MENÜ

Simitçi Amca

Simitçi Amca ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Simitçi Amca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23 Simitçi Amca haberi bulunmuştur.

Simitçi Amca Haberleri

Çocuklarım senin simitlerinle büyüdü, hakkını helal et Feridun Abi...

Çocuklarım senin simitlerinle büyüdü, hakkını helal et Feridun Abi...

Cengiz Semercioğlu, Cihangir'deki patlamada yaşamını yitiren simitçi Feridun Abi' nin hüzünlü hikayesini yazdı:

13.06.2016Magazin
KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır: Sokakta neşeyi  ve ortak hayatı konuşalım

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır: Sokakta neşeyi ve ortak hayatı konuşalım

31 Mart seçimi öncesinde adaylar meydanlarda seçmeni ikna turunda. En çok konuşulan, ‘sandığa gitmeyecek’ seçmenler olduğu... Peki ne yapmalı? Siyasetçi neyi konuşmalı, neyi vaat etmeli? KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır şöyle diyor: “Ben olsam dünü değil, yarını konuşurdum. Hanenin hayatını iyileştirmek kadar, sokakta yeniden neşeyi, cıvıltıyı, ortak hayatı inşa etmeyi konuşurdum. Kaç günde, kaç şişe sütü kapına koyacağım demektense, bulunduğum kent için daha katılımcı, herkesin onuruyla, yüzü gülerek yürüyebileceği kenti vaat ederdim.”

4.03.2019Gündem
Bu video güne damgasını vurdu

Bu video güne damgasını vurdu

Fakir gibi görünüp emekçilerden yardım isteyen iki genç, çektikleri sosyal deney videosuyla güne damgasını vurdu. Çaycı, simitçi, temizlik işçisinden aç olduklarını söyleyen gençlere tereddütsüz yardım eli uzandı. Video sosyal medyada büyük ses getirdi.

11.11.2017Gündem
Günde 1.5 ton Osmanlı tulumbası

Günde 1.5 ton Osmanlı tulumbası

İzmitli Özcan ve Orhan Durmaz kardeşler, Türk tatlısı ‘tulumba’yı ülke geneline franchising yöntemiyle yayıyor. Gölcük’te ‘Osmanlı Tulumbacısı’ adıyla ünlenen iki kardeş, 1.5 yıl içinde 29 franchising vererek, günlük üretim kapasitesini 1.5 tona çıkarmayı başardı.

12.11.2012Ekonomi
Dört sonbahar pazarı

Dört sonbahar pazarı

Hangi kadın semt pazarlarını sevmez, hayatında bir kere bile pazara uğramayan kadın çok azdır. İTO’nun 2004’te İstanbul semt pazarlarında yaptığı ankete göre, pazara giden her 10 kişiden 8’i kadın. Çoğunluk ucuzluktan çok, taze ürün için pazarı tercih ediyor. Ne tesadüf ki yerel ürün satanların yüzde 80-85’i kadın. Hatta Anadolu’da çoğu pazar ismini buradan almış: Konya Kadınlar Pazarı, Bartın Garılar Pazarı, Bolu Kadınlar Pazarı, Tire Kadınlar Pazarı.

18.11.2007Seyahat
Diyarbakırda kapkaç oranı yüzde 13e düştü

Diyarbakır'da kapkaç oranı yüzde 13'e düştü

Diyarbakır'da kapkaç olaylarını önlemek için oluşturulan sokak timi polislerin, simitçi, mısırcı, ayakkabı boyacılığı kılığında görev yapmaları kentte kapkaç olaylarını yüzde 93'lerden 13'e düşürdü. Sokakta daha önce kapkaç yapanlar, şimdi simit satan polisleri gördüğünde, “Bir simit verirmisin polis amca” diye hitap etmeye başladı.

20.09.2007Gündem
Huzur olmayınca gül ’para’lansa ne olur

Huzur olmayınca gül ’para’lansa ne olur

Burdur’dan Isparta’ya giden 23 kilometrelik dağ yolunda rastlıyorum 74 yaşındaki Ömer Babur’a... Yanında eşi Remziye var. At arabasına atlamış, köyü Gelincik’ten gül ektiği tarlaya gidiyorlar birlikte... Yollarını kesip soruyorum, "Seçimler ne olacak?" diye...

12.06.2007Kelebek
Türk filmlerinden

Türk filmlerinden

Amerikan filmleriyle ilgili bir derlemeyi yayımladım ya, Gonca sağolsun (Gonca Gül Yavuz) o meşhur ‘Standart Türk Filmleri Replikleri’ni göndermiş bize, hani Yeşilçam da Hollywood’dan geri kalmaz kabilinden. Bilinen bir derleme ama biraz nostalji yapmaktan zarar gelmez...

29.03.2004Kelebek
Sarayarkası Sokak

Sarayarkası Sokak

29.12.1998Seyahat
Sarayarkası Sokak

Sarayarkası Sokak

29.12.1998Seyahat

Yazar Sonuçları

Simitçi amcanın ölümü

Aklıma gelmezdi bir simitçinin ölümüne ağlayacağım...

13.06.2016

Krizzâdeler

Yüzlerce ürünün fiyatını yükselttiler.

20.09.2018

Senden habersiz ölenler olmasın

Her sabah işe gitmek üzere yola koyulduğumuzda karşılaştığımız, tanımadığımız ama bir süre görmezsek içten içe merak ettiğimiz insanlar vardır. Sık sık yolumuzun düştüğü yerlerden her geçişimizde gördüğümüz simalar... Her sabah sokaktan geçen simitçi, her akşam torunuyla balkona çıkıp kızının eve gelişini bekleyen kadın, köşedeki yufkacı, hatta mahallenin sürekli karşılaştığınız geçimsiz tekiri... Kendinizi o yüzlerle oraya ait hissedersiniz.

20.01.2018

Bu ülkede yaşamak için 7 sebep

Biliyorum iyice daraldınız. ‘Dolar kaç lira olmuş yine, çocuklar sabahın kör karanlığında okula gidiyorlar, TEOG gitti, yerine tuhaf bir emlakçılık sistemi geldi’ diye bunaldınız. ‘Komşularda savaş var, savaş olmayanlarla da itiş kakış içindeyiz’ diye gerildiniz.

14.11.2017

'Tık'larımızın içini dolduralım

Hepimizin boynu eğik, gözleri sabit. İşaret parmağımız ise belki de yüzyıllardır ilk kez bu kadar çok kullanılıyor. Günümüz insanı sokakta, evde, işte, felekten bir gece çalmak için gittiği restorandaki karşılıklı sandalyelerde, tuvalette ve dahi yatakta durmaksızın ‘tık’lıyor.

26.08.2017

Simitçi…

Bize ait renkler, uçup gidiyor. Tek tek gidiyor.

24.09.2014

Parlamenterler Sitesi’nde trajikomik hikáyeler

Yıllık iznimini kullandığımdan dolayı yazılarıma bir süre ara vermiştim.

6.09.2008

’Oldu kuzum, öp beni!’

BUGÜN iki okur mektubundan söz edeceğim. Hüseyin Akkaya (hakkaya@e-kolay.net) anlatıyor:

6.09.2008

Nazar değmeyen çocuk ve kar

İLK kar değdi sokaklara.

Serpeliyor dışarda.

26.12.2006