MENÜ

Netanyahu

Netanyahu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Netanyahu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Netanyahu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.859 Netanyahu haberi bulunmuştur.

Netanyahu Haberleri

İsrail, Batı Şeriada bir Filistinliyi şehit etti

İsrail, Batı Şeria'da bir Filistinli'yi şehit etti

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal altındaki Batı Şeria'nın merkezi Ramallah'a bağlı El-Bire bölgesi yakınında İsrail askerlerinin ateş açtığı araçta bulunan bir Filistinli'nin şehit olduğunu duyurdu.

21.12.2018Dünya
Netanyahu ile Trump arasında kritik görüşme

Netanyahu ile Trump arasında kritik görüşme

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ABD Başkanı Donald Trump yaptıkları telefon görüşmesinde Washington'un Suriye'den çekilme kararını görüştü.

20.12.2018Dünya
İrandan çok önemli İsrail itirafı

İran'dan çok önemli İsrail itirafı!

İran İstihbarat Bakanlığı Casuslukla Mücadele Birimi Genel Müdürü, İran istihbarat servislerinin İsrail yönetimi içinde güçlü nüfuzu olduğunu ileri sürdü.

20.12.2018Dünya
Son dakika... İsrail Başbakanı Netanyahudan İran çıkışı

Son dakika... İsrail Başbakanı Netanyahu'dan İran çıkışı

İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD'nin Suriye'den çekilmesinin ardından İran hedeflerine yönelik saldırılarını ABD'nin tam desteği ile artıracaklarını söyledi.

20.12.2018Dünya
ABDnin Suriyeden çekileceği haberi İsraili endişelendirdi

ABD'nin Suriye'den çekileceği haberi İsrail'i endişelendirdi

ABD yönetiminin Suriye'deki askerlerini çekeceği yönündeki haberler İsrail'de endişeye neden oldu.

20.12.2018Dünya
ABD, Suriyeden çekiliyor

ABD, Suriye'den çekiliyor

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna operasyon düzenlemeye hazırlandığı bir dönemde dün ABD’den sürpriz bir hamle geldi. ABD Başkanı Trump’ın, “Suriye’de DEAŞ’ı yendik, orada tek bulunma gerekçemdi” tweet’inin ardından Beyaz Saray, Suriye’den asker çekmeye başladıklarını duyurdu. ABD’li kaynaklar Trump’ın çekilme kararını 14 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı son telefon görüşmesinin ardından aldığını belirtti.

20.12.2018Dünya
ABDnin kararına dikkat çeken 3 tepki

ABD'nin kararına dikkat çeken 3 tepki

ABD Başkanı Trump'ın "DEAŞ'ı yendik" mesajı ve ardından Beyaz Saray'ın ABD askerlerinin Suriye'den çekilmeye başladığı açıklaması üzerine Rusya, İngiltere ve İsrail'den peş peşe açıklamalar geldi.

19.12.2018Dünya
Son dakika... Beyaz Saray: Suriyeden çekilmeye başladık

Son dakika... Beyaz Saray: Suriye'den çekilmeye başladık

ABD Başkanı Trump'ın "Suriye'de olmamızın tek sebebi DEAŞ'ı yendik" açıklamasından sonra Beyaz Saray'dan da flaş bir açıklama geldi. Açıklamada "ABD askerleri Suriye'den dönmeye başladı. DEAŞ'la mücadelede yeni sayfaya geçilirken ABD askerleri ülkeye dönmeye başladı." ifadeleri kullanıldı. Amerikan medyası, Suriye'deki ABD Dışişleri personelinin 24 saat içinde, ABD askerlerinin ise 60 ile 100 gün içinde çekileceğini iddia etti. Pentagon'dan da "askerlerin dönüşü başladı, ancak DEAŞ'a karşı savaş bitmedi" değerlendirmesi geldi.

19.12.2018Dünya
Kaşıkçı cinayeti sonrası Suudi Arabistan-İsrail yakınlaşması geriledi

'Kaşıkçı cinayeti sonrası Suudi Arabistan-İsrail yakınlaşması geriledi'

Wall Street Journal, ABD tarafından desteklenen ve gizli olarak yürütüldüğü belirtilen Suudi Arabistan ve İsrail yakınlaşmasının Kaşıkçı cinayeti sonrası sekteye uğradığını yazdı.

19.12.2018Dünya
ABDnin gizli planı deşifre edildi... Trumpa kötü haber

'ABD'nin gizli planı' deşifre edildi... Trump'a kötü haber

ABD tarafından desteklenen ve gizli olarak yürütüldüğü belirtilen Suudi Arabistan ve İsrail yakınlaşmasının gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrası sekteye uğradığı iddia edildi.

18.12.2018Dünya
İrandan Batı ülkelerine Netanyahunun papağanı suçlaması

İran'dan Batı ülkelerine 'Netanyahu'nun papağanı' suçlaması

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Batı ülkelerini İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "Tahran'a karşı asılsız iddialarını papağan gibi tekrarlamakla" suçladı.

18.12.2018Dünya
‘Ajanlarımız nükleer programı kontrol için İran’a gidiyor’

‘Ajanlarımız nükleer programı kontrol için İran’a gidiyor’

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, nükleer programını kontrol etmek için ajanlarının “belirli aralıklarla” İran’a gittiğini söyledi.

18.12.2018Dünya
Netanyahudan önemli ajan açıklaması

Netanyahu'dan önemli 'ajan' açıklaması

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, nükleer programını kontrol etmek için ajanlarının "belirli aralıklarla" İran'a gittiğini söyledi.

17.12.2018Dünya
Netanyahunun oğlunun Facebook hesabı askıya alındı

Netanyahu'nun oğlunun Facebook hesabı askıya alındı

Facebook, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlunun Filistinli Müslümanları hedef alan paylaşımını sildi ve hesabını geçici olarak askıya aldı.

17.12.2018Dünya
Netanyahunun oğlunun Facebook hesabı askıya alındı

Netanyahu'nun oğlunun Facebook hesabı askıya alındı

Facebook, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlunun Filistinli Müslümanları hedef alan paylaşımını sildi ve hesabını geçici olarak askıya aldı.

17.12.2018Teknoloji
Arap Birliği Batı Şeria için olağanüstü toplanıyor

Arap Birliği Batı Şeria için olağanüstü toplanıyor

Arap Birliği, Filistin’in talebi üzerine İsrail’in işgali altındaki Batı Şeria’da yükselen gerilimi görüşmek üzere daimi temsilciler seviyesinde salı günü olağanüstü toplanacak.

16.12.2018Dünya
Bahreyn Dışişleri Bakanından Avustralyanın Kudüs kararına destek

Bahreyn Dışişleri Bakanı'ndan Avustralya'nın Kudüs kararına destek

Sosyal medya kullanıcıları, Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid bin Ahmed Al Halife'nin paylaşımına yine Twitter üzerinden cevap vererek onu İsrail'i desteklemekle suçladı.

16.12.2018Dünya
Babasının oğlu

Babasının oğlu!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu, bölgeye barışın gelmesi için tüm Yahudilerin veya tüm Müslümanların İsrail-Filistin topraklarından tamamen ayrılması gerektiğini dile getirerek, kendisinin Müslümanların söz konusu topraklardan gitmesini tercih ettiğini söyledi.

15.12.2018Dünya
Trump’a rağmen Prens’e darbe

Trump’a rağmen Prens’e darbe

ABD Senatosu’nun Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutan karar tasarısını kabul etmesinin etkileri tartışılıyor. Trump’ı baypas eden Senato kararının Prens Selman’a açılacak bir davada karar gerekçesi olarak kullanılma ihtimali bulunuyor.

15.12.2018Dünya
Batı Şeria karıştı

Batı Şeria karıştı

Filistin’in Batı Şeria bölgesinde son günlerde gerçekleşen şiddet olayları neticesinde 4 Filistinli ve 2 İsrailli hayatını kaybetti. İsrail ordusu, Batı Şeria’nın Filistin yönetiminin karargâhının bulunduğu Ramallah kentindeki giriş-çıkış bölgelerine askeri kontrol noktaları yerleştirdi.

14.12.2018Dünya
Netanyahudan Suudi Arabistana destek açıklaması

Netanyahu'dan Suudi Arabistan'a destek açıklaması

İsrail Başbakanı Netanyahu, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili soru üzerine, "İstanbul'da yaşananlar korkunç... Ama Suudi Arabistan'da istikrar bozulursa sadece Orta Doğu'da değil tüm dünyada istikrar bozulur" açıklamasında bulundu.

13.12.2018Dünya
Netanyahu ABDden Lübnana yaptırım talebi

Netanyahu ABD'den Lübnan'a yaptırım talebi

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ülkesinin Lübnan sınırında tespit edilen tüneller nedeniyle ABD'den Lübnan'a yaptırım uygulamasını istediği bildirildi.

12.12.2018Dünya
Netanyahudan Batı Şeriadaki İsrail işgalinin devam edeceği sinyali

Netanyahu'dan Batı Şeria'daki İsrail işgalinin devam edeceği sinyali

İsrail Başbakanı Netanyahu, iktidar olduğu sürece işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerindeki Yahudi yerleşimcilerin bölgeden ayrılmayacağını söyledi.

11.12.2018Dünya
FKÖden Filistine uluslararası koruma talebi

FKÖ'den Filistin'e uluslararası koruma talebi

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat uluslararası toplumdan Filistin halkına koruma sağlamasını istedi.

11.12.2018Dünya
Görev MOSSADa verildi: Suudi Arabistan ile...

Görev MOSSAD'a verildi: Suudi Arabistan ile...

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun gelecek yıl yapılacak genel seçim öncesinde Körfez ülkelerinden Suudi Arabistan'la ilişkileri düzeltmeye çalıştığı ifade edildi. Öte yandan Netanyahu, İsrail ordusunun ülkenin kuzeyinde İran ve Hizbullah’a karşı operasyon başlattığı bir sırada Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde Filistinlilerle herhangi bir savaşın çıkmasını istemediğini açıkladı.

9.12.2018Dünya
Hırvatistana F-16 satmaya çalışan İsraile ABD engeli

Hırvatistan'a F-16 satmaya çalışan İsrail'e ABD engeli

Geçtiğimiz mart ayında Hırvatistan'a eski F-16 uçaklarını 485.6 milyon dolara satacağını duyuran İsrail, ABD engeline takıldı.

7.12.2018Dünya
Netanyahu Lübnan sınırına geldi

Netanyahu Lübnan sınırına geldi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun "tünel" operasyonunun sürdüğü bölgede bir grup yabancı büyükelçiye brifing verdi.

6.12.2018Dünya
‘Operasyon genişletilebilir’

‘Operasyon genişletilebilir’

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Lübnan sınır hattında, Şii Hizbullah’ın tünellerine karşı başlatılan ‘Kuzey Kalkanı’ operasyonunun sınırlı olmayacağını ve duruma göre ‘genişletileceğini’ açıkladı.

6.12.2018Dünya
İsrail’den Hizbullah operasyonu

İsrail’den Hizbullah operasyonu

İsrail hükümeti, Lübnan sınırında Şii Hizbullah örgütüne ait tüneller bulunduğunu öne sürerek, ülkenin kuzeyinde “Kuzey Kalkanı” ismi verilen bir operasyon başlattı. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Lübnan sınırında Hizbullah tarafından kazılmış çok sayıda tünel bulunduğu ifade edildi.

5.12.2018Dünya
Netanyahu’dan Lübnan sınırında gerilimi tırmandırma işareti

Netanyahu’dan Lübnan sınırında gerilimi tırmandırma işareti

İsrail Başbakanı Netanyahu, Lübnan sınır hattında Hizbullah'ın tünellerine karşı başlatılan Kuzey Kalkanı operasyonunun sınırlı olmayacağını ve duruma göre genişletileceğini belirtti.

5.12.2018Dünya
Son dakika... İsrail polisinden Netanyahuyu şoke edecek karar

Son dakika... İsrail polisinden Netanyahu'yu şoke edecek karar

İsrail polisi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve eşi Sara Netanyahu'ya yönelik rüşvet ve yolsuzluk iddiaları için dava açılması yönünde tavsiye kararı verdi.

2.12.2018Dünya
Netanyahu: Afrikanın kalbine ulaşmaya çalışıyoruz

Netanyahu: "Afrika'nın kalbine ulaşmaya çalışıyoruz"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, son dönemde ülkesi ile Afrika ülkeleri arasında gelişen ilişkilere işaret ederek, "Afrika'nın kalbine ulaşmaya çalışıyoruz." dedi.

25.11.2018Dünya
Netanyahu, Bahreyni ziyaret edecek

Netanyahu, Bahreyn'i ziyaret edecek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun yakında ülkesinin "diplomatik ilişkisi" bulunmayan Körfez ülkelerinden Bahreyn'i ziyaret edeceği açıklandı.

23.11.2018Dünya
İsrail polisinden İçişleri Bakanı  Aryeh Deri hakkında dava talebi

İsrail polisinden İçişleri Bakanı Aryeh Deri hakkında dava talebi

İsrail polisi, İçişleri Bakanı Aryeh Deri hakkında yolsuzluk, vergi kaçırma ve kara para aklama gibi bir dizi mali suçtan dava açılması önerisinde bulundu.

20.11.2018Dünya
İsrailde erken seçim rafa kalktı

İsrail'de erken seçim rafa kalktı

İsrail Eğitim Bakanı ve koalisyon hükümeti ortaklarından Yahudi Evi Partisi lideri Naftali Bennnett, Başbakan Binyamin Netanyahu başkanlığındaki hükümete destek vermeye devam edeceklerini açıkladı.

19.11.2018Dünya
‘Netanyahu’nun etrafı sarıldı’

‘Netanyahu’nun etrafı sarıldı’

İsrail’de Savunma Bakanı Avidgor Lieberman’ın istifasının ardından başlayan siyasi belirsizlik koalisyon ortaklarının erken seçim çağrılarıyla yeni boyut kazandı. Başbakan Netanyahu, hükümeti sürdürmek için her yolu denerken, ortaklarına “Savaşı ortasında terk etmeyin” diyerek çağrı yaptı.

19.11.2018Dünya
İsrail Başbakanı Netenyahu: “Erken seçime gitmek gereksiz”

İsrail Başbakanı Netenyahu: “Erken seçime gitmek gereksiz”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, liderliğini yürüttüğü koalisyon hükümetindeki anlaşmazlık nedeniyle gündeme gelen erken seçimin gereksiz ve yanlış olduğunu söyledi.

18.11.2018Dünya
Netanyahu: Erken seçime gitmek gereksiz ve yanlış

Netanyahu: Erken seçime gitmek gereksiz ve yanlış

İsrail Başbakanı Netanyahu, liderliğini yürüttüğü koalisyon hükümetindeki çatlaklar nedeniyle ülke gündeminin en önemli maddesi haline gelen erken seçimin gereksiz ve yanlış olduğunu söyledi.

18.11.2018Dünya
İsrail erken seçime gidiyor iddiası

İsrail 'erken seçim'e gidiyor' iddiası

İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetinde yaşanan çatlaklar nedeniyle ülkede erken seçim tartışmaları başladı.

16.11.2018Dünya
İsrailde güvenlik zafiyeti protestosu

İsrail'de 'güvenlik zafiyeti' protestosu

Yüzlerce İsrailli, Gazze'ye yakın bölgelerdeki Yahudi yerleşim birimlerinde eylem yaptı.

15.11.2018Dünya
İsrail’de Hamas krizi

İsrail’de Hamas krizi

İsrail’in geçen pazar Gazze’ye düzenlediği gizli operasyonun çatışmaya dönüşmesi ve iki taraf arasındaki gerilimin had safhaya ulaşmasının ardından gelen ateşkes, ülkede krize yol açtı. Ateşkese ve Katar’ın Gazze’ye para yollamasına izin veren Netanyahu’ya tepki gösteren Savunma Bakanı Lieberman istifa etti.

15.11.2018Dünya
Netanyahu ateşkesi savundu

Netanyahu ateşkesi savundu

İsrail Başbakanı Netanyahu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yaşanan son gerilimin ardından dün sağlanan ateşkesi savundu.

14.11.2018Dünya
Son dakika... İsrail Savunma Bakanı istifa etti

Son dakika... İsrail Savunma Bakanı istifa etti

İsrail Savunma Bakanı Lieberman istifa ettiğini duyurdu.

14.11.2018Dünya
Netanyahu güvenlik kabinesini topladı

Netanyahu güvenlik kabinesini topladı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yaşanan son gelişmeleri değerlendirmek üzere güvenlik kabinesini topladı.

13.11.2018Dünya
Gazze’ye baskın bölgeyi karıştırdı

Gazze’ye baskın bölgeyi karıştırdı

Gazze Şeridi’ne önceki gece sivil araçla sızan İsrail özel birliği ile Hamas güçlerinin çatışması bölgede tansiyonu yükseltti. Biri Hamas komutanı 7 Filistinli ve yarbay rütbesinde bir İsrailli subay öldü. Filistin'den atılan roketlere İsrail hava saldırılarıyla yanıt verince yine kan döküldü. BM taraflara itidal çağrısı yaptı.

13.11.2018Dünya

Yazar Sonuçları

İki önemli konferans

ABD Başkanı Trump katıldığı her toplantıda dikkatleri üzerine topluyor. Katıldığı her uluslararası toplantıda basın-yayın organlarının dikkatleri Başkan Trump’ın üzerinde oluyor. Trump attığı “twitler”, toplantılardaki çoğu zaman geleneklere uymayan davranışları ile odak noktası haline geliyor.

13.12.2018

Kaşıkçı cinayeti ve Libya'da gelişmeler

Geçen hafta Türk kamuoyunun dikkatleri yine Suudi gazeteci Kaşıkçı cinayeti üzerinde toplanmıştı.

20.11.2018

Üç savaş

Dünya Liderleri 1. Dünya Savaşı’nın bitiminin 100. yıldönümünü anmak amacıyla geçen hafta sonu Paris’te bir araya geldiler. 1. Dünya Savaşı yarattığı korkunç yıkım ve sebep olduğu büyük insan kaybı sebebiyle hatırlarda. Bu savaşta sivil ve asker 20 milyon civarında insanın hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.

15.11.2018

2020’ye doğru

6 Kasım tarihinde yapılan ABD ara seçimlerine uluslararası ilgi gerçekten büyüktü. Seçimler, daha önce pek de şahit olunmadığı şekilde, uluslararası basın tarafından yakından izlendi. Vaşington’da neler olduğu, Trump Yönetimini ilgilendiren gelişmeler çeşitli başkentlerde bazen merak ve ilgi, bazen tedirginlik ve endişe yaratıyor.

13.11.2018