MENÜ
Arşiv
Etiketler

2012 Doğan Hızlan Haberleri

Doğan Hızlan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğan Hızlan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 217 Doğan Hızlan haberi bulunmuştur.

Doğan Hızlan Haberleri

En iyi 10 son dakika hediyesi

En iyi 10 son dakika hediyesi

Yılbaşı geldi ve hâlâ hediye almadınız mı? Bu işi son ana bırakanlara Doğan Hızlan, Melis Alphan, Onur Baştürk ve Başak Dizer Fransez’in önerileri var

28.12.2012Hürriyet Arşiv
Genç İletişimcilere ödül

Genç İletişimciler'e ödül

Aydın Doğan Vakfı’nın (ADV) düzenlediği 24’üncü Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

19.12.2012Gündem
Reşat Nuri buluşması

Reşat Nuri buluşması

Karabağlar Belediyesi’nin düzenlediği Reşat Nuri Güntekin Edebiyat Günleri’nin dördüncüsü bugün ve yarın gerçekleşecek.

19.12.2012Ege
Konak’tan uluslararası karikatür yarışması

Konak’tan uluslararası karikatür yarışması

Konak Belediyesi “Karikatürcü gözüyle İzmir size ne çağrıştırıyor” diyerek, “İzmir” konulu “Uluslararası Karikatür Yarışması” düzenledi.

16.12.2012Ege
Medyada yeni dönem

Medyada yeni dönem

Doğan Yayın Holding, Türk basın tarihinde bir ilke imza atarak 1999’da hazırladığı Yayın İlkelerini güncelledi. Yeni Yayın İlkeleri, Doğan Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın Hürriyet Dünyası’nda katıldığı toplantıda açıklandı.

10.12.2012Gündem
Türkiyenin yeni yıldızları seçilecek

Türkiye'nin yeni yıldızları seçilecek

Safiye Ayla ve Zeki Müren'in adını yaşatacak geleceğin yeni sesleri 8 Aralık Lütfi Kırdar’da seçilecek.

8.12.2012Hürriyet Arşiv
Mehmet Yaşin masadan kalktı ve...

Mehmet Yaşin masadan kalktı ve...

Mehmet Yaşin'in Hürriyet gazetesi için yaptığı röportajlar, "Yemek Sırları" adı ve Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı. Ahmet Hakan, Ayşe Arman, Doğan Hızlan, Elif Şafak, Nazlı Ilıcak, Yılmaz Özdil gibi yazarların yanı sıra, aralarında Cem Yılmaz, Can Bonomo, Hülya Avşar, İvana Sert, Serra Yılmaz, Yıldız Kenter'in de bulunduğu 81 ismin Yaşin'e verdiği yanıtları bu kitaptan okuyabilirsiniz.

8.12.2012Hürriyet Arşiv
68 yıllık İnci Pastanesi kapandı

68 yıllık İnci Pastanesi kapandı

Temeli 68 yıl önce atılan ve profiterolleri ile ünlü İnci Pastanesi bugün yapılan tahliye işlemleri ile kapandı. Tahliye işlemleri sırasında aktivistler ile polis arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbede sırasında D.Ö. isimli bir aktivist gözaltına alındı.

7.12.2012Ekonomi
Güle güle YAKIŞIKLIM

Güle güle YAKIŞIKLIM

GEÇİRDİĞİ ani kalp krizi sonucu 47 yaşında hayatını kaybeden Yurtdışı Yayınlar Servisi çalışanımız Fikret Demir’i dualarla son yolculuğuna uğurladık.

25.11.2012Gündem
Genç yaşta kaybettiğimiz Fikoyu uğurladık

Genç yaşta kaybettiğimiz Fiko'yu uğurladık

Hürriyet gazetesi Yurtdışı Yayınlar Servisi’nde sayfa yapımcısı olarak çalışan arkadaşımız Fikret Demir, dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Demir'in cenazesi bugün ikindi namazından sonra toprağa verildi.

24.11.2012Gündem
Cumartesi Anneleri 400. kez buluşuyor

Cumartesi Anneleri 400. kez buluşuyor

Gözaltında kaybolan, faili meçhul cinayete kurban giden yakınlarını bulabilmek için yıllardır ‘Sessiz çığlıklarını’ duyurmaya çalışan Cumartesi anneleri bugün Galatasaray Meydanı’nda 400. kez buluşuyorlar.

23.11.2012Gündem
Kitap Fuarı’nda onur gecesi

Kitap Fuarı’nda onur gecesi

Bu sene 31’incisi düzenlenen ve iki yıldır uluslararası bir kimlik taşıyan İstanbul Kitap Fuarı’nda onur ödülleri önceki akşam gerçekleştirilen onur yemeği ile sahiplerine verildi.

21.11.2012Hürriyet Arşiv
DOĞAN HIZLAN KİTAP FUARINI ANLATTI

DOĞAN HIZLAN KİTAP FUARINI ANLATTI

İstanbul Kitap Fuarı bugün 31'inci kez kapılarını açtı. 25 Kasım’a kadar Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde sürecek fuar 600 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu, 200 etkinlik ve yüzlerce imza günüyle kitapseverleri ağırlayacak. Fuarın dünden bugüne geçtiği süreçleri gözlemleyen Hürriyet Yayın Danışmanı Doğan Hızlan, “Hiç kuşkusuz bir kitapsever için en güzel günler bunlar” dedi.

17.11.2012Haber
Bitirmesi en zor 10 kitap

Bitirmesi en zor 10 kitap

Kimi kitap vardır birkaç gün içinde bitiriverirsiniz. Kimisi de elinize yapışır, bitmez, Bakın Türk yazarlar ve eleştirmenler hangi kitapları bitirmekte zorlanmış.

16.11.2012Hürriyet Arşiv
Şahin’in kolajlı fotoğrafı

Şahin’in kolajlı fotoğrafı

İÇİŞLERİ Bakanı İdris Naim Şahin’in, Cumhuriyet Bayramı’nı Birinci Meclis önünde kutlayanlara polisin müdahale etmesinin ardından alanın üzerinde helikopterle dolaşırken fotoğrafı çekilememişti.

4.11.2012OkurTemsilcisi
Naim Tirali adına öykü ödülü verilecek

Naim Tirali adına öykü ödülü verilecek

Gazeteci ve yazar Naim Tirali’nin adını yaşatmak ve onun öykücülük anlayışını gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla, ailesi tarafından her yıl verilecek ‘Naim Tirali Öykü Ödülü’ düzenleniyor.

1.11.2012Hürriyet Arşiv
Doğan Hızlanın kaleminden Ankarada hayat

Doğan Hızlan'ın kaleminden Ankara'da hayat

Hürriyet yazarı Doğan Hızlan, ilk kez 1950'de geldiği Ankara'nın bugününü yazdı.

31.10.2012Ankara
Doğan Hızlan Ulucanlar’ı gezdi

Doğan Hızlan Ulucanlar’ı gezdi

Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı ve yazar Doğan Hızlan, Ankara ziyareti sırasında Hamamönü ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni gezdi.

30.10.2012Ankara
Çevrilemez denilen kitabı çevirdi

"Çevrilemez" denilen kitabı çevirdi

Ahmet Cemal, "Neredeyse çevrilemez" denilen Vergilius'un Ölümü'nü 40 yıllık bir çalışmayla Türkçeleştirdi. Kitabın orijinali 18 satırlık tek bir cümleyle açılıyor.

24.10.2012Hürriyet Arşiv
El yazısı ölüyor mu

El yazısı ölüyor mu

The Missing Ink (Kayıp Mürekkep) adlı kitabında yazar Philip Hensher, hem el yazısının yavaş ölümüne bir ağıt yakıyor hem de kalemle yazı yazmanın hayatımızda hâlâ nasıl özel bir yeri olabileceğini anlatıyor.

20.10.2012Hürriyet Arşiv
haftanın yenileri

haftanın yenileri

20.10.2012Hürriyet Arşiv

Doğan Hızlan Söke'ye konuk oldu

Aydın'ın Söke İlçe Belediyesi ile Beşparmak Kültür Sanat Dergisi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Sanat Edebiyat ve Kitap Günleri, Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan’ın sunumuyla sona erdi.

20.10.2012Hürriyet Arşiv
En iyi 10 kitap kapağı

En iyi 10 kitap kapağı

Kitaplar elbette içerikleriyle bizi çekiyor.Peki ya okuyucuya “Beni al” diye bağıran o güzelim kapakları? Hürriyet’in kitap uzmanları Doğan Hızlan, Kanat Atkaya, İhsan Yılmaz ve Çağlayan Çevik’e sorduk. Türkiye’de yayınlanmış en güzel kapaklı kitapları seçtiler

19.10.2012Hürriyet Arşiv
Bu belgesel ders oldu

Bu belgesel ders oldu

Nazım Hikmet, Yaşar Kemal, Orhan Pamuk, Murathan Mungan, Elif Şafak ve Aslı Erdoğan'ın yaşam öyküleri ve eserlerinin ele alındığı "İnsan Manzaraları-Türkiye'den Altı Yazar Portresi" belgeseli basına tanıtıldı.

17.10.2012Hürriyet Arşiv
Modern Türkçe Edebiyat Sempozyumları 2

Modern Türkçe Edebiyat Sempozyumları 2

Kadir Has Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı Bölümü ve Türk Dili Ders Koordinatörlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Yusuf Atılgan Sempozyumu, eleştirmen-yazar Doğan Hızlan’ın açılış konuşmasıyla Cibali Kampüsü’nde 18-19 Ekim 2012’de gerçekleşecek.

16.10.2012Hürriyet Arşiv
Karikatürün gurur gecesi

Karikatürün gurur gecesi

80 ülkeden 944 sanatçının 2945 karikatürle katıldığı 29’uncu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül töreni önceki akşam Hilton Oteli’nde yapıldı. Karikatürün Oscar’ları olarak kabul edilen yarışmada birincilik ödülünü Türk sanatçı Doğan Arslan ile İranlı sanatçı Javad Alizadeh paylaşırken, ikincilik ödülüne Sırbistan’dan Vladimir Stankovski, üçüncülüğe ise Polonya’dan Pawel Kuczynski değer görülmüştü.

10.10.2012Hürriyet Arşiv
29. Aydın Doğan Karikatür Yarışması ödül töreni yapıldı

29. Aydın Doğan Karikatür Yarışması ödül töreni yapıldı

80 ülkeden 944 sanatçının, 2 bin 945 karikatürle katıldığı serbest konulu 29. Aydın Doğan Karikatür Yarışması'nın ödül töreni, Hilton Convention Center'da yapıldı.

9.10.2012Hürriyet Arşiv
Avare

Avare

30.9.2012Hürriyet Arşiv
Haftanın yenileri

Haftanın yenileri

29.9.2012Hürriyet Arşiv
İstanbullular iyi bir konser, iki iyi solist dinledi

İstanbullular iyi bir konser, iki iyi solist dinledi

Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı ve Yazarı Doğan Hızlan, Berlin Filarmoni Orkestrası'nın dün gece, Haliç Kongre Merkezi'ndeki muhteşem konserini izledi, hurriyet.com.tr için yazdı.

28.9.2012Hürriyet Arşiv
Beyoğlu sahaf festivali başladı

Beyoğlu sahaf festivali başladı

Beyoğlu Belediyesi’nce düzenlenen 6. Beyoğlu Sahaf Festivali, Tepebaşı’nda başladı.

25.9.2012Hürriyet Arşiv

Yazar Sonuçları

Avrupa’da Osmanlı kültürü

Avrupa’da Osmanlı kültürü

Osmanlı dünyası sadece askeri alanda ilişki kurmadı Avrupa’yla. Çok önemli kültür kesişmeleri de oldu. Nurhan Atasoy-Lale Uluç da bunun önemli dönüm noktalarını anlatıyor

28.12.2012Doğan HIZLAN
Osmanlı için mücevher neydi

Osmanlı için mücevher neydi?

Saray mücevherlerini siz de merak ediyorsunuz değil mi? Müzelerde, fotoğraflarda, dizilerde gördünüz ama özelliklerini ne kadar biliyorsunuz? Bunların ve benzeri soruları Gül İrepoğlu’nun kitabında

14.12.2012Doğan HIZLAN
‘Acılı Kuşak’tan bir şair

‘Acılı Kuşak’tan bir şair

Hapisler, sürgünler, ihraçlar... Bir türlü rahat bırakmadılar Mehmed Kemal’i. O da Gazeteci oldu, bu sefer de 12 Eylül darbesinde, 63 yaşında gözaltında misafir edildi; ‘Güzel dünyayı General Evren -nah- bilir’ dediği için.

7.12.2012Doğan HIZLAN
Tarafsız bir mübadele romanı

Tarafsız bir mübadele romanı

Yılmaz Karakoyunlu’nun ilk kitabını yayımladığı andan beri bütün kitaplarını okudum.

30.11.2012Doğan HIZLAN
Usta Çevirmen’in deneme başarısı

Usta Çevirmen’in deneme başarısı

Ahmet Cemal’in denemeleri, duygunun, bilginin, aklın eşliğinde yazılmış ürünler. Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’nün bu yılki sahibi ‘Lanetlenmiş Ağustos Böcekleri’nin tadıysa bambaşka.

23.11.2012Doğan HIZLAN
Kış diyeti

Kış diyeti

Kış geldi mi bedenlerimiz yağlanmaya başlıyor. Buna bir de “kış miskinliği” eklenince üç-beş kilo yağlanmak kaçınılmaz hale gelebiliyor. Oysa biraz dikkat edebilsek kış ya da yaz fark etmiyor, sağlıklı bir kilo aralığında kalmamız her mevsim mümkün olabiliyor. Bunun için Yaşasın Hayat Ekibi olarak sizi beş gün sürecek bir “beslenme yolculuğuna” çıkarıyoruz.

19.11.2012Osman MÜFTÜOĞLU
Senden önce ‘görülmüştür’

Senden önce ‘görülmüştür’

Mustafa Balbay’a gönderilen mektuplardan oluşan, ‘O Mektubu Yazan Bendim...’ sıradan bir mektuplar toplamı değil. Siyasetten adalete bir Türkiye haritası.

16.11.2012Doğan HIZLAN
Yılın erkeği ödülü gay çifte gidince

Yılın erkeği ödülü gay çifte gidince

GQ Türkiye dergisinin bu yıl ilk kez düzenlenen “Men of the Year” ödül töreni, önceki akşam Hasköy’deki eski iplik fabrikasındaydı...

14.11.2012Cengiz SEMERCİOĞLU
Tunceli’yi dinleyin

Tunceli’yi dinleyin

Salih Turhan ve Handan Kantar, ‘Tunceli Halk Müziği’ adlı kitaplarında yöre insanının müziği ve o müziğin hayatlarındaki yerini çok iyi anlatıyor

9.11.2012Doğan HIZLAN
Tatlı su anarşisti

Tatlı su anarşisti

Orhan Hançerlioğlu’nun ‘Yedinci Gün’ü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 100 Temel Eser listesinde. Kitapta, bireysel mutsuzluğu okurken, eski İstanbul semtlerinde gezintiye çıkacak, arka sokaklarındaki yaşamı öğreneceksiniz

2.11.2012Doğan HIZLAN
Dikkat, savaşa gitmeden önce işemeyi unutmayın

Dikkat, savaşa gitmeden önce işemeyi unutmayın!

Aptalca ölümler -2 Dün başladığım saçma ölümler listesine bugün devam ediyorum

27.10.2012Ertuğrul ÖZKÖK
Dimyat seferleri iptal

Dimyat seferleri iptal

Seçil Kenar’ın ‘Tarihinden Tarifine Bulgur’ kitabıyla yeni bir yolculuğa çıktım. 4 bin yıllık geçmişe sahip bulgur hakkında çok şey öğrendim

26.10.2012Doğan HIZLAN
Anadolu’nun en yalnız varlıkları

Anadolu’nun en yalnız varlıkları

‘Anadolu’nun Değirmenleri’ zaman içinde evrile evrile Anadolu uygarlığının en kibar, en heybetli âletine dönüşmüş değirmenler hakkında şu ana kadar hazırlanmış en kapsamlı çalışma

19.10.2012Doğan HIZLAN
Çin’den makine alırken 4 yıl vadeli çek verdiler

Çin’den makine alırken 4 yıl vadeli çek verdiler

TÜYAP Tüm Fuarcılık A.Ş.’nin Doğan Hızlan Kitaplığı’nda şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal ve Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı Zekeriya Yıldırım’la bir aradayız. İlk sözü Ünal aldı:

18.10.2012Vahap MUNYAR
Mühimmat fotoğrafına bakınca ne göreceğiz

Mühimmat fotoğrafına bakınca ne göreceğiz

KAFAM çok karıştı, okuyorum okuyorum anlamıyorum.

17.10.2012Ertuğrul ÖZKÖK
Zamana karşı direnen Orhan Kemal

Zamana karşı direnen Orhan Kemal

Türkiye’nin tanınmış edebiyatçıları onun ustalığı hakkında hemfikirdir. Bu da bir yazarın okunması için en önemli gerekçedir. Orhan Kemal’i daha yakından tanımak isteyenler için oğlu Işık Öğütçü’nün yazdığı ‘Zamana Karşı Orhan Kemal’ iyi bir seçim

12.10.2012Doğan HIZLAN
Devlet Tiyatrosu’nun bireysel tarihi

Devlet Tiyatrosu’nun bireysel tarihi

Türk tiyatrosunun düşe kalka, yuvarlana yuvarlana kuruluş öyküsü aynı zamanda Cumhuriyet dönemindeki kültür politikasını da yansıtıyor okuyucuya. Can Gürzap tüm bunları tiyatroya duyduğu sevgi ekseninde ele alıyor

5.10.2012Doğan HIZLAN
Türkülerin yaşattığı aşk hikâyeleri

Türkülerin yaşattığı aşk hikâyeleri

Neşet Ertaş’ın ölümünün ardından duyulan kitlesel acı, bir halk sanatçısının kişiliğinde, halk kültürüne, halk sanatçısına duyulan sevgi ve saygının da bir simgesiydi. Arkasında binlerce yıllık bir kültürü barındıran türküler hakkında bilgimiz ne kadar? Peki, aşk hikâyelerinin türküsünü dinliyor muyuz?

28.9.2012Doğan HIZLAN