MENÜ

Kurt Cobain

Kurt Cobain ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kurt Cobain haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kurt Cobain haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 328 Kurt Cobain haberi bulunmuştur.

Kurt Cobain Haberleri

Futbol artık Hollywood’dan da pop müzikten de çok daha önemli

Futbol artık Hollywood’dan da pop müzikten de çok daha önemli

Türkiye’de yayımlanan iki kitabı, ‘Harika Portakal’ ve ‘Kökler: İngiliz Futbolunun Yakın Tarihi’yle tanınan David Winner, Kadir Has Üniversitesi’nin düzenlediğibir panel dolayısıyla ülkemizdeydi. Yazılarına The Blizzard ve The Guardian’da da rastladığımız Winner’la buluştuk ve dünyanın halihazırda  en çok ilgi gören oyunu futbol üzerine söyleştik.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin Yeni Sezon Programı Açıklandı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin Yeni Sezon Programı Açıklandı!

Geride bıraktığı 6 sezonda, kalbi sanatla atan milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM), merakla beklenen 7. sezon programından ilk isimleri açıkladı.

Balık Burcu Ünlüleri

Balık Burcu Ünlüleri

Balık burcu olan ünlüler...

11.09.2019Burçlar
Kurt Cobain ve daha fazlası

Kurt Cobain ve daha fazlası

Müzik biyografilerinin usta kalemi Charles R. Cross’un ‘Bir Kurt Cobain Biyografisi: Cennetten de Ağır’ı, efsane müzisyenin hayatına dair esaslı bir kılavuz. Kitap, benzer biyografilerin aksine Cobain’i ‘ikonlaştırma’ya çalışmıyor.

20.06.2019Kitap Sanat
Kurt Cobain ve daha fazlası

Kurt Cobain ve daha fazlası

Müzik biyografilerinin usta kalemi Charles R. Cross’un ‘Bir Kurt Cobain Biyografisi: Cennetten de Ağır’ı, efsane müzisyenin hayatına dair esaslı bir kılavuz. Kitap, benzer biyografilerin aksine Cobain’i ‘ikonlaştırma’ya çalışmıyor.

20.06.2019Kitap Sanat
Zamanların en iyisiydi, zamanların en kötüsüydü

Zamanların en iyisiydi, zamanların en kötüsüydü

Ölümünün 25’inci yılı nedeniyle hakkında kitaplar yazılıp sergiler açılan efsane Kurt Cobain’in izlerini, yaşamına son verdiği şehir Seattle’da sürdük.

Müzik susmaz, efsaneler ölmez

Müzik susmaz, efsaneler ölmez

Kimi bir kazada, kimi aşırı dozda alkol ve uyuşturucu kullanımından, kimi de bir saldırı sonrasında hayatını kaybetti. Kimi ise 27 yaşında ölmesi sebebiyle, 27 yaşında hayatını kaybeden diğer ünlülerle beraber “27’LER KULÜBÜ” üyesi olarak anıldı. Çoğunu genç yaşta kaybettiğimiz ama bizlere bıraktıkları müzikle her zaman kulağımızda sesini duyacağımız o efsanelerden bazıları!

22.04.2019Kampüs
Kurt Cobain anısına

Kurt Cobain anısına

Nirvana efsanesinin baş aktörü Kurt Cobain, Grand Pera Emek Sahnesi’nde yapılacak özel bir programla anılacak.

16.01.2019Keyif
2018’in en iyileri Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

2018’in en iyileri! Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

Koskoca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yaşam koşturmacası içinde bazen zor ve yorucu zamanların üstesinden dizilerle, filmlerle, kitaplarla, sergilerle, şarkılarla ve yeni açılan mekânlarla geldik. Yıl boyu, bu alanlardaki yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. 2018’i uğurlamaya hazırlanırken sıra geldi, en iyileri seçmeye...

23.12.2018Hürriyet Pazar
Freddie Mercury kimdir Freddie Mercurynin hayat hikayesi

Freddie Mercury kimdir? Freddie Mercury'nin hayat hikayesi

Ünlü müzisyen Freddy Mercury'nin kim olduğu 'Bohemian Rhapsody' filmi sonrası merak konusu oldu. 45 yaş gibi oldukça genç bir yaşta hayata veden efsane müzisyen Freddie Mercury'nin hayat hikayesini merak eden vatandaşlar, konuya dair detayları internette sorguluyor. Peki, Freddie Mercury kimdir?

9.11.2018Magazin
Levi’s Sonbahar/Kış 2018 Koleksiyonu

Levi’s Sonbahar/Kış 2018 Koleksiyonu

Sezonun sokak giyimi etkileriyle birlikte sneaker’larla eşleşen tişörtler, sweatshirt’ler gibi üst parçalarda bol grafik desen kullanımıyla şehrin enerjisi yakalanırken Jean modellerinde geçmişe yolculuk yapılıyor.

12.10.2018Stil Önerileri
Freddie Mercury kimdir Tanzanyadan Queene

Freddie Mercury kimdir? Tanzanya'dan Queen'e!

Freddie Mercury, Queen müzik grubunun efsanevi ismidir. Tanzanya'da dünyaya gelen ve İngiltere'de müziğe adım atan Freddie Mercury, 'We Are the Champions' gibi şarkılarıyla geniş kitlelere hitap etmiştir. Peki, dünya üzerinde müziğe yön veren önemli isimler arasında yer alan Freddie Mercury kimdir? İşte, o isim hakkında merak edilenler

5.09.2018Magazin
Babasının mirasıyla

Babasının mirasıyla

Müzik tarihine damga vuran Nirvana grubunun erken yaşta hayata veda eden üyesi Kurt Cobain'in kızı Frances Bean Cobain, gencecik yaşta emlak zengini olma yolunda ilerliyor.

19.06.2018Magazin
Muhtemel aşk ve bavuldaki diğer şarkılarla yirmi7 Kampüs’te

Muhtemel aşk ve bavuldaki diğer şarkılarla yirmi7 Kampüs’te

Okan Şarlı solistliğinde ve öncülüğündeki yirmi7, Modern rock ile klasik Türk müziği ezgilerini birleştiren bir etnik rock grubu olarak kuruldu. Los Angeles'lı grupla “Muhtemel Aşk” şarkısıyla başlayan hikayelerini ve yeni single çalışmalarını konuştuk.

22.05.2018Kampüs
Popülist olmadan popüler olabilmek

Popülist olmadan popüler olabilmek

Kültür-sanat-edebiyat dergilerinin ayakta kalmak için mücadele verdiği bir dönemde, yeni bir dergi girdi hayatımıza: ONS. Yayın yönetmeni Mesut Varlık’la konuştuk.

Herkesin çok sevdiği ama yazanın beğenmediği 6 şarkı

Herkesin çok sevdiği ama yazanın beğenmediği 6 şarkı

Siz bu şarkıları çok seviyor olabilirsiniz ama şarkının sahipleri sizinle aynı fikirde değil. Evet, oldukça şaşırtıcı ama bazı şarkıcılar ve gruplar söyledikleri şarkıyı tüm dünya çok sevse de o şarkılardan nefret etmiş ve hayatları boyunca zorla söylemek zorunda kalmış. Listede çok ilginç isimler var.

12.02.2018Hayat
90’lı yıllardan hafızalarımıza kazınmış 7 müzik olayı

90’lı yıllardan hafızalarımıza kazınmış 7 müzik olayı

90’lı yıllar gerçekten ilginç yıllardı. Bir yandan samimiyetin buram buram koktuğu yıllardı, bir yandan da değişimin ve yeni şeyler denemenin yıllarıydı; malum milenyum çağı geliyordu! Bu değişimler müziğe de yansımıştı. 90’lı yıllar tüm dünyada müziğin evrildiği bir yıl olacaktı. İşte 90’lı yıllarda hafızalara kazınmış müzik olayları.

6.02.2018Hayat
Müzik tarihine ışık tutan 6 mükemmel belgesel

Müzik tarihine ışık tutan 6 mükemmel belgesel

Dünyada neler olup bitmiş, kim kimi neden baskı altına almış, bazı ülkeler neden daha yaşanabilir gibi görünür, basit bir melodi bütün insanlığa nasıl aynı duyguları yaşatır gibi sorular geliyorsa arada bir aklınıza, size önerdiğimiz bu müzik belgesellerine bir göz atın. Modern zaman kahramanlarının hayatları, konserleri, felsefeleri ve notaları arasından kendi tarihinizi de göreceksiniz.

31.10.2017Keyif
Geri kalan son kalan ışık veda etti, Chris Cornell ölümü seçti

"Geri kalan son kalan ışık" veda etti, Chris Cornell ölümü seçti

Sosyal medya hesaplarına bakın: “Karımı çok seviyorum, ona güller alıyorum”, “Detroit’e geldik burası harika, birazdan muhteşem bir seyirciye çalacağız…” Görünürde çok mutlu, eksiksiz bir hayat. Üç güzel çocuk, sevgi dolu bir kadın, dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayran… Ama 17 Mayıs akşamı, Chris Cornell için öyle sonlanmadı. Ünlü rockstar, 52 yaşında Detroit’te kaldığı otel odasında kendini astı.

19.05.2017Keyif
Kan ve gül, kahkaha ve polisiye

Kan ve gül, kahkaha ve polisiye

‘Kan ve Gül’ kahkaha ve sürprizlerle dolu bir Alper Canıgüz polisiyesi. Fazlası var: Canıgüz kurguda, metnin kapsamında, karakter - hikâye dengesinde buluşlar yapıyor, icatlar çıkarıyor. Roman, kanla sulanan bir gül gibi, gerilime yol açan bir müjdeyi andırıyor.

6.04.2017Kitap Sanat
Yeni merak salanlara özel 8 efsane rock şarkısı

Yeni merak salanlara özel 8 efsane rock şarkısı

Dinlediğiniz andan itibaren büyüsüne kapılacağınız, rock müzik tarihinde oldukça önemli yeri olan 8 şarkıyı sizler için derledik...

13.03.2017Keyif
Kurt Cobainin gitarı davalık oldu

Kurt Cobain'in gitarı davalık oldu

Kurt Cobain'in kızı Frances Bean Cobain, ayrıldığı kocası Isilah Silva ile babasının paha biçilemeyen gitarı için davalık oldu.

4.01.2017Keyif
Alice in Chains, Tearsla geri döndü

Alice in Chains, 'Tears'la geri döndü

Rolling Stone’un haberine göre Rush’ın 1976 yılında yayınlanan efsane albümü 2112 bu sene iki CD/DVD’den oluşan ‘süper deluxe’ bir versiyonuyla yeniden yayınlanıyor. Alice in Chains ise, Rush’ın 40’ıncı yılı için hazırlanan ‘2112’ albümü için ünlü grubun ‘Tears’ şarkısını coverladı.

18.11.2016Keyif
Kurt Cobaini CIA mi öldürdü

Kurt Cobain'i CIA mi öldürdü?

Müzik dünyasının efsane ismi Kurt Cobain’in ölümüyle ilgili yeni iddia, yeni çıkan bir kitaba ait. John Potash, “Drugs as Weapons Against Us” adlı kitabında, Nirvana’nın 27 yaşındaki hayatını kaybeden solistinin uyuşturucu bağımlısı haline getirildikten sonra ABD istihbarat yetkilileri tarafından öldürüldüğünü öne sürdü.

11.10.2016Hayat
Kurt Cobain’i CIA mi öldürdü

Kurt Cobain’i CIA mi öldürdü?

Ölümünden 22 yıl sonra Nirvana grubunun efsanevi solisti Kurt Cobain'in intihar etmediği, ABD istihbaratı tarafından öldürüldüğü iddia edildi.

10.10.2016Dünya
Nirvananın Nevermind albümünün kapağındaki bebek, koca adam oldu

Nirvana'nın Nevermind albümünün kapağındaki bebek, koca adam oldu!

Nirvana, birçokları için müzik tarihinin en büyük rock gruplarından birisidir. Efsanevi solisti Kurt Cobain'in trajik şekilde hayata veda edişinin ardından ardında bıraktıkları en küçük detay bile hayranları için birer servet değerinde olan grubun 25 yıl önce bugün yayınladığı albümleri Nevermind'ın simgeleşmiş kapağındaki bebek de öyle. Şimdi size bir haberimiz var: O bebek büyüdü ve koskoca bir adam oldu!

26.09.2016Kampüs
Pink Floyd’un ardından Orhan Gencebay dinleyen bir  nesildik

'Pink Floyd’un ardından Orhan Gencebay dinleyen bir nesildik '

Los Angeles’ta bir araya gelen Okan, Murat ve Guatemalalı Saddler, isimlerinin nereden geldiği merak konusu olan “27” ile Türkiye’yi sallamaya devam ediyor. “Muhtemel Aşk”ı dillere pelesenk ettiler, şimdi ise yeni klip şarkıları “Sokak Lambası” ile gündemdeler. İşte “etnik rock müziği yapıyoruz” diyen 27 ile ilgili merak edilen her şey...

23.07.2016Magazin
90lı yılların en ikonik 10 çifti

90'lı yılların en ikonik 10 çifti

90'lı yıllar, Hollywood tarihinde aşklarıyla aklımıza kazınan pek çok ikonik çiftle de gönlümüzde taht kurmuştu. Geçmişin tozlu sayfalarını aralayıp, o güzel yılları hatırlayarak nostalji yapmaya ne dersiniz?

13.04.2016Hayat
Kurt Cobaini kim öldürdü çizgi romanı Ekim ayında piyasada

'Kurt Cobain'i kim öldürdü?' çizgi romanı Ekim ayında piyasada

90'lı yıllara damgasını vuran dünyaca ünlü grunge rock grubu Nirvana'nın vokalisti Kurt Cobain’in yaşam öyküsü çizgi romana aktarılıyor. Efsane müzisyen, 5 Nisan 1994 tarihinde 27 yaşındayken yaşama veda etmişti.

12.04.2016Hayat
Modanın yeni kanunları

Modanın yeni kanunları

2016’da modayla ilgili karşımıza çıkan her yazı bir çeşit devrimden bahsediyor. Herkes ‘yeni dünya’dan, ‘now generation’dan dem vuruyor. Moda endüstrisi de yeniden her konuda dengesini bulmaya çalışıyor. İşte modanın yeni kanunları...

29.03.2016Stil
Kurt Cobainin kızı Frances Bean Cobain boşandı

Kurt Cobain'in kızı Frances Bean Cobain boşandı

Genç yaşında intihar eden Nirvana solisti Kurt Cobain ve Courtney Love'ın tek kızı olan 23 yaşındaki Frances Bean Cobain, yaklaşık iki yıl süren evliliğini noktaladı.

24.03.2016Hayat
O silah internette

O silah internette

1994’te, 26 yaşındayken hayatına son veren rock efsanesi Kurt Cobain’in intihar ederken kullandığı tüfeğin fotoğrafları Seattle Polis Departmanı tarafından internet sitesinden yayınlandı.

18.03.2016Dünya
Courtney Love iç çamaşırı alışverişinde yakalandı

Courtney Love iç çamaşırı alışverişinde yakalandı!

Courtney Love, bir alışveriş merkezinde iç çamaşırı seçerken objektiflere yakalandı. Tanınmamak için çok çaba sarf eden Courtney Love, başarılı olamadı ve yakalandı. İşte detaylar…

16.03.2016Kelebek
Courtney Lovea iç çamaşırı seçerken bile rahat yok

Courtney Love'a iç çamaşırı seçerken bile rahat yok

Şarkıcı Courtney Love iç çamaşırı alışverişinde yakalandı...

16.03.2016Magazin
Sizin konseriniz hangisi

Sizin konseriniz hangisi?

Önümüzdeki ilkbahar - yaz dönemde hangi konserlere gideceğimiz şimdiden belli oldu. Ayrıntılı etkinlik rehberimizden siz de kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

26.02.2016Keyif
İlker Kaleli Poyraz Karayel şarkılarından albüm çıkarıyor

İlker Kaleli Poyraz Karayel şarkılarından albüm çıkarıyor!

Çocukluk yıllarında rock star olma hayali olan İlker Kaleli’nin bu hayali gerçek oluyor. İlker Kaleli’nin Poyraz Karayel dizisinde seslendirdiği şarkılar bir albümde toplanıyor. İlker Kaleli şu an albüm heyecanı yaşıyor.

19.02.2016Kelebek
İlker Kalelinin çocukluk hayali gerçek oldu

İlker Kaleli'nin çocukluk hayali gerçek oldu

İlker Kaleli’nin “Poyraz Karayel” dizisinde söylediği şarkılar bir albümde toplanıyor. “Çocukken rock star olmak istiyordum” diyen ünlü oyuncunun albümü, DMC etiketiyle piyasaya sürülecek.

18.02.2016Magazin
Coutrney Lovedan Kurt Cobaine yılbaşı mesajı

Coutrney Love'dan Kurt Cobain'e yılbaşı mesajı

1994 yılında intihar eden dünyaca ünlü rock grubu Nirvana'nın solisti Kurt Cobain'i 21 yıl sonra eşi Courtney Love unutmadı. Love, Instagram hesabında ailenin Noel Baba kostümlü bir fotoğrafını paylaşarak Cobain'e bir mesaj yazdı.

29.12.2015Hayat
2015in en iyi 15 filmi | Sinema

2015'in en iyi 15 filmi | Sinema

"Film çekmek insanın farklı yaşlarda kendi fotoğrafını çekmesi gibi bir şey. Hepsi farklı görünür, ama aslında hepsi aynıdır" diyor ünlü sinemacı Bergman... 2015 yılı da sinema açısından oldukça renkli geçti. Bir çok kaliteli ve güzel yapım gösterime girdi.

16.12.2015Keyif
Kurt Cobainin depresyon hırkasına rekor fiyat

Kurt Cobain'in 'depresyon hırkası'na rekor fiyat

Nirvana’nın efsanevi solisti Kurt Cobain’in kendisiyle özdeşleşen ‘depresyon hırkası’ açık artırmada 140 bin 800 dolara satıldı.

11.11.2015Hayat
Bu hafta ne yapsak

Bu hafta ne yapsak?

Hürriyet editörlerinin ajandasından 'haftanın notları'... Bu hafta ne dinlesek, ne izlesek, nereye gitsek diyenlere... Gündemden bunalanlara, şifa niyetine!

2.11.2015Hayat
Aşktan ölmenin tarihini yazan kadın: Amy Winehouse

Aşktan ölmenin tarihini yazan kadın: Amy Winehouse

Ölümünün üzerinden dört yıl, üç biyografi kitabı (birisi babasının yazdığı), iki belgesel ve bir yayımlanmamış kayıtlardan albüm geçti. Hâlâ Amy Winehouse’un gerçek hikâyesi çözülmedi. Son umut, vizyondaki belgesel ‘Amy’. Bir müzisyen değil, aşktan ölmenin bin yıllık tarihini yeniden yazmış kadının belgeseli bu...

24.10.2015Hayat

Yazar Sonuçları

Her yol bize çıkıyor

Kimi zaman yabancı şarkılarda tanıdık melodiler, hatta sesler duyuyoruz.

22.08.2018

Adam 20 yıl sonra da haklı beyler

CUMA sabahı için asıl ve mantıklı olan plan “Trainspotting”in 20 yıl sonra gelen devam filminin (T2) gösterimine gitmekti.

25.02.2017

PInk Floyd’un ardından Orhan Gencebay dinleyen bir nesildik

Los Angeles’ta bir araya gelen Okan, Murat ve Guatemalalı Saddler, isimlerinin nereden geldiği merak konusu olan “27” ile Türkiye’yi sallamaya devam ediyor. “Muhtemel Aşk”ı dillere pelesenk ettiler, şimdi ise yeni klip şarkıları “Sokak Lambası” ile gündemdeler. İşte “etnik rock müziği yapıyoruz” diyen 27 ile ilgili merak edilen her şey...

23.07.2016

İlahi sicil amiri

HEP başkalarının ölümü üzerine konuşuyoruz.

25.01.2016

Sadece çılgıncasına aşık olan, birini sevmenin ne demek olduğunu bilir

Meğer filmlerinde anlattığı hikayelerin çoğu gerçekmiş. Meğer dostlarla yenilen o uzun yemeklerde ne duygular yaşanıyormuş. Ve meğer böyle tutkulu bir aşk da pekala mümkünmüş, sadece yaşamasını bilmek gerekiyormuş. Ferzan Özpetek’in son kitabından hareketle aşk dolu bir pazar yazısına buyurun...

2.01.2016