MENÜ

Özel Üniversite Fiyatları 2015

Özel Üniversite Fiyatları 2015 ile ilgili tüm haberleri, son dakika Özel Üniversite Fiyatları 2015 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Özel Üniversite Fiyatları 2015 haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 31 Özel Üniversite Fiyatları 2015 haberi bulunmuştur.

Özel Üniversite Fiyatları 2015 Haberleri

Dershanecilik tarihe karışıyor

Dershanecilik tarihe karışıyor

MEB’in girişimiyle, özel öğretim kurslarının bu eğitim yılının sonunda kapatılmasıyla birlikte ‘dershanecilik’ tarihe karışacak. Kurslar yalnızca devlet eliyle yürütülecek, özel sektör kurs veremeyecek.

30.01.2019Eğitim
Kiralar iki katına çıktı İstanbuldan kaçan o ilçeye akın etti

Kiralar iki katına çıktı! İstanbul'dan kaçan o ilçeye akın etti

Ayvalık’ın tarihi biraz da göçün tarihi. 1923’te başlayan mübadele ile kasabanın büyük oranda Rum olan nüfusu Midilli’ye göç etmiş; yerlerine Girit, Makedonya ve Midilli’deki Müslüman nüfus gelmişti. 2011’de patlak veren Suriye iç savaşı, Ayvalık’ı yeni bir göç dalgasının rotası yaptı. Binlerce Suriyeli, Midilli’ye geçebilmek için bu suları kullandı, kimi denizden karaya bir daha hiç adım atamadı. Balıkesir’e bağlı Ayvalık şimdi yeni bir göçün etkisi altında; metropolden bunalıp kaçan İstanbulluların... Bundan 10 yıl önce tek tük başlayan kaçışlar, son üç yılda yoğunlaştı. Elbette sadece İstanbullular değil Ayvalık’ın sükûnetini tercih eden büyük şehirliler, ancak ağırlıklarını koydukları kesin. Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 70 bin olan kış nüfusunun artık 100 binin altına düşmediğini söylüyor. Peki kimler neden burayı seçiyor, hangi bölgelerde yaşıyor, ne yaparak geçiniyorlar, burada da bir ‘Bodrumlaşma’ olur mu? Cevaplar dosyamızda...

Mehmet Şimşekten önemli açıklamalar

Mehmet Şimşek'ten önemli açıklamalar

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, seçim sonrası belirsizliğin ortadan kalkacağını söyledi. Şimşek "Biz durduk yere mi OHAL ilan ettik. Türkiye, OHAL'e mecbur bırakıldı. İlk fırsatta burada da normalleşme olacak" dedi.

5.06.2018Ekonomi

Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Yurt dışından getirilen varlığa ilişkin vergi düzenlemesi, vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere bayram ikramiyesi ödenmesi, imar barışı, yaşlılık aylığının 500 liraya çıkarılması gibi düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

10.05.2018Gündem
Elazığ’ın patronu

Elazığ’ın patronu!

Elazığ’a bugüne kadar yapılmış en büyük sanayi yatırımını işkadını, akademisyen Prof. Yasemin Açık yaptı. 250 milyon dolarlık yatırımla kurduğu çimento fabrikasından Irak’tan Gine’ye farklı ülkelere çimento ihraç ediyor.

6.10.2017Ekonomi
Üniversiteye hazırlanmanın bedeli: En az 50 bin TL

Üniversiteye hazırlanmanın bedeli: En az 50 bin TL

Etüt merkezleri kapandı. Özel öğretim kursları ise bugünden sonra tek dersten eğitim verecek. Adaylar, özel derse yönelmiş durumda. Üniversite sınavına hazırlanan bir aday her bölümden özel ders alırsa yılda en az 50 bin lira harcamak zorunda.

31.07.2017Eğitim
Gönlüm melez  müzikten yana

Gönlüm melez müzikten yana

Arpçı Meriç Dönük, klasik eğitimin ardından yaşadığı toprakların kültürünü tanımak için İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans yaptı. Türküler, geleneksel Türk müziği üzerine çalıştı. Caz gruplarında yer aldı. Geleceğini, arpın anavatanı klasik müzik yerine, melez müzikte arıyor. Bu nedenle kaydettiği ilk albümü rafa kaldırıp, ‘Mahfûz’la çıktı müzikseverlerin önüne. “Çünkü beni daha doğru temsil ediyor” diyor.

27.07.2017Kitap Sanat
Kılıçdaroğlundan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, hain sözü hafif kalır

Kılıçdaroğlu'ndan ağır sözler: Bunlar insan bile değiller, 'hain' sözü hafif kalır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu son günlerde TV ekranlarında Atatürk'e hakaret edenler için ağır ifadeler kullandı.

9.05.2017Gündem
Üniversite öğrencilerinden hukuk atölyesi

Üniversite öğrencilerinden hukuk atölyesi

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin kurduğu Cumhuriyetçi Hukukçular Kulübü’nün düzenlediği Hukuk Atölyesi’ne katılan Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Türkiye eski müdürü Bartu Soral ve Doç. Dr. Barış Doster, Türkiye’nin sorunlarını masaya yatırdı. Hukuk Fakültesi öğrencilerinden Berkay Sezer'in yönettiği oturumda Türkiye'nin iktisadi durumu, Başkanlık tartışmaları ve dış politika konuşuldu.

23.03.2017Gündem
Kapatılan üniversitelerin öğrencileri için kayıtlarda son gün

Kapatılan üniversitelerin öğrencileri için kayıtlarda son gün

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan vakıf üniversitelerinin öğrencileri için kayıtlar, 28 Eylül akşamına kadar sürecek. Öğrenciler, yerleştikleri üniversiteye e-Devlet’te açılan sistem üzerinden de kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

28.09.2016Eğitim
Üniversiteliler için burs rehberi

Üniversiteliler için burs rehberi

Üniversite kayıtları 19 Ağustos’ta tamamlandı. Kaydını yaptıran öğrenciler şimdi burs arayışına girecek. Bulundukları yerden farklı bir ilde üniversite okuyacak olanları ise ‘barınma problemi’ bekliyor. “Yurt mu, ev mi, apart mı?” sorularıyla uğraşan çiçeği burnunda üniversiteliler için rehber niteliğinde bir liste hazırladık. İşte burs ve barınma alternatifleri.

22.08.2016Eğitim
Kriz  bizim işimiz

Kriz bizim işimiz!

İskenderun’da 9 metrekarelik bir sobacı dükkânından doğan 3.5 milyar dolar cirolu Tosyalı Holding’in patronu Fuat Tosyalı, “Biz kriz firmasıyız, her krizde yatırım yaptık. Şimdi de demir çelik tarihinin en büyük yatırımlarını yapıyorum. Hedefim üretimimizi 10 milyon tona, ciromuzu 10 milyar dolara ulaştırmak” dedi.

13.05.2016Ekonomi
Bir kadavraya 100 öğrenci düşüyor, oturacak yer yok

Bir kadavraya 100 öğrenci düşüyor, oturacak yer yok

Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Biz de geleceğin doktorlarını yetiştiren tıp fakültelerinin eğitimini mercek altına aldık. Bu fakültelerin sorunlarını dekanları ve öğrencilerle konuştuk. Kontenjanların yüksek olması, üniversite hastanelerinin borçları, öğretim üyelerinin özlük hakkı sıkıntıları tıp eğitiminin başlıca sorunları.

13.03.2016Eğitim
Üç yapraklı yonca ülkesinin başkenti: Dublin

Üç yapraklı yonca ülkesinin başkenti: Dublin

Aklınıza İngiltere’yi getirin. Kompozisyonun içine biraz daha yeşil, biraz daha yağmur, barlar, siyah bira, müzik ve de sıcakkanlı insanlar ekleyin. İşte karşınızda, İrlanda!

9.12.2015Seyahat
2015-2016 Özel Üniversite ücretleri ne kadar Özel Üniversite burs olanakları neler

2015-2016 Özel Üniversite ücretleri ne kadar? Özel Üniversite burs olanakları neler?

Özel üniversite aylık ve yıllık dönem ücretleri ne kadar? Yeni kayıt yaptıranlar Özel Üniversitelere ne kadar ücret ödemek zorundalar? Tüm Üniversitelerin fiyatları için haberi okuyun.

4.08.2015Gündem
105 ilaç SGK kapsamına alındı

105 ilaç SGK kapsamına alındı

KOAH, kalp yetmezliği, AIDS ve bazı kanser türleri olmak üzere 15 farklı endikasyonda 105 yeni ilaç SGK kapsamına alındı. Sağlık Uygulama Tebliği'nde yapılan değişiklik bugün resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

19.02.2015Sağlık
Torba Yasa büyük değişiklikler getiriyor

Torba Yasa büyük değişiklikler getiriyor

Cumhuriyet tarihinin en büyük “borç kolaylığı”nı içeren Torba Yasa, önceki gece TBMM’den geçti. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayından sonra yürürlüğe girecek yasadan son anda sendikaların tepkisini çeken esnek çalışmayı içeren maddeler çıkarıldı. Torba yasa tasarısında işçi ve memur kesimini ilgilendiren bir çok düzenleme yapıldı.

13.02.2011Ekonomi
Başarımı az paraya haftanın 7 günü çalışan zeki Çinlilere borçluyum

Başarımı az paraya haftanın 7 günü çalışan zeki Çinlilere borçluyum

1995’te 300 bin dolar borç alarak kurduğu BYD’yle 5.1 milyar dolarlık servete ulaşıp, 'en zengin Çinli' konumuna yükselen Wang Chuan Fu, “Hayallerim vardı ama bu kadarını beklemiyordum. Başarımda az paraya haftanın 7 günü çalışan zeki Çinlilerin payı var” dedi.

7.03.2010Ekonomi
Türkiyenin kanser haritası

Türkiye'nin kanser haritası

Türkiye'nin kanser haritası çıkarıldı. Kaç kişi kanserle savaşıyor, kaç onkoloji merkezi var, onkolog sayısı yeterli mi. İşte Türkiye'nin kanser profili...

Artık talep patlaması olmaz, piyasa dengeli gider

Artık talep patlaması olmaz, piyasa dengeli gider

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya ile sektördeki gelişmeleri ve şirketin yeni projelerini konuştuk.

27.10.2009Ekonomi
TÜBİTAK bursuyla yetiştim nanoteknoloji misyoneri oldum

TÜBİTAK bursuyla yetiştim nanoteknoloji misyoneri oldum

Gelişmiş ülkelerde yaşanan sessiz sanayi devrimi ‘nanoteknoloji’yi Türkiye’ye taşımak isteyen Türken Ailesi, 9 kişilik Normtest’le geçen yıl üniversitelerin 4 milyon Euro’luk ‘nanoteklonoji’ yatırımına aracılık etti. Mehmet Türken, ‘Türkiye bu devrimi kaçırırsa geleceğini kaybeder’ diyor.

6.06.2005Ekonomi

Yazar Sonuçları