ANTALYA HABERLERİ

UKOME’DEN EMSAL KARAR

HABER MERKEZİ
11.07.2019 - 10:29Son Güncelleme :

Hürriyet’in gündeme taşıdığı Gazi Bulvarı’na UKOME müdahale etti. Resmi karara göre; bulvarda risk oluşturan 5 adet hemzemin yaya geçidi vakit kaybedilmeden kapatılacak.

HABER MERKEZİ

ANTALYA’nın trafik yükünü taşıyan Gazi Bulvarı’nda hem araç sürücüleri hem de yayalar için adeta ölüm tuzağına dönüşen hemzemin yaya geçitleriyle ilgili örnek bir karara imza atıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) son toplantısında alınan karara göre; bulvardaki 5 adet hemzemin yaya geçidi vakit kaybedilmeden kapatılacak.

ÇALIŞMA HIZLANDI

Alınan kararla ilgili Hürriyet muhabirine bilgi veren UKOME Şube Müdürü Sevcan Atalay, “Karar son yapılan toplantımızda alındı. Hemzemin yaya geçitleri kaldırılacağı için bulvara yapılması planlanan 3 adet üst geçitle ilgili çalışmalara hız verdik. En kısa süre içerisinde bulvardaki üst geçit çalışmaları ilgili birimlerimiz tarafından başlatılacak” diye konuştu.

UKOME’DEN EMSAL KARAR

VAKİT KAYBEDİLMESİN

UKOME kararının emsal niteliği taşıdığını vurgulayan Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Abdullah Gökmen, şöyle dedi: “Sürücü ve yayaların hayatını riske atan yaya geçitlerinin UKOME kararı ile kapatılmış olması riskin boyutunu minimum düzeye indirecek. Bundan sonraki süreçte vakit kaybetmeden üst geçitlerin yapılması gerekiyor.”

EMNİYET UYARMIŞTI

Daha önce Hürriyet’e konuşan Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Şengül, riskin boyutunu şu sözlerle anlatmıştı: “Riskin farkındayız. Bu nedenle Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne resmi olarak başvuru yaptık ve bu geçitlerin kapatılmasını istedik. Çünkü bu geçitlerde ölümlü, yaralamalı trafik kazaları yaşanıyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden UKOME’DEN EMSAL KARAR hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2019 tarihinde saat 10 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça UKOME’DEN EMSAL KARAR haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Temmuz 2019, Perşembe
 • İmsak
  03:58
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:58
 • Akşam
  20:26
 • Yatsı
  22:01
Sayfa Başı