MENÜ

Nuri Bilge Ceylan

Nuri Bilge Ceylan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nuri Bilge Ceylan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.756 Nuri Bilge Ceylan haberi bulunmuştur.

Nuri Bilge Ceylan Haberleri

“Rabarba” sergisi açıldı

“Rabarba” sergisi açıldı

Dublaj sanatçılarını Deniz Çakır ve Serdal Güzel’in objektifinden yansıtan “Rabarba” adlı sergi, 53. Uluslararası Antalya Film Festivali etkinlikleri kapsamında Antalya Kültür Merkezi’nde açıldı.

18.10.2016Magazin
Yüksel Aksu: Bazı filmleri bedava versen anası babası izlemez

Yüksel Aksu: 'Bazı filmleri bedava versen anası babası izlemez!'

Dondurmam Gaymak, Entelköy Efeköy’e Karşı, İftarlık Gazoz gibi sevilen filmlerin yönetmeni Yüksel Aksu, önceki gün 53. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında Festival Merkezi’nde bulunan Hadrian salonunda ‘Sinema Sinemadır, Sadece Arthouse Değildir’ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi. Osman Sınav, Şerif Gören, Mehmet Aslantuğ, Sabahattin Çetin gibi usta yönetmenlerin izlediği söyleşide Aksu, tartışma yaratacak fikirlerini sinemaseverlerle paylaştı.

18.10.2016Keyif
Kitap okumayan senaryo yazmamalı

Kitap okumayan senaryo yazmamalı

KONAK Belediyesi’nin edebiyatseverler tarafından büyük ilgi gören ‘Kitap Kokusu’ etkinliklerinin yeni dönemdeki ilk konuğu senarist, sinema oyuncusu ve yazar Ercan Kesal oldu.

17.10.2016İzmir
Audrey Tautou: Harika Türk oyuncular var

Audrey Tautou: Harika Türk oyuncular var

53. Uluslararası Antalya Film Festivaline katılan dünyaca ünlü Fransız yıldız Audrey Tautou, festivalden ve Antalya'dan çok etkilendiğini bildirdi.

16.10.2016Kelebek
Fransız yıldız Audrey Tautou: Harika yönetmeniniz Nuri Bilge Ceylanı biliyorum

Fransız yıldız Audrey Tautou: Harika yönetmeniniz Nuri Bilge Ceylan'ı biliyorum

Fransız yıldız Audrey Tautou: Harika yönetmeniniz Nuri Bilge Ceylan'ı biliyorum

16.10.2016Antalya
Hasan Ali Toptaş:1970’leri özlüyorum, düşmanlığın bile bir zarafeti vardı

Hasan Ali Toptaş:1970’leri özlüyorum, düşmanlığın bile bir zarafeti vardı

Küçük bir Anadolu kasabasında yalnız, sessiz bir çocuktu. Bir gün omzuna Edebiyat Tanrısı dokundu. Kendine harflerden, kelimelerden bir dünya yarattı. Yıllarca köşesinde sessizce romanlar yazdı. Ve bir gün edebiyatımızın en büyük yazarlarından biri oldu. Kitapları İsveç’ten Güney Kore’ye pek çok ülkede yayımlandı. Ona “Doğu’nun Kafkası” diyorlar. Ama sanki o daha çok Marquez’le, Borges’le akraba. Bu hafta çıkan ‘Kuşlar Yasına Gider’i babasının ölümünden sonra kaleme aldı.Tıpkı kendisine benzeyen karakterlerine bile kırıcı tek söz söyletmemiş...Yitip giden güzellikleri yaşlı bir adamın sessizliğiyle anlatmış... Bütün dünyanın kederini bir sigaranın boğum boğum dumanına sığdırmış... Hasan Ali Toptaş’la tanışınca, bu ülkede iyiliğin tükenmeyeceğine inancınız tazeleniyor. Bizi Ankara Eryaman’daki evinde misafir ediyor. Çocukluğumdan hatırladığım bir sofrayla...Dolma, cacık, peynir ve rakı... Sonrası için de helva... Arkadaşı Ethem Baran sarıkanatları tavaya atıyor. Cızır cızır sesler içinde Hasan Ali Toptaş’ın büyülü dünyasından içeri giriyoruz.

15.10.2016Hayat
Barry Ward: Nuri Bilge Ceylan müthiş bir yönetmen

Barry Ward: Nuri Bilge Ceylan müthiş bir yönetmen

İrlandalı oyuncu Barry Ward, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 6. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında düzenlediği Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması için Türkiye’ye geldi. Ward, yoğun programı arasında Kelebek’in de sorularını yanıtladı.

7.10.2016Magazin
Kaslarıyla değil oyunculuğuyla gündeme gelen adam: Caner Şahin

Kaslarıyla değil oyunculuğuyla gündeme gelen adam: Caner Şahin

‘Babam ve Ailesi’ dizisinin ilk bölümünün son beş dakikasında öyle bir döktürdü ki! O gece sosyal medya onu konuşuyordu. Ertesi sabah magazin programları “Bu çocuk kim?” diye gıyabında onu masaya yatırdı. Ama hakkında bilinen hiçbir şey yoktu. Ekranın yeni parlayan yıldızı Caner Şahin’le ilk gazete röportajını yapmak için buluştuk.

7.10.2016Hayat
Nazan Öncel, Cengiz Semercioğlunun sorularını yanıtladı

Nazan Öncel, Cengiz Semercioğlu'nun sorularını yanıtladı

Nazan Öncel yıllardır röportaj vermiyor, fotoğraf çektirmiyor, kimseye konuşmuyor... “Sakin Ol Şampiyon” single’ını çıkarıp, selfie’ler çektiği klibini yayınlayınca fırsat bu fırsat dedim... Altından girdim üstünden çıktım, sonunda röportaj yapmaya ikna ettim... Sadece röportaj mı, birlikte selfie’ler çektik, elime meşhur tontonlarından çizdi, güldük eğlendik... Siyasetten müziğe, yaptığı tablolardan yazdığı hikayelere, oğlundan aşk hayatına, Sezen’den Tarkan’a, geçmişten bugüne konuşmadığımız şey kalmadı... Size şu kadarını söyleyeyim, bugüne kadar ben hiç böyle bir Nazan Öncel röportajı okumamıştım... İşte karşınızda tüm içtenliğiyle, sansürsüz Nazan Öncel...

1.10.2016Magazin
Nuri Bilge Ceylan Hazar Ergüçlüyü seçti

Nuri Bilge Ceylan Hazar Ergüçlü'yü seçti

Dizi dünyasının sevilen yüzlerinden Hazar Ergüçlü, Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filminin kadrosuna katıldı.

29.09.2016Keyif
Rüzgarda Salınan Nilüfere Montrealden ödül

'Rüzgarda Salınan Nilüfer'e Montreal'den ödül

Seren Yüce'nin yönetmenliğini yaptığı "Rüzgarda Salınan Nilüfer" adlı Türk filmi, 40. Montreal Dünya Filmleri Festivali'nde "En İyi Senaryo Ödülü"nü kazandı.

7.09.2016Keyif
Senaryo ödülü

Senaryo ödülü

Kanada’nın Montreal kentinde bu yıl 40’ıncısı düzenlenen Montreal Dünya Filmleri Festivali’nde, yönetmenliğini Seren Yüce’nin yaptığı “Rüzgarda Salınan Nilüfer” adlı Türk filmi, “En İyi Senaryo Ödülü”ne layık görüldü.

6.09.2016Ankara
Ercan Kesal: Hepimizin sırttan düğmeli ceketler giymesi gerekiyor

Ercan Kesal: 'Hepimizin sırttan düğmeli ceketler giymesi gerekiyor!'

Yazar, hekim, oyuncu, senarist... Yarım yarım değil, hepsini hakkıyla yapıyor Ercan Kesal. İletişim Yayınları’ndan henüz çıkan kitabı ‘Cin Aynası’ndaki denemelerinde, Türkiye’nin son yıllarına ayna tutarken de sözünü sakınmıyor. Kesal’la hem kitabı hem de BBC’nin ‘Bu Yüzyılın En İyi Filmleri’ listesine giren ve onun başından geçen bir olayı anlatan “Bir Zamanlar Anadolu’da” filmi üzerine konuştuk.

3.09.2016Hayat
Son 10 yılın en iyi 10 Türk filmi

Son 10 yılın en iyi 10 Türk filmi

İşte sizin için seçtiğimiz, mutlaka izlemeniz gereken, son 10 yılda çekilmiş, farklı yönetmenlere sahip en iyi 10 Türk filmi...

27.07.2016Keyif
Akademiden Nuri Bilge Ceylan’a üyelik daveti

Akademiden Nuri Bilge Ceylan’a üyelik daveti

Oscar ödüllerini dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, kadın ve azınlık gruplarından üyelerinin sayısını artırmak için 683 kişiye davetiye gönderdi. Davet edilenler arasında Nuri Bilge Ceylan da var.

30.06.2016Gündem
‘Sarmaşık’ lale açtı

‘Sarmaşık’ lale açtı

Hollanda’da düzenlenen 4. Kırmızı Lale Film Festivali’nde en iyi film ödülü Tolga Karaçelik’in yönettiği ‘Sarmaşık’ın oldu. Festivalden yaşam boyu başarı ödülünü alan Hüya Koçyiğit, göçmenlerle ilgili yeni bir dizi projesi üstüne çalıştığını müjdeledi.

7.06.2016Keyif
Ercan Kesal öğrencilerle buluştu

Ercan Kesal öğrencilerle buluştu

Ercan Kesal öğrencilerle buluştu

31.05.2016İzmir
20. Aydın Doğan Ödülü, AFADa verildi

20. Aydın Doğan Ödülü, AFAD'a verildi

Bu yıl 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Aydın Doğan Vakfı, Aydın Doğan Ödülü konusunda yaptığı değerlendirme sonucunda, geleneksel kategorilerin dışına çıkarak Aydın Doğan Ödülü'nün Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) verilmesini oy birliğiyle kararlaştırdı.

4.05.2016Gündem
İlişki Durumu Karışıkta Ayşegülü çok üzen gelişme

İlişki Durumu Karışık'ta Ayşegül'ü çok üzen gelişme!

İlişki Durumu Karışık dizisi artık Çarşamba günü ekranlara gelecek. İlişki Durumu Karışık 39.bölüm fragmanında Ayşegül'ün büyük bir şok yaşadığı görülüyorAyşegül tam her şeye baştan başlarken gelen bu haberle kara kara ne yapacağını düşünmeye başlar. Ayşegül’ün ‘seni artık sevmiyorum’ sözüyle yıkılan Can sonunda kendini çeker ve uzaklaşır. İlişki Durumu Karışık 39.bölüm fragmanı.

20.04.2016Kelebek
Ünlü yönetmene hırsızlık şoku

Ünlü yönetmene hırsızlık şoku

Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 24 Mart'ta İstanbul Cihangir'de bulunan NBC Film isimli işyerine gittiğinde masaların üzerindeki bilgisayarların olmadığını gördü. Polise başvuran Ceylan suç duyurusunda bulundu.

11.04.2016Gündem
Ankarada Yeniceyi anlatan Kazdağları sergisi

Ankara'da Yeniceyi anlatan Kazdağları sergisi

Ankara'da Yeniceyi anlatan Kazdağları sergisi

2.04.2016Çanakkale
İlişki Durumu Karışık 37. Yeni Bölüm Fragmanı Yayında - İzle

İlişki Durumu Karışık 37. Yeni Bölüm Fragmanı Yayında! - İzle

İlişki Durumu Karışık 37. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Show Tv'nin başarılı projelerinden İlişki Durumu Karışık son bölümüyle sevenleriyle buluştu.Elif'in Ayşegül'ün evine taşınmasıyla olaylar iyice büyüdü. 37. bölüm fragmanı ve detaylar haberimizde.

29.03.2016Kelebek
Yavuz Bingöl kimdir

Yavuz Bingöl kimdir?

Şu sıralar henüz 8 ay önce hayatını birleştirdiği Öykü Gürman ile evliliklerini sonlandırma haberleri ile gündemde olan Yavuz Bingöl kimdir? Yavuz Bingöl nerede ve ne zaman dünyaya geldi, hayatı ve çalışmaları detayları ile birlikte haberimizde…

28.03.2016Hayat
‘Dört Benzemez’in bu haftaki konuğu Okan Bayülgen oldu

‘Dört Benzemez’in bu haftaki konuğu Okan Bayülgen oldu

Bizim ‘Dört Benzemez’in bu haftaki konuğu Okan Bayülgen’di... Onu uzun uzun yaldızlı cümlelerle anlatmaya hiç gerek yok. Çünkü neredeyse çeyrek asırdır hayatını bütün ülkenin gözü önünde yaşıyor. Biz ekip olarak kendisinden fazlasıyla istifade ettiğimiz şahane saatler yaşadık. Umarım masadaki muhabbetin lezzetini satırlara da yansıtabilmişimdir efendim...

13.03.2016Magazin
Hatice Aslan babasını kaybetti Hatice Aslan kimdir

Hatice Aslan babasını kaybetti! Hatice Aslan kimdir?

Oyuncu Hatice Aslan babasını kaybetti. Aslan, babasının vefat haberini 5 Mart günü sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir fotoğraf ile duyurdu. Ünlü oyuncu paylaşımın altına duygusal bir de not yazdı. Peki; Hatice Aslan kimdir? Detaylar haberimizde.

11.03.2016Kelebek
Algıları değiştiren yolculuk: Kars

Algıları değiştiren yolculuk: Kars

Zaman yolculuğu… 2016’dan, tarihsiz, zamansız bir ana götüren o ‘Doğu Ekspresi’. Evet; Dünyanın çok farklı yerlerinde daha önce yaptığımız tren seyahatleriyle hiçbir benzerliği yok. En sonda yazmam gereken cümleyi burada yazayım: Bu sefer bizim en unutulmaz gezimiz oldu.

26.02.2016Seyahat
Nuri Bilge Ceylan Citysde

Nuri Bilge Ceylan City's'de

Altın Palmiye ödüllü ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, önceki gün Nişantaşı City’s’de alışverişteydi.

15.02.2016Magazin
Kapadokya, Bıt Milano Turizm Fuarı’nda Başarıyla Tanıtıldı

Kapadokya, Bıt Milano Turizm Fuarı’nda Başarıyla Tanıtıldı

KAPADOKYA, BIT MİLANO FUARINDA BAŞARIYLA TANITILDI

15.02.2016Nevşehir

Türk Sineması'nda yüzyılın en iyi filmleri seçildi!

Yayın hayatındaki 10'uncu yılını tamamlayan edebiyat dergisi her yıl Şubat ayında açıkladığı Türk Sineması'nda 'Yüzyılın 40 Filmi' listesini yayınladı. Listenin başında, 1982 yapımı Şerif Gören filmi ‘Yol’ var. Diğer filmlerin neler olduğunu haberimizden öğrenebilirsiniz.

28.01.2016Kelebek
En iyi Türk filmi Yol

En iyi Türk filmi 'Yol'

Edebiyat dergisi Notos’un Türk sinemasına ayırdığı ve 383 kişinin katıldığı soruşturmasında Şerif Gören’in yönettiği Yol filmi birinci seçildi.

28.01.2016Keyif
En iyi Türk filmi ‘Yol’

En iyi Türk filmi ‘Yol’

Edebiyat dergisi Notos’un Türk sinemasına ayırdığı ve 383 kişinin katıldığı soruşturmasında Yılmaz Güney’in yazıp Şerif Gören’in yönettiği ‘Yol’ filmi birinci seçildi.

27.01.2016Keyif
Ceyhun Yılmaza resmen aklımıza her geleni sorduk

Ceyhun Yılmaz'a resmen aklımıza her geleni sorduk!

Yıllar önce ilk radyoda sesini duyduk, sevdik, sonra sosyal medyayla daha da tanıdık. Bize hep bir şeyler anlatan, şiirler okuyan, her daim güzel konuşan adam Ceyhun Yılmaz. Bu sefer de, merak ettiğimiz ne varsa, ona soralım dedik.

25.01.2016Kampüs
Her yerde kar varkalbim senin bu gece

Her yerde kar var
kalbim senin bu gece

İstanbul’a kış yakışır mı hâlâ kararsızım. Arapsaçına dönen yolları, kar erirken çamur deryasına dönen sokakları, aksayan ulaşımı, kabaran doğalgaz faturalarını, kar fırtınasına yenik düşen belediye hizmetlerini gördükçe kışın İstanbul’a hiç yakışmadığına karar veriyorum. Tüm bu olumsuzluklar eskiden yok muydu? Vardı ama, tüm mahalle bu olumsuzlukları keyfe döndürmesini biliyordu. Şimdi artık mahalle yaşamı yok, site yaşamı var. Bu yaşamda da herkes evine kapanıp, kışın bir an önce gitmesi için dua ediyor.

24.01.2016Hayat
2015te en çok hangi oyunu oynadık

2015'te en çok hangi oyunu oynadık?

D&R, kitap, müzik, film ve oyun alanında 2015 yılının en çok satanlarını açıkladı. Bakın geçen yıl en çok hangi oyunu oynamış, hangi konsola ilgi göstermişiz?

20.01.2016Teknoloji
İran’ın Nuri Bilge Ceylan’ı geliyor

İran’ın Nuri Bilge Ceylan’ı geliyor

İran sinemasının günümüzdeki popülerliğini en çok borçlu olduğu yönetmenlerden olan Abbas Kiarostami’nin Türkiye’de bugüne kadar açılmış en kapsamlı sergisi, 9 Ocak’tan itibaren CerModern’de ziyarete açılıyor.

5.01.2016Ankara
İş ve Sanat Dünyası Gala Modernde buluştu

İş ve Sanat Dünyası Gala Modern'de buluştu

İstanbul Modern’in eğitim programlarını destekleyerek çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen “Gala Modern” 12 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleşti.

20.12.2015Magazin
11 Aralık Cuma günü vizyona giren filmler

11 Aralık Cuma günü vizyona giren filmler!

“Her yeni film hayatımı nasıl idare edeceğimi öğretiyor.” diyor Nuri Bilge Ceylan. Sizler de 11 Aralık Cuma günü vizyona girecek 6 film ile yeni hayat dersleri edinebilirsiniz. Bu hafta vizyona girecek Victor Frankenstein, Frog Kingdom, Steve Jobs, Rüzgarın Hatıraları, Pan ve Azap filmleri ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

9.12.2015Bilgi
11 Aralık Cuma günü vizyona girecek filmler

11 Aralık Cuma günü vizyona girecek filmler!

“Her yeni film hayatımı nasıl idare edeceğimi öğretiyor.” diyor Nuri Bilge Ceylan. Sizler de 11 Aralık Cuma günü vizyona girecek 6 film ile yeni hayat dersleri edinebilirsiniz. Bu hafta vizyona girecek Victor Frankenstein, Frog Kingdom, Steve Jobs, Rüzgarın Hatıraları, Pan ve Azap filmleri ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

9.12.2015Bilgi
Destek için kaldı

Destek için kaldı

14. İstanbul Bienali’nin en çok dikkat çeken eserlerinden Adrián Villar Rojas’ın ‘Tüm Annelerin En Güzeli’ yerleştirmesindeki keçili heykel İstanbul Modern’in eğitim programına destek için müzeye bağışlandı.

3.12.2015Keyif
Altın Portakalda kıyafet tartışması

Altın Portakal'da kıyafet tartışması

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in 'Kıyafeti düzgün olmayan Altın Portakal’a giremeyecek' açıklaması yeni bir tartışma başlattı. Bu tartışmanın ardından hurriyet.com.tr'de bir anket yayınladı. 11 Kasım Saat 00:00 itibariyle ankete 19 bin 915 kişi katıldı. Katılımcılara 'Altın Portakal’ın saygınlığını yükseltmek için kıyafet zorunluluğu fikrine katılıyor musunuz?' sorusu soruldu. Sonuçlara göre katılımcıların %64'ü 'evet kural konulması gerekir derken, %36'sı 'Hayır herkes istediği gibi giyinebilir' dedi.

11.11.2015Magazin

Yazar Sonuçları

Mühim olan onurunla yaşayıp gitmektir bu dünyadan...

Nazan Öncel yıllardır röportaj vermiyor, fotoğraf çektirmiyor, kimseye konuşmuyor... “Sakin Ol Şampiyon” single’ını çıkarıp, selfie’ler çektiği klibini yayınlayınca fırsat bu fırsat dedim... Altından girdim üstünden çıktım, sonunda röportaj yapmaya ikna ettim... Sadece röportaj mı, birlikte selfie’ler çektik, elime meşhur tontonlarından çizdi, güldük eğlendik... Siyasetten müziğe, yaptığı tablolardan yazdığı hikayelere, oğlundan aşk hayatına, Sezen’den Tarkan’a, geçmişten bugüne konuşmadığımız şey kalmadı... Size şu kadarını söyleyeyim, bugüne kadar ben hiç böyle bir Nazan Öncel röportajı okumamıştım... İşte karşınızda tüm içtenliğiyle, sansürsüz Nazan Öncel...

1.10.2016

Ve reklamlar...

Yabancı turistten yoksun kalan Türk turizm sektörü kan ağlıyor diyorlardı.

23.05.2016

Charlize Theron karizmasıyla sallıyor

Dört yıl önce “Pamuk Prenses ve Avcı” ile daldığımız masal ormanlarında bu kez hikâyenin başına dönüyor ve Cadı Kraliçe’nin dünyanın başına musallat oluşunun ardındaki gerçeklerini izliyoruz.

21.04.2016

Aynı ev seksi öldürür

Bizim ‘Dört Benzemez’in bu haftaki konuğu Okan Bayülgen’di... Onu uzun uzun yaldızlı cümlelerle anlatmaya hiç gerek yok. Çünkü neredeyse çeyrek asırdır hayatını bütün ülkenin gözü önünde yaşıyor. Biz ekip olarak kendisinden fazlasıyla istifade ettiğimiz şahane saatler yaşadık. Umarım masadaki muhabbetin lezzetini satırlara da yansıtabilmişimdir efendim...

12.03.2016

İnşallah!..Mustang, Oscar’ı alacak!

Oscar için yarışacak Mustang’i izler izlemez vuruldum. Çünkü bizi anlatıyordu. İçerden anlatıyordu. Bir kadın filmiydi. Mustang, pek çok kadın meselesine değiniyor ama hiçbir şeyin altını fosforlu kalemle çizmiyor. Zarif, sakin, yumuşak, okşar gibi anlatıyor ama yumruğunu da atıveriyor.

15.01.2016

Çocuklara eğitim için 2.5 milyon TL

BU yıl yedincisi yapılan Gala Modern’deki “destek yarışında” müzenin çocuklara ve gençlere eğitim programı için 2.5 milyon lira katkı sağlandı.

13.12.2015

Gala Modern’le eğitime destek

Çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla düzenlenen Gala Modern’in yedincisi geçen hafta sonu İstanbul Modern’de gerçekleştirildi. İş dünyasının patronları, Raffi Portakal’ın yönettiği müzayedede eğitime destek vermek için yarıştı.

13.12.2015

Ne yapın edin bu sanat fuarını görün

İstanbul’un en önemli sanat etkinliği ve bu yıl 10. yaşını kutlayan Contemporary İstanbul kapılarını açtı...

12.11.2015

Altın Portakal’da spor ayakkabı serbest mi!

Menderes Türel, Cengiz Semercioğlu’na Antalya Film Festivali’ndeki yeni kıyafet uygulamasını anlatmış; “ödül törenlerine yırtık kot ve tişörtle girilmeyecek, takım elbise ile papyon zorunlu olacak” demiş.

11.11.2015