MENÜ

Türk

Türk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 772.201 Türk haberi bulunmuştur.

Türkler, Anadolu Türkleri veya Türkiye Türkleri, çoğunlukla Türkiye ve Osmanlı İmparatorluğu'nun eski topraklarında yaşayan Türk halkıdır. Türkiye sınırlarının dışında yaşayan Türkler (Oğuzlar), bugünkü Türkiye ile değil Osmanlı İmparatorluğu ile bağlantılı oldukları için Osmanlı Türkleri olarak da ifade edilmektedirler.

Bazı araştırmacılara göre Osmanlı İmparatorluğu'nun yıkılmasından önceki dönemlerde elinde bulundurduğu coğrafi alanlar (başlıca Kosova, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Kıbrıs, Gürcistan, Irak, Suriye) üzerinde yaşayan ve Osmanlı yıkıldıktan sonra bu bölgelerde kalan büyük Türk azınlıklar da Türkler sınıfına girer. Bununla birlikte Avrupa'ya Türkiye'den göç ederek yerleşmiş olan Türk göçmen toplulukları (özellikle Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Avusturya, Belçika ve Danimarka'da bulunanlar) ile Kuzey Amerika ve Avustralya'daki Türk göçmenler de Türkler grubuna girmektedirler.

Devamı...

Türk Haberleri

Hamsi ve çinekop en çok satılan balık

Hamsi ve çinekop en çok satılan balık

Ordu’nun Fatsa ilçesinde tezgâhlardaki balık çeşitliliği hem vatandaşların hem de balıkçıların yüzünü güldürüyor.

10.12.2018Ekonomi
Sarıgöl’de üzüm bağlarında budama çalışmaları

Sarıgöl’de üzüm bağlarında budama çalışmaları

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde üzüm bağlarında budama çalışmaları başladı.

10.12.2018Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak, Meclis Genel Kuruluna hitap ediyor

Son dakika... Bakan Albayrak, Meclis Genel Kurulu'na hitap ediyor

TBMM’de bütçe görüşmeleri başladı. Meclis Başkanı Binali Yıldırım ilk sözü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a verdi:

10.12.2018Ekonomi
Bozkurt Güvenç kimdir Bozkurt Güvençin biyografisi

Bozkurt Güvenç kimdir? Bozkurt Güvenç'in biyografisi

Antropolog, mimar, eleştirmen ve yazar Bozkurt Güvenç 92 yaşında yaşamını yitirdi. Sosyal bilimlerin temel taşlarından Bozkurt Güvenç, bir süredir zatürre hastalığıyla mücadele ediyordu. İşte, Bozkurt Güvenç’in hayatına ilişkin bilgiler

10.12.2018Gündem
Sarah Lombardi, Türk rapçiye yenilgiyi hazmedemedi

Sarah Lombardi, Türk rapçiye yenilgiyi hazmedemedi

Popçu Sarah Lombardi, katıldığı bir yarışmada kendisini yenen Türkiye kökenli rapçi ‘Eko Fresh’i tebrik bile etmeyince, bir hayli tepki aldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları popçuya, “İki yüzlüsün. Gerçek yüzünü gösterdin” mesajları yaydı.

10.12.2018Avrupa
Alacağınız her bilet öğrencilere destek olacak

Alacağınız her bilet öğrencilere destek olacak

Türkiye'nin öğrenci inisiyatifiyle kurulmuş ilk ve tek orkestrası olan Boğaziçi Filarmoni Orkestrası Hüseyin Sermet ile Geleceğin Prömiyeri konserinde çalışmalarına devam edebilmek için sizlerin desteklerini bekliyor. Beethoven'ın 248. doğum yılında Boğaziçi Filarmoni Orkestrası Hüseyin Sermet ile vereceği Beethoven Konserler Dizisi'nin ilkini gerçekleştiriyor.

10.12.2018Kampüs
Okula ‘kitap’ gibi duvar

Okula ‘kitap’ gibi duvar

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iki okul binasını ayıran duvarda, Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerine ait kitapların devasa figürleri yer alıyor. Kızıltepe Belediyesi tarafından öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen çalışma ilgi çekiyor.

10.12.2018Eğitim
G.Saray UEFA Avrupa Ligine nasıl gider Eğer Portoya yenilirse...

G.Saray UEFA Avrupa Ligi'ne nasıl gider! Eğer Porto'ya yenilirse...

Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon son maçına Porto karşısında çıkıyor.

10.12.2018 Futbol
Resmi Gazetede yayınlandı Artık zorunlu...

Resmi Gazete'de yayınlandı! Artık zorunlu...

Resmi Gazete’de Çevreyi korumaya yönelik kanun yayımlandı.1 Haziran 2019 tarihinden itibaren, imar uygulaması görmemiş alanlar için hazırlanıp onaylanacak yeni imar planlarında, Bakanlıkça belirlenen usul ve esaslara uygun şekilde ve plan bütününde ulaşım amaçlı bisiklet yolları ve bisiklet park istasyonları bulunması zorunlu oldu. Topoğrafya ve arazi eğimi nedeni ile bisiklet yolu yapılamayan yerlerde ise yaya yolları düzenlenecek.

10.12.2018Ekonomi
‘Türkiye ekonomisi V çıkışı gerçekleştirecek güçtedir’

‘Türkiye ekonomisi V çıkışı gerçekleştirecek güçtedir’

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye ekonomisinde yüzde 1.6 olarak gerçekleşen üçüncü çeyrek büyüme rakamına ilişkin, “Yaz aylarında yaşadığımız ekonomik kıskaç, 3. çeyrek büyüme rakamını da kıskaca aldı. Bu rakam, kurda yaz taarruzunun ifadesidir. Türkiye’nin kapasitesi, bu değildir. Ekonomi yönetiminin açıkladığı programlar, aldığı tedbirlerle birlikte ihracat, faiz ve kurdaki olumlu seyirle, Türkiye ekonomisi V çıkışı gerçekleştirecek güçtedir” dedi.

10.12.2018Ekonomi
İstanbul Havalimanından Trabzona ilk tarifeli uçak havalandı

İstanbul Havalimanı'ndan Trabzon'a ilk tarifeli uçak havalandı

İstanbul Havalimanı’nda uçuş ağını genişletme kararı alan Türk Hava Yolları(THY), Trabzon ve Adana'yı tarifeli uçuş ağına ekledi. İlk Trabzon seferi yüzde 100 doluluk oranıyla gerçekleşti.

10.12.2018Ekonomi
İnsanlar ağaçları kesip yiyor

'İnsanlar ağaçları kesip yiyor'

Yemen Yerel Yönetim Bakanlığı Müsteşarı Alsoudi, "Yemen'de temel insani ihtiyaçlara çok acil gereksinim var. Ülkemizde şu anda insanlar ağaçları kesip yiyor. Hayırseverleri acil olarak Yemen'de bir kişi bile olsa kurtarmaya çağırıyoruz." dedi.

10.12.2018Dünya
İstanbul havalimanları, geçen yılın yolcusunu 11 ayda yakaladı

İstanbul havalimanları, geçen yılın yolcusunu 11 ayda yakaladı

Bu yılın ocak-kasım döneminde 94 milyon 412 bin 476 yolcuyu ağırlayan İstanbul'daki havalimanları, geçen senenin toplam yolcu sayısına 11 aylık bu dönemde yaklaştı. Geçen yıl, kentte bulunan havalimanlarını kullanan yolcu sayısı 95 milyon 113 bin 289 olarak kayıtlara geçmişti.

10.12.2018Ekonomi
Türkiye küresel silah endüstrisinde atağa geçti

Türkiye küresel silah endüstrisinde atağa geçti

Türkiye, 2017'de küresel silah endüstrisinde atağa geçen ülkeler arasında yer aldı.

10.12.2018Ekonomi
Eski halinden eser yok şimdi İmparator...

Eski halinden eser yok şimdi! İmparator...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim maziyi arıyor...

10.12.2018Futbol
Mercedes-Benz Türk’e ilk kadın CFO atandı

Mercedes-Benz Türk’e ilk kadın CFO atandı

Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrol’den Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Stefan Baasner’in emekliye ayrılması ile görevini, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle halen Mercedes-Benz Türk Kamyon Kontrol Direktörlüğü görevini yürüten Tülin Mede Esmer devralıyor. 2013 tarihinden bu yana Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrol’den Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) görevini sürdüren Stefan Baasner, Türkiye’deki görevinden önce Daimler AG grup şirketlerinin Çin, Meksika ve İspanya lokasyonlarında CFO görevini yürütmüştü.

10.12.2018Ekonomi
Niye Almanca öğrenmeliyiz

Niye Almanca öğrenmeliyiz?

Uluslararası ilişkilerin yoğunlaştığı günümüz dünyasında, yabancı dilin önemi herkes tarafından biliniyor. Yabancı bir dil bilmek, dünyaya başka pencerelerden bakabilme olanağı tanırken, bir dili öğrenmek aynı zamanda o dillerin konuşulduğu ülkelerin kültürünü öğrenmek anlamına geliyor. Çevremizde olup bitenlere daha geniş bir perspektiften bakma olanağı elde etmiş oluyoruz.

10.12.2018Eğitim
Şampiyonlar Ligi gruplarında son hafta heyecanı

Şampiyonlar Ligi gruplarında son hafta heyecanı

UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında son hafta maçları yarın başlayacak. Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki bir numaralı organizasyonunun 6. hafta karşılaşmaları, yarın ve 12 Aralık Çarşamba günü oynanacak.

10.12.2018Futbol
Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları ne kadar 2019 büyük ikramiye tutarı

Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları ne kadar? 2019 büyük ikramiye tutarı

Şans oyunu tutkunlarının her yıl üzerine büyük hayaller kurduğu Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları geçtiğimiz günlerde satışa çıktı. Yeni yılın ilk dakikalarında çekilecek yılbaşı çekilişi sonucunda büyüklü küçüklü ikramiyeler sahiplerine ulaşacak. Peki, Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları ne kadar? ? 2019 büyük ikramiye tutarı ne kadar? İşte, 2019 Milli Piyango yılbaşı çekilişine ilişkin merak edilenlerin detayları…

10.12.2018Gündem
Gündem 24 Saat- 10.12.2018

Gündem 24 Saat- 10.12.2018

Gündem 24 Saat- 10.12.2018

10.12.2018Özet
Dünyaca ünlü Japon şef: Türk zeytinyağı bana göre en kalitelisi

Dünyaca ünlü Japon şef: 'Türk zeytinyağı bana göre en kalitelisi'

İzmir’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gastronomi Turizmi Kongresi’nde, dünyaca ünlü şefler, yemek yaptı. Ünlü Japon Şef Kogure Tsuyoshi, "Türk zeytinyağı bana göre en kalitelisi ve Japonya’da yemeklerde özellikle Türk zeytinyağları kullanılması için uğraşıyoruz, televizyon programlarında reklamını yapıyorum" dedi.

10.12.2018Lezizz Haberler
Taksiciye yakın takip

Taksiciye yakın takip

10.12.2018Antalya
Ve ayrılık için onay verildi

Ve ayrılık için onay verildi!

Geçtiğimiz günlerde İngiliz medyasında yer alan gece eğlencesi skandalı sonrası Mesut ile yolları ayrıması beklenen Arsenal'in yıldız oyuncuyu İnter'e göndereceği iddia edildi.

10.12.2018Avrupa
Savunma sanayisi zirvede buluşacak

Savunma sanayisi zirvede buluşacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasını yapacağı Türk Savunma Sanayii Zirvesi, sektörde rol üstlenen sivil ve askeri yetkilileri bir araya getirecek. Zirvede, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da konuşma gerçekleştirecek. TUSAŞ tarafından geliştirilen ve ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştiren T625 Genel Maksat Helikopteri'ni uçuran pilotlar da gençlerle buluşacak.

10.12.2018Ekonomi
17lik Türk oyuncu ilk golünü attı

17'lik Türk oyuncu ilk golünü attı

Hollanda Eredivisie'nin 15. haftasında Feyenoord deplasmanda FC Emmen ile karşılaştı. De Oude Meerdijk Stadı'nda oynanan mücadeleyi Feyenoord 4-1'lik skorla kazandı.

10.12.2018Avrupa
Galatasarayın konuğu Porto

Galatasaray'ın konuğu Porto

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu 6. ve son hafta maçında yarın Portekiz temsilcisi Porto'yu konuk edecek. Türk Telekom Stadı'nda saat 20.55'te başlayacak müsabakayı, Belaruslu hakem Aleksei Kulbakov yönetecek.

10.12.2018Futbol
Elimizin altında keşkek varken, neden risotto yapıyoruz

'Elimizin altında keşkek varken, neden risotto yapıyoruz?'

İzmir’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gastronomi Turizmi Kongresi’nde, dünyaca ünlü şefler, yemek yaptı. Kongredeki panelde yaratıcı hikayelerin önemi vurgulanırken, şef Hazer Amani, iyi aşçı olmanın yolunun yeni tarif oluşturmak yerine eldeki yaratıcı hikayeleri tanıtmaktan geçtiğini söyledi. Amani, "Neden elimizin altında keşkek gibi bir ürün varken risotto yapıyoruz?" diye sordu.

10.12.2018Lezizz Haberler
Türkiye ekonomisi üçüncü çeyrekte yüzde 1.6 büyüdü

Türkiye ekonomisi üçüncü çeyrekte yüzde 1.6 büyüdü

Türkiye ekonomisi TL'deki sert değer kaybı, finansal koşullardaki sıkılaşma ve iç talepteki yavaşlamanın etkisiyle üçüncü çeyrekte yüzde 1.6 büyürken, yüzde 2 olan beklentilerin altında kaldı.

10.12.2018Ekonomi
TTK yönetimine istihdam yetkisi

TTK yönetimine istihdam yetkisi

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Yönetim Kurulu, bin 500 pano ayak üretim işçisi istihdamı için yetkilendirildi.

10.12.2018Ekonomi