MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER193Deniz SİPAHİ178Murat Yetkin152Ahmet HAKAN131Mehmet Y. YILMAZ102Fatih ÇEKİRGE87Abdulkadir SELVİ83Vahap MUNYAR78Uğur CEBECİ61Ertuğrul ÖZKÖK50Taha AKYOL39Rauf TAMER33Akif BEKİ28Deniz Gürel26Erdal SAĞLAM24Emin ÇÖLAŞAN23Yalçın DOĞAN21Şükrü KÜÇÜKŞAHİN20Fikret BİLA20Fatih ALTAYLI18Nedim BUBİK18Cengiz SEMERCİOĞLU17Banu ŞEN17Gila BENMAYOR16Tufan TÜRENÇ15Kanat ATKAYA13Sıtkı ŞÜKÜRER13Selim Türsen13Mehmet Ali BİRAND11Yaşar SÖKMENSÜER10Deniz Zeyrek10Oktay EKŞİ9Gülse BİRSEL9Şükrü KIZILOT8Sedat ERGİN8İsmet BERKAN8Reşat KUTUCULAR8Sefer LEVENT8Yurtsan ATAKAN7Ebru ÇAPA7Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU7Yılmaz ÖZDİL7Ege CANSEN7Verda ÖZER7Noyan Doğan6Adnan KAYA6Mete Tamer OMUR6Faruk BİLDİRİCİ6Uğur GÜRSES6Erdal KAPLANSEREN5Ayçe DİKMEN5Erdinç Çelikkan5Cemal TÜKEL5Jale Özgentürk5Kubilay KESKİN4Cengiz ÖZDEMİR4Cengiz ÇANDAR4Ateş Yalazan4Melike Karakartal4Gökhan KİMSESİZCAN4Ayşe BAYKAL4Cüneyt ÜLSEVER3Enis BERBEROĞLU3Erkan ÇELEBİ3Erdal İPEKEŞEN3Eray GÖRGÜLÜ3İbrahim IRMAK3Bekir COŞKUN2Ayşe ARMAN2Ferai TINÇ2Ufuk SANDIK2Ali Atıf BİR2Armağan ÇAĞLAYAN2Çiğdem TOKER2Soner YALÇIN2Serdar ALYAMAÇ2Melis ALPHAN2Nuran ÇAKMAKÇI2Nihat DEMİRKOL2Ayşegül DOMANİÇ YELÇE2Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ2Hüseyin YAYMAN2Selçuk ŞİRİN2Ünal ÇEVİKÖZ2Emre ÖZPEYNİRCİ2Doğan HIZLAN1Pakize SUDA1Osman MÜFTÜOĞLU1Banu TUNA1Onur BAŞTÜRK1Fırat TUR1Ergül SATIÇ1Oya ARMUTÇU1Hakan TARTAN1Muammer ELVEREN1Levent SEĞMEN1Göksel Bozkurt1Fatih ÇEKİRGE - English1Eyüp CAN1Eyüp Can - Referans1

T.C. Başbakanı Binali Yıldırım

T.C. Başbakanı Binali Yıldırım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika T.C. Başbakanı Binali Yıldırım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.832 T.C. Başbakanı Binali Yıldırım haberi bulunmuştur.

BİNALİ YILDIRIM

Binali Yıldırım, 20 Aralık 1955 tarihinde Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı Köyü'nde doğdu. Anne adı Bahar baba adı ise Dursun’dur. Orta öğrenimini Piri Reis Ortaokulunda, lise öğrenimini Kasımpaşa Lisesi’nde tamamladı. Eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi'nde devam eden Yıldırım, aynı bölümde yüksek lisans yapmıştır.

Yıldırım İngilizce ve Fransızca bilmektedir. 1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi'nde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 1990-1991 yılları arasında İsveç'te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü'ne (IMO) ait Dünya Denizcilik Üniversitesi’nde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi almıştır.

1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri’nde (İDO) Genel Müdürlük görevinde bulunan Binali Yıldırım bu görevi sırasında İstanbul'da toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza atmıştır. Başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul'a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla IDO'yu alanında dünyanın en büyük şirketleri arasına soktu. 1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslararası "Skal" kulübü tarafından verilen kalite ödülüne layık görülmüştür ve uluslararası denizlerde yolcu ve yük taşımacılığı ile denizcilik konularında danışmanlık yapan şirketinde çalışmalarını halen sürdürmektedir.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ GENEL SEÇİMLERİ
3 Kasım 2002 genel seçiminde AK Parti İstanbul Milletvekili olarak parlamentoya girerek, 58. ve 59. AK Parti hükümetlerinde Ulaştırma Bakanı olarak görev alan Yıldırım’ın görevi sırasında Pamukova tren kazası gerçekleşmiştir. Yakup Kadri Karaosmanoğlu hızlı treni Ankara–İstanbul rotasında sefer yaparken Sakarya'nın Pamukova ilçesinde aşırı hız yüzünden trenin ikinci yolcu vagonunun sol tekerleği raydan çıkmış, bu vagona bağlı vagonların da raydan çıkması sonucu trenin dengesi bozularak hızla sürüklenerek yana yatmıştır. Kaza sonunda 41 yolcu hayatını kaybetmiş, 80 yolcu yaralanmıştır.
Kaza sonrasında hızlı tren projesinin sorumlusu olan Ulaştırma Bakanı Yıldırım, ağır eleştirilere maruz kalmıştır. Kamuoyunun yoğun baskısına rağmen kazada sorumluluk kabul etmemiş, istifa etmeyeceğini ve yaptığı uygulamaların arkasında olduğunu belirtmiştir.
Temmuz 2007 genel seçiminde AK Parti Erzincan milletvekili seçilmiştir ve 60. AK Parti hükümetinde Ulaştırma Bakanı olarak kabinedeki görevine devam etti. 2011 genel seçiminde AK Parti İzmir milletvekili seçilerek 61. AK Parti hükümetinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak kabinedeki görevine devam etmiştir. Öncüllerinden farklı olarak, 11 yıl üst üste görev alarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin en uzun sSüreli görev yapan Ulaştırma Bakanı oldu.
2014 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı olarak görev aldı.
1 Kasım 2015 genel seçimlerinde yeniden milletvekili olarak seçilerek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yaptı. Görevde olduğu sürede Türkiye geneli bölünmüş yol ve otoyol çalışmaları hız kazandı. Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli ve Osman Gazi Köprüsü yapılmış ve birçok tünel projesi hayata geçirildi. Yüksek Hızlı Tren hatları döşendi, hattın Ankara - Eskişehir kısmı 13 Mart 2009 tarihinde hizmete açıldı. Hattın Ankara-Konya kısmı ise 23 Ağustos 2011 tarihinde hizmete girdi.
Binali Yıldırım, Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakma kararı sonrasında 22 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilen 2. AK Parti Olağanüstü Kongresi'nde AK Parti Genel Başkanı seçildi.
24 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hükümet kurma görevi verildi. Yıldırım, 65. Türkiye Hükümeti'ni kurarak başbakanlık görevine başladı. Binali Yıldırım'ın kurduğu 65. Türkiye Hükümeti, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 315 güvenoyu aldı.

T.C. Başbakanı Binali Yıldırım Haberleri

İş adamı Mete Bora son yolculuğuna uğurlandı

İş adamı Mete Bora son yolculuğuna uğurlandı

İş adamı Mete Bora son yolculuğuna uğurlandı

25.4.2017İstanbul
Kılıçdaroğlu: AYM Başkanı bu referandumun şaibeli olduğunu, meşruiyetinin olmadığını açıkça ortaya koymuştur (2)

Kılıçdaroğlu: AYM Başkanı bu referandumun şaibeli olduğunu, meşruiyetinin olmadığını açıkça ortaya koymuştur (2) 

Kılıçdaroğlu: AYM Başkanı bu referandumun şaibeli olduğunu, meşruiyetinin olmadığını açıkça ortaya koymuştur (2) 

25.4.2017Ankara
Ankarada sürpriz görüşme

Ankara'da sürpriz görüşme

Başbakan Binali Yıldırım, saat 14.30'da Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ü kabul edecek.

25.4.2017Gündem
AYM Başkanı Arslan: Mahkememiz, OHAL KHKlarını denetleme yetkisine sahip olmadığına karar verdi

AYM Başkanı Arslan: Mahkememiz, OHAL KHK'larını denetleme yetkisine sahip olmadığına karar verdi

AYM Başkanı Arslan: Mahkememiz, OHAL KHK'larını denetleme yetkisine sahip olmadığına karar verdi

25.4.2017Ankara
AYM Başkanı Zühtü Arslan: Yetkimiz dışında

AYM Başkanı Zühtü Arslan: Yetkimiz dışında

Referandum sonrası devletin zirvesinde yer alan isimler ilk kez Anayasa Mahkemesi'nin kuruluş yıldönümünde buluştu. Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, "Anayasa Mahkemesi OHAL KHK'larını denetleme yetkisine sahip değildir. AYM'den anayasal sınırların dışına çıkması beklenmemelidir" dedi. Arslan, "OHAL döneminde bireysel başvuru incelemesinin nasıl yapılabileceğine dair teknik ve hukuki çalışmaya aylar öncesinden başlanmıştır. Bu çalışma tamamlanmak üzeredir" diye konuştu.

25.4.2017Gündem
Ankaradaki aile içi istismar iddiasına soru önergesi

Ankara'daki aile içi istismar iddiasına soru önergesi

Hürriyet yazarı Melis Alphan'ın gündeme getirdiği, Ankara'da yaşayan bir babanın çocuklarına cinsel istismarda bulunmasına rağmen serbest olduğuna dair iddia, TBMM'de soru önergesi oldu.

25.4.2017Gündem
Erdoğan için 27 Mayıs İddiası

Erdoğan için 27 Mayıs İddiası

YSK’nın referanduma ilişkin kesin sonuçları açıklamasının ardından AK Parti’ye üye olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 27 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongreyle de genel başkan seçilmesi bekleniyor.

25.4.2017Gündem
Çanakkale Şehitler Abidesinde, gururlu ve hüzünlü tören

Çanakkale Şehitler Abidesi'nde, gururlu ve hüzünlü tören

Çanakkale Şehitler Abidesi'nde, gururlu ve hüzünlü tören

24.4.2017Çanakkale
Mecliste gergin bayram

Meclis'te gergin bayram

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 97. yaşını kutlayan TBMM’nin 23 Nisan özel oturumu gergin bir atmosferde geçti. Tartışma, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın Atatürk’ü özel olarak anmamasına CHP’lilerin tepkisiyle başladı, Anayasa değişikliği ve milli irade konusunda karşılıklı atışmayla tırmandı. Anamuhalefet lideri ile Meclis Başkanı, Başbakan ve Adalet Bakanı karşılıklı olarak birbirlerine yanıtlar verdi.

23.4.2017Gündem
Benim bakanlar bu kadar sıkıştırmıyor

Benim bakanlar bu kadar sıkıştırmıyor

Başbakan Binali Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda koltuğunu 11 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Yağız Efe Keçe’ye bıraktı.

23.4.2017Gündem
Soğuk havayı ısıttılar

Soğuk havayı ısıttılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dün yurt genelinde törenlerle kutlanırken, birçok ilde yağışlı ve soğuk hava coşkuya engel olamadı. Başkent Ankara’da Anıtkabir’deki törenler kar yağışı altında yapıldı.

23.4.2017Gündem
Başbakandan son dakika açıklaması: Uzlaşma ararız

Başbakan'dan son dakika açıklaması: Uzlaşma ararız

Başbakan Yıldırım, "Uyum yasalarını çıkarmak için muhalefetle mümkün mertebe uzlaşmayı tercih ederiz. Uzlaşamadığımız bir durum olursa da yine yolumuza devam ederiz." dedi.

23.4.2017Gündem
flaş

flaş

flaş

23.4.2017Ankara
Çankaya Köşkünde Çocuk Şenliği

Çankaya Köşkü'nde 'Çocuk Şenliği'

Çankaya Köşkü'nde 'Çocuk Şenliği'

23.4.2017Ankara
Meclisin 97nci yıl dönümü oturumunda saygı duruşu tartışması (4)

Meclis'in 97'nci yıl dönümü oturumunda 'saygı duruşu' tartışması (4)

Meclis'in 97'nci yıl dönümü oturumunda 'saygı duruşu' tartışması (4)

23.4.2017Ankara
Semiha Yıldırım, 81 ilden 81 çocukla 23 Nisanı kutladı

Semiha Yıldırım, 81 ilden 81 çocukla 23 Nisan'ı kutladı

Semiha Yıldırım, 81 ilden 81 çocukla 23 Nisan'ı kutladı

23.4.2017İstanbul
Meclisin 97nci yıl dönümü oturumunda saygı duruşu tartışması (2)

Meclis'in 97'nci yıl dönümü oturumunda 'saygı duruşu' tartışması (2)

Meclis'in 97'nci yıl dönümü oturumunda 'saygı duruşu' tartışması (2)

23.4.2017Ankara
Meclisin 97nci yıl dönümü oturumunda saygı duruşu tartışması (1)

Meclis'in 97'nci yıl dönümü oturumunda 'saygı duruşu' tartışması (1)

Meclis'in 97'nci yıl dönümü oturumunda 'saygı duruşu' tartışması (1)

23.4.2017Ankara
Mecliste tansiyon yükseldi

Meclis'te tansiyon yükseldi

Meclis'teki özel oturumda CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında tansiyon yükseldi. Salondan yanıt gelmesi üzerine Kılıçdaroğlu, "Beni dinlemek zorundasınız" dedi. Meclis Başkanı 'Hatipe müdahale etmeyelim' diye vekilleri uyardı. CHP lideri söz konusu konuşmasında "Milli iradeyi sattınız. Sayın Başkan, siz yeni rejimde sayın cumhurbaşkanın vekalet edemeyeceksiniz yeni sistemde sayın cumhurbaşkanına seçilen değil atanan biri vekalet edecektir. Bugün TBMM büyük bir itibar kaybına uğramıştır" dedi. Kılıçdaroğlu'na Meclis Başkanı Kahraman yanıt verdi, CHP lideri yeniden kürsüye çıktı. Daha sonra kürsüye sırasıyla Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ çıktı.

23.4.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan koltuğunu devrettiği Yağız Keçeye: Benim bakanlarım beni bu kadar sıkıştırmıyor

Başbakan Yıldırım'dan koltuğunu devrettiği Yağız Keçe'ye: Benim bakanlarım beni bu kadar sıkıştırmıyor

Başbakan Yıldırım'dan koltuğunu devrettiği Yağız Keçe'ye: Benim bakanlarım beni bu kadar sıkıştırmıyor

23.4.2017Ankara
Çocuklar Çankaya Köşkünde

Çocuklar Çankaya Köşkü'nde

Başbakan Binali Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve beraberindeki öğrencileri Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Bakanlar Kurulu toplantısının yapıldığı salondaki koltuklara, bakanları temsilen oturan çocuklarla tek tek sohbet eden Yıldırım'ın yerine Fevzi Özbey Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Yağız Efe Keçe geçti.

23.4.2017Gündem
Küçük Başbakana tekli eğitim sistemi sorusu

Küçük Başbakan'a 'tekli eğitim sistemi' sorusu

23 Nisan nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım'ın koltuğuna 5. sınıf öğrencisi Yağız Keçe oturdu. Küçük Başbakan'a çocuklar en çok 'tekli eğitim sistemine' ilişkin sorular sordu.

23.4.2017Haber
Küçük Başbakana tekli eğitim sistemi sorusu...

Küçük Başbakan'a 'tekli eğitim sistemi' sorusu...

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, 23 Nisan’ın geleneksel devir teslim töreninde, koltuğunu 5’inci sınıf öğrencisi Yağız Keçe’ye devretti. Başbakan Yıldırım, Yağız Keçe’ye çocuk bakanlardan art arda yöneltilen sorular üzerine "Benim bakanlarım beni bu kadar sıkıştırmıyor" dedi.

23.4.2017Gündem
Devlet erkanı Anıtkabiri ziyaret etti (1)

Devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti (1)

Devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti (1)

23.4.2017Ankara
Başbakan Yıldırımdan 23 Nisan mesajı

Başbakan Yıldırım'dan 23 Nisan mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milletçe çocuklara verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır. Sizler, ülkemizin bugünü, geleceği, biricik umudusunuz. Türkiye'yi aydınlık yarınlara sizler taşıyacaksınız'' değerlendirmesinde bulundu.

23.4.2017Gündem
23 Nisan kutlu olsun

23 Nisan kutlu olsun

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Meclis’in açılışının 97’nci yılında coşkuyla kutlanacak.

22.4.2017Gündem
Erdoğan ve Yıldırıma yüzde 51.4 telefonu

Erdoğan ve Yıldırım'a yüzde 51.4 telefonu

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ‘hayır’ kampanyası yaptıkları halkoylamasının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla aradı.

22.4.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan Fransa ve Afganistana taziye

Başbakan Yıldırım'dan Fransa ve Afganistan'a taziye

Başbakan Binali Yıldırım, Paris'te gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle Fransa'ya, Afganistan'ın Mezar-ı Şerif şehrinde kolordu karargahını hedef alan saldırı dolayısıyla da Afganistan'a taziyelerini iletti           

22.4.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan Afganistan İcra Heyeti Başkanı Abdullaha taziye mesajı

Başbakan Yıldırım'dan Afganistan İcra Heyeti Başkanı Abdullah'a taziye mesajı

Başbakan Yıldırım'dan Afganistan İcra Heyeti Başkanı Abdullah'a taziye mesajı

22.4.2017Ankara
Başbakan Yıldırımdan Fransız Başbakan Cazeneuvee taziye mesajı

Başbakan Yıldırım'dan Fransız Başbakan Cazeneuve'e taziye mesajı

Başbakan Yıldırım'dan Fransız Başbakan Cazeneuve'e taziye mesajı

22.4.2017Ankara
Milli gemi işçileri sevindirdi

Milli gemi işçileri sevindirdi

Milli gemi ''Bayraktar'', İstanbul Tuzla'da düzenlenen törenle TSK'ya teslim edildi. Bakan Işık törende, Başbakan Yıldırım'la dün İstanbul'a gelirken görüştüklerini belirterek, şunları kaydetti: "Kendisi, 'Yarın törene katılacaksın, benim selamımı ilet ve bu geminin inşasında çalışanlara bir maaş ikramiye verilmesi konusunu Anadolu Tersanesi Yönetim Kurumu Başkanı Ürkmez Bey'e ilet' dedi. Başbakanımızın bu ricasını Faruk Bey'e illetim. O da kabul etti."

22.4.2017Ekonomi
Hakkarinin kurtuluşunun 99uncu yıldönümü törenle kutlandı

Hakkari'nin kurtuluşunun 99'uncu yıldönümü törenle kutlandı

Hakkari'nin kurtuluşunun 99'uncu yıldönümü törenle kutlandı

22.4.2017Hakkari
Küçük Esma sokakta yüzünü kapatmadan gezmek istiyor

Küçük Esma sokakta yüzünü kapatmadan gezmek istiyor

Küçük Esma sokakta yüzünü kapatmadan gezmek istiyor

22.4.2017Bursa
Başbakan: Milletin kararı üzerine mahkeme karar ihdas edemez

Başbakan: Milletin kararı üzerine mahkeme karar  ihdas edemez

Başbakan Binali Yıldırım, referandum sonuçlarına itirazlara ilişkin “Milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme karar ihdas edemez. YSK’nın kararları kesindir” dedi. Yıldırım, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın “Maç henüz bitmedi” çıkışına ise “Yenilen pehlivan güreşe doymaz. Anamuhalefet partisinde kim en son sözü söylüyor anlamış değilim” yanıtını verdi. Başbakan, dün gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi:

21.4.2017Gündem
81 ilden gelen 81 çocuk istanbulda buluştu

81 ilden gelen 81 çocuk istanbul'da buluştu

81 ilden gelen 81 çocuk istanbul'da buluştu

21.4.2017İstanbul
Ankara Valisi Topaca’nın Twitter hesabı hacklendi

Ankara Valisi Topaca’nın Twitter hesabı hacklendi

Ankara Valisi Ercan Topaca’nın dün akşam saatlerinde Twitter hesabı hacklendi.

21.4.2017Gündem
Ve Fenerbahçe tapusunu aldı

Ve Fenerbahçe tapusunu aldı!

Fenerbahçe Kulübü, takımların kamp yaptığı Topuk Yaylası'ndaki tesisin tapusunu aldı.

21.4.2017Spor Arena
Başbakandan teşekkür pankartı

Başbakan'dan teşekkür pankartı

Başbakan'dan teşekkür pankartı

21.4.2017İzmir
Doğu Türkistandaki şiddeti protesto için yürüyor

Doğu Türkistan'daki şiddeti protesto için yürüyor

Doğu Türkistan'daki şiddeti protesto için yürüyor

21.4.2017Burdur
Şaka yaptığını sandım, merminin girdiğini hissedince...

'Şaka yaptığını sandım, merminin girdiğini hissedince...'

Altunhisar İlçe Belediye Başkanı Erdal Sarı, dün uğradığı silahlı saldırı sırasında yaşananları anlattı. Zanlının önce taşla saldırdığını sandıklarını söyleyen Sarı, "Arabayı siper alarak silahı doğrulttu. Silahı kuru sıkı sandım ve bir şaka yapıyormuş gibi değerlendirdik" dedi ve zikzak yaparak kaçmaya çalışırken vurulduğunu anlattı.

21.4.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan Danıştay kararı açıklaması: Milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme, karar ihdas edemez

Başbakan Yıldırım'dan 'Danıştay kararı' açıklaması: Milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme, karar ihdas edemez

Başbakan Yıldırım'dan 'Danıştay kararı' açıklaması: Milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme, karar ihdas edemez

21.4.2017Ankara
DHA ANKARA - Başbakan Yıldırımdan Danıştay kararı açıklaması: Milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme, karar ihdas edemez

DHA ANKARA - Başbakan Yıldırım'dan 'Danıştay kararı' açıklaması: Milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme, karar ihdas edemez

DHA ANKARA - Başbakan Yıldırım'dan 'Danıştay kararı' açıklaması: Milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme, karar ihdas edemez

21.4.2017Ankara
Binali Yıldırımdan kritik ABD mesajı

Binali Yıldırım'dan kritik ABD mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, "Uludere'de maalesef saha taramaları sırasında iki üsteğmenimiz şehit edildi" dedi. ABD ile DEAŞ’a karşı mücadeledeki tavırlarının net olduğunu belinten Yıldırım, "Nasıl işbirliği yapacağımız her seviyede kendilerine aktarılmıştır. Bu şartlar altında karar bizim değil karar ABD'nin olacaktır" diye konuştu. Yıldırı, CHP'nin referandum için Danıştay'a gitmesini de eleştirdi.

21.4.2017Gündem
Tokatta çevre yolu heyelan nedeniyle kapatıldı

Tokat'ta çevre yolu heyelan nedeniyle kapatıldı

Tokat'ta çevre yolu heyelan nedeniyle kapatıldı

21.4.2017Tokat

Yazar Sonuçları

Başbakan’ı sıkıştırmak

Başbakan’ı sıkıştırmak

BAŞBAKAN Binali Yıldırım espri yapmayı seven bir politikacı.

24.4.2017Mehmet Y. YILMAZ
Cumhurbaşkanı kimi alkışladı, Başbakan dedesiyle ilgili ne anlattı

Cumhurbaşkanı kimi alkışladı, Başbakan dedesiyle ilgili ne anlattı?

MECLİS’e girdiğimde ilk olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile karşılaştık.

23.4.2017Abdulkadir SELVİ
Evlere panjur takılmasına her belediye farklı mı bakar

Evlere panjur takılmasına her belediye farklı mı bakar

Meslek büyüğümüz Tayfur Göçmenoğlu, geçen 18 Nisan’da (İGC) İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin 9 Eylül Gazetesi’ndeki “Açık Büfe” köşesinde yazdı.

22.4.2017Isparta
Kılıçdaroğlu: Hak arayışından vazgeçmeyeceğiz

Kılıçdaroğlu: Hak arayışından vazgeçmeyeceğiz

“Ne yapmak istediklerini biliyorum” dedi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün telefonda.

21.4.2017Murat Yetkin
‘Mesajı aldık’

‘Mesajı aldık’

BAŞBAKAN Binalı Yıldırım, sandıktan çıkan evetlerin küçük bir farkla önde olmasının birtakım toplumsal ‘mesajlar’ içerdiğini görüyor; şöyle diyor:

21.4.2017Taha AKYOL
CHP’de sokak - mahkeme ikilemi

CHP’de sokak - mahkeme ikilemi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün "Bu iş kesin olarak bitti" dedi ama toplumdaki tartışmanın bitmediğini herhalde kendisi de görüyor ona ulaşan bilgilerden.

20.4.2017Murat Yetkin