MENÜ

Uçak Bakım

Uçak Bakım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uçak Bakım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.369 Uçak Bakım haberi bulunmuştur.

Uçak Bakım Haberleri

THY çocuklara simülatörle uçuş deneyimi yaşatıyor

THY çocuklara simülatörle uçuş deneyimi yaşatıyor

THY Havacılık Akademisinde temel uçuş prensiplerinin öğretildiği teorik eğitimlerin ardından eğitmenleriyle kokpite geçen çocuklar, simülatör eşliğinde uçuş deneyimi yaşadı.

16.09.2019Teknoloji
Öğretmenlere ‘İHA-0 Pilotluğu’ sertifikası

Öğretmenlere ‘İHA-0 Pilotluğu’ sertifikası

MEB’in mesleki ve teknik eğitim alanında, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda kurulu uçak bakım merkezi myTECHNIC ile yaptığı işbirliği sonucu ‘uçak bakım’ öğretmenleri İHA-0 Pilotluğu Sertifikası aldı ve işbaşı eğitimlerine katıldı. Bu kapsamda 72 uçak bakım alan öğretmenine 104 saatlik eğitim verildi.

16.07.2019Eğitim
SunExpressten Türkiyeye yeni yatırım

SunExpress'ten Türkiye'ye yeni yatırım

THY ve Lufthansa'nın ortak girişimi SunExpress, Antalya Havalimanı'nda uçak bakım-onarım merkezi kuracak. SunExpress Üst Yöneticisi Jens Bischof "Antalya bölgesine ciddi miktarda yatırım yapacağız. Bu yatırımla hem yerel ekonomiyi desteklemiş hem de bu bölgeye duyduğumuz koşulsuz ve tam güveni göstermiş olacağız" dedi.

11.07.2019Ekonomi
MEBden meslek lisesi öğretmenlerine gelişim eğitimi

MEB'den meslek lisesi öğretmenlerine gelişim eğitimi

MEB, yılın ilk altı ayında sektörle yapılan işbirlikleri doğrultusunda, mesleki ve teknik Anadolu liselerinde görev yapan alan öğretmenleri, işbaşı ve mesleki gelişim eğitimlerini bitirdi. MEB, bu yıl içinde sektörle birlikte mesleki gelişim eğitimi alacak öğretmen sayısını 10 bine yükselterek bu doğrultuda gerekli planlamaları tamamladı.

10.07.2019Eğitim
Türk Hava Yolları Teknik çok sayıda personel arıyor, kabul edilenlere ücretsiz ve indirimli uçuş imkanı

Türk Hava Yolları Teknik çok sayıda personel arıyor, kabul edilenlere ücretsiz ve indirimli uçuş imkanı

Türk Hava Yolları dışında birçok uluslararası havayolu şirketinin uçağına da bakım ve onarım hizmeti veren Türk Hava Yolları Teknik A.Ş, çok sayıda personel alımıyla ilgili ilana çıktı. Şirket, aralarında mühendis, uçak bakım teknisyeni ve bilişim uzmanı alımıyla ilgili 14 ilan yayınladı.

4.06.2019Ekonomi
86 yıllık tarihi uçuş

86 yıllık 'tarihi uçuş'

Türkiye’nin en değerli markalarından ve dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları (THY), gökyüzündeki 86. yılını kutluyor.

21.05.2019Ekonomi
THY 86 yaşında

THY 86 yaşında

Türkiye'nin en değerli markası ve dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları gökyüzündeki 86. yılını kutluyor.

20.05.2019Ekonomi
Havacı binbaşıya FETÖden hapis istemi

Havacı binbaşıya FETÖ'den hapis istemi

Adana'da, FETÖ/PDY'nin askeri mahrem yapılanmasında yer aldığı iddia edilen tutuklu "Hava Uçak Bakım binbaşı" hakkında ''silahlı terör örgütüne üye olma'' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

3.05.2019Gündem
MEB’den uçak bakımı sektörüne ‘nitelikli iş gücü’ atılımı

MEB’den uçak bakımı sektörüne ‘nitelikli iş gücü’ atılımı

Milli Eğitim Bakanlığınca, mesleki ve teknik eğitim alanında, İstanbul’da kurulu uçak bakım merkezi myTECHNIC ile yapılan iş birliği sonucu, uçak hangarları ve bakım merkezlerinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi ve istihdamı için yeni dönem başlatıldı. Yabancı dil ağırlıklı yeni müfredatla eğitim alacak öğrenciler, stajlarını myTECHNIC’te yapacak, ayrıca mezunların merkezde istihdamına öncelik verilecek.

21.04.2019Eğitim
Türk menşeli uçaklar 2021de semada olacak

Türk menşeli uçaklar 2021'de semada olacak

Aquila ve Bursa Uzay ve Havacılık'ın sahibi Celal Gökçen, Türkiye'de üretmeyi planladıkları uçakların 2021'de ilk uçuşunu yapmasını hedeflediklerini açıkladı.

4.03.2019Teknoloji
Meslek liseliye iş çok

Meslek liseliye iş çok

Milli Eğitim ile TOBB arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında 81 meslek lisesindeki 64 bin 716 öğrenci TOBB’a devredildi. Uygulama ile reel sektörün kalifiye eleman sorunu çözülecek, meslek lisesi mezunları iş bulmakta sıkıntı çekmeyecek.

FETÖnün firari yargı imamı jette çıktı

FETÖ'nün firari yargı imamı 'jet'te çıktı

Bora Jet’in eski sahibi Yalçın Ayaslı’nın da şüphelileri arasında yer aldığı FETÖ soruşturmasında dikkat çekici bir ismin de yer aldığı belirlendi. Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'yargı imamı' olarak gündeme gelen Osman Karakuş, soruşturmanın 4 şüphelisinden biri.  Öte yandan soruşturma kapsamında Bora Jet'n eski mali işler sorumlusu Zahide Üner (45) hakkında ise yurt dışına çıkış yasağı konulduğu ortaya çıktı. Soruşturmada yer alan bir diğer isim ise firari avukat Halil İbrahim Koca.

20.12.2018Ekonomi
TMSF, Tarkimin 5 uçağını satışa çıkardı

TMSF, Tarkim'in 5 uçağını satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Tarkim Uçak Bakım Onarım ve Havacılık AŞ'ye ait 5 adet uçağı satışa çıkarttı.

10.12.2018Ekonomi
İstanbul Havalimanı ile ilgili müthiş rakam: Ekonomiye 73 milyar lira katkı sağlayacak

İstanbul Havalimanı ile ilgili müthiş rakam: Ekonomiye 73 milyar lira katkı sağlayacak

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, İstanbul Havalimanı'nın Türk havacılık sektörünün gelişiminde lokomotif görevi üstleneceğini belirterek, "(Yeni havalimanı) sunduğu kapasite ve slot imkanlarıyla mevcut darboğazı ortadan kaldırıp, mega bir aktarma merkezi olacak." dedi.

1.12.2018Ekonomi
TMSF 7 uçağı satıyor

TMSF 7 uçağı satıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, 7 uçağı satışa çıkarırken uçakların toplam muhammen satış bedelleri ise 2 milyon 749 bin 293 TL oldu. Uçaklar teklif alma yöntemi ile 14 Aralık tarihinde saat 17.00'ye kadar alınacak teklif mektuplarının değerlendirilmesi sonucunda birden fazla teklif verilmesi halinde 17 Aralık tarihinde açık artırmada satılacak.

23.11.2018Ekonomi
Bakan Selçuk: Çocukların geleceği için sadece notlara bakılmamalı

Bakan Selçuk: Çocukların geleceği için sadece notlara bakılmamalı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Benim anne babalara mesajım var. Çocuklarımızın geleceği açısından sadece notlar, diplomalar üzerinden bakmayın. Bir çocuğun hayatta, ayakta durabilmesi için en birinci lazım olan şey onun şahsiyetinin ne kadar güçlü, mücadeleye ne kadar dayanıklı olduğu. Elbette diplomalar da önemli ama notlardan daha önemli olan şey, çocuğun sanatla sporla buluşması, sağlam bir kişilik geliştirilmesi. Kendi ayakları üstünde durabilecek kadar psikolojik bağışıklığının yüksek olması" dedi.

15.11.2018Eğitim
Okula uçaktan sonra savaş uçağı motoru getirildi

Okula uçaktan sonra savaş uçağı motoru getirildi

2016’da eğitime başlayan Antalya’daki uçak lisesinin bahçesine geçen yıl getirilen Boeing 737-400 tipi yolcu uçağının ardından, bu kez de Eskişehir 1’inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’ndan F-4 Phatom Savaş Uçağı Kokpit Gösterge Paneli ile yine F-4 Phantom Savaş uçak motoru 2. yanma kazanı getirildi.

3.09.2018Eğitim
Rize’de ‘Havacılık Lisesi’ açıldı

Rize’de ‘Havacılık Lisesi’ açıldı

Rize'nin Pazar ilçesinde Sivil Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı. 2018  2019 eğitim öğretim yılında iki şube ile eğitime başlayacak okul için bina yapılacak.

30.08.2018Eğitim
Özel mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencilerine eğitim desteği

Özel mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencilerine eğitim desteği

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, organize sanayi bölgeleri (OSB) içinde ve dışında açılan veya açılacak özel mesleki ve teknik anadolu liselerinde, öğrenim gören veya görecek öğrenciler için eğitim-öğretim desteği verilen alanlarla tutarları belirlendi.

12.08.2018Eğitim
YÖK’ten, üniversiteye Tanınan Okul sertifikası

YÖK’ten, üniversiteye 'Tanınan Okul' sertifikası

Bir vakıf üniversitesinin iki programı için, YÖK tarafından 'Tanınan Okul' sertifikası verildi.

18.07.2018Eğitim
Kendi okullarında staj yapıyorlar

Kendi okullarında staj yapıyorlar

Eskişehir’deki Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yıl 90 öğrenci uçak bakım alanına, 30 öğrenci de bilişim teknolojileri bölümüne alacak. Okul müdürü Sırrı Kabadayı, mezunların işsiz kalmadığını söyledi. Atölyesinde beş adet uçak bulunan okulda, öğrenciler stajlarını da kendi liselerinde yapıyorlar.

9.07.2018Eğitim
MEB’den tematik liseler için kamu spotu... Ünlüler bir araya geldi

MEB’den tematik liseler için kamu spotu... Ünlüler bir araya geldi

MEB tarafından hazırlanan ‘Tematik Liseler Kamu Spotu’nda ünlü isimler bir araya geldi. Hülya Koçyiğit, Yavuz Bingöl, Necati Şaşmaz, Taha Akgül gibi isimlerin yer aldığı kamu spotunun seslendirmesini ise tiyatro sanatçısı Yetkin Dikinciler yaptı. 47 saniyelik videoda, gençlerin ilgi ve yeteneklerine uygun meslek seçmelerinin önemini vurgulayan ünlü isimler, öğrencilerden tematik liseleri tercih etmesini istedi.

6.07.2018Eğitim
Dim Çayında yüzerken kalpten öldü

Dim Çayı'nda yüzerken kalpten öldü

ANTALYA'nın Alanya ilçesinde, Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi 11'inci sınıfa geçen Emre Uslu (16), önceki gün öğle saatlerinde ağabeyi ve arkadaşlarıyla Alanya ilçesindeki Dim Çayı’na pikniğe gitti.

22.06.2018Gündem
Uçak Lisesini yasa boğan ölüm

Uçak Lisesi'ni yasa boğan ölüm

Antalya’nın Aksu ilçesinde Uçak Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Emre Uslu, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Uslu’nun ölümü arkadaşlarını yasa boğdu.

22.06.2018Gündem
Türkiye’den karne manzaraları... Uçakta karne alan da var, sıcaktan bunalan da

Türkiye’den karne manzaraları... Uçakta karne alan da var, sıcaktan bunalan da

Türkiye genelindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul liselerde eğitim alan yaklaşık 18 milyon öğrenci karne alarak üç aylık yaz tatiline çıktı. Karne günü ilginç görüntülere de sahne oldu. Okul bahçesindeki uçakta karne alan da oldu, törende sıcaktan bunalan da. Ayrıca İzmir’deki bir ilkokulda öğrencilerle aynı sınıfı paylaşan ve hikayesiyle gündeme oturan ‘Tombi’ isimli kedi de karnesini aldı. Tombi’nin karnesindeki, notlar ise ‘Pekiyi’.

8.06.2018Eğitim
Karnelerini uçakta aldılar

Karnelerini uçakta aldılar

Antalya’nın Aksu ilçesindeki Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrencileri, karnelerini okulun bahçesinde bulunan Boeing 737-400 tipi yolcu uçağının içinde aldı.

8.06.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Türk Hava Kuvvetleri yüzde 85 ile lider

Önemli bir şey… Uçağın başarısı. Yani uçağı almakla iş bitmiyor. Sürekli bakımlı ve operasyona hazır tutmak ve kullanmak, bunlar birbiriyle kenetlenmesi gereken başlıklar. Türk Hava Kuvvetleri (HVKK) A400M kullanıcıları arasında rekor kırıyor. Bakımdan operasyona kadar kıskandıracak bir hikâyeye sahip.

14.08.2019

CIP’te tencere kaynayacak

Turkish DO&CO İstanbul Havalimanı’ndaki özel yolcu salonunda (CIP) tencere yemekleri yapacak. Böylece Türk yemeklerinin en doğru karışımlarla tanıtılmasını da sağlayacak. Yolcular özellikle yurtdışındaki Türk lokantalarında yapılan yanlış yemeklerin doğrusunu tadacak ve Türk mutfağına hayran kalacaklar.

3.04.2019

İş jetlerinin doktoru!

Adı Kadri Muhiddin, Irak doğumlu. Büyükannesi Türk ve 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın kuzeni. Uçak mühendisi… Bir bakıyorsunuz, kullandığı tek motorlu, Turboprop Pilatus PC12 uçağıyla İsviçre’den İstanbul’a kendisi uçuyor. Teknesine biniyor. Kaptanlığını yapıyor. Harley Davidson motoruna atlayıp dağlarda dolaşıyor. En büyük tutkusu ise mangal.

24.07.2018