MENÜ

Özel Koruma

Özel Koruma ile ilgili tüm haberleri, son dakika Özel Koruma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Özel Koruma haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 17.923 Özel Koruma haberi bulunmuştur.

Özel Koruma Haberleri

Nikon ölüm fermanını imzaladı, artık üretmeyecek

Nikon ölüm fermanını imzaladı, artık üretmeyecek!

Nikon, yaptığı açıklamada artık 1 serisi cihazları üretmeyeceğini doğruladı.

16.07.2018Teknoloji
Özel koruma bölgelerini artık vakıflar işletecek

Özel koruma bölgelerini artık vakıflar işletecek

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı, orman, kıyı ve koylar başta olmak üzere tabiat varlıkları ve doğal sit alanları ile özel çevre koruma bölgelerini halkın hizmetine açarken, işletmesinde vakıflarla çalışmak için harekete geçti. Bakanlık, ilgili yönetmelikte yaptığı değişiklikle Çeşme, Dalyan, Gökçaada, Bozcaada gibi yerlerdeki koylar ile Tuz Gölü, Van Gölü, Belek, Saros Körfezi, Uzun Göl, Patara, Pamukkale gibi özel çevre koruma bölgelerini çevreye duyarlı vakıflara kiraya verecek.

26.06.2018Ekonomi
Aleynaya çifte koruma

Aleyna'ya çifte koruma

Aleyna Tilki, konser için gittiği Alanya’dan önceki gün İstanbul’a döndü. Yolculukta genç şarkıcıya eşlik eden iki özel koruma, alanda da onun çevresinde kuş uçurmadı.

21.06.2018Magazin
Burası Ankara... Gördüğümde oturup ağladım

Burası Ankara... 'Gördüğümde oturup ağladım'

Dünya’da sadece Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yetişen ve nesli tehlike altında olan ünlü sevgi çiçeğini dolu vurdu. Pazar günü etkili olan dolu yağışı nedeniyle Gölbaşı Belediyesi’nin sevgi çiçeği yetiştirme ve sergi alanındaki 2 binden fazla çiçek zarar gördü. Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Kalanlardan tohum alıp tekrar dikeceğiz” dedi. Gölbaşı’nda sevgi çiçeği yetiştiren Hulusi Gürpınar da, “Dolu yağışı, Nuh tufanı gibiydi. Evimin karşısında belediyenin yerini ve burayı gördüm, oturup ağladım" diye konuştu.

24.05.2018Gündem
Cumhurbaşkanlığına özel koruma

Cumhurbaşkanlığı'na özel koruma

CUMHURBAŞKANLIĞI Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde Özel Harekât Şube Müdürlüğü kuruldu.

23.05.2018Gündem
Bu çiçeği koparmanın cezası 48 bin 600 lira...

Bu çiçeği koparmanın cezası 48 bin 600 lira...

Afyonkarahisar’ın Kirsa Vadisi'nde "Ayı Gülü" ve "Kızıl Lale" olarak adlandırılan, koruma altındaki "Paeonia Officinalis" çiçeğini koparana 48 bin 600 lira ceza kesiliyor.

19.05.2018Gündem
Sarosu kurtaracak karar: ÇED gerekir

Saros'u kurtaracak karar: ÇED gerekir

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Saros Körfezi kıyısındaki, 'Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi' ilan edilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 'Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu gereksizdir' kararı verdiği ormanlık alanlarla ilgili açılan davada mahkeme, 'ÇED gereklidir' kararı verdi.

13.02.2018Gündem
Şevkat Yerimdar yayınlanan son bölümüyle şoke eden dakikalar yaşattı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Şevkat Yerimdar yayınlanan son bölümüyle şoke eden dakikalar yaşattı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Şevkat Yerimdar dizisi ekranlara gelen son bölümüyle izleyicilerine yine nefes kesen anlar yaşatmaya devam etti. Ekranların herkes tarafından büyük beğeniyle takip edilen dizisi Şevkat Yerimdar'ın son bölümünde Şevkat’in yıllar önce kimliği kaybolmuştu ve o kimlik kullanılarak Moldovyalı bir kadınla evlendirilmişti. Son bölümün bitmesinin ardından yeni bölüm fragmanı merak edildi. Peki, Şevkat Yerimdar dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

26.01.2018Televizyon
Şevkat Yerimdar yayınlanan son bölümüyle eğlenceli anlar yaşattı Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı

Şevkat Yerimdar yayınlanan son bölümüyle eğlenceli anlar yaşattı! Yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Şevkat Yerimdar dizisi yayınlanan son bölümüyle izleyicilerine yine heyecan seviyesi yüksek anlar yaşattı. Sevilen dizinin son bölümünde Esin dergide okuduğu bir taktiği, Şevkat üstünde denemeye karar verdi. Sebepsiz yere surat yaptı. Şevkat’in Esin’in gönlünü alabilmesi için ilk önce ne yapmış olduğunu bulması gerekmekteydi. Son bölümün bitmesinin ardından diziseverler yeni bölüm fragmanını merak etmeye başladılar. Peki, Şevkat Yerimdar dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

19.01.2018Televizyon
Dünyada ilk kez İstanbul’da oluyor Milyonlar havada uçuşacak

Dünyada ilk kez İstanbul’da oluyor! Milyonlar havada uçuşacak

Değeri milyon liraları aşan tekneler bu yıl şubat ayında İstanbul’da görücüye çıkacak. Ancak bu yıl önceki yıllardan farklı olarak İstanbul’da aynı anda iki noktada birden düzenlenecek. İlki 10-18 Şubat arasında CNR’da, ikincisi ise 17-25 Şubat tarihlerinde Tuzla’da Viaport Marina’da yapılacak. CNR’daki fuarın son hafta sonu ile Tuzla Viaport Marina’daki fuarın ilk hafta sonunun aynı günlere denk gelmesinin ‘boatshow’ düzenleyen şehirler için bir ilk olduğunu söyleyen yetkililer, “Dünyada ilk kez bir şehirde aynı anda iki fuar düzenlenmiş olacak” dedi.

6.01.2018Ekonomi
Zarrab davasında flaş gelişme...

Zarrab davasında flaş gelişme...

Hürriyet New York Temsilcisi Razi Canikligil, ABD'de görülmekte olan Reza Zarrab davası sonrasında CNN Türk'te yayınlanan ve Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına katılarak duruşmada yaşananları anlattı. Bugünkü duruşmada Hakan Atilla'nın avukatlarının itirazları sonrasında hakim, Türkiye ile FETÖ arasındaki yaşananları mahkemeye anlatması için bilirkişi tayin edilmesine karar verdi. Razi Canikligil'in açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde;

16.11.2017Gündem
Başbakandan, Bahçelinin seçim barajı çıkışına cevap

Başbakan'dan, Bahçeli'nin seçim barajı çıkışına cevap

Başbakan Binali Yıldırım ABD’de, gündemdeki konulara dair önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım Devlet Bahçeli'nin seçim barajı çıkışına şu yanıtı verdi: "Seçim kampanyamızda doğrusunu isterseniz seçim barajına yönelik bir taahhütte bulunmadık. Anayasa değişikliği kampanyasında bu sistem değişikliği ile Türkiye’de sürekli iktidar, sürekli istikrar döneminin başlayacağını, artık zayıf iktidarlar döneminin sona ereceğini söyledik. Seçim sistemindeki bazı çelişkiler siyasi partiler yasasıyla beraber barajlar da diğer partilerin katılımıyla uyum yasaları çerçevesinde düşünülebilir. Bu konular diğer partiler tarafından gündeme getirilirse biz de gayet tabii ki her türlü öneriyi birlikte oturur, değerlendiririz"

8.11.2017Gündem
ABDde son dakika... Bu kez çok özel koruma

ABD'de son dakika... Bu kez çok özel koruma

Başbakan Yıldırım Washington’daki ilk gününde Trump’ın belalısı Senatör Crocker ile görüştü. Başbakan Binali Yıldırım’ın ziyareti nedeniyle Amerikan Gizli Servisi ile Washington polisinin aldığı olağanüstü önlemler ‘özel bir tehdit değerlendirmesi mi var’ sorularına neden oldu. Türk tarafının özel bir önlem talep etmemesine rağmen alınan abartılı önlemlerin Cumhurbaşkanı’nın 16 Mayıs ziyareti sırasında gerekli tedbir alınmadığını belirten Ankara’nın eleştirilerine bir yanıt niteliğinde olabileceği yorumları yapıldı.

8.11.2017Dünya
Bilirkişi: Kalker ve taş ocakları Saros Körfezi’ne zarar veriyor

Bilirkişi: Kalker ve taş ocakları Saros Körfezi’ne zarar veriyor

EDİRNE’nin Keşan ilçesinde açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Saros Körfezi kıyısındaki, ’Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi’ ilan edilen ve Bakanlığın ’ÇED raporu gereksizdir’ kararı verdiği ormanlık alanlarla ilgili açılan davada, bilirkişi heyetinin raporunda, bölgede faaliyet gösteren taş ocaklarının uluslararası sözleşmelere aykırı olduğu, körfeze büyük zarar verdiği belirtildi. Raporda, "Faaliyetlerin doğrudan bu bölgeleri etkileyeceği dikkate alınarak, diğer taş ocaklarının da etkisi göz önünde bulundurularak, ayrıntılı tüm paydaşların onaylayacağı bir ÇED raporunun hazırlanmasında yarar olacağı fikri bilirkişi heyetimizce benimsenmiştir" denildi.

2.11.2017Gündem
Murat Başoğlu ve boşandığı eşi Hande Bermek sahilde el ele dolaştı

Murat Başoğlu ve boşandığı eşi Hande Bermek sahilde el ele dolaştı

Murat Başoğlu (49), öz yeğeni Burcu Başoğlu ile görüntülenmişti. Murat Başoğlu’nun 14 yıllık eşi Hande Bermek (48), 'Bu deneyimi sevgiyle kucaklayıp değerlendiriyorum' açıklaması yapmıştı.

2.10.2017Magazin
Hükümet ve CHP birlikte dur dedi... Cennet kurtuluyor

Hükümet ve CHP birlikte 'dur' dedi... Cennet kurtuluyor

Edirne'nin Keşan İlçesi Saros Körfezi kıyısındaki, 'Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi' ilan edilen ormanlık alanlar, açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. CHP Edirne Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Erdin Bircan, konuyu gündeme getirip, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na itirazda bulundu. Bakan Veysel Eroğlu, bölgeye yeni ocakların açılmayacağını ve yeni ruhsat verilmeyeceğini açıkladı.

11.08.2017Gündem
FETÖnün ölüm listesindeki Ahmet Zeki Üçokun, koruma statüsü değişti

FETÖ'nün ölüm listesindeki Ahmet Zeki Üçok'un, koruma statüsü değişti

Türkiye'de, FETÖ'ye yönelik ilk soruşturmayı açıp üç kişinin tutuklanmasını sağladıktan sonra Ergenekon, Balyoz gibi peş peşe açılan davalarda kumpasa uğrayıp 43.6 yıl hapis cezasına çarptırılan, 5 yıl cezaevinde kalan emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, FETÖ örgütünün ölüm listesinde de yer aldı. Bu yüzden üst seviyede korunmasına karar verildi. Ancak Ankara Valiliği bir süre önce, Üçok'un 'özel koruma' statüsünü ani bir kararla düşürdü. Buna tepki gösteren Ahmet Zeki Üçok, eski koruma statüsü verilinceye kadar günlük hayatında hiçbir şekilde koruma almayacağını söyledi.

11.07.2017Gündem
Taş kesen hayatlar

Taş kesen hayatlar

İstanbul Sultangazi’de taşocağı isyanı yıllardır sürüyor. 16 taşocağının olduğu ilçede nefes almak imkânsız. Çocuklar ocaklara komşu okullarda okuyor. Yaşı küçüklerin çoğu astım hastası. Yaşlılar, engelliler toz yüzünden camı kapıyı açmadan evin içinde yaşıyor. Bölge sakinleri şikâyetlere rağmen hiçbir şeyin değişmediğini söylüyor.

8.07.2017Gündem
Antalyanın Maldivlerini bekleyen tehlike

Antalya'nın Maldivler'ini bekleyen tehlike!

BEYAZ kumu, pırıl pırıl denizi, kıyılarında Akdeniz fokları ve orfozlara yuva olan sualtı mağaraları ve su kuşlarıyla 'Antalya’daki Maldivler' olarak nitelendirilen Sulu Ada, binlerce tatilci ve turisti ağırlıyor. Son birkaç yılda yoğun ilgi gören ada, bazı ziyaretçilerin özen göstermemesi nedeniyle kirlenme tehlikesiyle de karşı karşıya.

6.07.2017Ekonomi
Akkuyu NGS depreme dayanıklı olacak

Akkuyu NGS depreme dayanıklı olacak

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) Rusya'daki benzeri Novovoronej-2'nin Başmühendisi Vladimir Zarubayev, Mersin'de inşa edilecek Akkuyu NGS'nin olası bir depremden zarar görmemesi için gerekli tüm testlerin yapıldığını belirterek, "Akkuyu'da kullanılacak santral teknolojisi Rusya'nın en iyisi. Özel bir şekilde depreme dayanıklı olarak projelendirilmiş yapılar sayesinde Akkuyu NGS, 9 büyüklüğündeki depreme dahi dayanıklı olacak." dedi.

29.06.2017Ekonomi
Çiller denize açıldı

Çiller denize açıldı

Eski Başbakan Tansu Çiller, tatil alışkanlığını değiştirmedi ve Info adlı teknesiyle Bodrum’dan denize açıldı.

21.06.2017Magazin
Dava bitmeden kamulaştırma

Dava bitmeden kamulaştırma!

Antalya Manavgat Çayı üzerine yapılmak istenen Hidroelektrik Santral projesinin iptali için açılan dava sonuçlanmadan bölgede kamulaştırma kararı alındığı ortaya çıktı. Projeye yönelik açılan davanın avukatı Münip Ermiş, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı resmen yangından mal kaçırır gibi işlem yapmış. Biz kamulaştırma kararının iptali için suç duyurusunda bulunacağız. Çünkü proje iptal edildiği için bu işlemin hiçbir yasal tarafı kalmadı” dedi.

2.06.2017Ekonomi
İstanbula çok yakın doğa harikası hızla yok oluyor

İstanbul'a çok yakın doğa harikası hızla yok oluyor

EDİRNE’nin Keşan İlçesi Saros Körfezi kıyısındaki, ’Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi’ ilan edilen ormanlık alanlar, açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bakanlığın, ’ÇED raporu gereksiz’ kararı üzerine çevrecilerin başvurduğu mahkemenin verdiği ’ÇED raporu gereklidir’ kararına rağmen, bölgeye iki yeni kalker ocağı açılması için başvuru yapıldı. Taş ocakları nedeniyle İstanbul'a yaklaşık 2,5 saat uzaklıktaki Türkiye’nin en önemli dalış merkezi İbrice Limanı, ormanlık alanlar büyük ölçüde etkilenirken, yargı yoluna giden çevreciler bir yandan da yaşanan tahribatı önlemek için eylemler yaptı.

23.05.2017Haber
İstanbula çok yakın doğa harikası bu hale geldi

İstanbul'a çok yakın doğa harikası bu hale geldi

EDİRNE’nin Keşan İlçesi Saros Körfezi kıyısındaki, ’Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi’ ilan edilen ormanlık alanlar, açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bakanlığın, ’ÇED raporu gereksiz’ kararı üzerine çevrecilerin başvurduğu mahkemenin verdiği ’ÇED raporu gereklidir’ kararına rağmen, bölgeye iki yeni kalker ocağı açılması için başvuru yapıldı. Taş ocakları nedeniyle İstanbul'a yaklaşık 2,5 saat uzaklıktaki Türkiye’nin en önemli dalış merkezi İbrice Limanı, ormanlık alanlar büyük ölçüde etkilenirken, yargı yoluna giden çevreciler bir yandan da yaşanan tahribatı önlemek için eylemler yaptı.

23.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Polis bu kadının ölmesini mi bekliyor?

İSTANBUL’da H.İ.G. isimli erkek, 3 yıl önce, müşteri olarak geldiği markette çalışan 30 yaşındaki E.U.’yu gördü, kadının telefon numarasını buldu ve bir ay mesajlaştılar. Bir gün E. adamın evine gitti. Adam orada E.’yi kaba kuvvet kullanarak soydu, çıplak fotoğraflarını çekti.

9.03.2018

15 Temmuz ve darbe suçu (1): VIP uçuşu nasıl darbe uçuşuna dönüşür

ANKARA 11. Hava Ana Ulaştırma Üs Komutanlığı’na bağlı 212. Filo’nun envanterindeki Casa CN235 tipi 68 kuyruk numaralı VIP uçağının ekibi dört kişiden oluşuyordu: Pilot Üsteğmen Reşat Bora, yardımcı pilot Üsteğmen Nail Sarıaltın, uçuş-yükleme teknisyeni Kıdemli Başçavuş Faruk Yusufoğlu ve kabin astsubayı İsrafil Bedir...

5.09.2017

Bir yanımda Akdeniz, bir yanımda caretta umurumda mı ki bu dünya?

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz’de deniz kaplumbağalarının önemli bir sığınağı. Yaklaşık iki ay önce sahillere yuva yapan deniz kaplumbağalarının yumurtaları çatlamaya başladı. Minik yavrular Yavru Vatan’ın en korunaklı koylarında tek tek özgürlüğe, Akdeniz’in serin sularına koşmaya başladı. Üstelik yanı başında denize girip güneşlenenlere aldırış etmeden... Yılda bir kez yaşanan bu olaya tanıklık etmek için sadece birkaç haftanız var...

23.08.2017

Enflasyon işçiye ağır darbe vurdu

YILBAŞINDAN bu yana, yani beş ayda gerçekleşen % 6.18’lik enflasyon karşısında çalışan ve emeklinin maaşına ocakta yapılan zam mum gibi eridi. Enflasyon canavarı zamları adeta yuttu

8.06.2017

İyiyiz biz, çok iyiyiz

 İSTANBUL’da güneş gökyüzünü kaplayan “pamuksu” bulutların arasından geçmeye, bir yol bulmaya çalışıyor...

24.05.2017

Sahillere yeni düzen geliyor

AKDENİZ’in cennet koylarına yeni bir çevre ve koruma sistemi geliyor.

21.05.2017