MENÜ

Mehmet Partigöç

Mehmet Partigöç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mehmet Partigöç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 165 Mehmet Partigöç haberi bulunmuştur.

Mehmet Partigöç Haberleri

FETÖnün kritik isimlerine ceza yağdı

FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla görülen davaların önemli bir kısmı karara bağlandı. Darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyeleri ile hakim, savcı, gazeteci, futbolcu ve iş adamlarından oluşan örgüt mensuplarına ceza yağdı.

12.07.2019Gündem
Sözde yurtta sulh konseyi için defter kapanmadı

Sözde "yurtta sulh konseyi" için defter kapanmadı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz ihanet girişimini yöneten sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de aralarında bulunduğu ve geçen hafta hükmün açıklandığı 224 sanıklı Genelkurmay çatı davasının "kısa kararı" taraflara tebliğ edildi.

28.06.2019Gündem
En yakındakilere ceza yağdı

En yakındakilere ceza yağdı

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı’nın işgal edilmesine ilişkin davada dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın başdanışmanı 141 kez ağırlaştırılmış müebbet, özel kalem müdürü 11 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler’in özel kalem müdürü ve özel sekreteri 11’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

22.06.2019Gündem
Darbe Konseyine 141er müebbet

'Darbe Konseyi'ne 141'er müebbet

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı’nın işgal edilmesine ilişkin davada mahkeme 224 sanıktan 178’ine ceza verdi, 33 sanık beraat etti. Aralarında eski YAŞ üyesi Akın Öztürk’ün de olduğu, ‘yurtta sulh konseyi’ üyesi 17 sanık 141’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

21.06.2019Gündem
Son dakika... Genelkurmay çatı davasında tarihi gün Ve cezalar belli oldu...

Son dakika... Genelkurmay çatı davasında tarihi gün! Ve cezalar belli oldu...

FETÖ'nün darbe girişiminde Genelkurmay'daki eylemlerle ilgili sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de sanığı olduğu çatı davada karar açıklandı. 16 sanık 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Darbe girişimine ilişkin Genelkurmay çatı davasında örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in arasında bulunduğu 13 kişinin ise dosyaları ayrıldı.

20.06.2019Gündem
Darbeci danışman savunma yerine karalama yaptı

Darbeci danışman savunma yerine karalama yaptı

FETÖ darbe girişimini sivil imamlarla yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyelerinden eski Genelkurmay Başkanı başdanışmanı albay Orhan Yıkılkan, iki gün süren savunmasında, dönemin TSK komutasındaki isimleri hedef aldı.

23.04.2019Gündem
FETÖ ihanete böyle hazırlandı: İstanbuldaki darbeye hazırlık toplantıları

FETÖ ihanete böyle hazırlandı: İstanbul'daki darbeye hazırlık toplantıları

FETÖ elebaşının talimatının ardından İstanbul'da darbeci askerlerin katılımıyla 3 farklı darbeye hazırlık toplantısı yapıldı.

20.04.2019Gündem
FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Ankaradaki darbeye hazırlık toplantıları

FETÖ ihanete böyle hazırlandı: Ankara'daki darbeye hazırlık toplantıları

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in talimatının ardından sivil imamların başkanlığında Ankara'nın birçok yerinde darbeye hazırlık toplantıları yapıldı.

18.04.2019Gündem
Kara Kuvvetleri Karargahını işgal eden eski tuğgeneral de inkar

Kara Kuvvetleri Karargahını işgal eden eski tuğgeneral de inkar

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığını işgal eden eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kuvvet Geliştirme Daire Başkanı tuğgeneral Erhan Caha, güvenlik kamera görüntüleri ve tanık ifadelerine rağmen inkar stratejisini sürdürdü.

6.04.2019Gündem
Sözde yurtta sulh konseyi üyesi Partigöçün savunması

Sözde "yurtta sulh konseyi" üyesi Partigöç'ün savunması

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin sözde "yurtta sulh konseyi" üyelerinin de aralarında yer aldığı 224 sanıklı davanın görülmesine devam edildi.

11.03.2019Gündem
O çifte suikastta FETÖ izi

O çifte suikastta FETÖ izi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında İstihbarat Daire Başkanlığını ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle 36 kişi hakkında hazırladığı iddianamede, eski bir askerin, şüphelilerden dönemin Kilis İstihbarat Şube Müdürü Gürsel Aktepe'yi 2005'te öldürülen eski Kilis Belediye Başkanı Ekrem Çetin ve oğlunun katil zanlısının yakalanmasını engellemekle suçladığı beyanına yer verildi.

8.08.2018Gündem
İstihbarat baskınını kimin yönettiği ortaya çıktı Böcekçi Sedatla kaldık

İstihbarat baskınını kimin yönettiği ortaya çıktı! 'Böcekçi Sedat'la kaldık'

15 Temmuz’da Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki olaylarla ilgili iddianamede, binayı işgal eden FETÖ’cü polisleri cuntacı Mehmet Partigöç’ün yönettiği tespiti yapıldı

8.08.2018Gündem
Tüm izleri yok etmişler Çok önemli ayrıntılar ortaya çıktı

Tüm izleri yok etmişler! Çok önemli ayrıntılar ortaya çıktı

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan suikast timinin başındaki FETÖ’cü eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş’in Kuleli Askeri Lisesi’ndeki öğrenci kayıtlarının silindiği ortaya çıktı. İlerleyen dönemde çoğu generalliğe terfi eden yaklaşık 300 askerin kayıtları benzer şekilde yok edilerek sicilleri temizlendi. Bu isimler FETÖ'nün en sadık kripto ekibi olarak görülüyor. Milli Savunma Üniversitesi şimdi bu isimlerin peşinde düştü...

18.06.2018Gündem
Game of Thrones davasında beraat

Game of Thrones davasında beraat

İzmir Maltepe Askeri Lise Yabancı Diller Bölümü’nde yabancı dil eğitimini pekiştirmek için öğrencilerine Game of Thrones dizisini izlettirdikleri için ‘disiplinsizlik’ gerekçesiyle TSK’dan atılan ve ‘Çocuğa müstehcen yayın göstermek ve izletmekle’ suçlanıp yargılanan 4 öğretmen subay, 7 yıl sonra İzmir 25.Asliye Ceza Mahkemesi’nde beraat etti.

3.03.2018Gündem
Ünal’dan Öztürk’e suçlama: Aktif darbeciler onun ekibi

Ünal’dan Öztürk’e suçlama: Aktif darbeciler onun ekibi

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal, 15 Temmuz darbe girişiminin en aktif isimlerinin, darbenin askeri kanat sorumlusu olduğu iddia edilen ve kendisinden önceki Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ün ekibinden olduğunu söyledi.

21.02.2018Gündem
Kritik davada flaş gizli tanık Kuzgun ve Şapka kararı

Kritik davada flaş 'gizli tanık Kuzgun ve Şapka' kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahı'nda yaşanan eylemlere ilişkin davada, mahkeme Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Bülent Bostanoğlu'nun da aralarında bulunduğu tanıkların dinlenmesi için tebligat çıkarılmasına ve dosyanın gizli tanıkları Kuzgun ve Şapka'nın ise açık kimlikleriyle dinlemesine hükmetti.

8.12.2017Gündem
Darbeci pilotlar üstüne bir de para istediler

Darbeci pilotlar üstüne bir de para istediler

15 Temmuz darbe gecesi uçanların da aralarında bulunduğu FETÖ şüphelisi pilotların geçmiş uçuş tazminatlarını almak için Milli Savunma Bakanlığı’na başvurdukları ortaya çıktı. Hızla devreye giren TBMM, bombalı saldırının 19 milyon 472 bin 380 lira 12 kuruşluk zararına dayanarak mahkemeden uçuş tazminatlarına tedbir kararı çıkarttı.

18.11.2017Gündem
Dişliden şaka gibi savunma: Genelkurmay Başkanı beni yanlış anlamış

Dişli'den şaka gibi savunma: Genelkurmay Başkanı beni yanlış anlamış

15 Temmuz darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davada, darbe girişiminin kritik isimlerinden Ak Parti Milletvekili Şaban Dişli’nin kardeşi eski Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Dönüşüm Dairesi Bakanı Tümgeneral Mehmet Dişli savunma yaptı. Yargılandığı Genelkurmay Çatı davasının ardından ikinci kez savunma yapan Dişli, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Sayın Genelkurmay Başkanı ile aynı akıbete uğrayarak, kendi iradem dışında silahlı tehditle Akıncı Üssü’ne götürüldüm" dedi. Dişli olaylar boyunca Genelkurmay Başkanına sekreterlik yaptığını, kimseye aracılık yapmadığını da belirterek, Akar’ın aleyhine verdiği ifadeleri, "Olayın sisi-pusu altında bazı hususları yanlış değerlendirmiş, yaşadığı travmatik olayların etkisiyle beni yanlış anlamış, gayretlerimi yanlış değerlendirmiş olabilir" şeklinde yorumladı.

11.08.2017Gündem
Duruşmada gergin anlar...

Duruşmada gergin anlar...

FETÖ 15 Temmuz Darbe girişimine ilişkin davada suç tarihinde Genelkurmay Başkanlığı Personel Dairesinde Proje Şube Müdürü olan ve darbecilerin 'Yurtta Sulh Konseyi' üyeleri içinde bulunduğu iddia edilen sanık eski Kurmay Albay Mustafa Barış Avıalan savunmasını yaptı. Duruşmada çok gergin anlar yaşandı... “Siz darbe olduğunu anladıktan sonra ne yaptınız kurmay albay olarak” sorusuna Avıalan, “Ben silahımla sadece şahsi güvenliğimi sağladım” diye yanıtladı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı avukatı Hüseyin Aydın, “Bu kadar şehit gazi yakını varken ve silahsız olarak canlarını ortaya koyarken siz er meydanından, kahramanlıktan söz etmeye utanmıyor musunuz?” eleştirisinde bulundu. Bunun üzerine Avıalan, “Kuyruk acısıyla söylenen sözler. Müdahale etmeseniz susma hakkımı kullanacağım” dedi. Avukat Aydın sanığın sözlerine “Terbiyesizliğin lüzumu yok. Kuyruk acısı olan sensin. Fetullahçıların kuyruk acısı var” tepkisini gösterdi.

9.08.2017Gündem
Son dakika: Akın Öztürk ifade verdi Keşke ölseydim de...

Son dakika: Akın Öztürk ifade verdi! 'Keşke ölseydim de...'

Akıncı Üssü davasında, 15 Temmuz darbe girişiminin askeri kanadının bir numarası olduğu iddiasıyla yargılanan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk savunmasını yaptı.

4.08.2017Gündem
FETÖnün ölüm listesindeki Ahmet Zeki Üçokun, koruma statüsü değişti

FETÖ'nün ölüm listesindeki Ahmet Zeki Üçok'un, koruma statüsü değişti

Türkiye'de, FETÖ'ye yönelik ilk soruşturmayı açıp üç kişinin tutuklanmasını sağladıktan sonra Ergenekon, Balyoz gibi peş peşe açılan davalarda kumpasa uğrayıp 43.6 yıl hapis cezasına çarptırılan, 5 yıl cezaevinde kalan emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, FETÖ örgütünün ölüm listesinde de yer aldı. Bu yüzden üst seviyede korunmasına karar verildi. Ancak Ankara Valiliği bir süre önce, Üçok'un 'özel koruma' statüsünü ani bir kararla düşürdü. Buna tepki gösteren Ahmet Zeki Üçok, eski koruma statüsü verilinceye kadar günlük hayatında hiçbir şekilde koruma almayacağını söyledi.

11.07.2017Gündem
MİTin yazısı: İyidil FETÖcü

MİT'in yazısı: İyidil FETÖ'cü

15 Temmuz’dan sonra tutuklanan eski Korgeneral Metin İyidil’in de aralarında olduğu 7 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. Darbe girişiminin yöneticilerinden Mehmet Partigöç’ün kasasında, İyidil’in FETÖ üyesi olduğunu gösteren MİT yazısı bulunduğu belirtildi.

13.06.2017Gündem
MHP: O gece karanlıkta kalmıştır

MHP: O gece karanlıkta kalmıştır

MHP, TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Komisyonu’nun raporuna ilişkin muhalefet şerhini hazırladı. Komisyonun MHP’li üyesi Mehmet Erdoğan şerhinde, “Raporda, FETÖ’nün siyasi ayağından hiç bahsedilmemiştir. Devletin bir birimine ihbarın gelip gelmediğine bile netlik kazandırılamamıştır” eleştirilerini yöneltti.

12.06.2017Gündem
FETÖ davalarında herkes inkar etti ama kimse bu kadar ileri gitmedi

FETÖ davalarında herkes inkar etti ama kimse bu kadar ileri gitmedi!

15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili aralarında sözde ’Yurtta Sulh Konseyi’ üyelerinin de bulunduğu 221 sanık hakkında açılan davada, karargaha giren vatandaşların üzerine ateş açarken görüntüleri ortaya çıkan ve yerde yatan yaralı bir kişiye tekme attığı iddia edilen eski Tuğamiral Sinan Sürer savunma bu kadarına pes dedirtti. Fotoğraflarda elinde tabanca değil cep telefonu olduğunu iddia eden Sürer, mahkeme başkanının itirazı üzerine silah olduğunu kabul etti.

9.06.2017Gündem
Darbeyi FETÖ yapmıştır

'Darbeyi FETÖ yapmıştır'

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahı'nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yargılandığı davada, askeri birliklere darbe emrini içeren mesajlar gönderen sanık eski Uluslararası Cari Harekat Amiri Kurmay Albay Kardal savunma yaptı. Kardal, "Adım ve makamım kullanılarak, şahsıma komplo kurulmuştur. Darbe girişimi sırasından Genelkurmay Başkanlığı Harekat Merkezi'nden çekilmiş, hazırlanmış bir evrak yoktur. Darbeyi FETÖ yapmıştır. Onlar yapmıştır, daha doğrusu onlara yaptırılmıştır. Bunun açığa çıkarılması gerekiyor. Darbenin içinde yer almış isim olarak bildiğim kimse yok" dedi.

7.06.2017Gündem
Kendini böyle savundu: Askerliği öğrenmiş olsaydım...

Kendini böyle savundu: Askerliği öğrenmiş olsaydım...

 FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Sanık eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Plan ve Yönetim Daire Başkanı Tuğgeneral Ahmet Bican Kırker savunmasını yaptı. Duruşma savcısının askeri temayül ve emir komuta zincirinin belli olduğunu, buna rağmen TSK İç Hizmet Kanunu'na ve diğer yasal düzenlemelere rağmen hareket ettiğini ifade etmesi üzerine sanık Kırker, "Askerliği öğrenmiş olsaydım bugün burada olmazdım." şeklinde cevap verdi. Kırker FETÖ lideri Gülen'le ilgili soru üzerine cevap verirken "Benim kafamda enteresan izler bırakan bir adamdı" deyince avukatlardan biri "Hayranlık mı duyuyorsun" diye tepki gösterdi.

6.06.2017Gündem
Sivil biri mühürlü zarf verdi

'Sivil biri mühürlü zarf verdi'

GENELKURMAY Karargâhı’nın işgal edilmesine ilişkin davada, FETÖ’nün ‘Hava Kuvvetleri imamı’ Adil Öksüz ile birlikte darbe girişimi hazırlık toplantılarına katıldığı iddia edilen eski Genelkurmay Personel Plan ve Yönetim Daire Başkanlığı Şube Müdürü Albay Mustafa Barış Avıalan, 15 Temmuz günü Akıncı Üssü’nde sivil birinin kendisine mühürlü bir zarf verip Genelkurmay’a göndermek istediğini söyledi.

1.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

15 Temmuz’un hâlâ aydınlanmayan bir sorusu

15 Temmuz 2016 akşamı saat 22.00 sonrasında darbeciler tarafından Genelkurmay Karargâhı üzerinden Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülke çapındaki bütün birimlerine gönderilen bir yazıda, “Tüm yurtta sıkıyönetim ilan edildiği” duyuruluyordu.

16.07.2018

15 Temmuz ve görevlendirme listeleri 7: MİT raporundan delil olur mu? 

15 Temmuz kalkışması çerçevesinde hazırlanan görevlendirme listelerini incelerken üzerinde durduğumuz örnekler daha çok darbecilerin “göreve devam” ya da ek görevlere (örneğin sıkıyönetim komutanlıklarına) atama gibi planlamalarına ilişkin vakalara odaklanıyordu.

21.11.2017

FETÖ’nün yeni oyunu

İSTİHBARAT birimleri, 15 Temmuz darbe girişiminden 1 yıl sonra Orta Anadolu’da bir ilimizde tespit ediyor. 2017 yılı Mayıs ayında tayin edilen subaylar arasında yaşanıyor.

8.11.2017

15 Temmuz’a üçüncü göz

15 Temmuz darbe girişimi üzerinden çok önemli bir tartışma yürüyor. Bu sayede dudak uçuklatacak  yeni bilgilere ulaşıyorum. 15 Temmuz üzerinden kelle avcılığına soyunanlar ilgi alanımın dışında.

1.08.2017

Başbakana MİT söylemediyse kim söyledi darbeyi?

Üzerinden bir yıl geçti ve Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz gecesi MİT Müsteşarı Hakan Fidan’dan darbe girişimi istihbaratını alamamasını sorgulamaya devam ediyor.

18.07.2017

İşte darbe girişiminin ilk kırılma noktası

Türkiye 15 Temmuz 2016 kanlı askeri darbe girişiminin yıldönümüne yaklaşırken, darbe gecesine dair yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor.

12.07.2017

15 Temmuz ve istihbarat (6): Gülenciler MİT’e ne kadar sızdı

15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Karargâhı’nda derdest edilen generallerden biri, kamuoyunun görevi nedeniyle yakından tanıdığı bir isim olan Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü’dür.

3.07.2017