MENÜ

Mehmet Yüzgeç

Mehmet Yüzgeç ile ilgili tüm haberleri, son dakika Mehmet Yüzgeç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Mehmet Yüzgeç haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 102 Mehmet Yüzgeç haberi bulunmuştur.

Mehmet Yüzgeç Haberleri

17 Aralık savcılarına kırmızı bülten

'17 Aralık' savcılarına kırmızı bülten

YARGITAY 16. Ceza Dairesi, 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle yargılanan firari eski Cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında kırmızı bülten çıkarılması için İnterpol’e yazı yazılmasına karar verdi.

27.11.2017Gündem
Son dakika... Zekeriya Özle ilgili flaş gelişme...

Son dakika... Zekeriya Öz'le ilgili flaş gelişme...

17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığına ilişkin Yargıtay'da görülen davada, firari sanıklar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında kırmızı bülten talep edilmesine karar verildi.

27.11.2017Gündem
Zekeriya Öz ve Celal Karanın avukatları vekillikten çekildi

Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın avukatları vekillikten çekildi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapılmasına ilişkin, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında açılan ve Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen davanın ilk duruşması tamamlandı.

29.03.2017Gündem
17-25 Aralık savcısının eşi ByLock’tan tutuklandı

17-25 Aralık savcısının eşi ByLock’tan tutuklandı

17-25 ARALIK operasyonunu yapan Cumhuriyet Savcılarından Mehmet Yüzgeç’in eşi Özlem Yüzgeç, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) gizli haberleşme programı olan ’ByLock’u kullandığı iddiasıyla Kahramanmaraş’ta tutuklandı.

22.03.2017Gündem
Fetullah Gülen, Adil Öksüzü özel olarak yetiştirmiş

Fetullah Gülen, Adil Öksüz'ü özel olarak yetiştirmiş

 FETÖ’nün eski asker imamı H.P. önemli itiraflarda bulundu. Hava Kuvvetleri imamı firari Adil Öksüz’ün Fetullah Gülen’in özel yetiştirdiği molla olduğunu söyleyeh H.P. “Gülen, mezun subayların rütbelerini elleriyle takardı” dedi.

12.09.2016Gündem
Başbuğ’u aldık sırada Fidan var

"Başbuğ’u aldık sırada Fidan var"

FETÖ’nün mütevelli heyetinden olduğu belirtilen ve operasyonlarda gizli tanık olmayı kabul eden 'Korkut' kod adlı itirafçı, sohbet toplantılarında "Genelkurmay Başkanı tutuklanıyorsa MİT Müsteşarı neden tutuklanmasın" denildiğini ve ardından Oslo görüşmelerinin sızdırıldığını söyledi.

20.08.2016Gündem
Gülen darbenin tarihini vermiş... İddianamede dikkat çeken ayrıntı

Gülen darbenin tarihini vermiş... İddianamede dikkat çeken ayrıntı!

FETÖ lideri Fetullah Gülen ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner'in eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında ağırlaştırılmış müeebbet istediği iddianemede Fetullah Gülen'in 12 Eylül 1980 öncesi gerçekleştirdiği konuşmasındaki ifadeler de yer aldı. Gülen, konuşmasında: "Huruç harekatı başlatıldı. Ancak bu harekat 35-40 sene sonra uygulamaya konulabilecektir. Bugünkü ortamda bu mümkün değildir."

13.08.2016Gündem
Örgütten ağırlaştırılmış müebbet +72 yıl

Örgütten ağırlaştırılmış müebbet +72 yıl

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiasıyla 10 Ağustos 2015 tarihinde meslekten ihraç edildikten sonra kayıplara karışan dönemin 17 Aralık soruşturması savcıları Celal Kara , Mehmet Yüzgeç ve soruşturmayı koordine eden Başsavcıvekili Zekeriya Öz hakkında 557 sayfalık iddianame düzenlendi.

11.08.2016Gündem
FETÖcü savcılar için istenen cezalar belli oldu

FETÖ'cü savcılar için istenen cezalar belli oldu

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapmasına ilişkin, eski savcılar Zekeriya Öz hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 72 yıla kadar hapis, Celal Kara hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 62 yıla kadar hapis ve Mehmet Yüzgeç hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 38 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

11.08.2016Gündem
5 bin hâkim savcı tespit ettik

5 bin hâkim savcı tespit ettik

HSYK Teftiş Kurulu, Fetulluh Gülen Terör Örgütü’nün (FETÖ) yargıdaki ayağını temsil ettikleri iddiasıyla, şikâyetler ve ihbarlar üzerine 700 hâkim ve savcının ihracı ve yargılanması için harekete geçti. Bu isimlerle ilgili HSYK 2’nci Dairesi’nin önce açığa alma, sonra ihraç kararı vereceği ardından da yargılanacakları bildirildi.

6.03.2016Gündem
Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve Süleyman Karaçölün itirazına ret

Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve Süleyman Karaçöl'ün itirazına ret

HSYK Genel Kurulu, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Mehmet Yüzgeç ve hakim Süleyman Karaçöl'ün, meslekten ihraçlarına yapılan itirazları reddetti. İhraç kararına ilişkin itiraz süreçlerinin tamamlanmasıyla bu kişilerin meslekle ilişikleri tümden kesildi.

13.01.2016Gündem
Muammer Akkaşın dosyası terör ve örgüt suçlarına bakan 16. Ceza Dairesine gönderildi

Muammer Akkaş'ın dosyası terör ve örgüt suçlarına bakan 16. Ceza Dairesi'ne gönderildi

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 25 Aralık soruşturmasında görev alan eski savcı Muammer Akkaş ve eski hakim Süleyman Karaçöl'ün "görevi kötüye kullanma ve ihmal" suçundan yargılandıkları davada, Akkaş hakkında "soruşturmanın gizliliğini ihlal" suçundan da yargılama yapılması ihtimali nedeniyle görevsizlik kararı vererek dosyayı Yargıtay 16. Ceza Dairesine gönderdi.

25.11.2015Gündem
Süleyman Karaçöl serbest bırakıldı

Süleyman Karaçöl serbest bırakıldı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında "örgüt üyeliği" iddiasıyla soruşturma yürütülen ve Kütahya'da gözaltına alınıp Bakırköy Adliyesi'ne sevk edilen eski hakim Süleyman Karaçöl, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

12.09.2015Gündem
Eski Hakim Süleyman Karaçöl Kütahyada gözaltına alındı

Eski Hakim Süleyman Karaçöl Kütahya'da gözaltına alındı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında "örgüt kurma" iddiasıyla soruşturma yürütülen ve mahkemece bugün yakalama kararı çıkarılan eski hakim Süleyman Karaçöl, Kütahya'da gözaltına alındı.

12.09.2015Gündem
Eski savcı Akkaş ile eski hakim Karaçöl hakkında yakalama kararı

Eski savcı Akkaş ile eski hakim Karaçöl hakkında yakalama kararı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında "örgüt kurma" iddiasıyla soruşturma yürütülen eski savcı Muammer Akkaş ile eski hakim Süleyman Karaçöl ile ilgili Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesince tutuklama amaçlı yakalama kararı çıkarıldı.

12.09.2015Gündem
O savcıların ihraç talebine itiraza ret

O savcıların ihraç talebine itiraza ret

Eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraç kararına yapılan itirazlar HSYK Genel Kurulunca reddedildi.

3.09.2015Gündem
HSYK 2. Daire Başkanı Yılmaz’dan önemli açıklamalar

HSYK 2. Daire Başkanı Yılmaz’dan önemli açıklamalar

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, "paralel yapılanma", yakalama kararının ardından kaçan üç savcı hakkındaki soruşturma süreci, yasadışı dinlemelerle ilgili Hürriyet’e önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, "Üç savcıya 548 gramlık 105 sayfalık evrak, 8 Temmuz’da tebligata çıkarılabildi" dedi.

25.08.2015Gündem
Zekeriya Öze ihraç kararı tebliğ edilmemiş

Zekeriya Öz'e ihraç kararı tebliğ edilmemiş

Hakkında "yakalama kararı" bulunan ve yurtdışında olduğu tespit edilen Zekeriya Öz'e, HSYK 2. Dairesi tarafından oy çokluğuyla alınan "meslekten ihraç" kararının Öz'e tebliğ edilmediği ortaya çıktı. Yurtdışına çıktığı tespit edilen Öz için, 'meslekten ihraç' kararının, 'ilanen tebliğ' de edilebileceği belirtildi.

22.08.2015Gündem
Kırmızı bülten talebi

Kırmızı bülten talebi

BAKIRKÖY Cumhuriyet Başsavcılığı, Gürcistan üzerinden Ermenistan’a, oradan da Almanya’ya kaçan eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara hakkında ‘kırmızı bülten’ çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na başvurdu.

20.08.2015Gündem
test2

test2

12.08.2015Kelebek
Karardan 12 saat önce... 23 dakika arayla

Karardan 12 saat önce... 23 dakika arayla

Ergenekon ve 17 Aralık yolsuzluk soruşturmalarının eski savcıları Zekeriya Öz ve Celal Kara’nın, haklarında yakalama kararı verilmeden 12 saat önce Artvin’den Gürcistan’a geçtiği ortaya çıktı. Artvin Valisi Kemal Cirit, iki savcının Ermenistan’a gittiklerini söyledi.

12.08.2015Gündem
Zekeriya Öz ve Celal Karanın önce Gürcistana oradan da Ermenistana geçiş yaptığı ortaya çıktı

Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın önce Gürcistan'a oradan da Ermenistan'a geçiş yaptığı ortaya çıktı

Artvin Valisi Kemal Cirit, haklarında yakalama kararı çıkarılan eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın Gürcistan üzerinden Ermenistan'a geçtiklerini açıkladı. Anadolu Ajansı ise, Öz ve Kara'nın sınırı geçtiği sırada güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerini servis etti. Görüntülerde Öz'ün şapka taktığı görülüyor.

12.08.2015Gündem
Zekeriya Öz, Ermenistana giderken böyle görüntülendi

Zekeriya Öz, Ermenistan'a giderken böyle görüntülendi

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç'in tutuklanmak üzere haklarında "yakalama kararı" verilmesi yönündeki talebini kabul etti. Başsavcılığın talebini değerlendiren mahkeme, Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" ve “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya, görevlerini yapmasına kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçlarından dolayı tutuklanmaları için "yakalama kararı" çıkardı. Artvin Valisi Kemal Cirit, eski savcılar Celal Kara ve Zekeriya Öz'ün dün gece önce Gürcistan'a, oradan da Ermenistan'a geçiş yaptığını söyledi. Anadolu Ajansı, Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın gidiş görüntülerini servis etti. Zekeriya Öz, 12 saat önce de "Terörle mücadele etmiş hakim savcı polis tutuklatanlar şehitlerden akan kandan göz yaşından sorumlusunuz. Milletin kanından siyaseti bırakın" tweeti attı.

11.08.2015Haber
Artvin Valisinden Zekeriya Öz ve Celal Kara açıklaması

Artvin Valisi'nden Zekeriya Öz ve Celal Kara açıklaması

Artvin Valisi Kemal Cirit, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında "örgüt kurma" iddiasıyla soruşturma yürütülen eski savcılar Zekeriya Öz'ün dün sabah saat 03.46, Celal Kara'nın da 04.19'da Sarp Sınır Kapısı'ndan Batum'a çıkış yaptığını söyledi.

10.08.2015Gündem
Savcı Öz ve Karanın Gürcistana gittikleri iddia edildi

Savcı Öz ve Kara'nın Gürcistan'a gittikleri iddia edildi

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Başsavcılığın talebi doğrultusunda eski savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç hakkında yakalama kararı çıkarttı. Yakalama kararı çıkarılan eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın bugün sabah saatlerinde Gürcistan'a gittikleri iddia edildi.

10.08.2015Gündem
Açığa alınan savcı Mehmet Yüzgeç konuştu

Açığa alınan savcı Mehmet Yüzgeç konuştu

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi tarafından alınan kararla savcılık görevinden ihraç edilen Mehmet Yüzgeç, kameraların karşısına geçti ve ihracıyla ilgili konuşitu. Yüzgeç, “Bu kararı anlamak, bunu bir yere oturtmak, hukukta bu kararı tartışmak mümkün değil” dedi.

14.05.2015Gündem
4 savcı ve bir hakim meslekten atıldılar

4 savcı ve bir hakim meslekten atıldılar

17-25 Aralık soruşturması sonrası görevden alınan savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç ile Hâkim Süleyman Karaçöl, HSYK kararıyla meslekten ihraç edildi. Gerekçe, “Mesleğin şeref ve onurunu bozmak...”

12.05.2015Gündem
4 savcı ve bir hakim meslekten ihraç edildi

4 savcı ve bir hakim meslekten ihraç edildi

HSYK, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına karar verdi. Karara tepki gösteren Zekeriya Öz, ''Haberler doğruysa HSYK yetki gaspı yapmıştır.Verdiği karar yok hükmündedir verdiği kararda milletinden gecikmeden ötürü özür de dilememiştir. HSYK anayasa ve yasaları çiğneyerek savunmamızı dahi almadan yukardan aldığı talimatla bu kararları vermiştir yazıklar olsun bağımlı HSYK'ya'' dedi. HSYK 2. Dairesi Başkanı Mehmet Yılmaz ise “Kararları herkes kendi vicdani kanaatlerine göre vermiştir. Hiçbirisinin hiç kimseden etkilenmesi söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

12.05.2015Gündem
17-25 sanıkları

17-25 sanıkları

HSYK, Meclis’te aklanmaları büyük tartışma yaratan 4 bakan ve oğullarının adının karıştığı 17-25 Aralık Operasyonu’nu düzenleyen savcılar Celal Kara ve Muammer Akkaş hakkında kovuşturma izni verdi. Hâkim Süleyman Karaçöl de, hukuka aykırı el koyma kararı verdiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı, yargılanmasına da izin verildi.

3.03.2015Gündem
Savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım

Savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafındanZekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Akkaş ile birlikte KahramanmaraşCumhuriyet Savcılığı görevinden uzaklaştırılan Mehmet Yüzgeç, hakkındakikararla ilgili yazılı açıklama yaptı. Yüzgeç, "Hukuk içerisinde ulusalve uluslararası yargı mercileri önlerinde gerekli tüm haklarımıkullanacağım" dedi.

31.12.2014Haber
Görevden uzaklaştırılan savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım

Görevden uzaklaştırılan savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Akkaş ile birlikte Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı görevinden uzaklaştırılan Mehmet Yüzgeç, hakkındaki kararla ilgili yazılı açıklama yaptı. Yüzgeç, "Hukuk içerisinde ulusal ve uluslararası yargı mercileri önlerinde gerekli tüm haklarımı kullanacağım" dedi.

31.12.2014Gündem
3 ihraç, 1 yer değiştirme

3 ihraç, 1 yer değiştirme

HSYK Başmüfettişi Ömer Kara raporunda Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’e meslekten ihraç, Ali Güngör’e ise yer değiştirme cezası verilmesini talep etmişti.

30.12.2014Gündem
Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.trye konuştu

Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu

HSYK 2. Dairesi’nin hakkında görevden uzaklaştırma kararı verdiği savcılardan Muammer Akkaş, ilk değerlendirmelerini hürriyet.com.tr’ye yaptı. Savcı Akkaş, “Son bir yıldır yaşadıklarımız böyle bir sonucun ortaya çıkacağını gösteriyordu. İtirazda bulunacağım” dedi.

30.12.2014Ekonomi
HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi

HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, yılın son toplantısında, başta Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz olmak üzere 17-25 Aralık savcıları ile ilgili ihraç talepli soruşturma dosyalarını görüştü. HSYK oyçokluğu ile Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’in, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırma kararı verdi.

30.12.2014Gündem
Soruşturma

Soruşturma

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3’üncü Dairesi’nin 17-25 Aralık soruşturmalarının savcılarıyla ilgili aldığı soruşturma izni kararı, HSYK Başkanı da olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından onaylandı.

5.12.2014Gündem
3 savcıya ihraç istendi

3 savcıya ihraç istendi

HSYK Başmüfettişi Ömer Kara, savcılara yönelik 25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturma raporunu da tamamladı; 3 ihraç 1 yer değiştirme cezası talep etti.

6.11.2014Gündem
HSYKdan yaz kararnamesi

HSYK'dan yaz kararnamesi

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi üyesi Teoman Gökçe’yi “kıyım kararnamesi” tepkisiyle daire üyeliğinden istifa ettiren ve “paralel yapıya en büyük neşter” olarak nitelendirilen 2 bin 224’adli, 293’ü idari olmak üzere toplam 2 bin 517 kişiyi kapsayan “yaz kararnamesine” 200’ü aşkın, başsavcı, ağır ceza mahkemesi başkanı, hakim, savcı girdi. Gökçe, 200 kişinin talepleri ve haklarında soruşturma ve disiplin cezası olmamasına rağmen 150 kişinin ise iki yıllık süreleri dolmadan Nakil ve Atama Yönetmeliği’ne aykırı başka yerlere atandıklarını öne sürdü.

11.06.2014Gündem
28 Şubat tahliyeleri

28 Şubat tahliyeleri

Türkiye’yi sarsan ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nda tutuklu kalmadı. 3. Sulh Ceza Mahkemesi’ne itiraz üzerine 17 Aralık’ta gözaltına alınan işadamı Reza Zarrab, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan ile Özgür Özdemir ve Hikmet Tuner, dün tahliye edildiler. 74 gün sonra serbest kalan sanıklardan Reza Zarrab, Barış Güler ve Kaan Çağlayan için yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

28.02.2014 Gündem
Tahliye kararı veren mahkeme ile ilgili çarpıcı ayrıntı

Tahliye kararı veren mahkeme ile ilgili çarpıcı ayrıntı

17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan isimlerden 5’i daha bugün tahliye edildi. Son tahliye kararı ile birlikte tutuklu sanık kalmadı. Hurriyet.com.tr tahliye kararı veren mahkeme ile ilgili önemli bir ayrıntıya ulaştı. Kararı veren mahkemenin esas hakiminin yıllık izinde olduğu ortaya çıktı.

28.02.2014Gündem

Yazar Sonuçları