MENÜ

Pamuk

Pamuk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Pamuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Pamuk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 17.418 Pamuk haberi bulunmuştur.

Pamuk Haberleri

Popülizme karşı aydınlar çağrısı

Popülizme karşı aydınlar çağrısı

DÜNYACA ünlü 30 yazar, Fransız filozof Bernard Henri Levy’nin kaleme aldığı manifestoya imza atarak ciddi bir sorun haline gelen ve 23-26 Mayıs’ta yapılacak Avrupa seçimlerinde siyasi tabloyu belirgin şekilde değiştirme potansiyeli taşıyan popülizme karşı direnme çağrısı yaptı.

27.01.2019Dünya
Masallara uyuz oluyorum, mesela Pamuk Prensesin o yedi cüceyle ne işi var

Masallara uyuz oluyorum, mesela Pamuk Prenses'in o yedi cüceyle ne işi var?

Çarşamba günü kaybettiğimiz Ayşen Gruda’yı, rol arkadaşları, dostları, sevenleri ve dobra dobra söylediği güzel sözleriyle anıyoruz. Gelin, önce Müjdat Gezen’le kendi aralarında kıyıp, yüzüğü tuvalete atarak bitirdikleri nişanından başlayalım...

27.01.2019Hürriyet Pazar
Tanpınar’ın ‘Huzur’u rehberliğinde İstanbul

Tanpınar’ın ‘Huzur’u rehberliğinde İstanbul

24 Ocak, Türk edebiyatında modernleşmenin temsilcisi, şair ve romancı Ahmet Hamdi Tanpınar’ın 57’nci ölüm yıldönümüydü. İstanbul araştırmacısı Cengiz Özdemir, bu vesileyle yazarın ‘Huzur’ romanı rehberliğinde İstanbul turuna çıkarıyor bizi. Siz de romanı elinize alıp rotaları izleyerek büyük bir aşka ve onun şahidi olan İstanbul’a yolculuk yapabilirsiniz.

27.01.2019Seyahat
Üniversiteden mezunların hayat boyu eğitim fırsatı

Üniversiteden mezunların hayat boyu eğitim fırsatı

Kadir Has Üniversitesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen 'KHAS Mezun Akademisi' mezunların yoğun ilgisi ile Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşti.

25.01.2019Kampüs
Korkunç ölüm Küçük çocuk çırçır makinesine düştü

Korkunç ölüm! Küçük çocuk çırçır makinesine düştü

Şanlıurfa’da pamuk tarlasında traktöre bağlı çırçır makinesine düşen Ahmet Çiftçi (14), hayatını kaybetti.

22.01.2019Gündem
Sevgilisinin cesediyle 5 saat gezmişti Flaş gelişme...

Sevgilisinin cesediyle 5 saat gezmişti! Flaş gelişme...

GAZİANTEP’te, birlikte yaşadığı kadını, otomobilde çıkan tartışmada öldürüp, cesedini saatlerce dolaştırdıktan sonra yakalanan Cuma Pancar, müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, cezada indirim yapmadı.

22.01.2019Gündem
ASUS, ROG serisi yeni ürünlerini duyurdu

ASUS, ROG serisi yeni ürünlerini duyurdu

ROG Strix GeForce RTX 2060 ekran kartı ve TUF Gaming GT501 bilgisayar kasası Türkiye’de ilk defa görücüye çıktı. Ayrıca ASUS’un CES 2019’da tanıttığı ROG Zenith Extreme Alpha ve ROG Rampage VI Extreme Omega anakartları, ROG Matrix GeForce RTX 2080 Ti ekran kartı, ROG Strix GeForce RTX 2080 Ti OC Call of Duty: Black Ops 4 Edition ekran kartı ve PNK LTD serisinden ROG Gladius II Origin oyuncu faresi ve ROG Strix Fusion 300 oyuncu kulak üstü oyuncu kulaklığı da tanıtıldı.

21.01.2019Teknoloji
Tekstil sektöründen ilave gümrük vergisi açıklaması

Tekstil sektöründen ilave gümrük vergisi açıklaması

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Öksüz: "Yıllık 1,3 milyar dolar değerinde ithalat gerçekleştirilen pamuk ipliği ve suni sentetik devamsız liflerden ipliklerin ithalatına yüzde 5 ila 8 arasında değişen oranlarda İlave Gümrük Vergisi getirildi" açıklamasında bulundu.

18.01.2019Ekonomi
Ay’da filizlenen pamuk soldu

Ay’da filizlenen pamuk soldu

Çin Ulusal Uzay İdaresi’nin Ay’ın ‘karanlık yüzü’ne gönderdiği Chang’e-4 uzay aracında filizlenen pamuk bitkisinin solduğu duyuruldu.

18.01.2019Dünya
Ayda yeşeren pamuk filizleri karanlık çökünce soldu

Ay'da yeşeren pamuk filizleri karanlık çökünce soldu

Çin Ulusal Uzay İdaresi'nin Ay'ın karanlık yüzüne gönderdiği Chang'e-4 uzay aracında filizlenen pamuk bitkisinin solduğu duyuruldu.

18.01.2019Teknoloji
Ayda yeşeren pamuk filizleri karanlık sebebiyle soldu

Ay'da yeşeren pamuk filizleri karanlık sebebiyle soldu

Çin Ulusal Uzay İdaresi'nin Ay'ın karanlık yüzüne gönderdiği Chang'e-4 uzay aracında filizlenen pamuk bitkisinin solduğu duyuruldu.

17.01.2019Dünya
Konserve domates ithalatına tarife kontenjanı açıldı

Konserve domates ithalatına tarife kontenjanı açıldı

Net muhtevası bir kilogramı geçen hazır ambalajlarda konserve domatesin 25 bin tona kadar ithalatında gümrük vergisi uygulanmayacak.

16.01.2019Ekonomi
Bazı pamuk ve sentetik ipliklerin ithalatına ek vergi

Bazı pamuk ve sentetik ipliklerin ithalatına ek vergi

Bazı pamuk ve sentetik ipliklerin ithalatına ek gümrük vergisi getirildi.

16.01.2019Ekonomi
Çinin Ayda ektiği pamuk tohumları filizlendi

Çin'in Ay'da ektiği pamuk tohumları filizlendi

Çin Ulusal Uzay İdaresi, Chang'e-4 uzay aracı tarafından Ay'a götürülen pamuk tohumlarının filiz verdiğini açıkladı.

15.01.2019Teknoloji
Çinin Ayda ektiği pamuk tohumları filizlendi

Çin'in Ay'da ektiği pamuk tohumları filizlendi

Çin Ulusal Uzay İdaresi, Chang'e-4 uzay aracı tarafından Ay'a götürülen pamuk tohumlarının filiz verdiğini açıkladı.

15.01.2019Dünya
‘Konkordato ticari ahlakı bozuyor’

‘Konkordato ticari ahlakı bozuyor’

GEÇEN yılı 10.5 milyar dolarlık ihracatla tamamlayarak dünyanın yedinci, Avrupa Birliği’nin ikinci büyük tedarikçisi olan Türk tekstil ve hammaddeleri sektörü, 2019 yılı için hedef büyüttü.

15.01.2019Ekonomi
2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek

2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek?

Mazot ve gübre desteği, ekinlerine devlet desteği alan çiftçiler tarafından araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz yıl aldıkları mazot ve gübre desteklerinin bu yıl ne zaman ödeneceğini merak eden çiftçiler, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, 2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

14.01.2019Gündem
Gaziantep’in kutnusu lezzetlerinden de meşhur

Gaziantep’in 'kutnu'su lezzetlerinden de meşhur

Lahmacun, fıstık, katmer… Küşleme, baklava, beyran… Biliyoruz ki dünya bir ev olsa, mutfağı Gaziantep olurdu. Ama umarım Gaziantep’in maharetlerini bu kadarla sınırlı sanmadınız. Çünkü yalnızca Gaziantep’te üretilen, kentin en az mutfağı kadar kıymetli bir değeri daha var: Kutnu kumaşı. Bir de ömrünü bu kumaşın tanıtımına adayan Kasım Usta’sı.

14.01.2019Seyahat
Tekstilcilerin hedefi dünyada ilk beşe girmek

Tekstilcilerin hedefi dünyada ilk beşe girmek

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, bu yıl geleneksel pazarların yanında Güney Amerika, Uzak Doğu Asya ve Afrika'ya özel önem vereceklerini belirterek, "Bizim en çok önem verdiğimiz başarı kriterlerinden bir tanesi dünyadaki pazar payımızı artırmak ve dünyanın en büyük beş tedarikçi arasında yer almak." dedi.

14.01.2019Ekonomi
Fazla büyümek istemiyoruz niteliğe odaklanıyoruz

Fazla büyümek istemiyoruz niteliğe odaklanıyoruz

Adana ile Mersin ortasında tüm Çukurovayı kucaklayan ilk vakıf üniversitesini açan ve Özel Okullar Derneği’nde birçok çalışmalar yapan eğitimci Yaşar Bayboğan’ın açtığı Çağ Koleji ve Çağ Üniversitesi, bugüne kadar binlerce öğrenci yetiştirdi. Şu anda toplamda 7000 civarında ve yüzde 70’i çeşitli burslardan faydalanan öğrenciler ve 800 civarında çalışanıyla Çukurova bölgesinde hem eğitime hem de istihdama katkıda bulunuyor. Şimdi oğulları Lütfi Bayboğan ile Gökhan Bayboğan kolej ve üniversitenin yönetiminde.

13.01.2019Eğitim
GAPa hayat veren baraj yağışa doydu

GAP'a "hayat veren" baraj yağışa doydu

Son aylarda Fırat Havzası'na düşen aşırı yağışlar, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından GAP'a hayat veren ve "barajların efendisi" olarak nitelendirilen Atatürk Barajı'na yaradı. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil: "Atatürk Barajı şimdiden gelecek yılın sulama ihtiyacını karşılayacak duruma geldi. Şu an barajdaki su kotu 530 metreyi aştı. Sonbaharda düşen yağışla birlikte barajın dev yüzeyinde 2 metreyi bulan bir yükseliş oldu." açıklamalarında bulundu. Çiftçi Hüseyin Durmuş: "Bu yağış seneye baraj sayesinde bize sulama bereketiyle döner inşallah." ifadelerinde bulundu.

7.01.2019Ekonomi
Gaziantepli pamuk üreticisi sıkıntılı

Gaziantepli pamuk üreticisi sıkıntılı

Gaziantep'in önemli tarımsal üretim merkezlerinden Araban Ovası'nda etkili olan sağanak, pamuk üreticisini sıkıntıya soktu.

7.01.2019Ekonomi
Son dakika: Kurtarma operasyonundan acı haber geldi Define için gitmişler...

Son dakika: Kurtarma operasyonundan acı haber geldi! Define için gitmişler...

Türkiye'nin dört bir yanından etkili kar yağışı nedeniyle ihbar yağdı. Düzce'de yaylaya giden 11 kişi, Karabük'te ormana giden 4 kişi, yine Ankara'da otomobilleriyle yaylaya çıkan 7 kişi uzun uğraşlar sonucunda kurtarıldı. Düzce'deki kurtarma operasyonu 10 saat sürdü. Tokat'ın Reşadiye ilçesinde saatlerdir süren kurtarma operasyonundan ise acı haber geldi. Ekiplerin güçlükle ulaştığı yaylada mahsur kalan 4 kişiden biri hayatını kaybetti, 3'ü kurtarıldı. 4 kişinin define aramak için yaylaya gittiği belirlendi.

7.01.2019Gündem
Emtia yatırımcısı 2018de kakao ile kazandı

Emtia yatırımcısı 2018'de kakao ile kazandı

Emtia piyasasında geçen yıl yatırımcısına en fazla kazandıran ürün yüzde 27,6 ile kakao oldu. Doların değer kazanması ve ticaret savaşı endişeleriyle birçok ürünün değer kaybettiği emtia piyasasında kakaonun yanı sıra mısır, paladyum ve buğday 2018'de kazandırırken, şeker, kahve, platin, altın, pamuk, soya fasulyesi, çinko, bakır, gümüş, alüminyum, kurşun, nikel, Brent petrol ve doğal gaz yatırımcısını üzdü.

4.01.2019Ekonomi
Evde Mersin usulü tantuni nasıl yapılır İşte tarifi ve püf noktaları

Evde Mersin usulü tantuni nasıl yapılır? İşte tarifi ve püf noktaları

Mersin’in benzersiz yöresel lezzeti tantuni son yıllarda Türkiye’nin dört bir yanında karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle sokak lezzeti sevenlerin bir numaralı adresi olan tantuniyi evde yapıp gönül rahatlığıyla yemek istiyor olabilirsiniz. Bunun için içeriğimiz size çok yardımcı olacak. Tantuni yapımının temel püf noktalarıyla tarifini bir araya getirdiğimiz bu yazıda “Tantuni nasıl yapılır?” diye soranlar tüm yanıtları bulabilir.

Milyar dolarlık satışlar yolda Savunmada zirve yaptı...

Milyar dolarlık satışlar yolda! Savunmada zirve yaptı...

Türkiye ve Pakistan'ın son dönemde artan ekonomik ilişkileri savunma sanayisinde yapılan sözleşmelerle yeni bir boyut kazandı. Geçen yılın 11 ayı itibarıyla 400 milyon doların üzerine çıkan ihracat rakamına önümüzdeki yıllarda Atak helikopteri ve MİLGEM satışlarıyla milyar dolarlık satışlar eklenecek.

2.01.2019Ekonomi
Hazar Ergüçlü: Onur’un zekâsına âşık  oldum

Hazar Ergüçlü: Onur’un zekâsına âşık oldum

Genç yaşına rağmen Nuri Bilge Ceylan’dan Derviş Zaim’e Türkiye’nin önde gelen yönetmenleriyle çalıştı. 2018’de yıldızı parlamaya devam etti;‘Hakan: Muhafız’ dizisinde başrolde karşımıza çıktı. Geçen hafta bomba bir haber daha geldi: Yakında bir BBC dizisiyle yurtdışına adım atacak. Oyuncu Hazar Ergüçlü’yle başarısının sırlarını, hayatı ve aşkı konuştuk.

30.12.2018Hürriyet Pazar
Geliyor gönlümün senesi... 2019’U UNUTULMAZ KILACAK 100 GÜZEL ŞEY

Geliyor gönlümün senesi... 2019’U UNUTULMAZ KILACAK 100 GÜZEL ŞEY

2018’iniz nasıl geçti bilinmez; herkesinki farklı farklı... Ama eğer edebiyattan, sinemadan, müzikten, bilimden, yeme-içmeden keyif alan biriyseniz, sizi muhteşem bir 2019 bekliyor. Türkler’in komedi filmleri, yabancıların bilimkurguları; yeni albümler, düetler, konserler; insanı ekrana kilitleyecek diziler; ufkumuzu açacak bilimsel denemeler; ağzımızın tadını yerine getirecek gurme trendler... Noel Baba’yı kıstırdık; yeni yıl torbasında neler varmış önden göz attık.

30.12.2018Hürriyet Pazar
Gaziantepsporun borcu açıklandı

Gaziantepspor'un borcu açıklandı!

TFF 2. Lig ekiplerinden Gaziantepspor'da başkan Hasan Şahin, kulübün borcunun 155 milyon lira olduğunu bildirdi.

29.12.2018Futbol
Boğa ile köpeğin dostluğu görenleri şaşırtıyor

Boğa ile köpeğin dostluğu görenleri şaşırtıyor

Artvin’in Borçka ilçesinde çekilen görüntülerde bir köpekle boğanın dostluğu görenleri şaşırtıyor. Borçka ilçesi Kale Köyü’nde bulunan bir mandırada çekilen ve bir boğa ile köpeğin dostluğunu gösteren görüntüler sosyal medyada büyük beğeni topladı. Mandıra sahibi İlyas Cebir, Pamuk ve Kangal isimli köpeklerinin hayvanların bekçiliği için birini yavru olarak diğerini ise normal yaşında iken mandıraya getirdiğini söyledi. Cebir “Bir günü hayvanların temizliğini, bakımını yaptıktan sonra hayvanları okşarken,ilk etapta Pamuk isimli köpek yanıma geldi oda hayvanı koklamaya başladı. Bir günü baktım birbirleri ile oynama başladılar ve daha sonra birbirleri ile yalamalarını görünce ben de şaşırdım. İki ayrı cins hayvan, dostluk görüntüsü sergilediler” dedi. O anları cep telefonu ile görüntülediklerini belirten Cebir, bu görüntülerin sosyal medyada büyük ilgi gördüğünü söyledi.

27.12.2018Haber
Akademisyenlerden öğretmenlere ders: Rehber Öğretmenler Akademisi

Akademisyenlerden öğretmenlere ders: Rehber Öğretmenler Akademisi

Kadir Has Üniversitesi, geleceği kuranlar ile geleceğe yön verenlerin bir arada olduğu “Rehber Öğretmenler Akademisi” düzenledi. Bu yıl ikincisi düzenlenen akademide, üniversitenin akademisyenleri tarafından, öğretmenlere sosyal bilimlerden fen bilimlerine, mühendislikten sanata kadar her alanda yeniliklerin anlatıldığı dersler verildi.

27.12.2018Kampüs
Yaşlı kadının hayatı karardı

Yaşlı kadının hayatı karardı

Adana'da yıllar önce iflas eden ve borçlarını ödeyemediği için cezaevine konan Hasan Çoraplı'nın eşi Zehra Çoraplı, kendisini dolandırdıklarını iddia ettiği kişilerin icra talebiyle evinden çıkartıldı. Yağmurun altında sokakta kalan Zehra Çoraplı, yardım bekliyor.

26.12.2018Gündem
Sonsuz bir kış senfonisi

Sonsuz bir kış senfonisi

Faruk Duman, ‘Sus Barbatus!’ta hem alışıp sevdiğimiz anlatım biçimini korumuş hem de tempoyu hiç düşürmeden, merakı hep en üst düzeyde tutarak okunaklı bir eser ortaya çıkarmış.

26.12.2018Kitap Sanat
Ünlü sunucunun köpeklerinin zehirlenmesi davasında yeni gelişme

Ünlü sunucunun köpeklerinin zehirlenmesi davasında yeni gelişme

Marmaris'te yaşayan sunucu Tanem Sivar ve eşi Edhem Dirvana çiftinin Labrador cinsi iki köpeğini zehirleyerek öldürmekle suçlanan komşusu Kaan Ü.'nün (54), 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Tarafların dinlenmesinin ardından mahkeme hakimi, K.Ü.'nün köpeklerin zehirlenmesinden sonra yaşanan tartışma sırasında havaya ateş ettiği ileri sürülen av tüfeğinin menzil kapasitesinin tespiti için bilirkişi raporu hazırlanmasına karar verip, duruşmayı erteledi.

25.12.2018Gündem
Çin 2019da ithalat ve ihracattaki bazı gümrük vergilerini kaldıracak

Çin 2019'da ithalat ve ihracattaki bazı gümrük vergilerini kaldıracak

Çin 2019'da, hayvan yemlerinde kullanılan değişik küspelere uygulanan ithalat vergileri de dahil olmak üzere, bir dizi malın ithalatı ve ihracatındaki gümrük vergilerini kaldırarak, ABD ile ticaret gerilimi sürerken, hammadde tedarikini güvence altına almayı ve ihracatı artırmayı planlıyor.

24.12.2018Ekonomi
2 milyon lirayı 9 ayda bitirmişti... Hırsızlıktan tutuklandı

2 milyon lirayı 9 ayda bitirmişti... Hırsızlıktan tutuklandı

Adana'da 2007 yılında ölen babasından 2 milyon lira miras kalan ancak kısa sürede mirası bitirip hırsızlık yapan genç 6 yıl 8 ay hapis cezası aldı.

23.12.2018Gündem
Hrant Dink cinayeti davası devam ediyor

Hrant Dink cinayeti davası devam ediyor

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 7'si tutuklu, 10'u firari 85 sanığın yargılaması sürüyor.

21.12.2018Gündem
‘Bilecik peşkiri’ Almanya’da görücüye çıkacak

‘Bilecik peşkiri’ Almanya’da görücüye çıkacak

Bilecik Belediyesinin girişimleriyle tekrar canlandırılan peşkir dokuma, Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenecek ‘Kitap ve Kültür Fuarı’nda tanıtılacak.

20.12.2018Avrupa
Modelde durduğu gibi durmuyor

Modelde durduğu gibi durmuyor

Pantene Altın Kelebek geride kaldı ama etkileri sürüyor. Bütün hafta Hadise ve Serenay Sarıkaya’nın dünyaca ünlü modaevlerinden çıkmasına rağmen çok eleştirilen giysilerini konuştuk. Moda Konseyi araştırdı: Bu isimlerin seçimlerinin perde arkası ne?

16.12.2018Magazin
Pamuk tüketimi 27,5 milyon tona ulaşıyor

Pamuk tüketimi 27,5 milyon tona ulaşıyor

Tekstil ve hazırgiyim sektörlerinin ana hammaddesi pamuğun kaderinin belirlendiği Uluslararası Pamuk İstişare Komitesi’nin 77. Genel Kurul Toplantısı, Fil Dişi Sahili’nde gerçekleştirildi. 2018/19 sezonunda, dünya pamuk tüketiminin 27,5 milyon tona ulaşacağı ifade edildi.

14.12.2018Ekonomi
ELİDAŞın pamuk deposu yüzde 100 doluluğa ulaştı

ELİDAŞ'ın pamuk deposu yüzde 100 doluluğa ulaştı

Türkiye'de ilk defa lisanslı depoculukta pamuk ile depolama ve elektronik ürün senedi üretmek üzere İzmir Ticaret Borsası önderliğinde kurulan Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk AŞ'nin (ELİDAŞ) pamuk deposu yüzde 100 doluluğa ulaştı.

10.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Disney’in kadınları başkaldırdı

Disney’in prenses karakterleri güçlü bir erkeğe muhtaç, beyaz atlı bir prens tarafından öpülmeyi bekleyen, güçsüz ve çaresiz, sadece prenses kıyafetleri, saçları, makyajları ve güzellikleriyle öne çıktı yıllarca...

16.01.2019

Kadının sözü kaç gram, erkeğinki kaç?

Biz kadınlar sözümüzü geçirmek için, bazen dişimizi geçirmek zorunda kalırız.

7.01.2019

Kervansaray'da yeni umut

Türkiye’nin en eski otel zincirlerinden biri olan ve uzun süredir yaşadığı borç sarmalı nedeniyle aile içi kavga yaşayan Kervansaray’da yönetime el koyan Zeynep Tümer Sayılgan’ın girişimleri sonuç verdi. Kervansaray Uludağ 63 yıllığına gruba tekrar verildi ve faaliyete başladı.

30.12.2018

Menemen olayı ve Kubilay’ın katli kitaplardan çıkarıldı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın bu yılki müfredatında, 8. sınıf ‘İnkılap Tarihi’ kitabından Atatürk ilkelerinin anlatıldığı ‘Atatürkçülük’ ünitesi çıkarılmıştı.

20.12.2018

Erciyes’te karlar kraliçesi oldum

Adrenalini dört mevsim yaşamak… Türkiye’nin Alpler’i Erciyes, doludizgin aktiviteleriyle kendine has notalar yaratıyor ve özgürlük hissini bütüncül bir atmosferde sonuna kadar yaşatıyor. Çok sevdiğimiz kış ve yaz sporlarından, yıldızlı gecelerdeki kamp atmosferine kadar doğa aktivitelerinin eğlence ve huzur ezgilerinin yükseldiği Erciyes’te hiçbir kalıp yok, her mevsim tercih etmek için ise sebep çok. Hayat deneyimleyince güzel; cesaretini topla ve güzel ruhunla yola çık! İşte size Erciyes gezi rehberi…

14.12.2018

Harran’da bir müzik perisi Sera Çamaş

Cuma günleri, yürünmemiş yollarda yürüyen kadınları yazdığım gün. Bugün genç bir kız var karşınızda. 14 yaşındaki konservatuvar öğrencisi Sera Çamaş.Pek çok özelliği var, okuyacaksınız. Ama şu kadarını söyleyebilirim, dünya tatlısı, dünya güzeli ve bence çok çok değerli bir şey yapıyor. Köy çocuklarına müzik götürüyor, onları müzikle buluşturuyor. Köy Okulları Değişim Ağı Derneği’yle geçen sene bu projeye başlamış, 6 okulla çalışmış, bu sene 18 okulla çalışıyor. O okullara org götürebilmek istiyor, bizden de destek rica ediyor. Ben de sakajewa adına bir org alıp gönderiyorum. Proje harika, Sera da harika, bütün gençlere ilham olabilecek biri, lütfen ona destek olalım...

14.12.2018