terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan misyoner papaz Andrew Craig Brunson için, "Bu konuda yargı süreci işliyor. Konsolosluk erişimi sağlanıyor. Ailesi ve avukatlarıyla görüşüyor. Ama yasal bir süreç işliyor. Bu konu açılınca Sayın Cumhurbaşkanımız bunları açıkladı" dedi. Bakan Çavuşoğlu, Almanya ile yaşanan İncirlik gerilimi için ise, "İncirlik'ten çekilirlerse kendileri bilir. Yalvaracak değiliz" diye konuştu.

18.5.2017Gündem
YPG’den saldırı olursa hiç kimseye sormadan angajman uygularız

'YPG’den saldırı olursa hiç kimseye sormadan angajman uygularız'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’ye “YPG’den Türkiye’ye saldırı olursa hiç kimseye sormadan angajman kurallarını uygularız” dediğini aktardı. “Suriye konusunda kapımızı çalacaklarına inanıyorum” diyen Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüşmesinin ardından Washington Büyükelçiliği’nde şu mesajları verdi:

17.5.2017Gündem
Belgeleri Wikileakse sızdırmıştı... ABDyi karıştıran isim tahliye oldu

Belgeleri Wikileaks'e sızdırmıştı... ABD'yi karıştıran isim tahliye oldu!

ABD ordusunda görevliyken önemli bilgileri Wikileaks'e sızdırmaktan dolayı hapis cezası alan Chelsea Manning Obama'nın ceza indiriminin ardından tahliye edildi. Chelsea Manning hapishanedeyken ameliyat olarak cinsiyet değiştirmişti.

17.5.2017Dünya
Erdoğan, ABDde kendi aracına bindi

Erdoğan, ABD'de 'kendi aracına' bindi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek için Beyaz Saray’a giderken, Türkiye’den götürülen Mercedes marka zırhlı makam aracını kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir önceki Beyaz Saray ziyaretinde Başkan Obama ile görüşmek için Beyaz Saray’a giderken ABD tarafının tahsis edilen ve ABD Başkanlarının da makam aracı olan Cadillac marka zırhlı makam aracını kullanmıştı.

17.5.2017Dünya
Obama en cesur kararının Suriyeyi bombalamamak olduğunu açıkladı

Obama "en cesur kararının" Suriye'yi bombalamamak olduğunu açıkladı

Eski ABD Başkanı Barack Obama görevi süresince aldığı "en cesur" kararın Suriye'yi bombalamamak olduğunu açıkladı.

16.5.2017Dünya
Trumpa mesaj: Müttefiksek ittifakla karar almalıyız

Trump'a mesaj: Müttefiksek ittifakla karar almalıyız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti öncesi Washington’a, ‘PYD/YPG’ konusunda çarpıcı mesajlar verdi. Erdoğan 'Eğer stratejik müttefiksek ittifak içinde karar almamız lazım. İttifaka gölge düşecekse başımızın çaresine bakmamız lazım... Biz bu ittifakı Türkiye’nin aleyhine olacak yaklaşımlara boğduramayız' dedi. Erdoğan, Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'a yapılan hakaretler için de "Olay çok çirkin. Şüphesiz ki annelerin, eşlerin bu işe karıştırılması son derece çirkin. Olay yargı sürecine girdiği için kendimi yargı yerine koymak suretiyle değerlendirmem doğru olmaz. Zaten önce gözaltı, sonra tutuklama işlemleri oldu. Nereye kadar uzar bunu yargıda göreceğiz.” yorumunda bulundu.

14.5.2017Gündem
CHPli Yılmaz: Olumlu bir sonuç çıkacağını düşünmüyoruz

CHP'li Yılmaz: Olumlu bir sonuç çıkacağını düşünmüyoruz

CHP'li Yılmaz: Olumlu bir sonuç çıkacağını düşünmüyoruz

11.5.2017Ankara
ABDyi sarsan olayla ilgili Beyaz Saraydan açıklama: Trump seçildiği ilk günden beri...

ABD'yi sarsan olayla ilgili Beyaz Saray'dan açıklama: 'Trump seçildiği ilk günden beri...'

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Sarah Huckabee, salı günü ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevine son verilen Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey için, "Başkan (Trump), Direktör Comey'e olan güvenini son aylarda kaybetmişti. Dürüstçe söylemek gerekirse Direktör Comey'yi göndermeyi seçildiği günden beri düşünüyordu." açıklamasını yaptı.

10.5.2017Dünya
FBI Başkanı kovulduğunu TV’den öğrendi

FBI Başkanı kovulduğunu TV’den öğrendi

ABD Başkanı Donald Trump’ın, önceki gün FBI Başkanı James Comey’i kovması Washington’da deprem etkisi yarattı. 2013’te ABD Başkanı Trump’ın selefi Barack Obama tarafından 10 yıllığına atanan Comey, uzun süredir tartışmaların odağında idi. 8 Kasım seçiminden kısa bir süre önce Demokrat Parti’nin adayı Hillary Clinton’a yönelik e-posta soruşturmasını yeniden açmıştı. Comey, başkanlık seçimine iki gün kala ise Clinton’ın soruşturmaya konu olan e-postalarını incelemeyi bitirdiklerini, Başkan adayına suçlama yöneltilmesine gerek olmadığını açıklamıştı. Trump’a karşı yenilen Hillary Clinton, aldığı mağlubiyetin sorumlusu olarak Comey’i göstermişti.

10.5.2017Dünya
Trump noktayı koydu: İşini iyi yapmıyordu

Trump noktayı koydu: İşini iyi yapmıyordu

ABD Başkanı Donald Trump, dün görevine son verdiği Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey ile ilgili olarak basına yaptığı ilk değerlendirmede, "İşini iyi yapmıyordu, bu kadar basit." dedi.

10.5.2017Dünya
Trumptan flaş karar: 1 numaralı ismi görevden aldı

Trump'tan flaş karar: 1 numaralı ismi görevden aldı

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James Comey'nin görevine son verdiğini duyurdu.

9.5.2017Dünya
ABD ordusu, Afganistana 3 bin takviye asker istedi

ABD ordusu, Afganistan'a '3 bin takviye asker istedi'

Amerikan ordusu ve Dışişleri Bakanlığı Afganistan'a üç bin takviye asker gönderilmesi tavsiyesinde bulundu.

9.5.2017Dünya
Sınır tanımayan bilim insanları’ zirvede buluştu

'Sınır tanımayan bilim insanları’ zirvede buluştu

Dünyanın en iyi üniversitelerinde gerçekleştirdikleri çalışmalarla çok sayıda ödüle layık görülen Türk bilim insanları tecrübelerini, öğrencilerin kurduğu TAF Network tarafından organize edilen 5’inci Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi’nde paylaştı. TAF Network’un bu yıl ikincisini verdiği ‘Sınır Tanımayan Başarı Ödülü’ne ise Drexel Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği ve Sağlık Sistemleri Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Banu Onaral layık görüldü.

9.5.2017Eğitim
ABD ile YPG pazarlığı

ABD ile YPG pazarlığı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın 16 Mayıs’ta ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray’da yapacağı ilk yüz yüze görüşme öncesinde Washington’a gelen Türk heyeti üç gün boyunca üst düzey temaslarda bulundu.

8.5.2017Dünya
Türk bilim insanları İstanbul’da buluştu

Türk bilim insanları İstanbul’da buluştu

Yurt dışında yaşayan Türk bilim insanlarının başarılarını Türkiye’ye ve dünyaya tanıtma amacıyla kurulan TAF Network, İstanbul’da 5. Yurt Dışı Farkındalık Zirvesi düzenleyecek.

6.5.2017Dünya
Trumpa bir şok daha... Yokum dedi

Trump'a bir şok daha... 'Yokum' dedi

ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD Kara Kuvvetleri Sekreterliğine aday gösterdiği ikinci isim olan Mark Green, medyada çıkan bazı haberlerin "asılsız ve haksız bir şekilde şahsını hedef aldığını gerekçe göstererek" adaylıktan çekildiğini bildirdi.

6.5.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Trump - Obama farkı

Trump - Obama farkı

ABD dış politikasında göreve geldiği ilk günden beri belli noktalarda Donald Trump, Barack Obama’yla karşılaştırılıyor.

23.5.2017Burak KÜNTAY
Suriye’de ABD-Rusya ittifakı mümkün mü

Suriye’de ABD-Rusya ittifakı mümkün mü?

Son dönemdeki bazı gelişmelere baktığımızda bilhassa YPG-PYD konusunda Rusya ile ABD’nin Suriye’de Türkiye’nin ulusal güvenliğini de riske edecek şekilde ittifak halinde olduğunu görmek mümkün. Asıl soru Türkiye’nin, İran’ın, Suriye’nin ve bölgedeki bütün ülkelerin dışında Rusya ile Amerika’nın, yani bölgede güç sahibi olmak isteyen iki ülkenin gerçekten bölgede ittifak kurmak istemesi mümkün olabilir mi? Bu iki süper gücün çıkarları ve paylaşımları uzlaşabilir mi?

21.5.2017Burak KÜNTAY
Siz olsanız ne yapardınız

Siz olsanız ne yapardınız?

O haberi okuduğum andan beri takılıp kaldım. “Ben olsam ne yapardım” diye sorup duruyorum kendime.“Film gibi” dedirten bir olay.

21.5.2017Deniz Zeyrek
Eski bir genel yayın yönetmeninin itirazı

Eski bir genel yayın yönetmeninin itirazı

SAYIN Cumhurbaşkanım...

19.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Erdoğan-Trump görüşmesinin satır arası

Erdoğan-Trump görüşmesinin satır arası

MERAKLA beklenen Erdoğan-Trump görüşmesi gerçekleşti.

17.5.2017Abdulkadir SELVİ
Dünkü zirve

Dünkü zirve

Hem ABD tarafının, hem Türk tarafının tavrı, önceden biliniyordu. Gayet açık...

16.5.2017Rauf TAMER
Batı ile kriz

Batı ile kriz?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın bugün Başkan Trump’la yapacağı görüşme, diplomasi tarihimizin en önemli olaylarından biridir.

15.5.2017Taha AKYOL
Erdoğan ve Trump’ın Kürt satrancı

Erdoğan ve Trump’ın Kürt satrancı

"GELİN YPG’den vazgeçin. Onlar yerine biz, desteklediğimiz Arap ve Türkmen gruplarla birlikte DEAŞ’a karşı savaşalım."

15.5.2017Verda ÖZER
Erdoğan ile Trump restleşir mi

Erdoğan ile Trump restleşir mi?

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, ABD Başkanı Trump’la görüşmeye girmeden önce mesajını bir fotoğraf karesiyle verdi. Uluslararası ilişkilerde mesajlar kimi zaman bir fotoğraf karesiyle veriliyor.

15.5.2017Abdulkadir SELVİ
Erdoğan, Trump, Putin üçgeninde Kürt meselesi

Erdoğan, Trump, Putin üçgeninde Kürt meselesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Çin Devlet Başkanı Xi (Şi) Jinping’le görüşmesinden kısa bir süre sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin çıktı ve Rusya’nın YPG ile irtibatı kesmeyeceğini, bunu da Erdoğan’a söylediğini açıkladı.

15.5.2017Murat Yetkin
Büyük kayıp

Büyük kayıp

Tahmin ederim ki ABD, Türk Hükümeti’nin gönlünü almaya çalışacak.

12.5.2017Rauf TAMER
Aramız bozulsun diye bekleyenler

Aramız bozulsun diye bekleyenler

SİYASETTE ‘gaza getirme’ yerel bir oyundur.

12.5.2017Fatih ÇEKİRGE
Kıskaç

Kıskaç?

TÜRKİYE Suriye’de ABD ve Rusya’nın kıskacına mı sürükleniyor?

12.5.2017Taha AKYOL
O silahlar nasıl takip edilecek

O silahlar nasıl takip edilecek

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriyeli Kürtlere ağır silah sevkıyatına izin vermesi sürpriz miydi? Aslında beklenen bir şeydi. Başkan Obama döneminden bu yana ABD’nin Suriye’deki kara gücü gibi faaliyet gösteren Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) zaten silah veriliyordu. Terör örgütü PKK’nın uzantısı olan YPG ise SDG’nin ana unsuru, yani belkemiğini oluşturuyor.

11.5.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
ABD’nin kaygısı: ‘Ya Türkler işi bozarsa...’

ABD’nin kaygısı: ‘Ya Türkler işi bozarsa...’

TRUMP yönetiminin Suriye ile ilgili son kararının Ankara’da yarattığı hayal kırıklığı ve tepkilerin gerisinde, ABD’nin nasıl olup da PKK’nın Suriye’deki uzantısı olan PYD gibi bir örgütü Türkiye gibi bir NATO müttefikine tercih ettiği sorusu asılı duruyor.

11.5.2017Sedat ERGİN

 Kim kiminle müttefik kim kime düşman

Türkiye ile ABD arasındaki ilişkileri yaklaşık üç yıldır kemirmekte olan meselenin temelinde Suriyeli Kürtlerin önemli bir bölümünü temsil eden PYD adındaki örgütün ve bu örgütün hamisi olan PKK’nın yaptıkları bir hesap yatıyor.

10.5.2017Sedat ERGİN
Trump’ın YPG vuruşu ve perde arkası

Trump’ın YPG vuruşu ve perde arkası

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın YPG konusunu ABD Başkanı Trump ile konuşacağını, YPG’siz çözüm önereceğini tekrarlamasından bir süre sonra Pentagon açıklama yaptı, 9 Mayıs akşam saatleriydi.

9.5.2017Murat Yetkin
Trump görüşmesinden ne çıkacak

Trump görüşmesinden ne çıkacak?

TÜRKİYE dış politikada yeni bir hamleye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen haftaki Hindistan ve Rusya ziyaretlerini şimdi Kuveyt, Çin, ABD ve Brüksel izleyecek.

8.5.2017Verda ÖZER
Aşırı sağ önlendi ama fark da 30 puana indi

 Aşırı sağ önlendi ama fark da 30 puana indi

FRANSA’da Trump sürprizi olmadı.

7.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Son gün ‘üst akıl’ tartışması patladı

 Son gün ‘üst akıl’ tartışması patladı

REUTERS ajansının yayınladığı bu fotoğraf, Fransa’da seçim yasağının başladığı cumartesi sabahı ilginç bir tartışmayı başlattı.

6.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK