Arşiv
Yazarlara Göre
Mehmet Ali BİRAND638Cengiz ÇANDAR593Yalçın BAYER541Ferai TINÇ508Yalçın DOĞAN475Cüneyt ÜLSEVER439Ertuğrul ÖZKÖK382Enis BERBEROĞLU342Oktay EKŞİ341Fatih ÇEKİRGE312Hadi ULUENGİN288Sedat ERGİN279İlter TÜRKMEN254Emin ÇÖLAŞAN250Fatih ALTAYLI226Gila BENMAYOR192Erdal SAĞLAM187Mehmet Y. YILMAZ174Tufan TÜRENÇ169Özdemir İNCE160Deniz BAYRAMOĞLU136Vahap MUNYAR132Ahmet HAKAN128Verda ÖZER120Bekir COŞKUN119Şükrü KÜÇÜKŞAHİN111Pakize SUDA103Taha AKYOL97Tolga TANIŞ90Doğan ULUÇ85Yılmaz ÖZDİL84Rauf TAMER83Ercan KUMCU66Mehmet Barlas62Ege CANSEN61Murat BARDAKÇI61Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ61Doğan HIZLAN55Kanat ATKAYA55İsmet BERKAN50Ayşe ÖZEK KARASU49Uğur CEBECİ47Cengiz SEMERCİOĞLU46Ebru ÇAPA41Nurten ERK TOSUNER41Rahmi TURAN39Akif BEKİ38Zeynep GÖĞÜŞ38Serdar TURGUT36Soner YALÇIN32Mümtaz SOYSAL31Ayşe ARMAN30Ömür GEDİK30Ali Atıf BİR29Muharrem SARIKAYA27Okan Aybar27Oral Çalışlar26Yener SÜSOY25Erkan ÇELEBİ20Yurtsan ATAKAN20Yaşar Nuri Öztürk19Eyüp Can - Referans18Tolga Tanış18Eyüp CAN16Güzin Abla16Mete Tamer OMUR16İsmet SOLAK16Melis ALPHAN15Kurthan FİŞEK14Rıza Özel14Erdal İPEKEŞEN12Kubilay KESKİN12Murat Yetkin12Sıtkı ŞÜKÜRER12Figen BATUR11Naci Cem Öncel11Nuray MERT11Onur BAŞTÜRK11Selim Türsen11İrem Köker11İzzet ÇAPA11Şükrü KIZILOT11Erman TOROĞLU10Mesude ERŞAN10Selahattin DUMAN10Tolga AKYILDIZ10Yaşar SÖKMENSÜER10Yorgo KIRBAKİ10Zeynep ATİKKAN10Adnan KAYA9Emre KIZILKAYA9Razi CANİKLİGİL9Sevil ATASOY9Tuna KİREMİTÇİ9Ayçe DİKMEN8Deniz SİPAHİ8Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU8Sevgi'nin Diviti8Mehmet YAŞİN7Abdulkadir SELVİ6

Irak

Irak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Irak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71.010 Irak haberi bulunmuştur.

Irak, dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olan Aşağı Mezopotamya bölgesinde kurulmuş bir devlettir. Bugün Irak, Orta Doğu’da yer alan stratejik mevkisiyle, sahip olduğu petrol rezervleri ile Körfez'in önemli ülkelerinden biri durumundadır. Irak bir ara (savaştan önce), Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden sonra dünyanın en büyük üçüncü petrol rezervine sahipti. Amerika'yla savaştan ve işgalden sonra üretimde önemli düşüşler olmuştur. Fakat doğal rezerv sıralamasındaki yerini korumaktadır.

Irak uzun yıllar Birleşik Krallığın hâkim gücü altında idare edilmiştir. Birleşik Krallığın 1971'de Orta Doğu’dan tamamen çekilmesi ile bu bölge üzerinde ABD önder güç olmaya başlamıştır. Soğuk Savaş sonrası Orta Doğu’da etkisini artıran ABD’nin Irak’a özel bir politik ilgisi vardır. Yakın dönem Irak tarihi ABD tarafından şekillendirilmiştir. Irak, Orta Doğu'daki bütün körfez ülkelerinde olduğu gibi hızla gelişmektedir.

DEVAMI

Irak Haberleri

Başbakan Yıldırım, WSJ ve Sky News'e konuştu

Başbakan Yıldırım, WSJ ve Sky News'e konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'deki Wall Street Journal gazetesine yaptığı açıklamada, ABD’nin, 15 Temmuz darbe girişiminin ardındaki, ABD'de ikamet eden Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin yaklaşımından “üzüntü” duyduklarını belirterek, “ABD sürekli bizden belge istiyor. 265 kişi öldürüldüğünde, uçaklar tarafından bombalandığında ve tanklarla üzerlerinden geçildiğinde ne tür belgeye ihtiyacınız olacak? Deliller açık. Elimizde darbe şüphelilerinin emri bu kişiden (Fetullah Gülen) aldığına yönelik ifadeleri var" dedi.

27.7.2016Dünya
Bakan Albayrak: 'Uludere olayı yeniden incelenecek'

Bakan Albayrak: 'Uludere olayı yeniden incelenecek'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada, bu yapının her kuruma sızmış olduğunu ve Rus uçağının düşürülmesinden Uludere'nin bombalanmasına kadar birçok olayın yeniden inceleneceğini söyledi.

26.7.2016Gündem
PKK'nın bölge sorumlusu öldürüldü

PKK'nın bölge sorumlusu öldürüldü

TSK'nın geçen yıl 24 Temmuz'da PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına yönelik hava operasyonunda, terör örgütünün eski Diyarbakır bölge sorumlusu Mehmet Şah Yıldeniz'in öldüğü ortaya çıktı.

25.7.2016Gündem
IŞİD Musul'da üniversite binasını patlattı

IŞİD Musul'da üniversite binasını patlattı

Irak'ta terör örgütü IŞİD'in elinde tuttuğu Musul kent merkezindeki Özel El-Hadba Üniversitesi'ni patlattığı belirtildi.

25.7.2016Dünya
Jason Bourne’u bekleyenler için seyirlik 7 ajan filmi

Jason Bourne’u bekleyenler için seyirlik 7 ajan filmi

Heyecanla beklenen ajan filmi Jason Bourne’un vizyona girmesi şerefine 2000 yılı sonrası çekilen izlemeye değer ajan temalı filmlerini bir araya getirdik.

25.7.2016Keyif
Meyve ve sebze ihracatçılarının gözü Rusya'daki görüşmelerde

Meyve ve sebze ihracatçılarının gözü Rusya'daki görüşmelerde

Akdeniz Yaş Meyve-Sebze İhracatçıları Birliği ve Narenciye Tanıtım Grubu (NTG) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavak, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Rusya'ya yapacağı ziyaretin sektörü umutlandırdığını belirterek, "Görüşmeler neticesinde olumlu bir sonuç elde edileceğini ve eskisi gibi Rusya'ya ürünlerimizi satmaya başlayacağımızı düşünüyoruz. Bu ziyaret sektörümüz açısından çok büyük bir önem arz ediyor." dedi.

25.7.2016Ekonomi
Bağdat'ta intihar saldırısı

Bağdat'ta intihar saldırısı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana intihar saldırısında beş kişinin öldüğü, 17 kişinin yaralandığı bildirildi.

24.7.2016Dünya
Kadın savaş pilotu tutuklandı

Kadın savaş pilotu tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, şu ana kadar bin 908 şüpheli tutuklandı. Tutuklananlar arasında Sabiha Gökçen'den sonra ilk kadın savaş pilotu olan Kerime Kumaş'ta bulunuyor. Kumaş, darbe girişimi gecesi İstanbul semalarındaki F-16'lardan birini kullanmış.

23.7.2016Gündem
Yumurta ihracatı arttı

Yumurta ihracatı arttı

TÜRKİYE'nin, İsrail ve Rusya ile sorunlarını giderme yolunda attığı adımlar ve Başbakan Binali Yıldırım'ın "Irak'la, Suriye ile, Mısır ile bizim kavga etmemiz, ilişkilerimizin bozulması için çok nedenimiz yok ama ilişkilerimizin düzelmesi için çok neden var" açıklamasının ardından yumurta ihracatı arttı. Irak'a yapılan yumurta ihracatı haftalık 120 TIR'dan 310 TIR'a çıktı.

23.7.2016Ege
Irak'a yumurta ihracatı arttı

Irak'a yumurta ihracatı arttı

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bedri Girit, Irak'a haftalık 120 tır seviyesinde olan yumurta ihracatının Başbakan Binali Yıldırım'ın komşu ülkelerle ilişkileri geliştirme mesajının da etkisiyle 310 tıra yükseldiğini belirtti.

23.7.2016Ekonomi
Kuzey Irak'ta 2 PKK hedefine operasyon

Kuzey Irak'ta 2 PKK hedefine operasyon

Kuzey Irak’taki Gara Bölgesinde tespit edilen PKK’ya ait 2 hedefe hava harekatı düzenlendi.

23.7.2016Gündem
Hepimizin sloganı aynı: Yayın namustur

Hepimizin sloganı aynı: Yayın namustur

15 Temmuz gecesi CNN Türk, yaptığı yayınlarla inanılmaz bir televizyonculuk başarısı gösterdi. Cumhurbaşkanı telefonla bağlandı, halkı meydanlara çağırdı. Sonra kanalı askerler bastı. O gece neler yaşandı. CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş ile konuştuk.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Arap ülkeleri darbeyi kınadı, El Cezire anbean yayın yaptı

Arap ülkeleri darbeyi kınadı, El Cezire anbean yayın yaptı

Mısır ve Suriye dışındaki Arap ülkelerinin çoğu Türkiye’deki darbe girişimini kınayarak Türk hükümetine destek mesajları yayımladı. Körfez ülkelerine ait medya kuruluşlarının çoğu, manşetinde darbe girişimine karşı hükümet yanlısı yayınlar yaptı. 

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
Askerleri ondan ‘Efsane Komutan’ diye bahsediyor

Askerleri ondan ‘Efsane Komutan’ diye bahsediyor

Cuntacı askerlerin darbe girişiminin başarısız olmasının en önemli nedeni, yaptıkları planın istedikleri gibi yürümemesi oldu. Bunda da iki komutanın ve iki astsubayın rolü büyük. Ankara ve İstanbul’da sergiledikleri kahramanca tavırlarla darbenin seyrini değiştirdiler.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
FBI ajanına rüşvetten tutuklanan Türk işadamı öldü

FBI ajanına rüşvetten tutuklanan Türk işadamı öldü

ABD ordusunun Irak'taki savunma sanayi ihaleleri için FBI ajanına rüşvet verme suçundan ceza alan 57 yaşındaki Metin Atılan, Las Vegas'ta ev hapsindeyken kalp krizi geçirip öldü.

22.7.2016Gündem
ABD’de FBI ajanına rüşvetten tutuklanan Türk işadamı kalp krizinden öldü

ABD’de FBI ajanına rüşvetten tutuklanan Türk işadamı kalp krizinden öldü

ABD ordusunun Irak’taki savunma sanayi ihaleleri için FBI ajanına rüşvet verme suçundan ceza alan 57 yaşındaki Metin Atılan, Las Vegas’ta  ev hapsindeyken kalp krizi geçirip öldü.

22.7.2016Ekonomi
Dakika dakika o gece: Seyri değiştiren tek kurşun

Dakika dakika o gece: Seyri değiştiren tek kurşun

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin perde arkasındaki olayları anlattı: Özel Kuvvet Komutanı normalde düğüne gitmeyecek. Özel Kuvvet Komutanı'nı karargahtan arıyorlar. Deniyor ki, komutan özellikle sizin götürüp takmanızı rica etti. İçeri girdiği anda bir tuhaflık var, diyor. Aceleyle gidip hediyeyi takıyor, bir an önce gitmeye çalışıyor. Kapıdan çıkıp aşağı inerken iki arabanın kendisini takip ettiğini fark ediyor. Adamların yaklaşmasına müsaade ettikten sonra, "sizi almaya geldik" dedikleri an kapıyı açıyor, tekmeyi atıyor ve iki arabanın arasından kaçıyor. Genelkurmay'da, komuta kademesi çökertiliyor. Gölbaşı'nda Özel Kuvvetleri alsalardı, bu işi bitireceklerdi. Cuntacıların helikopteri karargahın önüne iniyor. Ağaçların arasından yavaşça çıkıyor o kahraman başçavuş Ömer Halisdemir, yirmi yıllık özel kuvvetçi. O 6 kişinin arasında Semih Terzi'yi öldürüyor. Yalnızca bir tabancası var, vuruyor ve orada şahadet şerbetini içiyor. Arkasından çatışmalar devam ediyor. Bu arada oraya gelen ekip bir darbe olduğunun farkına varıyor. Karargahın içine cuntacı gibi girip, cuntacıları öldürüyorlar.

22.7.2016Gündem
Üç başlıkta Donald Trump'ın kurultay konuşması

Üç başlıkta Donald Trump'ın kurultay konuşması

Yetmiş yaşındaki milyarder işadamı Donald Trump, Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimi için Cumhuriyetçi parti adaylığını kabul konuşmasında hem iç siyasete, hem de diplomasiye vurgu yaptı, 'ABD'nin sorunlarını sadece ben çözebilirim' dedi.

22.7.2016Dünya
ABD'den flaş Gülen açıklaması

ABD'den flaş Gülen açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'den Fetullah Gülen'in iadesine ilişkin açıklama geldi.

20.7.2016Dünya
Çavuşoğlu: İade olmazsa ABD ile ilişkiler etkilenir

Çavuşoğlu: İade olmazsa ABD ile ilişkiler etkilenir

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Amerikan Washington Post (WP) gazetesine verdiği mülakatta önemli mesajlar verdi.

20.7.2016Dünya
Kuzey Irak'a hava harekatı: 20 PKK'lı terörist öldürüldü

Kuzey Irak'a hava harekatı: 20 PKK'lı terörist öldürüldü

Terörle mücadele görevini sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri'nce dün akşam saatlerinde Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde bulunan bölücü terör örgütü PKK'ya ait hedeflere hava harekatı düzenlendi. Savaş uçaklarınca gerçekleştirilen harekatta 20 terörist öldürüldü.

20.7.2016Gündem
Güney Amerika'da ilk kez IŞİD'e destek bildirisi yayınlandı

Güney Amerika'da ilk kez IŞİD'e destek bildirisi yayınlandı

Brezilya'da gerçekleşecek 2016 Yaz Olimpiyatları'na birkaç hafta kala radikal dinci bir grubun IŞİD'e bağlılık sözü vermesi ülkedeki güvenlik güçlerini alarma geçirdi.

19.7.2016Dünya

"En büyük acı, kendi silahımızla vurulmamız"

Darbe girişimi esnasında Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda hayatını kaybeden polislerin yakınlarının acısı yürek yakıyor.

18.7.2016Gündem
Irak Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye açıklaması

Irak Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye açıklaması

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim El Caferi Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu telefonla arayarak darbe girişimini kınadı.

17.7.2016Dünya
Trump'tan Türkiye' yorumu ve Clinton'a suçlama

Trump'tan Türkiye' yorumu ve Clinton'a suçlama

ABD'de Kasım ayındaki başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olması beklenen Donald Trump, Türkiye'deki darbe girişimiyle ilgili konuştu.

16.7.2016Dünya
Dünyadan tepki yağıyor

Dünyadan tepki yağıyor

Türkiye'yi ayağa kaldıran geceye uluslararası toplum ve dünya liderlerinden tepki yağdı. En sert tepkilerden biri Almanya Başbakanı Angela Merkel'den geldi. Merkel, "Tüm Alman hükümeti adına, Türk askeri birliklerin, ülkelerinin seçilmiş hükümetini ve seçilmiş Cumhurbaşkan'ını zor kullanarak devirme girişimlerini en sert bir şekilde kınıyorum" dedi.

16.7.2016Dünya
Başbakan Yıldırım: Bizim feryatlarımız sınırlı olarak yankı buluyor

Başbakan Yıldırım: Bizim feryatlarımız sınırlı olarak yankı buluyor

Başbakan Binali Yıldırım, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen 'Uluslararası Kültür Turizmi ve Medya Kurultayı' dolayısıyla Türkiye'de bulunan 50 yabancı gazeteciyi, Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbakan, Fransa'daki saldırıyı lanetlerken AP binasındaki 'sergi'ye de atıfta bulunarak terörle mücadele mesajları verdi: Hala Türkiye'de binlerce masum insanın kanına giren terör örgütünün propagandası, Avrupa'nın kalbinde yapılabiliyorsa, Avrupa Parlamentosu'nda bunların rezillikleri sergilenebiliyorsa burada bir yanlış vardır.

15.7.2016Gündem
IŞİD 'kamyonla ezin' emrini bu broşürle verdi!

IŞİD 'kamyonla ezin' emrini bu broşürle verdi!

Güvenlik uzmanı Metin Gürcan, Fransa'daki vahşi katliamın emrinin bir kaç ay önce üç dilde güncelleyerek yayınlanan “Batı’da Nasıl Hayatta Kalınır: Mücahit için Rehber" başlıklı broşürle verildiğini söyledi. Gürcan, bu broşür ile terör örgütü IŞİD'in artık sadece silah, bomba değil, zehirlemeden tutun da araba ile ezmeye kadar her yöntemi ve her aracı kullanma talimatı verdiğine dikkat çekti.

15.7.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: . Aklın alacağı şey değil

Kılıçdaroğlu: . Aklın alacağı şey değil

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa'daki terör saldırısıyla ilgili, "Terörün hangi boyuta geldiğini, teröristlerin ne kadar acımasız olduğunu gösteren tipik bir örnektir Fransa'daki olay. Düşünün, bomba kullanmanıza, elinizde uzun namlulu silahlarla insanları taramanıza gerek yok, eğer niyetiniz varsa, bir kamyonu ele geçiriyorsunuz ve kalabalığın içine dalıyorsunuz. Aklın alacağı şey değil, yüzlerce masum insanı hedef seçiyorsunuz, çoluk çocuk, genç yaşlı demeden. Terörün hangi boyutlara geldiğini artık bütün dünyanın görmesi ve terör konusunda ortak çaba harcaması gerekiyor." dedi.     

15.7.2016Gündem
Yıldırım: Bayrağımızı yarıya indirdik

Yıldırım: Bayrağımızı yarıya indirdik

Başbakan Binali Yıldırım, Fransız halkına başsağlığı dileyerek, "NATO toplantısında alınan kararla bütün üye ülkelerin bayraklarının yarıya indirilmesi kararı alındı, biz de Fransa'da yaşanan terör olayına bir dayanışma göstererek, NATO'daki bayrağımızı yarıya indiriyoruz" dedi.

15.7.2016Gündem
Hollande ilk kez 'İslamcı terör' dedi

Hollande ilk kez 'İslamcı terör' dedi

Nice kentindeki kamyonlu saldırının ardından Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ilk kez "İslâmcı terör" ifadesini kullandı. Daha önce de IŞİD'in düzenlediği terör saldırılarının hedefi olan ülkenin Cumhurbaşkanı, açıklamalarında, saldırıların İslâm diniyle ilgisi olmadığı vurgusunu yapıyordu.

15.7.2016Dünya
Kılıçdaroğlu: Hükümetin özeleştiri yapması lazım

Kılıçdaroğlu: Hükümetin özeleştiri yapması lazım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa'daki terör saldırı için "Teröristlerin ne kadar acımasız olduğunu gösteren tipik bir örnektir. Aklın alacağı şey değil. Terör karşısında strateji geliştirmemiz lazım. Hükümetin ciddi ve samimi bir özeleştiri yapması lazım" dedi.

15.7.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnsanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnsanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Fransa’nın Nice şehrinde, milli gün kutlaması sırasında meydana gelen insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyorum" dedi. Erdoğan,"Terör karşısında ikircikli tutum sergileyen herkesin, Fransa’yı hedef alan bu son saldırıdan gerekli dersleri çıkarmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

15.7.2016Gündem
İOS ve Android'de Pokemon GO nasıl yüklenir? - İşte Pokemon GO indirme bilgileri

İOS ve Android'de Pokemon GO nasıl yüklenir? - İşte Pokemon GO indirme bilgileri

Pokemon GO popülerliği kaldığı yerden devam ediyor. Türkiye'de henüz resmi yayın yapılmasa da Pokemon GO oynayanların sayısı her geçen gün artıyor. Pokemon GO oyunu çıktığı ilk günden beri merakla sorulan sorulardan biride Pokemon GO nasıl indirilir ve Pokemon GO nasıl yüklenir. Kaçak yollardan yüklenen Pokemon GO oyunun bu şekilde telefona indirilmesinin son derece zararlı olduğunu hatırlatarak Pokemon GO ile ilgili tüm detayları haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

15.7.2016Teknoloji
Yüksekova’da uçak hareketliliği

Yüksekova’da uçak hareketliliği

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde akşam saatlerinde yoğun uçak hareketlilği yaşandı.

14.7.2016Gündem
KDP ile PKK arasında ipler gerildi

KDP ile PKK arasında ipler gerildi

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Sözcüsü Mahmud Muhammed, terör örgütü PKK'nın medya aracılığıyla parti kadroları hakkında kara propaganda ve saldırılara devam etmesi halinde sert karşılık vereceklerini belirtti.

14.7.2016Gündem
PKK’lı teröristler Derecik’te askeri üs bölgelere saldırdı

PKK’lı teröristler Derecik’te askeri üs bölgelere saldırdı

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi’nde bulunan askeri üs bölgelere bir grup PKK’lı teröristler tarafından havan ve otomatik silahlarla ateş açtı. Güvenlik güçleri, saldırıya anında karşılık verdi.

14.7.2016Gündem
Uçakların vurduğu PKK’lı Şarlatan'ın kanlı sicili

Uçakların vurduğu PKK’lı Şarlatan'ın kanlı sicili

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları tarafından 28 Mayıs 2016 tarihinde Kuzey Irak'taki Metina bölgesindeki PKK'ya ait hedeflere düzenlenen hava harekatında vurulduğu belirtilen kırmızı listedeki terörist Fethi Şarlatan 23 yıldır terör örgütünde yer alıyor. 1993'te radar baskınıyla ilk terör eylemine başlayan Şarlatan, pek çok kanlı olayın da faili.

14.7.2016Gündem
Kurtulmuş: Suriyeliler üzerinden provokasyon yapmak isteyen çakallar olabilir’

Kurtulmuş: Suriyeliler üzerinden provokasyon yapmak isteyen çakallar olabilir’

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Beyşehir’de 1’i Suriyeli 2 kişinin öldüğü kavgayla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Suriyeliler üzerinden provokasyon yapmak isteyen, puslu havaları seven bazı çakallar olabilir. Dolayısıyla bu puslu havadan yararlanmak isteyen provokatörlere asla imkan tanımayın" dedi.

14.7.2016Gündem
Menbiç’te IŞİD’in iki gücü arasındaki bağlantı koparıldı

Menbiç’te IŞİD’in iki gücü arasındaki bağlantı koparıldı

Suriye’nin kuzeyinde yer alan Halep’in en büyük ilçesi olan Menbiç’in IŞİD’in elinden alınması için 1 Haziran’da başlatılan operasyon devam ederken, Demokratik Suriye Güçlerinin, koalisyon uçaklarının hava desteği ile ilçedeki Sebi Behrat kavşağını alarak IŞİD güçlerini ikiye ayırdığı belirtildi.

14.7.2016Dünya
Son dakika haberleri: Fethi Şarlatan vuruldu

Son dakika haberleri: Fethi Şarlatan vuruldu

Bugün sabah saatlerinde ajanslardan bir son dakika haberi geçti... Türk Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları tarafından 28 Mayıs 2016 tarihinde Kuzey Irak’taki Metina bölgesindeki PKK’ya ait hedeflere düzenlenen hava harekatında, kırmızı listede aranan teröristlerden ’Sabri Başkale’ kod aldı Fethi Şarlatan’ın vurulduğu belirtildi.

14.7.2016Gündem

Başbakan Yıldırım: Esed değişmeden Türkiye değişmez

İngiliz BBC World kanalındaki Hardtalk programına konuk olan Başbakan Binali Yıldırım, Suriye politikası konusunda 'Esed değişmeden Türkiye değişmez' dedi.

14.7.2016Gündem
Bu kez IŞİD de doğruladı: Ömer eş-Şişani öldü

Bu kez IŞİD de doğruladı: Ömer eş-Şişani öldü

IŞİD’in en önemli komutanı ve örgütün ‘savaş bakanı’ olarak gösterilen Ömer eş-Şişani’nin öldüğü bildirildi.

13.7.2016Dünya
Ömer Çelik: Paris, Londra, Berlin ne kadar güvenliyse...

Ömer Çelik: Paris, Londra, Berlin ne kadar güvenliyse...

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, "Ankara, Türkiye bu terör tehdidine rağmen güvenli ülkelerdir. Dolayısıyla biz isterdik ki; Büyükelçilik normal faaliyetlerine devam etsin, ama netice itibariyle kendi takdirleridir" dedi.

13.7.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Dünya nasıl izliyor

Dünya nasıl izliyor

NICE’te insanların kamyonla ezilmesinin dehşetini yaşıyorduk ki, ülkemiz daha büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldı.

21.7.2016Haber Yazıları
Bu tarihi fırsatı değerlendirirsek bir ülke oluruz, değerlendiremezsek Suriye oluruz!

Bu tarihi fırsatı değerlendirirsek bir ülke oluruz, değerlendiremezsek Suriye oluruz!

DÜN başlayan güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar’la yararlı söyleşimiz bugün de devam ediyor...

19.7.2016Haber Yazıları
Komutanların başlarına torba geçirdiler

Komutanların başlarına torba geçirdiler

15 Temmuz darbe gecesi Akıncılar Üssü’nden bir sahneyi paylaşmak istiyorum.

19.7.2016Haber Yazıları
Ankara’yı teslim almak için Şırnak’tan 5,000 komando taşınacaktı

Ankara’yı teslim almak için Şırnak’tan 5,000 komando taşınacaktı

Darbe girişimi soruşturması derinleştikçe, darbe planına ait yeni ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

18.7.2016Haber Yazıları
Kim yaptı? Neden şimdi? Ve başka sorular

Kim yaptı? Neden şimdi? Ve başka sorular

Darbe girişiminin toplumda yol açtığı travma, sarsıntı henüz geçmiş değil.

18.7.2016Haber Yazıları
Esad’lı mı, Esad’sız mı?

Esad’lı mı, Esad’sız mı?

Belki de bugünün sorusu ‘Boris Johnson’la mı, değil mi?’ olmalıydı.

14.7.2016Haber Yazıları