MENÜ

Sınav Dönemi

Sınav Dönemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sınav Dönemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.546 Sınav Dönemi haberi bulunmuştur.

Sınav Dönemi Haberleri

Dışişleri çalışanlarına FETÖ operasyonunda inanılmaz detaylar 300 milyonda bir ihtimal olmuş

Dışişleri çalışanlarına FETÖ operasyonunda inanılmaz detaylar! 300 milyonda bir ihtimal olmuş

FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığına personel alımı amacıyla düzenlenen sınavlarda örgüt üyesi adaylar lehine usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında gözaltı kararı verilen 249 şüphelinin büyük çoğunluğunun 2010'daki sınavda, aynı cümlelerle yazdıkları kompozisyon metninin bir Türk büyükelçi tarafından 2012'deki yurt dışı konferansında konuşma metni olarak kullanıldığı tespit edildi. Bilirkişi raporunda kağıtlarının birbirine benzeyebilmesinin 300 milyonda bir olasılık olduğu da ifade edildi.

20.05.2019Gündem
YDUS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

YDUS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

YDUS: Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. YDUS tercihleri 19-29 Nisan 2019 tarihleri arasında alınmıştı.

9.05.2019Gündem
Kampüslüde bahaneden bol ne var Bu haftanın bahanesi çok mutluluk

Kampüslü'de bahaneden bol ne var? Bu haftanın bahanesi çok 'mutluluk'

117. sayımızın Neşeli Günler sayfasında bu hafta, sizi olduğunuzdan daha mutlu biri yapacak bahaneler ürettik.

18.03.2019Kampüs
Ehliyet sınavı haftanın 7 günü gerçekleştirilecek Ehliyette e-sınav dönemi

Ehliyet sınavı haftanın 7 günü gerçekleştirilecek! Ehliyette e-sınav dönemi

Sürücü belgesi alabilmenin ön koşulu olan ehliyet sınavında yeni döneme girildi. Yılın belirli dönemlerinde gerçekleştirilen klasik ehliyet sınavları, yeni dönemde yerini e-sınavlara bırakacak. Elektronik ortamlarda dokunmatik bilgisayarlar aracılığıyla gerçekleştirilecek olan ehliyet sınavları, içerik olarak klasik sınavlarla aynı olacak. İşte, ehliyette e-sınav hakkında merak edilen bazı bilgiler

10.01.2019Gündem
Dışişleri Bakanlığı 50 personel alımı yapacak İşte başvuru şartları

Dışişleri Bakanlığı 50 personel alımı yapacak! İşte başvuru şartları

Dışişleri Bakanlığı, bünyesine 50 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Konsolosluk ve ihtisas memurluğu unvanıyla yapılacak olan alımlarda çeşitli dil bilgilerini göz önünde bulunduracak olan bakanlık, YDS puanlarını baz alacak. Peki, Dışişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, ilan hakkında merak edilen detaylar

6.11.2018Gündem
Rektörden öğrenci evine çat kapı ziyaret

Rektörden öğrenci evine çat kapı ziyaret

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, ara sınavlar öncesinde öğrencilerin evlerine çat kapı ziyarette bulundu.

5.11.2018Kampüs
ATA AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak İşte akademik takvim

ATA AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak? İşte akademik takvim

ATA AÖF ders kayıtları ve vize sınavlarıyla ilgili detaylar araştırılmaya devam ediyor. Güz yarıyılı eğitim ve öğretim dönemi mazeretli ders kayıt işlemleri bugün başladı. Öte yandan ATA AÖF ara sınav dönemi yaklaşırken öğrenciler sınav tarihlerini merak ediyor. Peki, ATA AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak? İşte akademik takvim.

8.10.2018Eğitim
DUS sonuçları ne zaman açıklanacak

DUS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018 DUS (Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) sonuçları için geri sayım devam ediyor. 2018 DUS sonuçlarına göre bir eğitim programına yerleştirilen adayların hakları yalnız ilgili sınav dönemi için geçerli olacak. Peki, DUS sonuçları ne zaman açıklanacak?

8.10.2018Gündem
Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak İşte 2018 ehliyet sınavı tarihleri

Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2018 ehliyet sınavı tarihleri

Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı sürücü adayları tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Ehliyetlerini alıp bir an önce trafiğe çıkmak isteyen vatandaşlar, ehliyet sınavının hangi tarihlerde olacağını merak ediyor. Peki, ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2018 ehliyet sınavı tarihleri.

13.09.2018Gündem
TUS sonuçları açıklandı İşte ÖSYM TUS sonuçları ekranı

TUS sonuçları açıklandı! İşte ÖSYM TUS sonuçları ekranı

ÖSYM'nin hazırlayıp uyguladığı Tıpta Uzmanlık Sınavı'nın (TUS) bugün ÖSYM tarafından açıklandı. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının (2018-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavının (2018- STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) sonuçlarını açıklayan ÖSYM, TC Kimlik Numarası ile sorgulama ekranını erişime açtı. İşte, 2018/2 TUS sonuçları

10.09.2018Eğitim
Bilkent Tiyatroda kota tartışması

Bilkent Tiyatro'da 'kota' tartışması

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde dört öğretim görevlisi istifa etti.

7.08.2018Eğitim
Ehliyet sınavı yarın saat kaçta Sınav kaç dakika sürecek İşte sınav giriş yeri sorgulama sayfası

Ehliyet sınavı yarın saat kaçta? Sınav kaç dakika sürecek? İşte sınav giriş yeri sorgulama sayfası

Ehliyet sınavı ne zaman sorusu sürücü adayları tarafından internette en çok aranan konular arasında yerini almaya başladı. Bu hafta yapılacak sınavlar öncesinde sürücü adayları bir çok sorunun cevabını merak ediyorlar. Peki 2018 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte merak edilen detaylar

3.08.2018Gündem
Yeni bakanı bekleyen 10 önemli eğitim sorunu

Yeni bakanı bekleyen 10 önemli eğitim sorunu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un ne gibi yenilikler yapacağı şimdiden merak konusu. Prof. Dr. Selçuk’un projeleri henüz bilinmiyor ama yeni bakanı bekleyen önemli eğitim sorunları var. Liselere yerleştirme, üniversite sınavı, açık lise, eğitimde kalite; başlıca sorunlardan. Bakan Selçuk, geçen hafta ilk kez basın önüne geçtiğinde yol haritasıyla ilgili ufak da olsa ipuçları verdi. Örneğin, çok tepki çeken öğretmen performans sistemiyle ilgili, “İlan edilenin işlevsel olduğunu düşünmüyorum ve böyle bir şeyi bakanlık olarak uygulamayacağız” dedi.

23.07.2018Eğitim
Öğrenciye veliye sürpriz olmayacak

'Öğrenciye veliye sürpriz olmayacak'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselere geçiş sistemiyle ilgili, “Önümüzdeki yıl sınavın çocukları huzursuz eden bölümleriyle ilgili önlem alacağız. Çok daha dingin bir sınav dönemi geçecek. Yumuşak bir geçişle bu sınavın ağırlığının hafiflediği dönemi göreceğiz. Hiçbir öğrencimiz, velimiz sürprizle karşılaşmayacak. Oyunun ortasında kurallar değişmeyecek” dedi. Ankara Palas’ta ilk kez medyanın Ankara temsilcileri ve eğitim muhabirleriyle bir araya gelen Selçuk’un açıklamaları şöyle:

20.07.2018Eğitim
Bakan Prof. Dr. Ziya Selçuk: En geç iki ay içinde üç yıllık program açıklayacağız

Bakan Prof. Dr. Ziya Selçuk: En geç iki ay içinde üç yıllık program açıklayacağız

Ankara’da ilk basın toplantısını düzenleyen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, “En geç iki ay içinde yaklaşık üç yıllık bir program açıklayacağız. Hangi ay, hangi sene ne yapmak istediğimizi anlatacağız. Nereye gelmek istediğimiz konusundaki hayalimizi ve arzularımızı sizinle paylaşacağız. Hiçbir öğrencimiz asla bir sürprizle karşılaşmayacak, oyunun ortasında kural değiştirmeyeceğiz” dedi.

20.07.2018Eğitim
Ehliyet sınavı ne zaman İşte 2018 ehliyet sınavı tarihleri

Ehliyet sınavı ne zaman? İşte 2018 ehliyet sınavı tarihleri

Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak sorusu binlerce sürücü adayı tarafından merakla beklenen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Trafiğe çıkmak için ehliyetlerini almayı bekleyen vatandaşlar 2018 yılında yapılacak olan ehliyet sınav tarihlerini araştırıyor. Peki, ehliyet sınavı ne zaman? İşte 2018 ehliyet sınavı tarihleri

11.07.2018Gündem
Ehliyet sınavları ne zaman 2018 Ehliyet sınav tarihleri

Ehliyet sınavları ne zaman? 2018 Ehliyet sınav tarihleri

2018 yılında düzenlenen ikinci ehliyet sınavına ait sonuçların açıklanmasının ardından, bu yıl gerçekleşecek diğer ehliyet sınav tarihleri merak konusu oldu. Ehliyet alarak sürücü olma hayali kuran kişilerin araştırdığı ehliyet sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yıl içinde 5 kez düzenleniyor. Sürücü adayları şimdi diğer ehliyet sınav tarihlerini sorguluyor. Peki, Ehliyet sınavları ne zaman? MEB ehliyet sınav tarihleri belli oldu mu?

9.05.2018Gündem
Üniversite yönetimi istedi, polis öğrencilere operasyon yaptı

Üniversite yönetimi istedi, polis öğrencilere operasyon yaptı

Fransa polisi, eğitim reformunu protesto eden öğrencilerin işgal ettiği Nancy ve Metz üniversitelerine operasyon düzenledi. Daha önce de 4 üniversiteyi daha operasyonlarla tahliye eden polis, 1 aylık işgali 2 saatte sona erdirdi.

25.04.2018Avrupa
Ehliyet sınavı ne zaman Sınav yerleri nasıl öğrenilir

Ehliyet sınavı ne zaman? Sınav yerleri nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavı için kısa bir süre kaldı, sınav yerleri için sorgulamalar başladı. Sürücü adayları, bir yandan geçmiş sınav sorularını incelerken bir yandan da ehliyet sınav yerlerinin belli olup olmadığını araştırıyor. Peki senede beş gerçekleşen ehliyet sınavlarının ikincisi ne zaman yapılacak? Ehliyet sınav yerleri nasıl öğrenilir?

17.04.2018Gündem
AÖF sınavlarında yeni uygulama

AÖF sınavlarında yeni uygulama 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi (AÖF) tarafından hayata geçirilen yeni uygulama ile öğrenciler aynı gün içerisindeki iki oturumda birbirine yakın binalarda sınava girecek.

12.04.2018Eğitim
MEB ehliyet sınav takvimi | Ehliyet sınavları ne zaman

MEB ehliyet sınav takvimi | Ehliyet sınavları ne zaman?

Ehliyet alarak sürücü olma hayali kuran kişilerin gözü ehliyet sınavlarının ne zaman yapılacağında. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ehliyet sınavlarının 2018 yılında ilki geçtiğimiz Şubat ayında yapılmıştı. Adaylar şimdi ise diğer sınavların ne zaman yapılacağını soruşturuyor. Peki, 2018'de kaç ehliyet sınavı var? MEB ehliyet sınav tarihleri ne zaman?

5.04.2018Gündem
MEB ehliyet sınav takvimi | 2018de ehliyet sınavları ne zaman yapılacak

MEB ehliyet sınav takvimi | 2018'de ehliyet sınavları ne zaman yapılacak?

Her yıl ehliyet sahibi olmak isteyen binlerce kişinin girdiği ehliyet sınavlarının 2018 yılı içinde hangi tarihlerde yapılacağı merak konusu oldu. Ehliyet alıp araç kullanma hayalleri kuran adaylar, MEB'in 2018 ehliyet sınav takvimini sorgulamaya başladı. Peki 2018'de ehliyet sınavları hangi tarihlerde yapılacak? 2018'de kaç ehliyet sınavı yapılacak? 2018 ehliyet sınavları ne zaman?

20.03.2018Gündem
Taşeronda mülakat süreci başlayan da var biten de

Taşeron'da mülakat süreci başlayan da var biten de

Taşeron işçilerin kadroya alınması kapsamında gerçekleştirilen mülakat süreci, adaylar tarafından merakla sorgulanmaya devam ediliyor. Birçok kurum tarafından gerçekleştirilen taşeronda kadro sınavı, her kurumun kendi içerisinde gerçekleştirdiği değerlendirmeye göre sonuçlanacak. Sınav sonuçlarını değerlendiren bazı kurumlar mülakatları tamamlamalarının ardından alımları gerçekleştirdi. Peki, taşeron kadro sınavları çerçevesinde gelişme yaşanan bölgeler nereler?

20.03.2018Gündem
Taşeron kadro sınavları ne zaman Taşeron sınav soruları neler

Taşeron kadro sınavları ne zaman? Taşeron sınav soruları neler?

Kadroya geçiş için bekleyen yüz binlerce taşeron işçinin beklediği kadro sınavları yapılmaya başlandı. Taşerona kadro sınavının hangi tarihlerde yapılacağı binlerce kişi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. 2 Mart tarihinden itibaren birçok kurum sınav sürecini başlatmıştı. Sınava girecek adayların en çok merak ettiği konulardan biri de sınavda hangi soruların çıkacağı. Peki taşeron kadro sınavları ne zamana kadar sürecek? Taşeron sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Kadro sınavında hangi konulardan soru sorulacak?

5.03.2018Gündem
Taşeron için sınav zamanı

Taşeron için sınav zamanı

Kadroya geçmek için taşeron çalışanların sınav süreci başlıyor. Bugünden itibaren 23 Mart’a kadar kamuda sözlü ve yazılı sınavlar yapılacak. İlk sınav Sağlık Bakanlığı’nda. Sınavın yazılı ve sözlü sınav yapılması halinde, adayın sürekli işçi kadrosuna geçirilebilmesi için yazılı sınavdan en az elli puan alması, sözlü sınavda da başarılı bulunması şart olacak.

3.03.2018Ekonomi
2018 ehliyet sınav tarihleri | MEB ehliyet sınav takvimi

2018 ehliyet sınav tarihleri | MEB ehliyet sınav takvimi

Ehliyet sahibi olmak isteyen binlerce sürücü adayı Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği sınavlara katılmak zorunda. 2018 yılı içinde hangi tarihlerde ehliyet sınavı yapılacağını merak eden adaylar, ehliyet sınavlarının başvuru ve sınav tarihleri hakkında internette araştırma yapıyor. MEB yayınladığı sınav takvimine göre bu yıl içinde 6 ehliyet sınavı yapılması planlanıyor. Peki Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınavlarını ne zaman yapacak? 2018'de kaç ehliyet sınavı yapılacak? 2018 ehliyet sınavları ne zaman?

28.02.2018Gündem
Lise ve ortaokullar için sınav dönemi yaklaşıyor... İşte en bilinen sınav klişeleri

Lise ve ortaokullar için sınav dönemi yaklaşıyor... İşte en bilinen sınav klişeleri

Ortaokul ve liseliler için sınav zamanı yaklaşırken akıllara öğrenciler arasında en yaygın olan klişeler geliyor. “Sınava son üç gün kala çalışırım”, “bir gün kala çalışırım” “şimdi uyuyayım, yarın sabah erken kalkıp çalışırım”ın da aralarında bulunduğu en bilinen klişeleri derledik.

21.02.2018Eğitim
Çıkmış ehliyet sınav soruları ve cevapları... 2018 ehliyet sınavı tarihleri belli oldu

Çıkmış ehliyet sınav soruları ve cevapları... 2018 ehliyet sınavı tarihleri belli oldu

Çıkmış ehliyet sınav soruları yüz binlerce sürücü adayı tarafından araştırılmaya devam ediliyor. 2018 yılının ilk ehliyet sınavı yarın yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan ehliyet sınavı öncesinde sürücü adayları son tekrarlarını yapabilmek adına çıkmış ehliyet sınav soru ve cevaplarını araştırıyorlar. İşte geçmiş dönemi ait ehliyet soru ve cevapları burada.

9.02.2018Gündem
Ehliyet sınav yeri sorgulama ekranı Ehliyet sınavı kaç saat sürecek

Ehliyet sınav yeri sorgulama ekranı! Ehliyet sınavı kaç saat sürecek?

Ehliyet sınav yeri sorgulama işlemi, 10 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan sınav öncesinde araştırılıyor. Sürücü belgesi sahibi olmak isteyen vatandaşların büyük bir heyecanla katılım göstereceği ehliyet sınavı, 14.00'da başlayacak. Peki, ehliyet sınavı saat kaçta bitecek? İşte, sınav öncesi adayları yakından ilgilendiren konuyla ilgili bazı bilgiler

9.02.2018Gündem
Çıkmış ehliyet soruları - Ehliyet sınavı giriş belgesi nasıl alınır

Çıkmış ehliyet soruları - Ehliyet sınavı giriş belgesi nasıl alınır?

2018'in ilk ehliyet sınavı için kısa bir süre kaldı, geçmiş yıllara ait sorular ve sınav giriş belgesi için araştırmalar yoğunluk kazandı. Sürücü adaylar, bir yandan çıkmış ehliyet sorularını çözerken; bir yandan da sınav giriş belgesinin çıktısını almaya çalışıyor. Sınava girecek adayların giriş yerleri, sınavdan bir hafta önce ilan ediliyor. Peki ehliyet sınavı giriş belgesi nasıl alınır?

7.02.2018Gündem
Üniversite ve lise sınavları haziranda... Adaylar kalan süreyi nasıl değerlendirmeli

Üniversite ve lise sınavları haziranda... Adaylar kalan süreyi nasıl değerlendirmeli?

İkinci dönemin başlamasıyla birlikte haziran ayında düzenlenecek liseye ve üniversiteye giriş sınavları için geri sayım da başladı. Eğitim uzmanları, ders çalışma motivasyonu düşen adaylar için kalan süreyi değerlendirme yollarını anlattı.

5.02.2018Eğitim
15 tatil ne zaman sona erecek Okullar ne zaman hangi gün açılacak İşte resmi tatil günleri

15 tatil ne zaman sona erecek? Okullar ne zaman hangi gün açılacak? İşte resmi tatil günleri

Okullar ne zaman açılacak sorusu yüz binlerce öğrenci tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 22 Ocak tarihinde 15 tatile çıkan öğrenciler, ikinci dönemin hangi gün başlayacağını merak ediyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan iş takvimiyle birlikte ikinci dönemin ne zaman başlayacağı belli oldu. Peki, okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman bitecek?

3.02.2018Gündem
2018 ehliyet sınavları ne zaman yapılacak Ehliyet sınavı başvuru şartları neler

2018 ehliyet sınavları ne zaman yapılacak? Ehliyet sınavı başvuru şartları neler?

2018'in ilk ehliyet sınavı adaylar tarafından merak ediliyor. Sınav takvimi MEB tarafından açıklanırken, ehliyet sınav sonuçları ile ilgili de flaş bir yenilik bu yıl hizmete girecek. Peki ehliyet sınav tarihleri hangi aylarda gerçekleşecek? İşte detaylar

3.02.2018Gündem
E okul VBS giriş sayfası aktif mi E okul üzerinden karne görüntüleme

E okul VBS giriş sayfası aktif mi? E okul üzerinden karne görüntüleme

Sömestr tatili için 24 saatten az bir süre kaldı, E okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) giriş sayfasına ziyaretler yoğunluk kazandı. Karne notlarına yönelik son güncellemeleri yakından takip eden öğrenciler ve ebeveynler sık sık E okul VBS sistemine erişim sağlamaya çalışıyor. Peki E okul VBS giriş sayfası aktif mi? E okul üzerinden karne görüntüleme nasıl yapılıyor?

18.01.2018Spor Arena
TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... Yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak

TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... Yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak?

TUS sonuçları adayların erişimine açıldı. Sonbahar dönemi kapsamında gerçekleştirilen sınavın ardından ÖSYM internet sitesi üzerinden açıklandı. Peki, TUS sonuçları sonrasında yerleştirme işlemi ne zaman gerçekleşecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

16.01.2018Eğitim
15 tatil için büyük gün yaklaşıyor Peki okullar ne zaman açılacak

15 tatil için büyük gün yaklaşıyor! Peki okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak konusu, 15 tatil ne zaman sorusunu yönelten vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Karnelerin bu cuma günü verilmesinin ardından ikinci dönemin ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, okullar ne zaman açılacak sorusunu yöneltiyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor? İkinci dönemde okullar ne zaman açılıyor? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

16.01.2018Gündem
Yarıyıl tatiline geri sayım

Yarıyıl tatiline geri sayım

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, 19 Ocak Cuma günü karne almaya hazırlanıyor.

15.01.2018Eğitim
Taşeron işçi için son gün Taşerona kadro başvuru süresi doluyor

Taşeron işçi için son gün! Taşerona kadro başvuru süresi doluyor

Taşeron işçilere kadro başvurusu için son güne girildi. Kamuya hizmet veren taşeron işçilerin kadroya alınması için verilen 10 günlük yasal başvuru süresi, bugün sona erdi. 2 Ocak tarihinde Türkiye genelinde birçok kurumda gerçekleştirilen taşeron işçilere kadro başvurusunda kriterler de merak edilen bir başka konu oldu. Peki, kadro sürecinde gerçekleştirilecek olan sınavın kapsamı neler olacak? İşte, son günde merak edilen tüm detaylar

11.01.2018Ekonomi
Ehliyet sınavı saat kaçta bitecek MTSAS-5 kaç dakika sürecek

Ehliyet sınavı saat kaçta bitecek? MTSAS-5 kaç dakika sürecek?

Bu yılın son ehliyet sınavı saat 14.00 itibariyle başladı. 4 Ocak 2018 tarihinde sonuçları ilan edilecek olan ehliyet sınavından en az 70 puan alan adaylar, direksiyon sınavına girebilecek. Peki ehliyet sınavı saat kaçta bitecek? MTSAS-5 kaç dakika sürecek?

22.12.2017Gündem
ATA AÖF vize sınav sonuçları nasıl öğrenilir İtiraz ekranı

ATA AÖF vize sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İtiraz ekranı!

ATA AÖF vize sınavı sonuçları kurumun internet sitesi üzerinden yayımlandı. Türkiye genelinde birçok merkezde gerçekleştirilen sınavların ardından öğrenciler, ATA AÖF sınav sonuçlarını öğrenci bilgi sistemi üzerinden görüntüleyebilecek. Peki, ATA AÖF vize sınavı sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, sınav sonuçları sonrasında merakla araştırılan itiraz ekranı ve detaylı bilgiler

16.12.2017Eğitim
AÖF - Açıköğretim sınavları ne zaman yapılacak

AÖF - Açıköğretim sınavları ne zaman yapılacak?

Açıköğretim (AÖF) sınavlarının takvimi açıklandı.. AÖF öğrencilerinin merakla beklediği sınav takvimine göre ilk sınav dönemi Ocak ayının ikinci haftasında gerçekleşecek. Peki 2017 - 2018 AÖF vize sınavları ne zaman olacak? İşte açıktan okuyan öğrencilerin merak ettiği AÖF sınav takvimi

10.11.2017Eğitim
Vizeler is coming

Vizeler is coming

Üniversitelilerin yeni akademik yılının ilk sınav dönemi vizeler geldi çattı. Birçok üniversitede başlayan birçoğunda ise yaklaşan vize dönemi, üniversiteli gençlerin gündeminde. Sosyal medyaya da taşınan bu durum için “vizeler is coming” yorumları yapılırken, bu sınavlarla ilgili bilinmesi gerekenleri derledik.

1.11.2017Eğitim
TUS sonuçları ne zaman açıklanacak

TUS sonuçları ne zaman açıklanacak?

TUS sonuçları için doktorların beklentisi devam ediyor. Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra uzmanlaşmak istedikleri alan için çalışmalarını başlatan doktorlar, ÖSYM'nin sonbahar döneminde açmış olduğu Tıpta Uzmanlık Sınavı'na (TUS) katılım sağladı. Sınav sonrasında TUS sonuçları için beklentiye giren adaylar, ÖSYM'nin sonuçları açıklayacağı tarihe kilitlendi. Peki, TUS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

18.09.2017Eğitim
Sınav stresiyle mücadele yolları

Sınav stresiyle mücadele yolları

Okullarda sınav dönemi başladı. Binlerce öğrenci için önemli bir adım olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ise, 12 Mart’ta yapılacak. Bu doğal olarak öğrencileri korkutabiliyor. İngiltere’nin en büyük öğrenci birliklerinden National Union of Students (NUS) bu dönemde özgüveni artırıp, stresi hafifletebilmeniz için size önemli ipuçları sunuyor:

23.02.2017Eğitim
Okullar pazartesi açılıyor, sınav dönemi başlıyor

Okullar pazartesi açılıyor, sınav dönemi başlıyor

Eğitim öğretm yılının ikinci yarıyılı 6 Şubat Pazartesi başlıyor. İkinci dönem bazıları için sınav yarıyılı olacak. Uzmanlar, ikinci döneme kolay adapte olmak için öğrencilere önerilerde bulundu. Sınavlara hazırlananlara bir de mesajları var: ‘Hayatta başarılı olmak için illaki sınavlarda çok başarılı olmanız gerekmiyor.’

4.02.2017Eğitim
Gece ders çalışan öğrenciye ücretsiz çay simit

Gece ders çalışan öğrenciye ücretsiz çay simit

Amasya Üniversitesi’nde, final sınavları döneminde üniversitenin kütüphanesinde ders çalışan öğrencilere ücretsiz çay ve simit ikram ediliyor.

10.01.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Şubat 2018 enerjisi: Dilekler gerçekleşsin...

Herkese mucizelerin güzelliklerinden merhaba...

9.02.2018

Yeşilçam’ın ‘kötü adam’ına döndük

Dövizdeki hızlı artışın ardından, dolarla kira aldıkları için eleştirilerin odağına oturan alışveriş merkezi (AVM) yatırımcıları, yaşadıklarını “Kâbusun içindeyiz” diye özetliyor.

17.12.2016