MENÜ

Trump

Trump ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Trump haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.985 Trump haberi bulunmuştur.

DONALD TRUMP

Donald John Trump 14 Haziran 1946 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin New York şehrinde bulunan Queens ilçesinde doğmuştur. Donald Trump'ın baba tarafı Alman asıllı, annesi ise İskoç kökenlidir. Trump 1960'lı yılların başında liseyi kötü hal ve gidişatı yüzünden bırakmak zorunda kalmıştır. Liseyi bırakmasının ardından askeri akademide okumuş ve 1968'den sonra Pennsylvania'daki Wharton Institute'de işletme bilimleri eğitimi almıştır.


İş Hayatı
Emlakçılık yapan babasının yanında getir götür işleri yapmaya başlamıştır. Trump’ın gerçekleştirdiği ilk işi 1973'te New York'ta 290 dairelik 18 katlı bir gökdelen inşa ettirmektir. Yaptığı işlerdeki avantajı projelerinin tümünde yaptığı gibi, finansmanı devletten sağladığı vergi indirimi ve diğer ayrıcalıklarla garanti altına almasıdır. Yaptığı yatırımlarla “New York’u yenileyen adam” olarak ün saldı.

 1983 yılında çok sayıda mağazayı barındıran “Trump Tower” adlı bina onun için prestij projesi oldu. 1988 yılında 420 milyon dolara “The Plaza Hotel”i satın aldı. Trump, kendi havayolları şirketini kurabilmek için iflas halindeki Eastern Airlines havayollarının uçak filosunu (37 adet Boeing 727’yi 350 milyon dolara) satın almıştır. 1990 yılında New Jersey, Adantic City’de “Tac Mahal” adında Otel-Casino’yu inşa ettirerek kumarhane işine de girmiştir. 

O yıllarda serveti 4 milyar dolar olarak bilinmektedir. “Forbes” adlı ekonomi dergisi ve “Wall Street Journal” gazetesine göre 90’lı yıllarda mali sıkıntı yaşamış fakat çabuk toparlanmıştır. 2005 yılında Trump Eğlence İşletmeleri Holdingi açarak tekrar yükselişe geçmiştir. Donald Trump 2012 yılında Doğan Holding ile birlikte Türkiye, İstanbul Mecidiyeköy’de Trump Towers Mall adında rezidans ve alışveriş merkezini açarak İstanbul’da büyük bir yatırım gerçekleştirmiştir. Trump Towers’ın açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan katılmıştır. 

Özel Hayatı
8 Nisan 1977 tarihinde ilk eşi Çekoslovakyalı bir kayak şampiyonu olan Ivana Zelnickova ile evlenmiştir. Bu evliliğnden Donald Trump Jr., Ivanka Trump ve Eric Trump adında 3 çocuğu dünyaya gelmiştir. 22 Mart 1992 tarihinde boşandığı ilk eşi olan Ivana Zelnickoya’ya 15 milyon dolar tazminat ödemiştir.
 19 Aralık 1993 tarihinde Marla Maples ile evlenmiş ve bu evliliğnden de Tiffany adında bir çocuğu dünyaya gelmiştir. İkinci eşi olan Marla Maples’tan ise 8 Haziran 1999 tarihinde boşanmıştır.
 22 Ocak 2005 tarihinde ise bugünkü eşi Melania Trump ile evlenmiş ve bu evliliğinden de Barron Trump bir çocuğu dünyaya gelmiştir. 
Donald Trump ilk eşinden doğan Donald Trump Jr., Eric Trump ve İvanka Trump'ın iş dünyasında yer edinmesini istemiş, çocuklarının da bu işi öğrenmesi ve kendisinden sonra şirketi yönetebilmeleri için onları yanına almıştır. Firmasının resmi sitesinde bu üç çocuk The Next Generation olarak tanıtılmaktadır.

Siyasi Hayatı
Donald Trump 2012 ABD başkanlık seçimlerinde aday olmayacağını, 2016 ABD başkanlık seçimleri için ise Cumhuriyetçi Parti adayının belirleneceği parti içindeki yarışa katılacağını açıklamıştır. Seçim kampanyaları için haftada 2 milyon dolar harcayacağını söyleyen Trump, seçim sloganı olarak “Make America Great Again (Amerikayı Yeniden Harika Yap)” sloganını kullanmıştır. Aynı sloganı 1980 yılında eski başkan Ronald Reagan da seçim kampanyalarında kullanmıştı. Seçim vaatlerinde göçmenler, müslümanlar, güvenlik ve IŞİD ile mücadele konularındaki görüşleri ön plana çıkmıştır. Göçmenler için öne sürdüğü planlardan biri de ABD ile Meksika sınırına bir duvar örülmesidir. 
Bir konuşmasında, ''Ben Müslümanları seviyorum. Bence onlar harika insanlardır'' açıklamasında bulunmuş ancak daha sonra müslümanların geçici olarak ABD'ye girişinin engellenmesini belirttiği konuşması büyük tepki görmüştür. 
Donald Trump 9 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde 276 delege ile rakibi Hillary Clinton’ı (218 delege)  geçerek ABD’nin yeni başkanı (45. devlet başkanı) seçilmiştir.Trump Haberleri

Çinli ZTEye yönelik ABD yasağı kalkıyor

Çinli ZTE'ye yönelik ABD yasağı kalkıyor

Çin ile ABD heyetleri arasında yürütülen görüşmelerde, ABD'nin Netaş'ın yüzde 48 ortağı olan Çinli telekomünikasyon devi ZTE'ye yönelik yasağı kaldırması için anlaşmaya varıldı. Çin ise bunun karşılığında ZTE yönetiminde bazı değişikliklere gidecek ve muhtemelen ceza ödeyecek.

22.5.2018Teknoloji
Bu hafta sonu Trumpland’de çocukları ‘topaç süsleme atölyesi’ bekliyor

Bu hafta sonu Trumpland’de çocukları ‘topaç süsleme atölyesi’ bekliyor

Bu hafta sonu Trumpland’de çocukları ‘topaç süsleme atölyesi’ bekliyor

22.5.2018Merkez
Penceden Kuzey Kore liderine uyarı: Trumpı oyalamaya kalkma

Pence'den Kuzey Kore liderine uyarı: Trump'ı oyalamaya kalkma

Pence Fox News kanalına verdiği röportajda bunun "büyük bir hata olacağını" söyledi. Pence, ilerleme kaydedilemediği takdirde Trump'ın zirveyi terk edeceği konusunda hiçbir şüphesi olmadığnı da vurguladı.

22.5.2018Dünya
İrandan ABDye çok sert yanıt Yumruk atacağız

İran'dan ABD'ye çok sert yanıt! 'Yumruk atacağız'

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, dün Washington’da ülkesinin İran’la nükleer anlaşmadan çekilmesinin ardından yürürlüğe sokacakları yeni stratejiyi açıklamıştı. İran'dan ABD'nin açıklamasına bugün sert bir yanıt geldi. İran Devrim Muhafızları komutanı İsmail Kovsari, "İran halkı İran Dışişleri Bakanı'nın ağzına sert bir yumruk atacak" yorumunda bulundu.

22.5.2018Dünya
Hamas, büyükelçiliğini Kudüse taşıyan Paraguayı kınadı

Hamas, büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyan Paraguay'ı kınadı

Hamas, Güney Amerika ülkesi Paraguay'ın Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını kınadı.

22.5.2018Dünya
Prensiplerimize dikkat etmeyenleri listeye almadık

'Prensiplerimize dikkat etmeyenleri listeye almadık'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, milletvekili aday listesini oluştururken ‘parlamentoya devam ve prensipler’e dikkat ettiklerini belirterek, “Bir de bu sefer bir hassasiyet daha gösterdik. ‘Haftanın üç günü Ankara’dasınız. Üç günü dışında, seçim bölgelerinizde ofislerde çalışmaları yürüteceksiniz’ dedik. Bunların taahhüdünü de arkadaşlardan yazılı olarak aldık” dedi. Bosna ziyaretinden dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı, özetle şunları söyledi:

21.5.2018Gündem
Eğer bu doğruysa... diyerek işareti vermişti: Trumptan ajan talimatı

"Eğer bu doğruysa..." diyerek işareti vermişti: Trump'tan 'ajan' talimatı

ABD Başkanı Donald Trump, 2016'daki başkanlık seçimlerinde kendi kampanya sürecine "casus" yerleştirilip yerleştirilmediği konusunu Adalet Bakanlığı Başmüfettişinin araştırması talimatını verdi. Trump, birkaç gün önce "yerleşik" bir muhbirle gözetlendiği iddiasını ortaya atarak, "Eğer bu doğruysa Watergate skandalından bile daha büyük" ifadelerini kullanmıştı.

21.5.2018Dünya
Pompeo yeni İran stratejisini açıkladı

Pompeo yeni İran stratejisini açıkladı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bugün Washington’da Trump yönetimiyle birlikte yıldızı parlayan muhafazakar düşünce kuruluşlarından Heritage Vakfı’nda ülkesinin İran’la nükleer anlaşmadan çekilmesinin ardından yürürlüğe sokacakları yeni stratejiyi açıkladı. Pentagon’un Ortadoğu ve CENTCOM’u ilgilendiren dosyaların bakan sözcülerinden Binbaşı Adrian Rankine- Galloway ise, DEAŞ karşıtı koalisyonun Suriye ve Irak’taki misyonunun değişmediğini bildirdi

21.5.2018Dünya
Filistin, büyükelçiliğini Kudüse taşıyan Paraguayı kınadı

Filistin, büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyan Paraguay'ı kınadı

Filistin, ABD ve Guatemala'nın ardından Güney Amerika ülkesi Paraguay'ın da Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını kınadı.

21.5.2018Dünya
KÜRESEL PİYASALAR – Liraya karşı rekor kıran sterlin dışarıda yılın en düşüğünde

KÜRESEL PİYASALAR – Liraya karşı rekor kıran sterlin dışarıda yılın en düşüğünde

KÜRESEL PİYASALAR – Liraya karşı rekor kıran sterlin dışarıda yılın en düşüğünde

21.5.2018İstanbul
90’larda kadın ve çocuklar geldi, şimdiki mülteciler genç ve erkek

90’larda kadın ve çocuklar geldi, şimdiki mülteciler genç ve erkek

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, AB Dönem Başkanı olarak önceliklerinin kaçak göç olacağını söyledi. 1990’lı yıllarda mültecilerin niçin bugünkülerden kolay uyum sağladığı sorusuna Macaristan ve eski Yugoslavya’dan gelen mültecilerin Afganistan, Suriye ve Irak’tan gelenlerle kıyaslanamayacağı yanıtını veren Kurz “1990’lı yıllarda gelenler daha çok kadın ve çocuklardı. Şimdikilerin hemen hepsi genç erkek” dedi.

21.5.2018Avrupa
ABDden sonra Paraguay da büyükelçiliğini Kudüse taşıdı

ABD'den sonra Paraguay da büyükelçiliğini Kudüs'e taşıdı!

ABD ve Guatemala'dan sonra Güney Amerika ülkelerinden Paraguay da İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e nakletti.

21.5.2018Dünya
Çin daha fazla ABD mal ve hizmet satın almayı kabul etti

Çin daha fazla ABD mal ve hizmet satın almayı kabul etti

Çin daha fazla ABD mal ve hizmet satın almayı kabul etti

21.5.2018Merkez
KÜRESEL PİYASALAR – Parite 2018’in en düşüğünde, Avrupa borsaları karışık seyirde

KÜRESEL PİYASALAR – Parite 2018’in en düşüğünde, Avrupa borsaları karışık seyirde 

KÜRESEL PİYASALAR – Parite 2018’in en düşüğünde, Avrupa borsaları karışık seyirde 

21.5.2018Merkez
Trumptan FBIa şok suçlama: Casusluk yaptılar

Trump'tan FBI'a şok suçlama: 'Casusluk yaptılar'

ABD Başkanı Trump, 2016 yılındaki seçim kampanyası ekibine FBI'ın sızıp casusluk yaptığı yönündeki iddiaların araştırılmasını talep ediyor.

21.5.2018Dünya
İran nükleer anlaşmada AB’yi çelişkili davranmakla suçladı

İran nükleer anlaşmada AB’yi "çelişkili davranmakla" suçladı

İran, Tahran’la imzalanan nükleer anlaşmaya bağlı kalacağını açıklayan Avrupa Birliği’nin (AB) tutumunu "çelişkili ve kuşkulu" olarak nitelendirdi.

21.5.2018Dünya
(Görüntülü) Antika ve mezat günleri Trump AVM’de

(Görüntülü) Antika ve mezat günleri Trump AVM’de

(Görüntülü) Antika ve mezat günleri Trump AVM’de

21.5.2018Merkez
KÜRESEL PİYASALAR – Dolar 2018 zirvesinde, Asya borsaları yükselişle açıldı

KÜRESEL PİYASALAR – Dolar 2018 zirvesinde, Asya borsaları yükselişle açıldı

KÜRESEL PİYASALAR – Dolar 2018 zirvesinde, Asya borsaları yükselişle açıldı

21.5.2018Merkez
Antika ve mezat günleri Trump AVM’de

Antika ve mezat günleri Trump AVM’de

Antika ve mezat günleri Trump AVM’de

21.5.2018Merkez
Devlet Başkanı Nicolas Maduro kazandı, muhalefet hile var dedi

Devlet Başkanı Nicolas Maduro kazandı, muhalefet 'hile var' dedi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, seçimleri kazanarak ikinci kez seçilirken, muhalefetin boykotu nedeniyle katılım oranı düşük kaldı ve hile yapıldığı iddiaları ortaya atıldı.

21.5.2018Dünya
İlber Ortaylı: Fatihin Hristiyan olduğunu iddia etmek...

İlber Ortaylı: 'Fatih'in Hristiyan olduğunu iddia etmek...'

Tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Fatih Sultan Mehmet’in Hristiyan olduğu yönündeki iddialar için, “Fatih'in Hristiyan olduğunu iddia etmek, Trump’ın Komintern Sekreteri olduğunu, Stalin’in de Papalığı idare ettiğini iddia etmek kadar komiktir” dedi.

21.5.2018Gündem
Eşinin ismini yanlış yazdı

Eşinin ismini yanlış yazdı

ABD Başkanı Donald Trump, böbrek rahatsızlığı nedeniyle bir haftadır tedavi gördüğü hastaneden çıkan eşi First Lady Melania Trump’ın taburcu olduğu haberini Twitter’dan verirken, ismini yanlış yazdı.

20.5.2018Dünya
70 yıldır evlerinin anahtarı ceplerinde

70 yıldır evlerinin anahtarı ceplerinde

Filistinli Said El Haj, Lübnan’da bir mülteci kampında doğdu. 18 yaşında üniversite okumak için Türkiye’ye geldi, tıp eğitimi aldı... Bugün ailesi Lübnan, Kanada, Almanya, Fransa gibi farklı ülkelerde yaşıyor. Filistinli bir çocuk olmanın tüm zorluklarını çeken El Haj, acının insani ve siyasi boyutuyla ilgili onlarca makale ve kitap yazdı. Said El Haj ile sefalet içindeki Filistin halkının yaşam savaşını, Kudüs katliamını, İslam dünyasının duruşunu konuştuk. Mülteci halde yaşayan Filistinliler için “70 yıl geçtiği halde insanlar hâlâ dönüş hayaliyle yaşıyorlar. Yaşlılar hâlâ evlerinin tapularını, anahtarlarını taşıyor” diyor.

20.5.2018Gündem
Alman basınından iddia: AB, Rusya ve Çinden ortak hamle

Alman basınından iddia: AB, Rusya ve Çin'den ortak hamle

Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya ve Çin, İran ile nükleer anlaşmayı kurtarmak için bir araya geliyor. Alman medyasındaki haberlere göre toplantı bu hafta Viyana'da yapılacak.

20.5.2018Dünya
Ve Çin ile ABD anlaştı... Savaş beklemede

Ve Çin ile ABD anlaştı... "Savaş beklemede"

Çin, aradaki ticaret dengesizliğini azaltmak için ABD'den daha çok mal ve hizmet alma sözü verdi. Çin ve ABD arasında bir hafta süren ticaret toplantıları sonunda, iki ülke karşılıklı olarak açıklamış oldukları ek gümrük vergilerini durdurma kararı aldı. ABD Hazine Bakanı Mnuchin "Ticaret savaşını beklemeye alıyoruz. Şu anda, farklı bir çerçevede anlaşıncaya kadar gümrük vergisini beklemeye alma konusunda anlaştık" ifadelerini kullandı.

20.5.2018Ekonomi
Trump’tan Suriye kararı: ABD muhalif bölgeye parayı kesiyor

Trump’tan Suriye kararı: ABD muhalif bölgeye parayı kesiyor

Trump yönetiminin muhaliflerin kontrolündeki Suriye’nin kuzeybatısına yönelik yardımları keseceği, ABD destekli güçlerin ele geçirdiği Suriye’nin kuzeydoğusuna odaklanacağı bildirildi. Buna göre Türkiye’ye sınır İdlib’den kesilen yardımlar YPG’nin ana unsur olduğu SDG’nin kontrol ettiği bölgelere kayacak.

19.5.2018Dünya
Bakan Zeybekciden ABDye gümrük vergisi misillemesi açıklaması

Bakan Zeybekci'den ABD'ye gümrük vergisi misillemesi açıklaması

Bakan Zeybekci'den ABD'ye gümrük vergisi misillemesi açıklaması

19.5.2018Denizli
Almanlar, ABD’ye güvenlerini yitirdi

Almanlar, ABD’ye güvenlerini yitirdi

ZDF televizyonu tarafından yaptırılan bir ankete göre, Almanların yüzde 82’si ABD’yi güvenilir ortak olarak görmüyor. Katılımcıların yüzde 63’ü ise daha sıkı bir mülteci politikasından yana.

19.5.2018Avrupa
Doların dünyadaki egemenliği çöküyor

"Doların dünyadaki egemenliği çöküyor"

Commerzbank Başekonomisti Jörg Kraemer, doların dünyadaki kilit para birimi statüsünün çöküşe geçtiğini belirterek, bunun kısmen bin yıldan bu yana sürdürülen ABD yaptırım politikasından kaynaklandığını öne sürdü.

19.5.2018Ekonomi
Maduro ne giyse beğenirsiniz

Maduro ne giyse beğenirsiniz?

Nicolas Maduro’yla modanın kalbine iniyor, Elon Musk’la ekonominin nabzını tutuyor, Yıldız Tilbe’yle olaylara karışıyoruz. Hepsi ve daha fazlası haftanın testinde…

19.5.2018Hürriyet Pazar
Facebook skandalının arkasındaki isim iflas etti

Facebook skandalının arkasındaki isim iflas etti!

Facebook veri skandalının merkezindeki politik danışmanlık şirketi Cambridge Analytica, İngiliz çatı şirketiyle birlikte kapanıyor. Skandal sonrası itibarı zedelenen şirket, müşterilerini kaybettiğini açıklamıştı.

19.5.2018Teknoloji
Trump Amazona kafayı taktı Şimdi de...

Trump Amazon'a kafayı taktı! Şimdi de...

ABD Başkanı Donald Trump'ın, ülkenin posta hizmetleri başkanı ve Birleşik Devletler Posta Hizmetleri (USPS) Üst Yöneticisi olan Megan Brennan'a e-ticaret devi Amazon hakkında baskı uyguladığı iddia edildi.

19.5.2018Teknoloji
Son dakika... ABDde 10 kişinin öldüğü katliamdan 24 saat sonra yeni saldırı

Son dakika... ABD'de 10 kişinin öldüğü katliamdan 24 saat sonra yeni saldırı

Okullarda düzenlenen silahlı saldırılarla sık sık dünya kamuoyunun gündemine gelen ABD’de, 10 kişinin ölümü, 10 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan Teksas’ta Santa Fe Lisesi saldırısının ardından 24 saat bile geçmeden Georgia eyaletinde başka bir lisede silahlı saldırı meydana geldi.

19.5.2018Dünya
AB’den ABD’ye karşı İran önlemleri

AB’den ABD’ye karşı İran önlemleri

AB liderlerinin yetki vermesinin ardından AB Komisyonu, Avrupa şirketlerini ABD’nin İran yaptırımlarından korumak için harekete geçti. Buna göre Avrupa Birliği, ABD mahkemelerinin İran yaptırımlarıyla ilgili kararlarını tanımayacak.

18.5.2018Dünya
Alayına yuh olsun

'Alayına yuh olsun'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yenikapı’da Kudüs için düzenlenen mitingde, Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne tepki göstererek şunları söyledi:

18.5.2018Gündem
ABD Kongresi’nde F-35 satışını engelleme tasarısı

ABD Kongresi’nde F-35 satışını engelleme tasarısı

ABD Kongresi’nin üst kanadı Senato’dan sonra Temsilciler Meclisi’nde de Türkiye’ye F-35 savaş uçağı satışını bloke etmeye yönelik bir yasa tasarısı hazırlandı.

18.5.2018Dünya
Kuzey Kore’ye gözdağı... Trump: Libya’yı yerle bir ettik

Kuzey Kore’ye gözdağı... Trump: Libya’yı yerle bir ettik

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore’yi tehdit ederken kitle imha silahlarından arındırma politikası konusunda ‘Libya modelleri’ni karıştırdı.

18.5.2018Dünya
Erdoğan Kudüs zirvesinin ardından açıklamalarda bulundu

Erdoğan Kudüs zirvesinin ardından açıklamalarda bulundu

Erdoğan Kudüs zirvesinin ardından açıklamalarda bulundu

18.5.2018Şişli
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDye sert sözler: Artık sabrımız kalmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye sert sözler: Artık sabrımız kalmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs Zirvesi'nin ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amerikan yönetimi tüm uyarılarımıza rağmen ne yazık ki hukuksuz kararını 14 Mayıs günü uygulamaya geçirmiştir. Biz bu girişimi asla kabul etmedik, etmiyoruz. Terörist yerleşimci grupların kutsallarımıza yönelik saygısızlıkları karşısında artık sabrımızın sonuna geldik." dedi.

18.5.2018Gündem
Olağanüstü İslam Zirvesinde tarihi kararlar

Olağanüstü İslam Zirvesi'nde tarihi kararlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Zirvesi Konferansı Olağanüstü Toplantısının kapanış konuşmasında, “"Filistin sahipsiz değildir, Kudüs sahipsiz değildir, Gazze sahipsiz değildir. Acıda, kederde, iyi ve kötü günlerde Filistin halkının hep yanında olacağımızın bir kez daha altını çiziyorum. İslam ümmeti tek ses olmadığı sürece dünyanın her köşesinde Müslümanlara zulmedilmeye devam edilecektir" dedi. Zirvenin ardından 30 maddeden oluşan sonuç bildirgesi yayınlandı.

18.5.2018Gündem
Kudüs zirvesinin sonuç bildirgesi yayınlandı

Kudüs zirvesinin sonuç bildirgesi yayınlandı

Kudüs zirvesinin sonuç bildirgesi yayınlandı

18.5.2018Şişli
Amerika yine kâbusu yaşadı... Teksas’ta liseli katliamı

Amerika yine kâbusu yaşadı... Teksas’ta liseli katliamı

ABD’de bir okul saldırısıyla daha sarsıldı. Teksas eyaletindeki Santa Fe Lisesi’nde okulun bir öğrencisi tarafından gerçekleşen silahlı saldırıda çoğu öğrenci 10 kişi öldü.

18.5.2018Dünya
ABD Teksas eyaletinde bir okulda silahlı saldırı: En az 8 kişi öldü

ABD Teksas eyaletinde bir okulda silahlı saldırı: En az 8 kişi öldü

ABD Teksas eyaletinde bir okulda silahlı saldırı: En az 8 kişi öldü

18.5.2018Merkez

Yazar Sonuçları

Filistin sorununda dönüm noktaları

Geçen hafta Gazze-İsrail sınırında meydana gelen ve İsrail’in aşırı şiddet kullanması sebebiyle büyüyen olaylarda çok sayıda Filistinli göstericinin hayatını kaybetmesi dikkatlerin bir kez daha Filistin sorununa çevrilmesine neden oldu.

21.5.2018

Dijital Ekonomi: Jeopolitik problemlere Blockchain çözümü

Trump yönetiminin bölgede oluşturduğu jeopolitik riskler, bölge devletlerini en yeni teknolojileri kullanarak yaratıcılığa zorluyor. Kötü ev sahibi insanı ev sahibi yapar sözü gibi, bazı ülkeler ticari ilişkilerini küresel bankalar arası transfer standardı olan Swift ve ABD dolarının dışına çıkarmak zorunda hissediyor.

21.5.2018

Yalan çiş gibidir; salın, tutmayın

BİR hesaba göre 24 saat içinde her çiş yapmaya gidişinizde ABD Başkanı Donald Trump bir yalan söylemiş olacak...

21.5.2018

Yeni sistemde parlamento zayıflar mı

BAŞKANLIK sisteminde “parlamentonun etkisi zayıflayacak” iddiaları vardı ya...

20.5.2018

Flistin sorununda dönüm noktaları

Geçen hafta Gazze-İsrail sınırında meydana gelen ve İsrail’in aşırı şiddet kullanması sebebiyle büyüyen olaylarda çok sayıda Filistinli göstericinin hayatını kaybetmesi dikkatlerin bir kez daha Filistin sorununa çevrilmesine neden oldu.

20.5.2018

Denk gelirseniz, koşarak kaçın!

Çok özel bir muhabbetmiş gibi, özenle seçilmiş edasıyla, gerine gerine anlatmıyor mu bir de? Koşmak suretiyle uzaklaşmak istiyorum!

19.5.2018

Trump ve dolar

AMERİKA Başkanı Trump, zamanımızda yükselmekte olan otoriter popülizmin örneklerinden biridir.

18.5.2018