MENÜ

Nuri Bilge Ceylan

Nuri Bilge Ceylan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nuri Bilge Ceylan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.689 Nuri Bilge Ceylan haberi bulunmuştur.

Nuri Bilge Ceylan Haberleri

Haftanın çok satan kitap, CD ve DVDleri

Haftanın çok satan kitap, CD ve DVD'leri

Kim ne okuyor, ne izliyor, hangi müziği dinliyor... Bu haftanın çok satan kitap ve DVD'leri sizler için derledik. İşte yıllar geçmesine rağmen hâlâ birinci sırada olan Sabahattin Ali'nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna'dan büyüklere boyama kitaplarına, Kış Uykusu'ndan Eşkıya'ya listede yer alanlar.

28.8.2015Keyif
Birol Ünel parasını hep dağıtacak

'Birol Ünel parasını hep dağıtacak'

Birkaç gün önce Berlin sokaklarında alkollü şekilde objektiflere takılan aktör Birol Ünel'i Cumhuriyet Gazetesi'nden Müjde Yazıcı kaleme aldı.

21.8.2015Keyif
Nerede ne giyeceğini bileceksin

Nerede ne giyeceğini bileceksin

Oscar, Cannes ya da Altın Küre; kim ne derse desin tüm dünyanın meraklı gözlerle izlediği bu organizasyonları değerli kılan unsurlardan biri de davetlilerin kendilerine gösterdiği özen..

12.8.2015Stil
Alberto Barberadan Nuri Bilge Ceylana övgü

Alberto Barbera'dan Nuri Bilge Ceylan'a övgü

Venedik Film Festivali Direktörü Alberto Barbera, bu yıl jüride yer alan Nuri Bilge Ceylan’ın, yaşayan en büyük yönetmenlerden biri olduğunu söyledi. Barbera ayrıca, bir yemekte tanıştığı Ceylan'a nasıl jüri üyeliği teklifi teklif ettiğini anlattı.

31.7.2015Keyif
Venedik Film Festivaline Türk sineması damgası

Venedik Film Festivali'ne Türk sineması damgası

Dünyanın en eski film festivali olan ve bu yıl 72’ncisi düzenlenecek Venedik Uluslararası Film Festivali’nin programı açıklandı. Nuri Bilge Ceylan’ın da jürisinde yer alacağı ana yarışmada, Emin Alper'in “Abluka” filmi büyük ödül Altın Aslan’a aday gösterildi. Genç yönetmen Senem Tüzen de ilk uzun metrajlı filmi “Ana Yurdu” ile “Geleceğin Aslanı” ödülü için yarışacak.

29.7.2015Keyif
Nuri Bilge Ceylan Venedikin ana jürisinde

Nuri Bilge Ceylan Venedik'in ana jürisinde

'Kış Uykusu'nun Altın Palmiye ödülü yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, 2-12 Eylül tarihleri arasında 72'ncisi düzenlenecek sinema dünyasının en eski ve prestijli etkinliklerinden Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan ödülünü belirleyecek ana jürisinde görev yapacak. Jüri başkanlığını 'Yerçekimi'nin Oscar'lı yönetmeni Meksikalı Alfonso Cuaron'un üstleneceği festivalin yarışma filmleri yarın açıklanacak.

28.7.2015Keyif
İFSAK arşivi aralandı

İFSAK arşivi aralandı

56’ncı yılını geride bırakan İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) dün ‘İFSAK Arşivi Aralanıyor’ sergisini ziyarete açtı.

26.7.2015Keyif
Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’da 18’incisi düzenlenen Guanajuato Film Festivali’nin bu yılki konuğu Türkiye. Festivalde Türkiye’den 19’u uzun metrajlı toplam 56 film gösterilecek. Ana yarışma jürisindeki isimlerden biri de Melisa Sözen.

22.7.2015Keyif
İnsanın bacağından vazgeçmesi nasıl bir şey

İnsanın bacağından vazgeçmesi nasıl bir şey?

Caner Eler, 2006’dan beri Eurosport’ta spiker, Radikal ve yayın yönetmeni olduğu Socrates Dergisi ile de yazar olarak tanınıyor. Ama rahatsızlığı çok bilinmiyor. 15 yıl önce kemik kanserine yakalandı. Hastalığı yense de iki koltuk değneği ona miras kaldı. Caner, o mirastan kurtulmayı kafasına koymuştu ve sonunda gerekeni yaptı: Sağ bacağından feragat etti. Artık yeni proteziyle yeni hayatına adım atıyor...

10.7.2015Hayat
Sadettin Teksoy: Gezi döneminde habercilik yapsaydım tarihin seyrini değiştirirdim

Sadettin Teksoy: Gezi döneminde habercilik yapsaydım tarihin seyrini değiştirirdim

Tam 34 yıl gazetecilik yaptı. Magazincilik de savaş muhabirliği de... ‘Teksoy Görevde’ programındaki sarı montu ve güneş gözlükleri fenomendi. 9 yıldır ortalarda yok. Uzun sessizliğini bir reklam filmiyle bozdu. Dolaptan o efsane mont çıktı ve kayıt yeniden başladı: “Sevgiyle besleniyorum. Enerji yüklü bir adamım!”

3.7.2015Hayat
ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları başlıyor

ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları başlıyor

Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat dallarını seyirciyle bir araya getiren 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları, "Sanat uzun, hayat kısa" sloganıyla başladı.

2.7.2015Keyif
Aşkı dolu dolu yaşarım

Aşkı dolu dolu yaşarım

“Poyraz Karayel” dizisiyle ekranlara dönen Azra Akın, BeStyle dergisinin yeni sayısı için objektif karşısına geçti. Ünlü manken ve oyuncu, “Bir erkekte ilk olarak ne ilgini çeker” sorusunu şöyle yanıtladı: “Kendine güven, karşı tarafa verdiği güven ve mütevazılık.” Aşık olduğu zaman sürekli gülümsediğini de itiraf eden Akın, “Aşkı dolu dolu yaşarım” diye konuştu.

27.6.2015Magazin
Moskova çıkarması

Moskova çıkarması

37. Moskova Uluslararası Film Festivali, bu yıl ilk kez “Cinema of Turkey-Yesterday and Today” adı altında özel bir Türkiye bölümü açılıyor.

18.6.2015Keyif
Açık havada sinema günleri

Açık havada sinema günleri

Cermodern’in her yıl düzenlediği Açık Hava Film Günleri, yarın başlıyor.

7.6.2015Ankara
Altın Palmiye sahibini buldu

Altın Palmiye sahibini buldu

Bu yıl 68’incisi düzenlenen Cannes Film Festivali, Altın Palmiye ödülünün sahibini bulmasıyla sona erdi. Geçtiğimiz yıl Nuri Bilge Ceylan’ın “Kış Uykusu”na verilen Altın Palmiye ödülüne bu sene Fransız yapımı Dheepan layık görüldü. En İyi Kadın Oyuncu ödülünü ise Fransız oyuncu Emmanuel Bercot ve ABD’li oyuncu Rooney Mara paylaştı.

25.5.2015Keyif
İşte Cannes Film Festivalinin bilinmeyenleri

İşte Cannes Film Festivali'nin bilinmeyenleri

Bu yıl 68'incisi düzenlenen ve bütçesi yaklaşık 20 milyon euro olan Cannes Film Festivali, Cannes ve çevresine bütçesinin üç katından fazla gelir sağlıyor.

15.5.2015Avrupa
68. Cannes Film Festivali başlıyor

68. Cannes Film Festivali başlıyor

Dünyanın en eski film festivali olan 68. Cannes Film Festivali yarın Fransa’nın güney sahili Cannes kentinde başlıyor. Fransa'da yaşanan terör saldırıları ve son olarak Cannes'da yaşanan bir soygun olayı nedeniyle güvenlik önlemleri arttırıldı. Cannes Valisi, "Festival teröristlerin hedef tahtası olabilir" diyerek tedbir alma nedenini vurguladı.

12.5.2015Keyif
Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu

Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 20'ncisi düzenlenen "Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri" sahiplerini buldu.

5.5.2015Keyif
Buruk başladı

Buruk başladı

Almanya'nın Münih kentinde 26. Türk Film Günleri etkinliği buruk başladı.

19.4.2015Avrupa
Ufuk Bayraktar: Demirden korksak trene binmezdik

Ufuk Bayraktar: Demirden korksak trene binmezdik

Yönetmen Zeki Demirkubuz’un keşfiydi oyuncu Ufuk Bayraktar. İlk oynadığı film “Kader”le festivallerde ödüller aldı. İlk yönetmenlik denemesi “Kümes”, İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışması’nda yer alıyordu. Yarışma iptal oldu. Filmin senaryosunu da yazan Bayraktar ile “Kümes”in basın gösterimi sonrası konuştuk.

17.4.2015Hayat
En İyi Onlar belirlendi

En İyi On'lar belirlendi

Türk Sineması'nın 100. yılı anısına düzenlenen "En İyi On'lar" ödül töreni, Beyoğlu Belediyesi ve TÜRSAK ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikle kutlandı. Sinema sektörünün her zaman yanında olduğunu belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Sinemanın bir kültür ve sanat endüstrisi olarak kendisini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

24.3.2015Keyif
Türk filmleri Boston’da

Türk filmleri Boston’da

14’üncü Boston Türk Film Festivali (BTFF), bugün Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes’da Altın Palmiye kazanan filmi ‘Kış Uykusu’nun gösterimiyle başlayacak.

19.3.2015Keyif
Okul sonrası

Okul sonrası

Nuri Bilge Ceylan, geçtiğimiz gün oğlu Ayaz’ı okuldan alıp City’s’e götürdü.

15.3.2015Magazin
47. SİYAD Türk Sineması Ödüllerini kimler kazandı

47. SİYAD Türk Sineması Ödülleri'ni kimler kazandı?

47. SİYAD Türk Sineması Ödülleri sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda sunuculuğunu oyuncu Özge Özberk'in yaptığı törende konuşan SİYAD Başkanı Melis Behlil, gecede, bu sene 94 üyenin oylarıyla belirlenen ödüllerin verileceğini söyledi. Gerçek olayların kurmacadan çok daha inanılmaz hale geldiği bir senenin geçirildiğini ifade eden Behlil, "15 yaşında bir çocuk 9 ay mücadele ettikten sonra aramızdan ayrıldı. Katilerinin yargı önüne çıkmasını hala bekliyoruz. Berkin Elvan'ı anıyoruz" dedi.

12.3.2015Keyif
Erkan Petekkayadan, Nuri Bilge Ceylana gönderme

Erkan Petekkaya'dan, Nuri Bilge Ceylan'a gönderme

CNN Türk'te Mesut Yar'ın sunduğu 'Burada Laf Çok' programının konukları Erkan Petekkaya, Şükran Ovalı, Caner Erzincan ve Erdal Erzincan'dı. Programda başrollerini Erkan Petekkaya ve Şükran Ovalı'nın paylaştıkları 'Yeni Dünya' filminin tanıtımı yapıldı. Usta oyuncu Erkan Petekkaya, 'Kış Uykusu' filmiyle 67. Cannes Film Festivali'nde 'Altın Palmiye' ödülü kazanan başarılı yönetmene 'Sevgili Nuri Bilge izin verirse bazı yönetmenlerde ilerler' diyerek göndermede bulundu. Petekkaya böyle başarılı yönetmenlerin, genç yönetmenlere destek çıkmalarını ve başarıya giden yolda onlara yardımcı olmalarının gerektiğini söyledi. 

5.3.2015Ne Oluyor
Melisa Sözen Beş Kardeş dizisini anlattı

Melisa Sözen Beş Kardeş dizisini anlattı

Melisa Sözen, uzun bir aradan sonra dizi setlerine döndü, Kanal D’nin iddialı projelerinden “Beş Kardeş”te Fahriye rolünü üstlendi. Bir yandan Craft Tiyatro İstanbul’un “Kalp Düğümü” oyununa devam eden Sözen, mart ayından itibaren de “Bir Varmış, Bir Yokmuş” filmiyle beyazperdede boy gösterecek.

27.2.2015Hayat
10 dalda 13 adaylık

10 dalda 13 adaylık

Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes’dan Altın Palmiye’yle dönen ‘Kış Uykusu’ filminin, bu sene 47’nci kez verilecek SİYAD Ödülleri’nde 10 dalda 13 adaylığı var.

24.2.2015Keyif
Ödül Pamuka gitti

Ödül Pamuk'a gitti

Aydın Doğan Vakfı'nın kurucusu adına 1996 yılından bu yana düzenlediği Aydın Doğan Ödülü'nün, Vakıf Yönetim Kurulu 2015 yılında “Roman" dalında verilmesine karar verdi.

19.2.2015Keyif
Ben Osmanlı torunuyum

'Ben Osmanlı torunuyum'

Kadınların niye bu kadar abarttıklarını anlamak imkânsız: Aynı odada kanlı canlı beraber oturduk yahu! Tamam, iyi şarkı söylüyor. Evet dansı iyi. Kabul, ödüllü oyuncu ve biraz yakışıklı ve ucundan zengin. Ama incesine dalınca o da tıpkı biz ölümlüler gibi, hatta biraz fazla bizden: Cahil, şapşal ve sevimli...

15.2.2015Hayat
Yalnız Kullar İçin 10 Alternatif

"Yalnız Kullar" İçin 10 Alternatif

Bugünü tüm dünya ‘Sevgililer Günü’ olarak kutluyor ve sizi bunun dışında tutuyor olabilir. Bakmayın onlara siz, aslında tek başınıza yapabileceğiniz oldukça fazla şey var. Yalnızken de keyifli vakit geçirebilmeniz için bir bölümünü derledik.

13.2.2015Advertorial
26.Türk Sinema Günleri sona erdi

26.Türk Sinema Günleri sona erdi

Fransa’nın Strasbourg kentinde Odyssee sinema salonunda 10 Aralık 2014 tarihinde başlayan ‘26. Türk Sinema Günleri’ 13 Ocak Salı günü sona erdi.

14.1.2015Avrupa
Canan Ergüder: 30 saniyeme kıydılar

Canan Ergüder: 30 saniyeme kıydılar

Canan Ergüder, Russell Crowe’un ‘Son Umut’ filmindeki sahnesinin kesildiğini söyledi: “Ben o 30 saniyelik rol için bu kadar can atmışım ama ondan sonra montaj odasında çat diye kesiliyor. Bizim meslek bu kadar acımasız işte.”

9.1.2015Magazin
Canan Ergüner :30 saniyeme kıydılar

Canan Ergüner :30 saniyeme kıydılar

Canan Ergüder, Russell Crowe’un “Son Umut” filmindeki repliğinin kesildiğini açıkladı.

9.1.2015Magazin
Fatih Terim, Nuri Bilge Ceylanı geçti

'Fatih Terim, Nuri Bilge Ceylan'ı geçti!'

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in 6-7 Ocak tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde yaptığı konuşmaların yankıları sürüyor. İki günde toplam 5 saat konuşan Terim için, Günaydın Gazetesi yazarı Mevlüt Tezel ilginç bir yorum yapıp, "Nuri Bilge Ceylan bile bu kadar uzun film çekmiyor!" dedi.

9.1.2015Futbol
Cem Dinlenmiş: Çizerler gazeteciler kadar baskı altında değil

Cem Dinlenmiş: Çizerler gazeteciler kadar baskı altında değil

Cem Dinlenmiş’in Penguen’de çizdiği işlerden oluşan almanak piyasada. Biz de bu vesileyle başarılı çizerle buluşup sohbet edelim dedik ancak kendimizi daha çok ülkenin durumunu konuşurken bulduk. Lafa memleketteki baskı ortamından girdi ve mizahın sokağa inmesinin neden işlerine geldiğini madde madde açıkladı.

28.12.2014Hayat
48 karede Türkiye

48 karede Türkiye

Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Türkiye’nin dört bir yanından panoramik fotoğrafların yer aldığı ‘Panoramik Bakış’ sergisi, CerModern’de açıldı.

27.12.2014Ankara

Yazar Sonuçları

Yazarlara da ahlaksız teklifler geliyor

Destek Yayınları’nın sahibi Yelda Cumalıoğlu, geçen hafta metro çıkışında gördüğü korsan kitap tezgâhına müdahale edince karşısında eli bıçaklı bir adam buldu. Bu Yelda’nın korsana ilk saldırısı değil, Çeşme’de de korsan kitap yırtmaktan karakolluk olmuş. Yelda ile “tezgâhlarda korsan kitap değil meyve satılsın” dedikten sonra kitap dünyası hakkında sohbet ettik.

11.7.2015

Cüneyt Çakır: Güzel ülkesinin ''yalnız adamı''

NURİ Bilge Ceylan, jüri başkanı ünlü aktör Sean Penn’in anonsuyla podyuma davet edileli tam 7 yıl oldu.

27.5.2015

Adamın biri geldi, iskeleden denize işedi!

Yan şezlong komşum olan sarışın, aynalı gözlüklü kız yüksek sesle telefonda konuşuyor:

20.5.2015

Kerem Bürsin: Oscar’ı bu kadar abartmayalım

Şu 15-20 yıllık dizi sektörünün bize kazandırdığı en önemli şey; müthiş bir oyuncu kuşağı oldu...

18.5.2015

Bizim ligden artist çıkar!

Bir gün birisi akıl etse, futbol için de “Oscar Ödülü” icat etse ve bunu FIFA’ya da kabul ettirse Türkiye Futbol Ligleri ihya olur. Türkiye liglerinden çıkan futbolcular, yerlisiyle yabancısıyla, ödülleri siler süpürür.

4.5.2015

Hayvan severlerin zaferi

Film, dizi ve reklamlarda kullanılan ve kötü muamele gören hayvanlarla ilgili hayvan severler her seferinde büyük tepki gösteriyor.

1.5.2015

Ve kazanan: Nuri Bilge Ceylan

SİYAD ödüllerinin sinema sektöründe ayrı bir yeri var.

12.3.2015

İkilemden kurtaran Karadeniz pidesi

Ana haberleri hatmettiyseniz sizi İstanbul ve Türkiye’nin yeme/içme, gezme/tozma gündemine alalım...

6.3.2015

Çok denedik, çocuğumuz olmuyor, onun için film yapalım dedik!

PAZAR günü başlayan Caner Alpay, Mehmet Binay röportajı bugün de devam ediyor.

3.3.2015

İşte size ‘Yeni Rusya’...

‘Leviathan’, açgözlü sistemin bitmez tükenmez rant kaygısına karşı ayakta durmaya çalışan insanların yaşadıklarına dair bir öykü anlatıyor. Film, ‘Yeni Rusya’yı tasvir ederken sanki günümüz Türkiyesi’nin dertlerini de perdeye taşıyor.

16.1.2015

Kadınlara akıl veren o erkekler var ya

CANI sıkılan erkek siyasetçi ya da vaiz...

4.1.2015

Hakeme teşekkür et Beşiktaş!

SOYUNMA odasına 1-0 önde giren Beşiktaş, sezonun en kötü devresini oynadı.

28.12.2014

Fırçası parmakları

Ankaralı ressamlardan 63 yaşındaki Selim Güventürk, 35 yılı aşan sanat yaşamında ilginç boyama tekniği ile karşımıza çıkıyor.

28.12.2014