ANTALYA HABERLERİ

OKUL BAHÇESİNDE ‘EYLÜL’ ÖNLEMİ

HABER MERKEZİ
09.11.2019 - 10:04 |Son Güncelleme :

8 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu’nun İstanbul’daki bir okulun bahçesinde servis aracının altında kalarak hayatını kaybetmesi Antalya’daki yetkili kurumları harekete geçirdi.

HABER MERKEZİ

8 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu’nun İstanbul Avcılar’daki bir okulun bahçesinde oynarken servis aracının altında kalarak feci şekilde can vermesi Antalya’daki kurumları harekete geçirdi. Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Antalya Şube Başkanı Abdullah Gökmen, denetim ve güvenlik çalışmalarının artırılmasına yönelik bir dizi planlama yapıldığını vurguladı.

GÜVENLİK TAKİP ETSİN

Okul bahçesi içine giren servis aracı sürücülerinin bir dizi kurala uymak zorunda olduğunu kaydeden Gökmen, “Öğrencilerin hareketi devam ederken hiçbir araç manevra yapmamalı. Manevra yaparken mutlaka gözcü olmalı. Gerekirse güvenlik görevlileri de bu sürece destek vermeli. Ayrıca servis araçlarının kullanacağı manevra kılavuz çizgileri bulunmalı” dedi.

OKUL BAHÇESİNDE ‘EYLÜL’ ÖNLEMİ

SOMUT ÖNERİ SUNACAĞIZ

Okul bahçesindeki güvenlik eksiklerinin tespit edilerek somut öneriler oluşturulacağını da vurgulayan Gökmen, şöyle devam etti: “İl Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlüğümüzün konuya son derece hassas yaklaştığını biliyorum. Amacımız uygulanabilir güvenlik önlemleri geliştirerek çocuklarımızın okul bahçesinde daha güvenli hareket edebilmesini sağlamak.”

KURALA UYMAYAN YANACAK

İstanbul’da yaşanan kaza sonrası Antalya’daki tüm servis şoförlerinin kısa mesajla uyarıldığını kaydeden Antalya Servisçiler Odası Başkanı Süleyman Şahin, “Yaşanan vahim olaydan sonra tedbirlerimizi yeniden gözden geçirdik. Araçların okul çıkışından 15 dakika önce hazır olmasını ve kontak kapatmasını istiyoruz. Ayrıca manevralar esnasında gözcü kullanılması konusunda yeniden uyarı yaptık. Tedbirleri göz ardı eden tüm şoförler raporlanacak ve ağır yaptırımlar uygulanacak” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden OKUL BAHÇESİNDE ‘EYLÜL’ ÖNLEMİ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Kasım 2019 tarihinde saat 10 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça OKUL BAHÇESİNDE ‘EYLÜL’ ÖNLEMİ haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Kasım 2019, Pazar
 • İmsak
  06:07
 • Güneş
  07:30
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı