MENÜ

Pepino Meyvesi

Pepino Meyvesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pepino Meyvesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11 Pepino Meyvesi haberi bulunmuştur.

Pepino Meyvesi Haberleri

Adını bilen az... 4 fidanla başladı, şimdi tonlarcasını ihraç ediyor

Adını bilen az... 4 fidanla başladı, şimdi tonlarcasını ihraç ediyor

MANİSA’nın Saruhanlı ilçesinde yaşayan İsmail Eroğlu (40), amcasının şeker hastalığına iyi gelmesi için 2 yıl önce 4 fidan ile başladığı pepino meyvesi üretiminde, 4 dönümlük seraya ulaştı. Yılda 40 ton mahsul alan Eroğlu, ürettiği pepinoları aracılarla Makedonya, Ürdün ve İsviçre başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediyor.

20.09.2019Ekonomi
İnegölde pepino üretimi

İnegöl'de pepino üretimi

Bursa'nın İnegöl ilçesi Kulaca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, 3 yıl önce başlattığı pepino üretimi çalışmalarında, 1,5 kilogramlık ürünler elde etmeyi başardı.

18.08.2009Ekonomi
Tropikal meyve tuttu

Tropikal meyve tuttu

Dünyaca ünlü Akşehir kirazına alternatif tropikal meyve Pepino'nun ilk deneme üretimi tuttu.

11.10.2007Gündem
Alanya tropik meyve cenneti oldu

Alanya tropik meyve cenneti oldu

Türkiye'de ticari anlamda yetiştirilmeyen 36 farklı tropikal meyve ve sebze çeşidinin Alanya'da yetiştirilmesi için çalışmalar yapılıyor.

26.09.2013Ekonomi
Marmariste tropikal bahçe

Marmaris'te tropikal bahçe

Marmaris'in İçmeler Beldesi'nde eski MİT çalışanı Yalçın Kaya, evinin bahçesinde tropikal cennet yarattı. 70 yaşındaki Kaya, Türkiye'de yetişmeyen 35 çeşit tropikal meyveyi evinin bahçesinde üretmeyi başardı.

2.03.2007Kelebek

Yazar Sonuçları

Anamur muzla ‘patlıyor’

ANAMUR eskiden pek bilinmezdi. Mersin’den ve Antalya’dan yıllardır ilgilenilmeyen karayolu nedeniyle Anamur’a gitmek pek kolay değildi.

25.07.2019

Tarihini sevip koruyan kentini de korur

Bugün size Torino’da birçoğu 100 yılı devirmiş kafelerden, onların efsane olmuş lezzetlerinden bahsedeceğim. Konu ne kadar iç açıcı olsa da benim için acı veren bir tarafı da var. Bu şehre bakıp İstanbul için hayıflanmamak elde değil. Ne yazık ki nerede ne yiyeceğimizden çok orada hangi ünlünün yanında oturacağımız daha önemli olduğu için İstanbul gibi bir kentin damakta kalıcı lezzeti yok denecek kadar az. Torino’nun asırlık mekân ve lezzetlerinin hastasıyım ama bizim bilinçsiz tüketicimiz de beni hasta ediyor.

5.03.2018

‘Tropikal devrim’

KÜRT açılımlarından sıkıldıysanız, Türkiye’nin halinden endişe ediyorsanız, Gazipaşa’ya (Antalya) gidin ve gelişen tarım ekonomisinin nasıl bir gelişme gösterdiğini görün.

24.10.2009