MENÜ

ÖSYM

ÖSYM ile ilgili tüm haberleri ve son dakika ÖSYM haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.494 ÖSYM haberi bulunmuştur.

ÖSYM
Ösym öğrenciler için ölçme, seçme ve yerleştirme sitesidir. 

ÖSYM, yükseköğretim programlarına girmek için başvuran adaylar arasından, başarılı olma olasılıkları diğerlerinden daha yüksek olanları seçerek bu programlara yerleştirmek amacı ile 1974 yılında kurulmuş olan devlet kurumudur. Merkezi Ankara'da bulunur.

Kurum ilk olarak 22 Kasım 1974 tarihinde , Üniversitelerarası Kurul tarafından, 1750 sayılı Üniversiteler Kanununun 52. Maddesine göre, "Üniversitelerarası Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÜSYM)" adıyla kuruldu. 1981 yılında yürürlüğe giren 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) bağlanarak" Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)" adını almıştır.

ÖSYM'nin görevleri 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 10. Maddesinde şu şekilde belirlenmiştir:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Yükseköğretim Kurulunun tespit ettiği esaslar çerçevesinde yükseköğretim kurumlarına öğrenci alınması amacıyla sınavları hazırlayan ve yapan, öğrenci isteklerini de göz önünde tutarak Yükseköğretim Kurulunun tespit ettiği esaslara göre değerlendiren, öğrenci adaylarının yükseköğretim kurumlarına yerleştirilmesini sağlayan ve bu faaliyetlerle ilgili araştırmalar ve diğer hizmetleri yapan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na bağlı bir kuruluştur.

Ösym girişe tıklayarak "aday işlemleri sistemi giriş" bölümüne yönlendirilirsiniz. Ösym sonuç bölümünden ise "ösym sonuç açıklama sistemine" yönlendirilerek ösymnin hazırladığı girdiğiniz sınavların sonuçlarını bulabilirsiniz. 

 

ÖSYM Haberleri

2018 KPSS başvuru tarihleri | KPSS başvuru işlemleri

2018 KPSS başvuru tarihleri | KPSS başvuru işlemleri

Devlete bağlı kurum ve kuruluşlarda memur olarak çalışmak isteyen yüzbinlerce kişi KPSS'ye girmek için gün sayıyor. Binlerce memur adayının merakla beklediği 2018 KPSS'nin başvuruları ise henüz başlamadı. Sınava hazırlıklarını sürdüren memur adayları, sınavın ne zaman yapılacağını ve KPSS 2018 başvuru tarihlerini araştırmaya devam ediyor. Peki, 2018 KPSS ne zaman yapılacak? KPSS başvuruları ne zaman başlıyor? İşte, sınavın başvuru tarihi ve detaylı bilgiler.

20.2.2018Gündem
ÖSYMde ‘ISO 27001 Belgesi’ için başvuru hazırlığı

ÖSYM'de ‘ISO 27001 Belgesi’ için başvuru hazırlığı

ÖSYM, sahip olduğu bilginin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliğini garanti altına alan uluslararası bir standart olan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi'ne sahip olmak için başvuru çalışmalarına başladı. Merkez, donanımsal ve altyapıya yönelik yüksek güvenlikli yatırımlar dahil tüm hazırlıklarını tamamladı.

19.2.2018Eğitim
ÖSYM açıkladı: Hangi sınav görevlilerinden ücret kesintisi yapılmayacak

ÖSYM açıkladı: Hangi sınav görevlilerinden ücret kesintisi yapılmayacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen ve aynı gün içinde birden fazla oturumu olan sınavlarda görev alanlardan ücret kesintisi yapılmayacak.

19.2.2018Eğitim
ÖSYMdeki sır cihaz davasında flaş gelişme Sınavları böyle kazanmışlar

ÖSYM'deki 'sır cihaz' davasında flaş gelişme! Sınavları böyle kazanmışlar

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, FETÖ/PDY üyelerinin sınav sorularını önceden çalmak için, ÖSYM Soru Hazırlama ve Geliştirme Daire Başkanlığındaki bilgisayarlara kurduğu ’Sır Cihazı’na yönelik yapılan soruşturma tamamlandı. 6’sı eski ÖSYM çalışanı 10 kişi hakkında dava açıldı.

16.2.2018Gündem
FETÖnün ÖSYMdeki sır cihazı soruşturmasında 10 kişiye dava

FETÖ'nün ÖSYM'deki 'sır cihazı' soruşturmasında 10 kişiye dava

FETÖ'nün ÖSYM'deki 'sır cihazı' soruşturmasında 10 kişiye dava

16.2.2018Ankara
TUS ve STS giriş belgeleri internette

TUS ve STS giriş belgeleri internette

ÖSYM tarafından, 25 Şubat’ta uygulanacak olan 2018-TUS 1. dönem ve 2018- STS Tıp Doktorluğu 1. dönem sınavlarına başvuran adayların, sınava girecekleri bina-salonlara atanma işlemi tamamlandı.

15.2.2018Eğitim
MSÜ başvuruları için son gün 15 Şubat

MSÜ başvuruları için son gün 15 Şubat

Milli Savunma Üniversitesi'nin ÖSYM tarafından yapılacak askeri öğrenci aday belirleme sınavına müracaat 15 Şubat’ta sona eriyor.

14.2.2018Eğitim
e-YDS İngilizce başvuruları başladı

e-YDS İngilizce başvuruları başladı

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen e-YDS 2018/3’e başvurular başladı. 10 Mart saat 14.45’de yapılacak olan e-YDS 2018/3’e başvurular 1 Mart’a kadar yapılabilecek.

14.2.2018Eğitim
DİB MBSTS başvuruları başlıyor Başvuru nasıl yapılır

DİB MBSTS başvuruları başlıyor! Başvuru nasıl yapılır?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın (DİB) gerçekleştireceği Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) için başvurular alınmaya başlandı. Toplam 90 dakika sürecek olan DİB MBSTS, belirlenen merkezlerde yapılacak. Sınavda Hadis, Tefsir, Akaid ve Kelam başta olmak üzere birçok konudan sorular yöneltilecek. Peki, DİB MBSTS başvuruları nereden ve ne zamana kadar yapılacak? İşte, sınav hakkında merak edilen bazı bilgiler

14.2.2018Eğitim
ÖSYMden ALES raporu: Geçen yıllar başarıyı düşürüyor

ÖSYM'den ALES raporu: Geçen yıllar başarıyı düşürüyor

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan 2017 Sonbahar Dönemi ALES Değerlendirme Raporu'nun sonucuna göre, mezuniyet üzerinden geçen yıllar, sınav başarısına olumsuz yansıyor. Rapor, özellikle 2008 ve öncesinde mezun olan adayların puan ortalamalarının düşük, 2009 yılı ve sonrasında mezun olan ve eğitimine hala devam eden adayların puan ortalamalarının ise yüksek olduğunu ortaya koydu.

13.2.2018Eğitim
2018 YKS ne zaman yapılacak  YKS başvuru tarihleri

2018 YKS ne zaman yapılacak ? YKS başvuru tarihleri

YKS başvurularını heyecanla bekleyen adaylar için geri sayım başladı. Üniversite eğitimi almak ve istedikleri bölümlere gitmek isteyen öğrenciler, AYT ve TYT sınavına girebilmek için YKS başvuru işlemini gerçekleştirecek.

13.2.2018Gündem
Milli Savunma Üniversitesi başvuruları bugün sona eriyor

Milli Savunma Üniversitesi başvuruları bugün sona eriyor!

ÖSYM tarafından 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının başvuruları bitmek üzere. Peki Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları ne zaman bitecek? Milli Savunma Üniversitesi Sınavına başvurmak için belirlenen şartlar neler? Detaylar haberimizde...

13.2.2018Gündem
ÖSYM’den ALES değerlendirme raporu

ÖSYM’den ALES değerlendirme raporu

ÖSYM, ALES’le ilgili analizlerin yer aldığı ilk sınav değerlendirme raporunu yayımladı.

13.2.2018Eğitim
TUS ek tercihleri başladı

TUS ek tercihleri başladı

ÖSYM internet sitesinden 2017-TUS Sonbahar Dönemi ek tercihlerinin alınacağını duyurdu.

12.2.2018Eğitim
Kamu Denetçiliği Kurumuna dikkat çeken şikayet başvuruları

Kamu Denetçiliği Kurumu'na dikkat çeken şikayet başvuruları

Kamu Denetçiliği Kurumu'na dikkat çeken şikayet başvuruları

11.2.2018Kayseri
İlginç başvuru: Dört yanlış bir doğruyu götürmesin

İlginç başvuru: Dört yanlış bir doğruyu götürmesin

Açıköğretim fakültesinde öğrenim gören bazı öğrenciler, sınavlarda dört yanlışın bir doğruyu götürmesi uygulamasının kaldırılması için Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) başvurdu.

9.2.2018Gündem
YKS başvuru tarihleri ne zaman.. İşte YKS başvuru dönemi

YKS başvuru tarihleri ne zaman?.. İşte YKS başvuru dönemi

Yeni üniversite sınavı YKS’ye başvuru tarihleri öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Bu yıl ilk kez uygulanacak yeni sistemde ÖSYM, yaklaşık üç ay arayla düzenlediği YGS ve LYS yerine gelen YKS’yi haziran ayında tek hafta sonunda yapacak. Yaklaşık 2 milyon öğrenciyi ilgilendiren sınava başvurular mart ayında alınacak. Adayların merak ettiği soru ise, “Hangi tarihler arasında başvuru yapılacak?” İşte AYT ve TYT olarak tek hafta sonunda ve iki oturumda düzenlenecek YKS başvuru tarihleriyle birlikte, sınavla ilgili merak edilen diğer detaylar.

8.2.2018Eğitim
MSÜ başvurusu için son gün 15 Şubat

MSÜ başvurusu için son gün 15 Şubat

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) komutan yetiştirmek amacıyla kurulan Milli Savunma Üniversitesi’ne (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvurular, 15 Şubat'ta sona erecek. Sınav ise 18 Mart’ta düzenlenecek.

8.2.2018Eğitim
e-YDS giriş belgeleri internette

e-YDS giriş belgeleri internette

10 Şubat’ta yapılacak olan e-YDS’nin giriş belgeleri, ÖSYM’nin internet sitesinde açıklandı.

8.2.2018 Eğitim
KPSS 2018 tarihleri belli oldu - ÖSYM KPSS takvimi

KPSS 2018 tarihleri belli oldu - ÖSYM KPSS takvimi

KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) 2018 tarihleri ÖSYM tarafından duyuruldu. Bu yılın takvimine göre en yakın KPSS 22 Temmuz’da gerçekleşecek. Lisans mezunlarını ilgilendiren sınavın başvuruları ise 10-21 Mayıs tarihleri arasında alınacak. İşte 2018 KPSS başvuru ve sınav tarihleri!

7.2.2018Gündem
ÖSYMnin sınav hizmeti verdiği yabancı dil sayısı 25 oldu

ÖSYM'nin sınav hizmeti verdiği yabancı dil sayısı 25 oldu

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, sınav hizmeti verilen yabancı dil sayısının 25'e yükseldiğini söyledi. Özer, "Bu dillerle ilgili sınav başvuruları 15 Şubat'a kadar devam edecek. Arnavutça ve Boşnakça dilleriyle ilgili ilk sınav da 1 Nisan’da yapılmış olacak" dedi.

7.2.2018Eğitim
Başdenetçi Malkoç: Avrupadaki 6 milyon Türkü bilinçlendiriyoruz

Başdenetçi Malkoç: Avrupa'daki 6 milyon Türk'ü bilinçlendiriyoruz

Başdenetçi Malkoç: Avrupa'daki 6 milyon Türk'ü bilinçlendiriyoruz

7.2.2018Kayseri
ÖSYM EKPSS başvuru süreci başladı... EKPSS 2018 başvuru kılavuzu ve sınav tarihi

ÖSYM EKPSS başvuru süreci başladı... EKPSS 2018 başvuru kılavuzu ve sınav tarihi

ÖSYM, EKPSS başvurularının başladığını duyurdu Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar için EKPSS 2018 kılavuzu yayımlandı. Peki Engelli KPSS ne zaman gerçekleşecek?

6.2.2018Gündem
KPSS 2018 ne zaman yapılacak İşte KPSS yerleştirme takvimi

KPSS 2018 ne zaman yapılacak? İşte KPSS yerleştirme takvimi

KPSS 2018 sınavının ne zaman yapılacağı binlerce memur adayı tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Memur olma hayaliyle sınava girecek olan adaylar, sınav için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar. Peki, KPSS 2018 ne zaman yapılacak? İşte, KPSS yerleştirme takvimi.

3.2.2018Gündem
ÖSYMden öğrencilere müjde... O işlemler için ücret kaldırdı

ÖSYM'den öğrencilere müjde... O işlemler için ücret kaldırdı

ÖSYM, sınava giren adaylardan fotoğraf yenileme ve geçmiş dönemlere ait sınav sonuç belgesi edinme ücretlerinin alınmayacağı belirtti.

1.2.2018Eğitim
Adli yargı sınav kitapçıkları internette

Adli yargı sınav kitapçıkları internette

ÖSYM, adli yargı sınavına katılan adaylar için soru kitapçıkları ve cevap kağıtlarını internet üzerinden erişime açtı. Sınava katılanlar kendi cevap kağıtlarını inceleyebilecek.

31.1.2018Eğitim
Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak Son 2 hafta

Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak? Son 2 hafta

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitim görerek, subay ya da astsubay olmak isteyen vatandaşlar, araştırmalarını sürdürüyor. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri bünyesine yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi, öğrenciler ve aileleri tarafından yakından takip ediliyor. Peki, Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemi nasıl yapılacak? İşte, ÖSYM üzerinden gerçekleştirilecek olan sınav hakkında detaylı bilgiler

31.1.2018Eğitim
Sınav kaygısı

Sınav kaygısı

Başarılı olduğu halde sınav kaygısını yenmek için ilaç alan 15 yaşındaki bir kız öğrenci Antalya’da yaşam mücadelesi veriyor.

30.1.2018Eğitim
DGS artık 81 ilde yapılacak - 2018 başvuruları ne zaman

DGS artık 81 ilde yapılacak - 2018 başvuruları ne zaman?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, DGS'nin bu yıl 81 ilde yapılacağını söyledi. ÖSYM'nin resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuru ardından 2018 DGS başvuru tarihleri gündeme geldi. Peki bu yılın DGS başvuruları ne zaman?

29.1.2018Eğitim
KPSS 2018 yerleştirme takvimi ÖSYM tarafından açıklandı... KPSS ne zaman

KPSS 2018 yerleştirme takvimi ÖSYM tarafından açıklandı... KPSS ne zaman?

KPSS 2018 sınavının ne zaman yapılacağı yüz binlerce memur adayı tarafından büyük bir merakla beklenen konular arasında yer alıyordu. KPSS 2018'in ne zaman yapılacağı ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimiyle beraber belli oldu. Öte yandan sınavın ardından yapılacak olan yerleştirme işlemleriyle ilgili detaylarda açıklandı. İşte, KPSS 2018 sınav ve yerleştirme takvimi.

27.1.2018Gündem
DUS ve STS sonuçları açıklandı

DUS ve STS sonuçları açıklandı

2017- DUS ile 2017-STS Diş Hekimliği sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.

27.1.2018Eğitim
MBSTS ne zaman yapılacak Başvuru nereden yapılacak

MBSTS ne zaman yapılacak? Başvuru nereden yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı için ÖSYM'nin gerçekleştireceği MBSTS tarihleri yayımlandı. ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayımlanan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) başvuruları, şubat ayı içerisinde tamamlanacak. Peki, MBSTS ne zaman yapılacak? İşte, başvuru tarihi ve sınavın tarihi hakkında detaylı bilgiler

26.1.2018Gündem
2017-YDUS tercihleri başladı

2017-YDUS tercihleri başladı

ÖSYM, 2017-YDUS tercihlerinin alınmaya başladığını duyurdu. Adaylar 1 Şubat’a kadar tercih yapabilecek.

26.1.2018Eğitim
KPSS 2018 lisans ve ön lisans sınavları ne zaman Sınav ücreti belli mi

KPSS 2018 lisans ve ön lisans sınavları ne zaman? Sınav ücreti belli mi?

KPSS 2018 lisans ve ön lisans sınavlarının ne zaman yapılacağı birçok memur adayı tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Memur olma hayaliyle girecekleri KPSS sınavları için hazırlıklarını sürdüren adaylar bir diğer yandan da sınav net tarihini ve başvuru zamanını araştırıyorlar. Peki, KPSS 2018 lisans ve ön lisans sınavları ne zaman? Sınav ücreti belli mi?

24.1.2018Gündem
MEB’den YLSY duyurusu

MEB’den YLSY duyurusu

MEB, 2017-YLSY kapsamında yurtdışına lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek öğrencilerden kontenjanlara yerleşmeye hak kazananların belge teslimi hakkında duyuru yayınladı. Buna göre kontenjanlara yerleşmeye hak kazanan tüm adayların belge teslimi işlemleri 23 Ocak-2 Şubat arasında yapılacak.

22.1.2018Eğitim
EUS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

EUS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM, Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (EUS) ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

19.1.2018Eğitim
Acil, subay ve astsubay alınacak

Acil, subay ve astsubay alınacak

TSK’nın ihtiyacını karşılamak için Milli Savunma Üniversitesi, 2018 yılında yetiştirilmek üzere Hava, Kara, Deniz Kuvvetleri ile Özel Kuvvetlere toplam 3 bin 761 subay ve 5 bin 992 astsubay alımı yapacak.

19.1.2018İK/Yeni Ekonomi
ÖSYM’de TUS mesaisi

ÖSYM’de TUS mesaisi

ÖSYM’de düzenlenen toplantıda, TUS’a yönelik alternatif yaklaşımlar, e-Sınav imkanı ve sonuç açıklama süreçlerinin iyileştirilmesi konularında toplantı yapıldı.

19.1.2018Eğitim
2018 KPSS lisans ve ön lisans ne zaman yapılacak

2018 KPSS lisans ve ön lisans ne zaman yapılacak?

2018 KPSS lisans ve ön lisans sınavlarının ne zaman yapılacağı yüzlerce kişi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS) bu yıl hangi tarihte düzenleneceği ÖSYM tarafından yayımlanan 2018 yılı sınav takvimiyle birlikte açıklandı. Peki, 2018 KPSS lisans ve ön lisans ne zaman yapılacak?

17.1.2018Gündem
OBP nedir OBP etkisi ne anlama gelmektedir

OBP nedir? OBP etkisi ne anlama gelmektedir?

OBP, Ortaöğretim Başarı Puanı'nı ifade etmektedir. Üniversite sınavına girerken TYT ve AYT puanlarına ilave olarak kullanılan OBP, son başarı puanının belirlenmesine olanak sağlıyor. Peki, OBP nedir ve sınav sonuçlarına etkisi ne kadar olacaktır? İşte, Ortaöğretim Başarı Puanı hakkında detaylı bilgiler

17.1.2018Eğitim
Yeni nesil eğitimciler: ‘İnternet hocaları’

Yeni nesil eğitimciler: ‘İnternet hocaları’

Teknoloji, tüm hayatı olduğu gibi eğitimi de şekillendiriyor. Artık ders çalışmanın tek yolu boy boy kitapları masaya yığmak değil, öğrenciler internetten de bilgiye ulaşabiliyor. İnternette, her eğitim düzeyine uygun birçok platform bulunuyor. Bunlardan biri de Instagram. Sayfa yöneticileri arasında üniversiteli de var, sınavlara hazırlanan lise son sınıf öğrencileri de. Peki bu platformlar ne yapıyor? Adaylardan nasıl geri dönüş alıyor? Bunun gibi bir çok soruyu ‘internet hocaları’ yanıtladı.

17.1.2018Eğitim
e-YDS İngilizce başvuruları başladı

e-YDS İngilizce başvuruları başladı

e-YDS İngilizce başvuruları başladı. Adaylar, 1 Şubat Perşembe gününe kadar başvuru yapabilecek. Sınav 10 Şubat Cumartesi günü saat 14.45’te Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak.

17.1.2018Eğitim
TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... Yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak

TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... Yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak?

TUS sonuçları adayların erişimine açıldı. Sonbahar dönemi kapsamında gerçekleştirilen sınavın ardından ÖSYM internet sitesi üzerinden açıklandı. Peki, TUS sonuçları sonrasında yerleştirme işlemi ne zaman gerçekleşecek? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

16.1.2018Eğitim
2017-YLSY yerleştirme sonuçları açıklandı

2017-YLSY yerleştirme sonuçları açıklandı

MEB tarafından yurtdışına lisansüstü öğrenim görmek için gönderilecek öğrencilerin yerleştirme sonuçları açıklandı.

15.1.2018Eğitim
e-YDS sonuçlarını açıklandı

e-YDS sonuçlarını açıklandı

13 Ocak’ta düzenlenen e-YDS’nin sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinde açıklandı.

15.1.2018Eğitim
Milli Savunma Üniversitesi harp okulu başvuru işlemi sonrasında mülakat ve sınav nasıl olacak

Milli Savunma Üniversitesi harp okulu başvuru işlemi sonrasında mülakat ve sınav nasıl olacak?

Milli Savunma Üniversitesi harp okulu başvuru şartları merakla araştırılmaya devam ediliyor. Astsubay ve subay öğrenci alımı ile Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitim verecek olan Türk Silahlı Kuvvetleri, kadrosunu güçlendireceği yeni mensuplar yetiştirecek. Peki, Milli Savuna Üniversitesi başvuru şartları neler olacak? İşte, Harp okulları bünyesine subay ve astsubay alımı için araştırılan Milli Savunma Üniversitesi başvuru ve mülakatları hakkında detaylı bilgiler

14.1.2018Gündem
YDUS’ta bir soru iptal, bir şıkka düzeltme

YDUS’ta bir soru iptal, bir şıkka düzeltme

ÖSYM, 17 Aralık’ta yapılan YDUS’la ilgili itiraz ve iptal istemiyle açılan dava sonucunda, sınavda bir sorunun iptal edildiğini, bir soruda da şık düzeltmesi yapıldığını duyurdu.

13.1.2018Eğitim
Uludağ Üniversitesi’nin burs kampanyasına destek sürüyor

Uludağ Üniversitesi’nin burs kampanyasına destek sürüyor

Uludağ Üniversitesi’nin burs kampanyasına destek sürüyor

13.1.2018Nilüfer

Yazar Sonuçları

Sınav kaygısı

Başarılı olduğu halde sınav kaygısını yenmek için ilaç alan 15 yaşındaki bir kız öğrenci Antalya’da yaşam mücadelesi veriyor.

29.1.2018