MENÜ

Lavrov

Lavrov ile ilgili tüm haberleri, son dakika Lavrov haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Lavrov haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.500 Lavrov haberi bulunmuştur.

Lavrov Haberleri

Putin yeni kabineyi onayladı 4 kritik isim değişti

Putin yeni kabineyi onayladı! 4 kritik isim değişti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Mihail Mişustin'in sunduğu bakanlar kurulunu onayladı. Putin'in onayladığı yeni kabinede Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Enerji Bakanı Aleksandr Novak, İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev koltuklarını korurken, ekonomi, adalet, spor ve kültür bakanlıklarında isimler değişti.

21.01.2020Dünya
Barış için Berlin fırsatı

Barış için Berlin fırsatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in ateşkes çağrıları üzerine yapılan Berlin Konferansı, Libya’da barış ve siyasi çözüm için önemli bir dönemeç olarak görülüyor.

21.01.2020Dünya
Son dakika haberler: Berlin’de Libya için çözüm inisiyatifi

Son dakika haberler: Berlin’de Libya için çözüm inisiyatifi

Libya’da çatışmaları sonlandırmak için, dün Berlin’de uluslararası bir konferans düzenlendi. Ülkedeki çatışan tarafların doğrudan diyalog kurmadığı zirvede, tüm taraflar, silah ambargosuna sıkı bir şekilde uyulması ve ihtilaflı taraflara askeri destek verilmemesi konusunda uzlaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı zirveden ‘kalıcı ateşkes’ kararı çıkmadı.

20.01.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ekrem İmamoğlunun mektubuyla ilgili açıklama

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu'nun mektubuyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gündeme ilişkin gazetecilere gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İdlib'de rejim tarafından başlatılan saldırılarla ilgili "Rejimin ateşkese uymadığının açık bir ispatıdır." dedi. Libya'daki ateşkese ilişkin konuşan Erdoğan, Hafter ile ilgili "Bu adam güvenilir bir adam değil" diye konuştu. Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kanal İstanbul mektubuyla ilgili olarak ise "Bu mektup gizli bir mektup. Mektubun içeriğinde sizin anlattığınızdan daha farklı şeyler var. Kendisi açıklarsa daha isabetli olur." dedi.

17.01.2020Gündem
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Hafter uzlaşmaya uygun davranacağını belirtti

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Hafter uzlaşmaya uygun davranacağını belirtti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Berlin süreci, Libya'daki ateşkes görüşmeleri ve Suriye'deki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Lavrov, "Suriye krizinde önemli bir aşamadayız. Hafter uzlaşmaya uygun davranacağını iletti" dedi.

17.01.2020Dünya
Rusya: Hafter iki gün istedi... Anlaşmayı imzalamadı, patronlara sormaya gitti

Rusya: Hafter iki gün istedi... Anlaşmayı imzalamadı, patronlara sormaya gitti

Libya’da meşru yönetime karşı isyan yürüten silahlı güçlerin lideri Halife Hafter, Moskova’daki ateşkes görüşmelerini önceki gece gizlice terk etti. Ateşkes anlaşmasını imzalamadan ayrılan Hafter, uçakla Ürdün’ün başkenti Amman’a geçti. Rusya Savunma Bakanlığı, Hafter’in ateşkese hâlâ olumlu baktığını ancak müttefiklerine danışmak için iki gün süre istediğini açıkladı.

15.01.2020Dünya
Libya için kalıcı barış pazarlığı

Libya için kalıcı barış pazarlığı

Libya’da kalıcı barış için Türkiye ve Rusya’nın girişimiyle başlatılan diplomatik süreç dün Moskova’da tüm hızıyla sürdü. Libya’da ateşkesin sağlanması sonrasında yapılan diplomasi maratonunda ateşkes için bir taslak metin ortaya çıktı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Libya meşru hükümetinin taslağı imzaladığını, Rusya’ın görüştüğü isyancı Halife Hafter’in ise bu sabaha kadar süre istediğini açıkladı.

14.01.2020Dünya
Son dakika haberi... Ve resmen açıklandı: Serrac imzaladı, Hafter süre istedi

Son dakika haberi... Ve resmen açıklandı: Serrac imzaladı, Hafter süre istedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya'da ateşkes için taslak bir metin ortaya çıkardıklarını, metni Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın imzaladığını, Hafter tarafının ise yarın sabaha kadar süre istediğini bildirdi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Libya’da ateşkesi öngören anlaşma üzerinde ilerleme kaydedildiğini belirterek “Umarız onlardan da (Hafter) olumlu bir karar çıkacak” dedi.

13.01.2020Dünya
Libya krizinde önemli görüşme... Mevlüt Çavuşoğlu Moskovada Sarrac ile buluştu

Libya krizinde önemli görüşme... Mevlüt Çavuşoğlu Moskova'da Sarrac ile buluştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Libya Ulusal Mutabakat Hükümet lideri Fayiz Sarrac ile Moskova’da bir araya geldi.

13.01.2020Dünya
Son dakika haberi… İki isim Türkiye ve Rusya eşliğinde aynı masaya oturacak

Son dakika haberi… İki isim Türkiye ve Rusya eşliğinde aynı masaya oturacak

Hürriyet’in Rus kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Moskova’da Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayez Sarrac ile isyancı general Halife Hafter’in bugün görüşmeleri planlanıyor.

13.01.2020Dünya
Libyada ateşkes çağrısı

Libya'da ateşkes çağrısı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ikili görüşmelerinin ardından her iki liderin imzasını taşıyan bir açıklama yayınlandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov toplantının ardından basın toplantısı düzenleyerek ortak metnin başlıklarını gazetecilerle paylaştı. ABD-İran gerilimi için “Derin endişe duyuyoruz” denilen metinde özetle şu ifadeler kullanıldı:

9.01.2020Dünya
Çavuşoğlu: Erdoğan ve Putin Libya için ateşkes çağrısı yapıyor

Çavuşoğlu: Erdoğan ve Putin Libya için ateşkes çağrısı yapıyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rus lider Putin'in Libya için 12 Ocak'tan itibaren ateşkes sağlanması için çağrıda bulunacaklarını söyledi.

8.01.2020Haber
Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Erdoğan ve Putin Libya için ateşkes çağrısında bulundu

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Erdoğan ve Putin Libya için ateşkes çağrısında bulundu

Bakan Çavuşoğlu mevkidaşı Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile açıklama yaptı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "İki lider (Erdoğan-Putin) Libya'da, 12 Ocak gece yarısı 00.00'da ateşkes sağlanması için çağrıda bulunuyor." dedi.

8.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Süleymani açıklaması

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Süleymani açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ankara’da 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(İranlı komutan) Süleymani'nin öldürülmesi bölgemizin barışı için ciddi bir risk olmuştur" ifadesinde bulundu. Bakan Çavuşoğlu ayrıca, "(ABD-İran arasındaki) Gerginliğin azaltılması için diğer ülkelerle çaba sarfetmeye devam edeceğiz" dedi.

6.01.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlundan Rusya ile önemli görüşme

Bakan Çavuşoğlu'ndan Rusya ile önemli görüşme

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüştü.

4.01.2020Dünya
ABD Rusyaya bu açıklamayı yaptı: Yakın gelecekteki saldırılara binaen...

ABD Rusya'ya bu açıklamayı yaptı: Yakın gelecekteki saldırılara binaen...

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin ABD hava saldırısında öldürülmesinin ardından Rus, Fransız, Pakistan ve Afganistan üst düzey yetkililerle telefon görüşmeleri gerçekleştirdi. Pompeo'nun ilerleyen saatlerde de Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih ve Irak Meclis Başkanı Muhammed el-Halbusi'nin yanı sıra, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve BAE Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile görüştüğü öğrenildi.

3.01.2020Dünya
Rusya’dan Libya mesajı: Çatışmalar durdurulmalı

Rusya’dan Libya mesajı: Çatışmalar durdurulmalı

RUSYA, Libya’da çatışmalara son verilmesi çağrısında bulundu.

31.12.2019Dünya
Rus paralı askerler en son Libyada ortaya çıktı

Rus paralı askerler en son Libya'da ortaya çıktı

Ukrayna, Suriye ve Sudan'da savaşan Wagner Grubu adlı Rus paralı askerler en son Libya'da da ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da işaret ettiği Wagner Grubu, Batı ve Rus basınında son yıllarda gündemden düşmüyor.

26.12.2019Dünya
Moskova’da arabuluculuk iddiası: Bir katta Türkiye bir katta Suriye

Moskova’da arabuluculuk iddiası: Bir katta Türkiye bir katta Suriye

HAFTA başında Moskova’da gerçekleşen Türkiye-Rusya arasındaki heyetlerarası görüşmeye ilişkin ilginç detaylar ortaya çıktı.

26.12.2019Dünya
Son dakika: Türk heyeti temaslara başladı

Son dakika: Türk heyeti temaslara başladı

Libya ve Suriye konularını Rusya cephesiyle görüşmek için Moskova’ya giden Türk heyeti dün temaslarına başladı.

24.12.2019Dünya
‘Kuzey Akım 2’ projesine ABD yaptırımı freni

‘Kuzey Akım 2’ projesine ABD yaptırımı freni

BALTIK Denizi üzerinden Rusya’dan Almanya’ya doğalgaz taşıyacak ‘Kuzey Akım 2’ boru hattını inşa eden İsviçreli Allseas şirketi, ABD’nin Rus doğalgaz boru hatlarına yaptırım kararının ardından, inşaatı tamamen durdurduğunu açıkladı.

24.12.2019Dünya
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu Lavrov ile görüştü

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu Lavrov ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüştü.

23.12.2019Dünya
Rusya, ABD’nin Kuzey Akım 2 ve TürkAkım yaptırımlarına cevap verecek

Rusya, ABD’nin "Kuzey Akım 2 ve TürkAkım" yaptırımlarına cevap verecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’nin Kuzey Akım 2 ve TürkAkım doğal gaz boru hatlarına yönelik yaptırım kararını yanıtsız bırakmayacaklarını söyledi.

23.12.2019Dünya
‘ABD yaptırımlarına yanıt vereceğiz’

‘ABD yaptırımlarına yanıt vereceğiz’

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’nin kabul ettiği ve ‘Kuzey Akım 2’ ile ‘Türk Akımı’” doğalgaz boru hatlarına yaptırım öngören 2020 Amerikan askeri bütçesine Moskova’nın yanıt vereceğini açıkladı. Rusya’da en çok izlenen Birinci TV kanalında konuşan Lavrov, “Kesinlikle yanıt vereceğiz. ABD ile aramızda tek fark bizim yanıtımız kendimize zarar vermeyen türden olacak” dedi.

23.12.2019Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu, Lavrov ile görüştü

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu, Lavrov ile görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.

13.12.2019Dünya
Beyaz Saraydan flaş açıklama: Trump, Putini uyardı

Beyaz Saray'dan flaş açıklama: 'Trump, Putin'i uyardı'

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Washington'daki görüşmesinde, Rusya'yı ABD'de 2020'de yapılacak başkanlık seçimlerine herhangi bir müdahale girişimine karşın uyardığı bildirildi.

10.12.2019Dünya
ABD ve Rusya arasında kritik görüşme

ABD ve Rusya arasında kritik görüşme!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Rus mevkidaşı Sergey Lavrov, ABD ve Rusya arasındaki ikili ilişkiler ve bölgesel sorunları ele alan kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdi.

10.12.2019Dünya
Trump ve Lavrov Beyaz Sarayda bir araya gelecek

Trump ve Lavrov Beyaz Saray'da bir araya gelecek

ABD Başkanı Trump ve Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un, bugün Washington'da bir araya geleceği belirtildi.

10.12.2019Dünya
Son dakika Haberleri: Rusyadan NATOya çok sert cevap

Son dakika Haberleri: Rusya'dan NATO'ya çok sert cevap!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, NATO'nun, dünya üzerinde tahakküm kurmaya çalıştığını belirterek, "NATO'nun tehditlerine karşı silah yarışına girmeden, kendi güvenliğimizi sağlayarak, nasıl bir cevap vereceğimizi iyi biliyoruz." dedi.

5.12.2019Dünya
Rusyadan terör örgütü YPG/PKKnın Suriyedeki eylemlerine tepki

Rusya'dan terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'deki eylemlerine tepki

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'deki eylemlerine ilişkin, "Suriye Demokratik Güçleri'nin Suriye'ye petrol için dönen ABD'nin desteğine güvenmesi iyi sonuçlanmaz. Kürtlere, kendi sözlerinde durmalarını ve konjonktür açısından şüpheli eylemlerde bulunmamalarını tavsiye ediyorum." dedi.

26.11.2019Dünya
Rusya’dan ‘harekât’ açıklaması

Rusya’dan ‘harekât’ açıklaması

RUSYA Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Barış Pınarı harekâtı yeniden başlayabilir” sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

21.11.2019Dünya
Lavrov açıkladı: Neredeyse tamamlandı

Lavrov açıkladı: Neredeyse tamamlandı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, YPG/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinden çekilmesinin neredeyse tamamlandığını açıkladı.

20.11.2019Dünya
Rusya: ABD petrol için Suriye’yi bölmek istiyor

Rusya: ABD petrol için Suriye’yi bölmek istiyor

RUSYA Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, petrol sahalarını kontrol altına almak için ABD’nin Suriye’yi bölmeye çalıştığını öne sürdü.

13.11.2019Dünya
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: ABD petrol için Suriyeyi bölmek istiyor

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: ABD petrol için Suriye'yi bölmek istiyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, petrol sahalarını kontrol altına almak için Suriye'yi bölmeye çalışan ABD'nin, terör örgütü PKK'nın kontrolündeki Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ve PYD temelinde yerel yönetimlerin kurulması için Körfez ülkelerinden de büyük yatırımlar yapmasını talep ettiğini belirterek, "Son derece pervasız şekilde bu kısmı Suriye'den ayırmak ve petrol sahalarını kontrol etmek istiyor." dedi.

12.11.2019Dünya
Rusyadan Suriyede gizli anlaşmalara bakmaya gerek yok açıklaması

Rusya'dan "Suriye'de gizli anlaşmalara bakmaya gerek yok" açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de terör örgütlerinin boşalttığı yerlere ilişkin ABD ile herhangi bir anlaşmanın olmadığını savunarak, "Türkiye ile Rusya arasında Soçi'de varılan mutabakat muhtırası dışında gizli anlaşmalara bakmak için herhangi bir neden görmüyorum. Mutabakat muhtırası çok net şekilde uygulanmaktadır." dedi.

5.11.2019Dünya
Tarihi bir an

Tarihi bir an

Sekiz yıldır süren Suriye içsavaşına diyalog yoluyla kalıcı siyasi çözüm bulunmasını hedefleyen Suriye Anayasa Komitesi dün İsviçre’nin Cenevre kentinde ilk oturumunu yaptı. Esad rejimi ve Suriyeli muhaliflerin temsilcileri savaş döneminde ilk kez aynı salonda bir araya gelirken, BM Temsilcisi Pedersen “Bu tarihi bir an” saptamasında bulundu.

31.10.2019Dünya
Çözüm için kritik gün: Suriye Anayasa Komitesi toplanıyor

Çözüm için kritik gün: Suriye Anayasa Komitesi toplanıyor

Suriye içsavaşına çözüm bulacak son merci gözüyle bakılan Suriye Anayasa Komitesi, İsviçre’nin Cenevre kentinde bugün çalışmalarına başlıyor. Terör örgütü PKK/YPG dışında Suriye’nin farklı kesimlerini temsil eden 150 delege anayasayı yeniden düzenleyerek ülkede genel seçimleri organize edecek.

30.10.2019Dünya
BM Özel Temsilcisi açıkladı: Türkiye, Rusya ve İranla görüşeceğiz

BM Özel Temsilcisi açıkladı: Türkiye, Rusya ve İran'la görüşeceğiz

Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen, Cenevre'de yapılacak Suriye Anayasa Komitesi toplantı öncesi Türkiye, İran ve Rusya Dışişleri Bakanları'yla görüşme yapacağını teyit etti.

28.10.2019Dünya
Lavrov ve Pompeo telefonda Suriyedeki durumu görüştü

Lavrov ve Pompeo telefonda Suriye'deki durumu görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile telefonda Suriye’deki durumu görüştü.

26.10.2019Dünya
Lavrov ve Çavuşoğlu, Suriyenin kuzeydoğusunu görüştü

Lavrov ve Çavuşoğlu, Suriye'nin kuzeydoğusunu görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Suriye'nin kuzeydoğusundaki durumu görüştü.

24.10.2019Siyaset

Yazar Sonuçları

DİPLOMASİ TRAFİĞİ

2020 yılının Türk dış politikası açısından çok yoğun geçeceği tahmin edilmekteydi. Nitekim yılın girişi de öyle oldu. Ocak ayının ilk yarısında Türkiye çok hızlı bir diplomasi trafiğine şahitlik etti.

17.01.2020

2019’DAN 2020’YE DIŞ POLİTİKA (2) - Türk-Rus stratejik ortaklığı eşik atladı

Bir dışişleri bakanının (Rus) üçüncü bir ülkede (İsviçre) bulunduğu sırada kendisine yakın gördüğü bir başka ülkenin büyükelçiliği (Türk) tarafından düzenlenen ‘ulusal gün’ (29 Ekim Cumhuriyet Bayramı) davetine katılması ve burada kürsüye çıkıp bir konuşma yapması diplomaside nadir karşılaşılan bir durumdur.

1.01.2020

Dünya ya olacak ya olacak!

İnsanoğlu, kendisine yakışmayan ne kadar konu varsa hemen hepsinde tüm maharetlerini sergileyerek dünyayı yaşanmaz hale getirdi.

20.11.2019

Bağların çözülüşü

Fransız İhtilali yıllarında ‘İki Şehrin Hikâyesi’ romanıyla bilinen Charles Dickens’ın Londra ve Paris şehirlerindeki büyük kalabalıkların yaşadıklarını yazdığı sefalet, açlık, ihanet, hüzün ve kederin üzerinden iki yüz yıldan fazla bir zaman geçmiş...

20.11.2019

ABD ve Rusya’nın ortak planı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ombudsmanlık Konferansı’nda “Birileri petrol paylaşımının içinde. Bizim önümüze de bunu getirdiler. ‘Bizim derdimiz petrol değil’ dedik, ‘Bizim derdimiz insan’ dedik” diye açıklama yaptığı sıralarda Anadolu Ajansı, Rusya’nın ABD’nin boşalttığı Tişrin üssüne yerleştiği haberini geçiyordu. Vahim olan, Türkiye ile Rusya arasında varılan mutabakat üzerine Türk askeri ile ilk ortak devriyeyi yapan Rus komutanının terör örgütünün paçavrasını alıp onlara Rus bayrağını takdim etmesiydi.

19.11.2019

ABD-YPG ittifakı artık petrol kuyularından geçiyor

“Türkiye ile müzakere etmeye çalıştılar. Ancak anlaşmaya varamadıklarını söyleyip, Kürtlere ‘Siz artık kendi başınasınız, biz çekiliyoruz’ dediler. Ardından Kürtleri ve Suriye’yi terk ettikten sonra Kürtler karşısında herhangi bir moral yükümlülükleri olmadığını ama petrol için geri geldiklerini söylediler. Bu dış politikada ilginç bir zikzak.”

14.11.2019

Suriyeli mültecilerin dönüş kriterlerinde önemli bir ayrıntı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen 24 Eylül’de New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na hitaben yaptığı konuşmanın zihinlerde yer eden görüntülerinden biri, kendisini dinleyen topluluğa kürsüden iki eliyle tuttuğu bir Suriye haritasını göstermesidir.

12.11.2019

Şam ile normalleşme yönündeki ivme hız kazanıyor

Önce Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in geçen salı akşamı Soçi’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte düzenlediği basın toplantısında zirvenin sonuçlarını anlatırken sarf ettiği şu sözlerini bir kez daha hatırlayalım:

25.10.2019

Erdoğan’dan YPG sorusuna yanıt: Atmazlarsa bizim görev başlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile imzalanan mutabakat sonrası Soçi’den Ankara’ya dönerken uçakta gazetecilerle sohbeti sırasında, “Bu anlaşma ile terör koridoruna bir darbe daha vurduk. Sayın Putin, YPG konusunda çok kararlı konuştu, ‘Biz onları buralardan kesinlikle atarız’ dedi. Bu sözü verdiğine göre atılmayınca bizim görev başlar” dedi.

24.10.2019