Doğuş Derya


 • KKTC’de öğrenci gerginliği sürüyorDoğuş Derya -

  KKTC’de öğrenci gerginliği sürüyor09.04.2014

  Planet

  KKTC’nin başkenti Lefkoşa’daki Yakın Doğu Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrencilerin hafta başında taşlı sopalı kavgasının ardından yaşanan gerginlik devam ediyor.Yedi kişinin yaralandığı ve 45 öğrencinin tutuklandığı olayları protesto eden doğu kökenli öğrenciler bugün üniversite kampüsünde yürüyüş düzenledi.
 • Feminist vekil: Ülkü Ocakları kapatılsınDoğuş Derya -

  Feminist vekil: Ülkü Ocakları kapatılsın07.04.2014

  Planet

  KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da karşıt görüşlü üniversite öğrencileri arasında dün çıkan kavga, Ada siyasetini de karıştırdı.İktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin feminist milletvekili Doğuş Derya olaylara karışan Ülkü Ocakları’nın kapatılması çağrısında bulundu.
 • Feminist vekil: Ülkü Ocakları kapatılsınDoğuş Derya -

  Feminist vekil: Ülkü Ocakları kapatılsın06.04.2014

  Planet

  KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da karşıt görüşlü üniversite öğrencileri arasında dün çıkan kavga Ada siyasetini de karıştırdı.İktidardaki Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin feminist milletvekili Doğuş Derya olaylara karışan Ülkü Ocakları’nın kapatılması çağrısında bulundu.
 • Doğuştan feminist ve federalistimDoğuş Derya -

  Doğuştan feminist ve federalistim17.08.2013

  Planet

  KKTC Meclisi’nde milletvekili yemini yerine ‘eşitlik, insan hak ve özgürlükleri, federal Kıbrıs ülküsü’ üzerine yemin eden Doğuş Derya “Yeminimin arkasındayım” dedi.Feminist vekil Derya, meclisi bir mücadele alanı olarak gördüğünü ve Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin kendisini desteklediğini söyledi.
 • KKTC’de yemin kriziDoğuş Derya -

  KKTC’de yemin krizi12.08.2013

  Planet

  KKTC’de 28 Temmuz’da yapılan erken genel seçimlerde Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden (CTP) milletvekili seçilen feminist Doğuş Derya, Meclis’te KKTC’nin bağımsızlığını ve bütünlüğünü öne çıkartan yemin yerine, “Rumlarla federal Kıbrıs kurma ülküsünden vazgeçmeyeceğine” ant içince kriz çıktı.
 • Feminist vekilden ‘Federal Kıbrıs’ yeminiDoğuş Derya -

  Feminist vekilden ‘Federal Kıbrıs’ yemini11.08.2013

  Planet

  KKTC’de 28 Temmuz’da yapılan erken genel seçimlerde Cumhuriyetçi Türk Parti’nden (CTP) milletvekili seçilen feminist Doğuş Derya, Meclis’te KKTC’nin bağımsızlığı ve bütünlüğünü öne çıkartan yemin yerine, Rumlarla “federal Kıbrıs kurma ülküsünden vazgeçmeyeceğine” yönelik ant içince kriz çıktı.Sol partilerin alkışladığı, sağ partilerin ise, protesto ettiği skandal, Derya’nın daha sonra doğru yemin metnini okumasıyla sona erdi.
içinde

Doğuş Derya


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz