MENÜ

Kanlı Tutulma

Kanlı Tutulma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kanlı Tutulma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 66 Kanlı Tutulma haberi bulunmuştur.

Kanlı Tutulma Haberleri

Süper Kanlı Mavi Ay tutulması büyük bir keyifle izlendi... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

Süper Kanlı Mavi Ay tutulması büyük bir keyifle izlendi... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

İstanbul’da "Süper Kanlı Mavi Ay" merakla izlendi. Havanın kararmasıyla birlikte "Süper Kanlı Mavi Ay" saat 18.34 sıralarında kendini gösterdi. İstanbullular kentin birçok yerinden meraklı gözlerle izlenen "Süper Kanlı Mavi Ay", tarihi yarımada üzerinde drone ile görüntülendi. Ay tutulması ülkemizin çeşitli yerlerinde kısmen belli olurken, dünyada da kanlı ay tutulması büyük heyecanla takip edildi. İşte Süper Kanlı Mavi Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

31.01.2018Gündem
Bu gece ’Süper Ay’da kanlı tutulma var

Bu gece ’Süper Ay’da kanlı tutulma var

BU yılın en önemli gök olaylarından tam oy tutulması gözlenecek. 27 Eylül’ü 28 Eylül’e bağlayan su geceki gökyüzü şöleninde Ay dünyaya en yakın konumda, yani ’Süper Ay’ iken ’Kanlı Ay’ denilen kızıl renkte Tam Ay Tutulması olacak. Tutulma Türkiye’de 03.10’da başlayıp 06.30’daki batışına kadar izlenebilecek.

27.09.2015Gündem
Süper Ayda kanlı tutulma

'Süper Ay'da 'kanlı' tutulma

BU yılın en önemli gök olaylarından biri 28 Eylül’de yaşanacak. Ay, Dünya’ya en yakın konumda, 'Süper Ay' da denilen Dolunay şeklinde olacak ve 'Kanlı Ay' denilen kızıl renge bürünecek.

17.09.2015Gündem
Kanlı ay tutulması

Kanlı ay tutulması!

Ortaya çıkan bilgiler, ani gelişmeler, yüzleşilmesi gereken olaylar

8.10.2014Astroloji
Ay tutulması ne zaman Türkiyeden izlenebilecek mi

Ay tutulması ne zaman? Türkiye'den izlenebilecek mi?

2019’un ilk Ay tutulması için nefesler tutuldu. 2019 Gök Olayları Yıllığından yapılan derlemelere göre, 'Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması' adı verilen görsel şölen ocak ayı içerisinde gerçekleşecek. Peki, Ay tutulması tam olarak ne zaman gerçekleşecek, Türkiye'den izlenebilecek mi?

14.01.2019Gündem
Güneş tutulması Türkiyeden izlenebilecek mi Ne zaman saat kaçta gerçekleşecek

Güneş tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi? Ne zaman saat kaçta gerçekleşecek?

Güneş tutulması, gökbilimciler tarafından merakla bekleniyor. Gökyüzünde meydana gelen belli başlı doğa olaylarından birisi olan güneş tutulması, son günlerin önemli maddeleri arasında yer aldı. Yeryüzünde bazı noktalardan net bir şekilde izlenebilecek olan güneş tutulması, parçalı olarak gerçekleşecek. Peki, güneş tutulması canlı izlenebilecek mi? İşte, merak edilen o detaylar

10.08.2018Gündem
İşte Kanlı Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

İşte Kanlı Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

21. yüzyılın en uzun "kanlı ay" tutulmasının yaşandığı bu gece; Dünya'nın Güneş ile Ay arasına gireceği tutulma sırasında yerkürenin gölgesi, 1 saat 43 dakika boyunca Ay'ın görünen yüzünü tamamıyla örttü. Türkiye’den de gözlenebilen tutulma, dün gece saat 20:13’te başladı ve 02:30 civarında sona erdi. İşte Kanlı Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

28.07.2018Gündem
Kanlı Ay tutulması gerçekleşiyor... Ay tutulması canlı yayın

Kanlı Ay tutulması gerçekleşiyor... Ay tutulması canlı yayın

Tüm Dünya'nın merakla beklediği Kanlı Ay tutulması 20.13'te başladı. 21. yüzyılın en uzun Ay tutulması bu akşam gerçekleşiyor. Ay tutulması ertesi gün sabaha karşı 02.30'da sona erecek. Kanlı Ay tutulmasını izlemek için, Ay'ı ve gökyüzünü net biçimde görebileceğiniz bir konum ve bir sandalye yeterli olabilir.

27.07.2018Gündem
Kanlı Ay İstanbul semalarında

'Kanlı Ay' İstanbul semalarında

'Kanlı Ay' tutulması İstanbul'dan izlenmeye başladı. Yüzyılın en uzun süreli tutulması olarak değerlendirilen doğa olayı İstanbul'un birçok noktasından görülebiliyor. Dünya'nın, Güneş ile Ay arasına girmesi sonucu yerkürenin gölgesi 1 saat 43 dakika boyunca Ay'ın görünen yüzünü tamamen örtecek ve 'tam tutulma' gerçekleşecek.

27.07.2018Haber
Kanlı Ay tutulması başlıyor, izlerken aman dikkat

Kanlı Ay tutulması başlıyor, izlerken aman dikkat!

Bugün yüzyılın en uzun Ay tutulması yaşanacak. Ay tutulmasının 1 saat 42 dakika ve 57 saniye sürmesi bekleniyor. Ay tutulması Kuzey Amerika hariç 6 kıtadan rahatlıkla izlenebilecek. Kanlı Ay tutulması başladığında herkes telefonuna veya fotoğraf makinesine sarılacak. İşte Kanlı Ay'ı en iyi şekilde fotoğraflamanın yolu...

27.07.2018Teknoloji
Ay tutulması canlı yayın: Kanlı Ay tutulması başladı... Ay tutulması Türkiyeden canlı olarak izlenebiliyor

Ay tutulması canlı yayın: Kanlı Ay tutulması başladı... Ay tutulması Türkiye'den canlı olarak izlenebiliyor!

Merakla beklenen Kanlı Ay tutulması başladı. Milyonlarca kişi bu akşam 21. yüzyılın en uzun "Kanlı Ay" tutulmasına tanıklık edecek. Tutulma Türkiye saati ile 20.13'de başladı. Ay tutulması ertesi gün sabaha karşı 02.30'da sona erecek. Dünya ve Mars gezegenlerinin birbirine en yakın konuma geleceği tutulma esnasında Dünya’nın gölgesinin altında kalan Ay, muhteşem bir bakır rengini alacak. İşte Kanlı Ay tutulması hakkında tüm merak edilenler.

27.07.2018Gündem
Kanlı ay tutulması ne zaman saat kaçta gerçekleşecek Kanlı ay tutulması burçları nasıl etkileyecek

Kanlı ay tutulması ne zaman saat kaçta gerçekleşecek? Kanlı ay tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Ay tutulması için araştırmalar günler öncesinden başlamıştı, artık sadece saatler kaldı. Dünyanın büyük bir kısmı kısa bir süre sonra ender rastlanan Kanlı Ay tutulmasına tanıklık edecek. Yüzyılın en uzun tam Ay tutulması yaklaşık 1 saat 43 dakika boyunca gökyüzünde izlenebilecek. Peki, Ay tutulması ne zaman, saat kaçta izlenecek? Kanlı Ay'ın burçlara etkisi nasıl olacak?

26.07.2018Gündem
Şimdiye kadarki en uzun kanlı Ay geliyor... Kanlı Ay tutulması Türkiyeden izlenebilecek mi

Şimdiye kadarki en uzun kanlı Ay geliyor... Kanlı Ay tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi?

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan kanlı Ay tutulmasında Ay'ın tam 103 dakika boyunca kızıl renk alacağı ifade edildi. Ayrıca kanlı Ay en iyi Türkiye'den gözlemlenebilecek.

23.07.2018Teknoloji
Kanlı Ay tutulması nerelerden izlenebilir Kanlı Ay tutulması ne zaman

Kanlı Ay tutulması nerelerden izlenebilir? Kanlı Ay tutulması ne zaman?

Kanlı Ay tutulması için artık çok kısa bir süre kaldı. Dünya'nın uydusu Ay'ın kızıl görüntüye büründüğü tam Ay tutulması ile gerçekleşen Kanlı Ay tutulmasının ne zaman olacağı çok sayıda kişinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, kanlı Ay tutulması ne zaman? Kanlı Ay tutulması nerelerden izlenebilir?

21.07.2018Gündem
Kanlı Ay tutulması ne zaman hangi gün gerçekleşecek Ay tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi

Kanlı Ay tutulması ne zaman hangi gün gerçekleşecek? Ay tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi?

Yılın en çok beklenilen gök olaylarından biri olan kanlı Ay tutulması için kısa bir süre kaldı. Tutulma esnasında tam olarak kaybolmayan Ay, koyu kızıl bir renge bürünecek, bu görsel şölen dünyanın birçok yerinde takip edilecek. Peki, kanlı Ay tutulması ne zaman? Tutulma Türkiye’den izlenebilecek mi?

19.07.2018Gündem
Bu ay 2 tutulma birden yaşanacak… Kanlı Ay tutulması ne zaman

Bu ay 2 tutulma birden yaşanacak… Kanlı Ay tutulması ne zaman?

Temmuz ayında doğa olaylarının her sene büyük bir merakla takip ettiği 2 tutulma yaşanacak. 13 Temmuz’da gerçekleşecek olan Parçalı Güneş tutulmasından kısa bir süre sonra Kanlı Ay tutulması görülecek. Peki, 2018 Kanlı Ay tutulması ne zaman gerçekleşecek, hangi ülkelerde izlenebilecek?

12.07.2018Gündem
Süper Mavi Kanlı Ay büyüledi..İşte ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

Süper Mavi Kanlı Ay büyüledi..İşte ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

Dünya genelinde uzun bir süredir gözlemlenemeyen Süper Mavi Kanlı Ay tutulması herkesi büyüledi. NASA'ya göre bir sonraki tutulma 152 yıl sonra gerçekleşecek. İstanbul’da ise "Süper Kanlı Mavi Ay" merakla izlendi. Havanın kararmasıyla birlikte "Süper Kanlı Mavi Ay" saat 18.34 sıralarında kendini gösterdi. Ay tutulması bir çok bölgeden net bir şekilde görülebildi. İstanbullular kentin birçok yerinden meraklı gözlerle izlenen "Süper Kanlı Mavi Ay", tarihi yarımada üzerinde drone ile görüntülendi.

31.01.2018Gündem
Süper Mavi Kanlı Ay tutulması nasıl izlenir

Süper Mavi Kanlı Ay tutulması nasıl izlenir?

Ay'ın kızıl görüntüye büründüğü tam Ay tutulması ile 'Mavi Süper Ay' görünümü aynı anda ABD'de izlenmeye başlandı. 'Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması' olarak adlandırılan bu gökyüzü olayı en son 31 Mart 1866 gözlemlenmişti. Tutulma saat 18.34'te Türkiye'den kısmen de olsa izlenebilecek. Dünya'nın gölgesi Ay'ın neredeyse yarısının üzerine düşmüş şekilde görülecek. Mavi Süper Kanlı Ay Tutulması, bundan sonra en erken 2037'de yaşanacak.

31.01.2018Dünya
2018 Ay Tutulması nasıl izlenir NASA Ay Tutulması yayınına başladı

2018 Ay Tutulması nasıl izlenir? NASA Ay Tutulması yayınına başladı

2018 Ay Tutulması 31 Ocak Çarşamba gününün en çok araştırılan konularından biri oldu. ABD ve Kanada'nın batı yarısında ve ayın bu akşam yükseldiği sırada Asya'da görülecek olan Ay Tutulması, NASA'nın yayınıyla canlı olarak takip edilebiliyor. 'Süper Kanlı Mavi Ay' TSİ 18.34'te Türkiye'den kısmen de olsa izlenebilecek. Peki 2018 Ay Tutulması nasıl izlenir?

30.01.2018Gündem
2018in ilk Ay Tutulması için geri sayım başladı... Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ne zaman

2018'in ilk Ay Tutulması için geri sayım başladı... Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ne zaman?

Ay Tutulması'nın ne zaman ve saat kaçta başlayacağına yönelik sorular erkenden başladı. 150 yıldan fazla süredir görülmeyen bir gökyüzü gösterisi olan Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması kısa süre sonra gerçekleşecek. Amerikan Havacılılık ve Uzay Ajansından yapılan açıklamada tutulmanın Kuzey Amerika'nın Batı sahillerinden Pasifik Okyanusu'nun doğu kıyılarına kadar bölgede doğrudan gözlemlenebileceği belirtildi. Peki Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması ne zaman?

29.01.2018Dünya
150 yılın en büyük gökyüzü olayı Kanlı Mavi Ay Tutulmasının sonunda hayatınızı değiştirebilir

150 yılın en büyük gökyüzü olayı Kanlı Mavi Ay Tutulması'nın sonunda hayatınızı değiştirebilir

1866 yılından beri yaşanmayan Kanlı Mavi Ay Tutulması, 31 Ocak’ta Türkiye de dahil birçok ülkede gözlemlenebilecek. Bu gece Ay tutulmasıyla birlikte “süper ay,” “mavi ay” ve “kanlı ay” aynı anda yaşanacak. “Nadir ay” denilen bu gökyüzü olayı için bilim insanları “Kaçırmayın” diyor. Astrologlar ise Aslan burcunda gerçekleşecek tutulmanın birçok burç üzerinde “hayatınızı ve ilişkilerinizi değiştirecek” etkileri olacağını söylüyor. İşte 31 Ocak öncesi tüm bilgiler ve burç yorumları...

6.01.2018Gündem
Bahçeli: 10 Temmuz dışında hiçbir kurultay tarihini tanımıyoruz

Bahçeli: 10 Temmuz dışında hiçbir kurultay tarihini tanımıyoruz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hak etmese de yargı kararlarına saygı duyacağız.10 Temmuz'daki kongrede tüzüğü de değiştireceğiz, seçimi de yapacağız; bunun dışında kurultay tarihi tanımıyoruz" dedi. Bahçeli, "Adaletin kalan izleri Rize’de çay tarlasında silinmiş, Kırşehir’de hakkın rahmetine kavuşmuştur" diye konuştu.

31.05.2016Gündem
Süper Ay tutulması hakkında bilinmesi gereken 4 şey

Süper Ay tutulması hakkında bilinmesi gereken 4 şey

Bu hafta sonunda, Pazar gününü Pazartesi'ye bağlayan gece Ay bir kez daha Dünya'nın gölgesinde kalacak.

25.09.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Yazın yeni hitleri ve akla getirdikleri

Mustafa Sandal ve Reset: Sadece şarkısının adı ‘Reset’ değil, Emina’dan boşandıktan sonra kendisini de resetlemiş/sıfırlamış gibi. Bir ara iyiden iyiye kamu spotlarında oynayan “aile babasına” bağlamıştı. 50’sine iki kalmış bir müzisyen yeniden seksi pop star olur mu, hep beraber göreceğiz.

30.07.2018

Kanlı ay tutulması

Ortaya çıkan bilgiler, ani gelişmeler, yüzleşilmesi gereken olaylar Tutulmaların etkileri 6 aydan 8 aya kadar uzayabilir. Bugün Koç burcunda meydana gelecek dolunay ay tutulması ilk kez olacak olaylara değil, uzun zamandır masada olan olaylara dikkat çekiyor.

7.10.2014

Öyle dese bile hainlik etmiş olmazdı

Tuba Ünsal bir röportajında şöyle söylemiş: “En mutlu yılımı yaşıyorum.”

28.07.2018

Kova burcunda AY TUTULMASI!  Diren. Devam et. İşini yap. Kendi yolunu bulacaksın.

27 Temmuz 2018'de Kova burcunda  21.yy'ın en uzun ay tutulması bugün gerçekleşiyor.

26.07.2018

Kova burcunda AY TUTULMASI! Bitişleri, yeni bir başlangıç oldukları için kutlayın

27 Temmuz 2018'de Kova burcunda  21.yy'ın en uzun ay tutulması GELİYOR!

22.07.2018

Yılın ilk ay tutulması…

Karakter sahibi insanların ruhu, her zaman yaralarla doludur; ama dert etmezler. 

30.01.2018

Beren Saat ikiz bebek annesi olabilir

Yeni yıldan hepimizin farklı beklentileri var. Hayaller sınırsız... Peki gökyüzü bizim için neler hazırlıyor? Dünyayı, Türkiye’yi ve bizleri neler bekliyor? Bu yanıtları almak ve merakımı gidermek için Astrolog Zeynep Turan ile buluştum, ekonomiden ünlülere, aklıma gelen her şeyi sordum. İşte enine boyuna 2018 analizi...

1.01.2018

KADERİMİZ 4 GEZEGENDE

O, sosyal medyanın fenomen astrologlarından. Takipçileri, neredeyse onun burç yorumlarına bakmadan sokağa adım atmıyor.

31.10.2015

Tam bir püsküllü bela olan kanlı ay tutulması bizi savaşa sürükleyebilir

“Merkür geri gidiyor, elektronik aletlerde sorunlar çıkabilir.” “Aman sakın o imzayı atma, çünkü ay boşlukta.” “Bir işe başlayacaksan yeni ayda başla.” Bu cümleler artık neredeyse günlük hayatımızın bir parçası haline geldi.

27.09.2015