MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER193Deniz SİPAHİ179Murat Yetkin155Ahmet HAKAN135Mehmet Y. YILMAZ105Fatih ÇEKİRGE90Abdulkadir SELVİ89Vahap MUNYAR78Uğur CEBECİ61Ertuğrul ÖZKÖK50Taha AKYOL40Rauf TAMER34Akif BEKİ28Deniz Gürel26Erdal SAĞLAM24Emin ÇÖLAŞAN23Yalçın DOĞAN21Fikret BİLA21Şükrü KÜÇÜKŞAHİN20Fatih ALTAYLI18Nedim BUBİK18Cengiz SEMERCİOĞLU17Banu ŞEN17Gila BENMAYOR16Tufan TÜRENÇ15Kanat ATKAYA13Sıtkı ŞÜKÜRER13Selim Türsen13Mehmet Ali BİRAND11Yaşar SÖKMENSÜER10Deniz Zeyrek10Oktay EKŞİ9Gülse BİRSEL9Şükrü KIZILOT8Sedat ERGİN8İsmet BERKAN8Reşat KUTUCULAR8Sefer LEVENT8Yurtsan ATAKAN7Ebru ÇAPA7Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU7Yılmaz ÖZDİL7Ege CANSEN7Verda ÖZER7Noyan Doğan6Adnan KAYA6Mete Tamer OMUR6Faruk BİLDİRİCİ6Uğur GÜRSES6Jale Özgentürk6Erdal KAPLANSEREN5Ayçe DİKMEN5Erdinç Çelikkan5Cemal TÜKEL5Kubilay KESKİN4Cengiz ÖZDEMİR4Cengiz ÇANDAR4Ateş Yalazan4Melike Karakartal4Gökhan KİMSESİZCAN4Ayşe BAYKAL4Cüneyt ÜLSEVER3Enis BERBEROĞLU3Erkan ÇELEBİ3Erdal İPEKEŞEN3Eray GÖRGÜLÜ3 İbrahim IRMAK3Bekir COŞKUN2Ayşe ARMAN2Ferai TINÇ2Ufuk SANDIK2Ali Atıf BİR2Armağan ÇAĞLAYAN2Çiğdem TOKER2Soner YALÇIN2Serdar ALYAMAÇ2Melis ALPHAN2Nuran ÇAKMAKÇI2Nihat DEMİRKOL2Ayşegül DOMANİÇ YELÇE2Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ2Hüseyin YAYMAN2Selçuk ŞİRİN2İlber Ortaylı2Ünal ÇEVİKÖZ2Emre ÖZPEYNİRCİ2Doğan HIZLAN1Pakize SUDA1Osman MÜFTÜOĞLU1Banu TUNA1Onur BAŞTÜRK1Fırat TUR1Ergül SATIÇ1Oya ARMUTÇU1Hakan TARTAN1Muammer ELVEREN1Levent SEĞMEN1Göksel Bozkurt1Fatih ÇEKİRGE - English1Eyüp CAN1

T.C. Başbakanı Binali Yıldırım

T.C. Başbakanı Binali Yıldırım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika T.C. Başbakanı Binali Yıldırım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.093 T.C. Başbakanı Binali Yıldırım haberi bulunmuştur.

BİNALİ YILDIRIM

Binali Yıldırım, 20 Aralık 1955 tarihinde Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı Köyü'nde doğdu. Anne adı Bahar baba adı ise Dursun’dur. Orta öğrenimini Piri Reis Ortaokulunda, lise öğrenimini Kasımpaşa Lisesi’nde tamamladı. Eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nde devam eden Yıldırım, aynı bölümde yüksek lisans yapmıştır.

Yıldırım İngilizce ve Fransızca bilmektedir. 1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi'nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1990-1991 yılları arasında İsveç'te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü'ne (IMO) ait Dünya Denizcilik Üniversitesi’nde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi almıştır.

1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri’nde (İDO) Genel Müdürlük görevinde bulunan Binali Yıldırım bu görevi sırasında İstanbul'da toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza atmıştır. Başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul'a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla IDO'yu alanında dünyanın en büyük şirketleri arasına soktu. 1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslararası "Skal" kulübü tarafından verilen kalite ödülüne layık görülmüştür ve uluslararası denizlerde yolcu ve yük taşımacılığı ile denizcilik konularında danışmanlık yapan şirketinde çalışmalarını halen sürdürmektedir.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL SEÇİMLERİ
3 Kasım 2002 genel seçiminde AK Parti İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya girerek, 58. ve 59. AK Parti hükümetlerinde Ulaştırma Bakanı olarak görev alan Yıldırım’ın görevi sırasında Pamukova tren kazası gerçekleşmiştir. Yakup Kadri Karaosmanoğlu hızlı treni Ankara–İstanbul rotasında sefer yaparken Sakarya'nın Pamukova ilçesinde aşırı hız yüzünden trenin ikinci yolcu vagonunun sol tekerleği raydan çıkmış, bu vagona bağlı vagonların da raydan çıkması sonucu trenin dengesi bozularak hızla sürüklenerek yana yatmıştır. Kaza sonunda 41 yolcu hayatını kaybetmiş, 80 yolcu yaralanmıştır.
Kaza sonrasında hızlı tren projesinin sorumlusu olan Ulaştırma Bakanı Yıldırım, ağır eleştirilere maruz kalmıştır. Kamuoyunun yoğun baskısına rağmen kazada sorumluluk kabul etmemiş, istifa etmeyeceğini ve yaptığı uygulamaların arkasında olduğunu belirtmiştir.
Temmuz 2007 genel seçiminde AK Parti Erzincan milletvekili seçilmiştir ve 60. AK Parti hükümetinde Ulaştırma Bakanı olarak kabinedeki görevine devam etti. 2011 genel seçiminde AK Parti İzmir milletvekili seçilerek 61. AK Parti hükümetinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak kabinedeki görevine devam etmiştir. Öncüllerinden farklı olarak, 11 yıl üst üste görev alarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en uzun sSüreli görev yapan Ulaştırma Bakanı oldu.
2014 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı olarak görev aldı.
1 Kasım 2015 genel seçimlerinde yeniden milletvekili olarak seçilerek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yaptı. Görevde olduğu sürede Türkiye geneli bölünmüş yol ve otoyol çalışmaları hız kazandı. Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli ve Osman Gazi Köprüsü yapılmış ve birçok tünel projesi hayata geçirildi. Yüksek Hızlı Tren hatları döşendi, hattın Ankara - Eskişehir kısmı 13 Mart 2009 tarihinde hizmete açıldı. Hattın Ankara-Konya kısmı ise 23 Ağustos 2011 tarihinde hizmete girdi.
Binali Yıldırım, Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakma kararı sonrasında 22 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilen 2. AK Parti Olağanüstü Kongresi'nde AK Parti Genel Başkanı seçildi.
24 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hükümet kurma görevi verildi. Yıldırım, 65. Türkiye Hükümeti'ni kurarak başbakanlık görevine başladı. Binali Yıldırım'ın kurduğu 65. Türkiye Hükümeti, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 315 güvenoyu aldı.

T.C. Başbakanı Binali Yıldırım Haberleri

İzmire hem köprü hem tüp geçit yapılacak

'İzmir'e hem köprü hem tüp geçit yapılacak'

Bakan Arslan'dan İzmir'e köprü ve batırma tüp geçit müjdesi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir'e hem köprü hem de batırma tüp geçit yapacaklarını belirterek, "Bunları birbiriyle birleştirerek İzmir'in trafiğini ring haline getireceğiz" dedi.

24.5.2017Ekonomi
TOBBun 73üncü Genel Kurulunda Bülent Koşmaz unutulmadı

TOBB'un 73'üncü Genel Kurulu'nda Bülent Koşmaz unutulmadı

TOBB'un 73'üncü Genel Kurulu'nda Bülent Koşmaz unutulmadı

24.5.2017Manisa
flaş

flaş

flaş

24.5.2017Ankara
Son dakika: Başbakan Yıldırım AK Parti Grup Başkanı seçildi

Son dakika: Başbakan Yıldırım AK Parti Grup Başkanı seçildi

AK Parti grubu bugün basına kapalı olarak toplandı. Toplantıda 300 oyla Başbakan Yıldırım, AK Parti Grup Başkanı seçildi

24.5.2017Gündem
TBMM Başkanından sürpriz çıkış... Yeni bina istedi

TBMM Başkanı'ndan sürpriz çıkış... Yeni bina istedi

MECLİS Başkanı İsmail Kahraman, milletvekillerine gönderdiği iftar davetinde sürpriz bir mesaja da yer verdi. 57 yıllık TBMM ana binasının tadilatlara karşın artık ihtiyaçları karşılamadığını belirten Kahraman, “Muhakkak ki Gazi Meclisimiz, devletimiz ve misyonumuzla mütenasip güzel bir binaya kavuşmalıdır” dedi.

24.5.2017Gündem
AK Partide kritik gün

AK Parti'de kritik gün

AK Parti Grup Toplantısı, bugün saat 12:00'de başlayacak ve basına kapalı olarak gerçekleşecek.

24.5.2017Gündem
Başbakan Yıldırım TOBB 73. Genel Kurulunda konuştu

Başbakan Yıldırım TOBB 73. Genel Kurulu'nda konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, TOBB Genel Kurulu'nda konuşma yaptı. Rusya'yla ekonomik görüşmeleri değerlendiren Yıldırım'dan ilginç bir domates çıkışı geldi.

23.5.2017Haber
Başbakan Yıldırım: Rusya kafaya koymuş, denesinler bakalım

Başbakan Yıldırım: Rusya kafaya koymuş, denesinler bakalım

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 73’üncü Genel Kurulu’nun ilk günü Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırladı. Başbakan Yıldırım, sanayici ve yatırımcının önünü tamamen açtıklarını dile getirirken, Rusya’nın da domates üretimini denemesini beklediklerini kaydetti.

23.5.2017Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Nerede bu namus, nerede bu şeref (2) (Yeniden)

Kılıçdaroğlu: Nerede bu namus, nerede bu şeref? (2) (Yeniden)

Kılıçdaroğlu: Nerede bu namus, nerede bu şeref? (2) (Yeniden)

23.5.2017Ankara
Başbakan Yıldırım: İngilteredeki saldırıyı lanetliyoruz

Başbakan Yıldırım: "İngiltere'deki saldırıyı lanetliyoruz"

Başbakan Yıldırım, "Birleşik Krallığa ölenlerin aile ve yakınlarına derin başsağlığı yaralılara acil şifalar diliyorum ve bu saldırıyı en kuvvetli ifadelerle lanetliyoruz” dedi.

23.5.2017Gündem
Ak Parti Kocaeli binasına rabialı Erdoğan fotoğrafı

Ak Parti Kocaeli binasına 'rabia'lı Erdoğan fotoğrafı

Ak Parti Kocaeli binasına 'rabia'lı Erdoğan fotoğrafı

23.5.2017Kocaeli
Başbakan Yıldırım’dan Gürcistan ziyareti

Başbakan Yıldırım’dan Gürcistan ziyareti

Başbakan Yıldırım’dan Gürcistan ziyareti

23.5.2017İstanbul
CHPden Yıldırım iddiası: MKYK’dan istifa etmeli

CHP'den Yıldırım iddiası: MKYK’dan istifa etmeli

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Başbakan Binali Yıldırım’ın AK Parti Meclis Grup Başkanı seçilmesi durumunda Siyasi Partiler Yasası gereğince MKYK’dan istifa etmesi gerektiğini savundu. Özel, özetle şunları söyledi:

22.5.2017Gündem
Sırada kabine var

Sırada kabine var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilmesinin ardından bu hafta gözler yeni merkez yönetim kurulu ile kabine değişikliğine çevrildi. Başbakan yardımcılıkları ile dışişleri, milli savunma, gıda ve tarım, ekonomi, çevre, orman ve su işleri gibi bakanlıklarda görev değişimi iddiaları var.

22.5.2017Gündem
Engeller azaldı

Engeller azaldı

Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrasında ticari ilişkilerin önüne geçen engeller, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın 25’inci kuruluş yıldönümü zirvesinde gelen imzayla ortadan kaldırıldı. Rusya Başbakanı Medvedev ve Başbakan Yıldırım’ın katıldığı törende imzayı Başbakan Yardımcısı Şimşek ve Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkoviç attı. 6 alanda kısıtlamalar kalktı domates ithalatında ise sürüyor.

22.5.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Domates Türkiye-Rusya ilişkilerinin sembolü oldu

Başbakan Yıldırım: Domates Türkiye-Rusya ilişkilerinin sembolü oldu

Başbakan Yıldırım: Domates Türkiye-Rusya ilişkilerinin sembolü oldu

22.5.2017İstanbul
Akın Öztürk kendini böyle savundu... Şehit annesinden tepki

Akın Öztürk kendini böyle savundu... Şehit annesinden tepki

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında, Genelkurmay Başkanlığındaki eylemler ve sözde "Yurtta Sulh Konseyi" üyelerinin de aralarında bulunduğu davada yargılanan, eski Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Akın Öztürk, "Ben 1960 darbesini, 1971 muhtırasını, 1980 darbesini, 28 Şubat olaylarını yaşamış, milletin üzerindeki olumsuz etkilerini gören bir asker olarak, bu darbe girişimini haklı görecek veya destekleyecek bir kişiliğe, yapıya sahip değilim. Bu yaftayı üzerime çiviyle çaksalar da tutturamazlar." dedi.

22.5.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan zirve yemeğine katılmadı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan zirve yemeğine katılmadı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan zirve yemeğine katılmadı...

22.5.2017İstanbul
Başbakan Yıldırımdan önemli açıklamalar

Başbakan Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım Gürcistan'a yapacağı ziyaret öncesi açıklamalarda bulundu. İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

22.5.2017Gündem
Başbakan Yıldırım Kırgızistan Meclis Başkanı Tursunbekovu kabul etti

Başbakan Yıldırım Kırgızistan Meclis Başkanı Tursunbekov'u kabul etti

Başbakan Yıldırım Kırgızistan Meclis Başkanı Tursunbekov'u kabul etti

22.5.2017İstanbul
Özgür Özel: AKP Kongresinde yürürlükte olan kanuna aykırılık yapılmıştır

Özgür Özel: AKP Kongresinde yürürlükte olan kanuna aykırılık yapılmıştır

Özgür Özel: AKP Kongresinde yürürlükte olan kanuna aykırılık yapılmıştır

22.5.2017Ankara
(Ek bilgilerle) - Türkiye ile Rusya arasında yasakların kaldırılmasına dair ortak bildiri imzalandı

(Ek bilgilerle) - Türkiye ile Rusya arasında yasakların kaldırılmasına dair ortak bildiri imzalandı

(Ek bilgilerle) - Türkiye ile Rusya arasında yasakların kaldırılmasına dair ortak bildiri imzalandı

22.5.2017İstanbul
Türkiye ile Rusya arasında yasakların kaldırılmasına dair ortak bildiri imzalandı

Türkiye ile Rusya arasında yasakların kaldırılmasına dair ortak bildiri imzalandı

Türkiye ile Rusya arasında yasakların kaldırılmasına dair ortak bildiri imzalandı

22.5.2017İstanbul
Son dakika... Türkiye ve Rusyadan ortak bildiri

Son dakika... Türkiye ve Rusya'dan ortak bildiri

Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasındaki ticari ilişkilerin önündeki engel ve kısıtlamaların kaldırılması amacıyla Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Arkady Dvırkoviç arasında ortak bildiri imzalandı.

22.5.2017Gündem
Badminton Türkiye Şampiyonası sona erdi

Badminton Türkiye Şampiyonası sona erdi

Badminton Türkiye Şampiyonası sona erdi

22.5.2017Erzincan
Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen: Doğru hedeflere ilerliyoruz

Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen: ''Doğru hedeflere ilerliyoruz''

Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen: ''Doğru hedeflere ilerliyoruz''

22.5.2017Ankara
Yüzme Federasyonu Başkanı Yalçın: İslam Oyunlarında madalya rekoru kırdık

Yüzme Federasyonu Başkanı Yalçın: ''İslam Oyunları'nda madalya rekoru kırdık''

Yüzme Federasyonu Başkanı Yalçın: ''İslam Oyunları'nda madalya rekoru kırdık''

22.5.2017Ankara
Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi başladı

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi başladı

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi başladı

22.5.2017İstanbul
Erdoğan: KEİyi sorunların çözümünde etkin bir araç haline getirmeliyiz

Erdoğan: KEİ'yi sorunların çözümünde etkin bir araç haline getirmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü'nü sorunların çözümünde etkin bir araç haline getirmemiz gerektiğini düşünüyorum." dedi.

22.5.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan Fenerbahçeye kutlama

Başbakan Yıldırım'dan Fenerbahçe'ye kutlama

Başbakan Yıldırım'dan Fenerbahçe'ye kutlama

21.5.2017Ankara
‘Rabia’ tüzüğe girdi

‘Rabia’ tüzüğe girdi

AK Parti’nin dünkü 3. Olağanüstü Kongresi’nde parti tüzüğü de değiştirildi.

21.5.2017Gündem
Siyasette yeni dönem mesajları: Süratle yenileşme

Siyasette yeni dönem mesajları: Süratle yenileşme

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 998 gün sonra dün AK Parti Genel Başkanlığı’na dönerken “Süratle yenileşme” olacağını söyledi, “Milletimin hayrına olmayan bir icraatımı görürseniz gereğini yapın” dedi. Erdoğan’ın konuşma yaptığı kürsüye Cumhurbaşkanlığı forsu takılmadı. Erdoğan, AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi’nde özetle şunları söyledi:

21.5.2017Gündem
Yönetimde 19 değişiklik

Yönetimde 19 değişiklik

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti’de damgasını ilk olarak en üst karar organı MKYK’ya vurdu. Yıldırım’ın listesinden 19 ismi değiştiren Erdoğan, yeni MKYK’da Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu. genel başkan yardımcıları Şaban Dişli ve Nükhet Hotar’a yer vermedi.

21.5.2017Gündem
AK Parti MKYKda 19 isim gitti, 19 isim geldi

AK Parti MKYK'da 19 isim gitti, 19 isim geldi

AK Parti'de dün olağanüstü kongre düzenleniyor. Divan, tek liste olan MKYK aday listesini açıkladı. Mevcut yönetimine göre 19 farklı isim var. Parti sözcüsü ve İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ile Ar-Ge'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ın liste dışı kalması şaşırttı. Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli de liste dışı kalan isimlerden. Dişli'nin listede olmamasına kesin gözüyle bakılıyordu.

21.5.2017Gündem
AK Parti kongresinde MHPden Ataman katıldı, CHPden temsilci gelmedi

AK Parti kongresinde MHP'den Ataman katıldı, CHP'den temsilci gelmedi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne gönderdiği mesajda, "Geçmişteki başarıları, engin tecrübesi, genç ve dinamik kadrolarıyla AK Parti'nin, Türkiye'yi daha ileriye taşıyacak projelere sahip olduğuna yürekten inanıyorum." ifadesine yer verdi. Kongrede CHP'den temsilci yer almazken, MHP'yi genel sekreter Büyütaman temsil edildi.

21.5.2017Gündem
AK Partinin 3üncü Olağanüstü Büyük Kongresi Recep Tayyip Erdoğan sloganlarıyla başladı (3)

AK Parti'nin 3'üncü Olağanüstü Büyük Kongresi 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganlarıyla başladı (3)

AK Parti'nin 3'üncü Olağanüstü Büyük Kongresi 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganlarıyla başladı (3)

21.5.2017Ankara
İşte AK Parti MKYKda liste dışı kalan isimler

İşte AK Parti MKYK'da liste dışı kalan isimler

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda 19 isim yeni listede yer alamadı. Yerlerine 19 isim geldi.

21.5.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: Yine tutturmuşlar çatı aday, kapı aday…

Başbakan Yıldırım: Yine tutturmuşlar çatı aday, kapı aday…

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi'nde konuştu. Yıldırım, "Bizim kongremiz bayramdır. Ama bu sefer ayrı bir bayram, ayrı bir şölen yaşıyoruz. Bu salonda bugün yalnızca bir kongre yapmıyoruz. Aynı zamanda değişimin lideriyle milletin partisini bir kez daha bir araya getiriyoruz" dedi. Konuşmasında muhalefete de yüklenen Yıldırım, "Daha şimdiden Cumhurbaşkanı adayı arama derdine düşmüşler. Yine tutturmuşlar, çatı aday, kapı aday… Siz önce temelinizi sağlamlaştırın, temeli olmayanın çatısı da olmaz, kapısı da olmaz. Bilsinler ki bu aziz millet kararına saygı göstermeyenlere, gönül kapısını da, çatısını da bacasını da kapatır" diye konuştu.

21.5.2017Gündem
Genel Başkan Vekilliği Yıldırımdan sonra kaldırılabilir

Genel Başkan Vekilliği Yıldırım'dan sonra kaldırılabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, 'Genel Başkan Vekilliği Binali Yıldırım için getirildi. Yıldırım'dan sonra bu makam kaldırabilir' dedi.

21.5.2017Gündem
AK Partinin 3üncü Olağanüstü Büyük Kongresi Recep Tayyip Erdoğan sloganlarıyla başladı (2)

AK Parti'nin 3'üncü Olağanüstü Büyük Kongresi 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganlarıyla başladı (2)

AK Parti'nin 3'üncü Olağanüstü Büyük Kongresi 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganlarıyla başladı (2)

21.5.2017Ankara
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan kongre öncesi partililere seslendi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan kongre öncesi partililere seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 3. Olağanüstü Kongresi öncesinde salon dışında bekleyen partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Değerli yol arkadaşım, Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım, sevgili yol arkadaşlarım sizleri 998 gün sonra en kalbi duygularla selamlıyorum. Fiili bir ayrılığımız vardı ama bugün yine sizlerle beraberiz" dedi.

21.5.2017Gündem
Körfez projelerinde çelişki tartışması

Körfez projelerinde 'çelişki' tartışması

Körfez projelerinde 'çelişki' tartışması

21.5.2017İzmir
AK Partide Erdoğan yeniden Genel Başkan... Son dakika mesajları...

AK Parti'de Erdoğan yeniden Genel Başkan... Son dakika mesajları...

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi bugün Ankara'da düzenlendi. Kongrede Recep Tayyip Erdoğan 1414 oyla 998 gün aradan sonra yeniden genel başkan seçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan teşekkür konuşmasında "Bu yıl sonuna kadar bütün teşkilatlarımızı tümüyle elden geçirmek suretiyle önce teşkilatlarımızda bir yapılanmanın adımlarını atacağız. Bu arada da hükümetimizin şu yıl sonuna kadar atacağı adımları hep birlikte ele alıp neleri yapacağız, ne gibi adımlar atacağız, bunun çalışmalarını yürüteceğiz. Bundan sonraki dönem icraatta da adeta sıçrama dönemi olacaktır. Millete hizmet yolunda çekilen zahmet, mihnet değil tam tersine şereftir" dedi. AK Parti'nin yeni MKYK listesi de kongrede belli oldu, tüzük değişikliği yapıldı.

21.5.2017Gündem
Rabia da tüzükte

Rabia da tüzükte

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın 998 gün aradan sonra yeniden genel başkan olacağı bugünkü olağanüstü kongrede, AK Parti tüzüğünde de 3 dönem kuralının esnetilmesi, teşkilat operasyonlarında MKYK’nın yetkilerinin artırılması ve disiplin cezalarının ağırlaştırılması gibi değişikliklere gidiliyor. Erdoğan’ın ‘Rabia’ olarak nitelenen seçim meydanlarındaki ünlü sloganı, ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ de partinin temel amaçları arasında tüzüğe giriyor. Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın dün 9 başlık altında açıkladığı değişiklikler özetle şöyle:

20.5.2017Gündem
CHP, Ak Parti kongresine temsilci göndermeyecek

CHP, Ak Parti kongresine temsilci göndermeyecek

CHP, Ak Parti kongresine temsilci göndermeyecek

20.5.2017Ankara
CHP, AK Parti kongresine temsilci göndermeyecek

CHP, AK Parti kongresine temsilci göndermeyecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, yarın yapılacak AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne parti olarak temsilci göndermeyeceklerini bildirdi. 

20.5.2017Gündem
Nazlıaka: Eğitimde 2019 hedefi zor

Nazlıaka: Eğitimde 2019 hedefi zor

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, 2016-2017 öğretim yılında Başkent’teki eğitim durumuyla ilgili Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bir dilekçe verdi.

20.5.2017Ankara
Son dakika: Diyanette kritik görevden alma

Son dakika: Diyanet'te kritik görevden alma

Son dakika: Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar görevinden alındı

20.5.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kaç bakan değişecek

Kaç bakan değişecek

16 Nisan referandumundan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, kompartıman kompartıman ilerliyor.

22.5.2017Abdulkadir SELVİ
Fenerbahçe’de yerli oyuncu yokmuşmuş...

Fenerbahçe’de yerli oyuncu yokmuşmuş...

- BU zafer, en yerli ve en milli sevince yol açmış mıdır? Açmıştır.

22.5.2017Ahmet HAKAN