MENÜ

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 89 Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği haberi bulunmuştur.

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Haberleri

Uzmanı uyardı: Okula da girebilir

Uzmanı uyardı: Okula da girebilir!

YOZGAT, Zonguldak, Mersin, Denizli ve son olarak da Bursa Orhaneli’nden peş peşe gelen park halindeki TIR ve kamyon kazaları, “Park halindeki araçların freni nasıl boşalıyor” sorusunu akla getirdi. Trafik Güvenliği Uzmanı, Makina Mühendisi, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Üyesi Alpay Lök, “Trafik Yönetmeliği’nde acilen değişiklik yapılmazsa okul, AVM, hastane, cami gibi vatandaşın yoğun olarak bulunduğu yerlerde TIR’lar onlarca can kaybına neden olabilir” uyarısı yaptı.

27.03.2019Gündem
Ölüme değil hayata geçit

Ölüme değil hayata geçit

- Emniyet verilerine göre Türkiye’de geçen yıl 182 bin 669 ölümlü - yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Bu kazaların 31 bin 214’ü kayıtlara ‘yayaya çarpma’ olarak geçti. Yakınlarını bu kazalarda yitirenlerle ve uzmanlarıyla konuştuk. Bu konuda bir yasa çıkması olumlu bir adım olarak değerlendirilse de ortak talep cezaların caydırıcı hale getirilmesi.

3.11.2018Gündem
1.8 milyon öğrenciye güvenlik karnesi

1.8 milyon öğrenciye 'güvenlik karnesi'

Türkiye’nin en uzun soluklu yol güvenliği eğitim projesi Sokakta İlk Adımlar’dan 2015-2016 eğitim öğretim yılı sonu itibariyle 1 milyon 789 bin ilköğretim öğrencisi yararlandı. Proje, çocukları yollardaki risk ve tehditlere karşı eğitip, bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

17.06.2016Eğitim
Liseli gençler trafikte hayatlarına sahip çıktı

Liseli gençler trafikte hayatlarına sahip çıktı

İstanbul’da bir grup liseli genç, şarkı besteledi, buna animasyonlu klip hazırlayıp, küçük çocuklarla paylaştı. Bir grup da İstanbul’da Tarihi Yarımada’da bir bisiklet yolu ağı tasarladı, okul yolunda bisikleti yaygınlaştırmanın yolunu aradı. Bir başka grup ise görme engelli yayalar için ayrılan sarı şeritli alanlara dikkat çekmek için kampanya yaptı.

24.05.2016Eğitim
Öğretmenler için yeni proje yarışması

Öğretmenler için yeni proje yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı ve Renault, yol güvenliği projesi ‘Sokakta İlk Adımlar’ı daha da geliştirmek için, öğretmenler arasında bir ‘İyi Uygulamalar Paylaşımı Yarışması’ başlattı. Yarışmaya, son katılım tarihi 31 Mart 2016.

17.02.2016Eğitim
20 bin öğrenciye yol güvenliği eğitimi

20 bin öğrenciye yol güvenliği eğitimi

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Renault arasında imzalanan iş birliği anlaşmasıyla başlatılan Sokakta İlk Adımlar Projesi kapsamında Tekirdağ'da 20 bin öğrenci yol güvenliği eğitimi alacak.

19.01.2016Eğitim
Sokakta ilk adımlar 14 yaşında

Sokakta ilk adımlar 14 yaşında

Türkiye’nin en uzun soluklu yol güvenliği eğitim projesi ‘Sokakta İlk Adımlar’ 14 yılda 1 milyon 789 bin çocuğa ulaştı.

12.10.2015Eğitim
Liseliler trafik güvenliği için kolları sıvadı

Liseliler trafik güvenliği için kolları sıvadı

İstanbul’da bir grup liseli genç trafik kazalarındaki ölümlerin önüne geçmek için şarkı besteledi. Bir başka grup, şarkısına video klip çekti. Bunlar Renault, Total ve TTKÖD ile İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Sizin Fikriniz Sizin Projeniz’ yarışmasına katılan liseli gençlerin renkli ve sorun çözen projelerinden örnekler...

8.05.2015Eğitim
‘Sokakta İlk Adımlar’ 1 milyon 544 bin öğrenciye ulaştı

‘Sokakta İlk Adımlar’ 1 milyon 544 bin öğrenciye ulaştı

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan ve 13 yıldır sürdürülen ‘Sokakta İlk Adımlar’ Yol Güvenliği Eğitim Projesi’nden yararlanan okullara, proje paydaşı kurumların temsilcileriyle birlikte ziyaretler gerçekleştiriliyor ve bu ziyaretlerde projenin işlendiği derslere girerek aktif gözlem ortamı oluşturuluyor.

23.02.2015Eğitim
Gençlerin yol güvenliği çabasına ödül

Gençlerin yol güvenliği çabasına ödül

Renault’nun liseli gençleri ulaşım ve yol güvenliği sorunlarının çözümü için harekete geçirdiği ‘Sizin Fikriniz Sizin Projeniz’ yarışması Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından ‘Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi’ ödülüne layık görüldü.

9.01.2015Eğitim
196 bin öğrenciye yol güvenliği eğitimi

196 bin öğrenciye yol güvenliği eğitimi

Sokakta İlk Adımlar’ yol güvenliği projesi 11’inci yılında 196 bin mezun daha verdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) onay ve destek verdiği, Renault, Total Oil ve Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği tarafından sürdürülen eğitim projesi böylecek toplam 1 milyon 396 bin öğrenciye ulaştı.

19.06.2014Eğitim
196 bin öğrenciye yol güvenliği eğitimi

196 bin öğrenciye yol güvenliği eğitimi

SOKAKTA İlk Adımlar’ yol güvenliği projesi 11’inci yılında 196 bin mezun daha verdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) onay ve destek verdiği, Renault, Total Oil ve Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği tarafından sürdürülen eğitim projesi böylecek toplam 1 milyon 396 bin öğrenciye ulaştı.

18.06.2014Gündem
Okul servislerini liseliler denetleyecek

Okul servislerini liseliler denetleyecek

İstanbul’da okul servislerini liseli öğrenciler denetleyecek. Bahçelievler İlçesi’nde başlayacak uygulamanın il geneline yayılması hedefleniyor.

30.05.2014Eğitim
Birincilerin ödülü Fransa gezisi

Birincilerin ödülü Fransa gezisi

Renault’nun, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği ‘Sizin Fikriniz Sizin Projeniz’ adlı yarışmasına katılan liseli gençler sorun çözen projeleriyle katıldı. 2014 Türkiye Birincisi Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi çeşitli hediyelerin yanı sıra Fransa seyahati kazandı.

12.05.2014Eğitim
Şehir içi hız sınırı artıyor

Şehir içi hız sınırı artıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, yerleşim yerleri içinde hız sınırının 90 kilometreye çıkarılmasına imkan sağlayan bir düzenleme hazırladı. Okulların açılmasıyla birlikte uygulanması hedeflenen ve büyük tartışma başlatan düzenlemeyle şehir içinde hız sınırı 70 kilometreden 90 kilometreye çıkarılacak.

2.09.2013Gündem
‘İyi Dersler Şoför Amca’

‘İyi Dersler Şoför Amca’

Taşımalı eğitim sisteminde hizmet veren şoförlerin trafik kazalarına karışmalarını önlemek üzere ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesi hayata geçti. Proje ile şoförler, güvenli sürüş ve ilkyardım konularının yanı sıra iletişim anlamında da eğitilecek.

Sokakta İlk Adımlar 1.2 milyon öğrenciye ulaşacak

'Sokakta İlk Adımlar' 1.2 milyon öğrenciye ulaşacak

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, “Sokakta İlk Adımlar” projesinin trafiğin en yoğun olduğu 40 ilde, 2 bin 942 okulda icra edildiğini belirterek, bu yıl sonunda 1 milyon 200 bin öğrencinin güvenli trafik bilincine kavuşturulacağını kaydetti.

16.11.2011Ekonomi
Trakyada kar yağışı başladı

Trakya'da kar yağışı başladı

EDİRNE’de ve Kırklareli’nde beklenen kar yağışı sabah saatlerinde başladı. Kısa sürede kentleri beyaza bürüyen yağışlar yaşamı olumsuz etkiledi. Kar yağışının perşembeyi cumaya bağlayan gece İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Yağış İstanbul'da 3 gün aralıklarla sürecek.

15.12.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Bayramı kutla ama KİT-VAK’ı unutma

Kurban Bayramı salı günü başlıyor. Herkese iyi bayramlar. Öncelikle KİT-VAK’a bağışı unutmayalım. Tatil için yola çıkacaklarla kurbanlıklar için de diyeceklerim var.

10.10.2013

3 dakikada 1 çocuk ölüyor

Bu hafta 23 Nisan Çocuk Bayramı. Çocuklar için güzel şeyler söylemek, hedeflemek gerekiyor. Ama çocukların sorunu çok.

23.04.2011