EKSTRA
MENÜ

Kanlı Ay Tutulması

Kanlı Ay Tutulması haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kanlı Ay Tutulması hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 159 Kanlı Ay Tutulması haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kanlı Ay Tutulması Haberleri

27 Temmuz hangi burç ve burcu ne 27 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 27 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların doğduğu günde güneşin bulunduğu açıya göre değişir. Burçlar insanların karakterine önemli ölçüde etki eder. Sadece burçlar değil insanların karakterini ve kişiliğini yükselen burcu da etkiler. 27 Temmuz tarihinde dünyaya gelen kişiler, aslan burcuna mensup olur. 27 Temmuz hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
Kanlı Aya ‘Dur’ diyen Mehmetçik

Kanlı Ay'a ‘Dur’ diyen Mehmetçik

Dünyanın ilgiyle takip ettiği dün gece gerçekleşen Kanlı Ay tutulması, ülkemizden de izlendi.

27.05.2021Gündem
Kanlı ay tutulması ne zaman, saat kaçta Ay tutulması için geri sayım

Kanlı ay tutulması ne zaman, saat kaçta? Ay tutulması için geri sayım!

'Kanlı ay' adı verilen dünyada ender rastlanan bir ay tutulmasıyla ay kırmızı renge bürünüyor. Ender rastlanan bu doğa olayı için az bir zaman kaldı. Kanlı ay tutulmasının ne zaman, saat kaçta olacağını merak eden vatandaşlar öte yandan tutulmanın nereden gözlemlenebileceğini de araştırıyor. Peki, kanlı ay tutulması ne zaman, saat kaçta?

26.05.2021Gündem
Bugüne dikkat Astrolog Dinçer Günerden Süper Kanlı Ay uyarısı

Bugüne dikkat! Astrolog Dinçer Güner'den Süper Kanlı Ay uyarısı

Bugün gerçekleşecek olan ve Ay’ın kırmızı renge bürüneceği ‘Kanlı Ay Tutulması’ merakla bekleniyor.

26.05.2021Dünya
Ay tutulması ne zaman, Türkiyeden izlenecek mi Süper Çiçek Kanlı Ay tutulması Dünyayı meraklandırdı

Ay tutulması ne zaman, Türkiye'den izlenecek mi? 'Süper Çiçek Kanlı Ay' tutulması Dünya'yı meraklandırdı

Ay tutulmasının ne zaman gerçekleşeceği başta doğa tutkunları olmak üzere tüm dünyada sabırsızlıkla bekleniyor. Milyonlarca kişinin ilgisini aynı anda gökyüzüne çeken Ay tutulması ile dünya tarihi doğa olayına tanık olacak. "Çiçek" olarak anılan "Süper Ay" görünümü ile, tutulma sırasında Ay'ın büründüğü kızıl renkten ötürü "Kanlı Ay" olarak adlandıran Ay tutulması ülkemizden görülmeyecek. Ay tutulması ile Ayın tüm bu niteliklerini aynı anda görünür kılınacak. Peki, Ay tutulması ne zaman? İşte, 2021 Ay tutulması tarihi.

25.05.2021Gündem
Dünya merakla bekliyor... Süper Çiçek Kanlı Ay tutulması yarın gece gerçekleşecek

Dünya merakla bekliyor... "Süper Çiçek Kanlı Ay" tutulması yarın gece gerçekleşecek!

Tutulmalar göz kamaştırıcı astronomik olaylar arasında yer alıyor ve dünyada milyonlarca kişinin ilgisini aynı anda gökyüzüne çeviriyor. Yarın gece gerçekleşecek tutulma ise birçok açıdan ilginç. Dünya yarın gece gökyüzünde "Süper Ay" ile tam Ay tutulmasına aynı anda tanık olacak.

25.05.2021Dünya
Erdoğandan iş dünyasına: Yatırımda geç kalmayın

Erdoğan'dan iş dünyasına: Yatırımda geç kalmayın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Pendik’teki Teknopark İstanbul’un ikinci etabının açılış töreninde iş dünyasına çağrıda bulunarak, “Zaman yatırım zamanıdır. Topyekûn bir üretim seferberliğiyle, Türkiye’yi küresel bir yatırım merkezi yapacağız. Üzerimize düşen her şeyi biz yapıyoruz. Girişim de üzerine düşeni yapsın diyoruz. Sonra geç kalırsınız” dedi. Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

17.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buradan iş dünyamıza sesleniyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buradan iş dünyamıza sesleniyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Teknopark-İstanbul 2. Etap Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında "Buradan tüm iş dünyamıza sesleniyorum ki zaman yatırım zamanıdır. Hükümet olarak yatırım AR-GE istihdam desteği veriyoruz. Faizler düşmüş vaziyette. Şimdi üreticinin ciddi anlamda yatırım zamanıdır. Girişimci de üzerine düşeni yapsın diyorum sonra geç kalırsınız. Türkiye’yi en kısa zamanda 2023 hedeflerine kavuşturacağız" ifadelerini kullandı.

16.02.2020Gündem
2020 Süper Ay tutulması ne zaman Süper Ay nedir

2020 Süper Ay tutulması ne zaman? Süper Ay nedir?

Şubat ayı içinde gerçekleşecek olan Süper Ay doğa tutkunları tarafından heyecanla bekleniyor. Dolunayın daha parlak ve dünyaya yakın olduğu Süper Ay Kızıl Ay tutulması’ ya da ‘Kanlı Ay tutulması’ olarak da biliniyor. Uzmanlara göre Süper Ay'a bakmak için ise ekstra bir korumaya ihtiyaç yok. Peki, 2020 Süper Ay tutulması ne zaman? Süper Ay nedir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler.

7.02.2020Gündem
Süper Ay nedir Süper Ay ne zaman

Süper Ay nedir? Süper Ay ne zaman?

Ocak ayının ‘Süper Kanlı Ay Tutulması’ ve şubat ayının daha az dramatik ‘Süper Kanlı Ay’ndan kısa bir süre sonra yeni bir Süper Ay görünecek. Ay, normalden yüzde 14 daha büyük ve yüzde 30 daha parlak görünecek. Peki, Süper Ay nedir, nasıl izlenir? İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

20.03.2019Gündem
‘Kanlı Ay tutulması’ hastanede bitti

‘Kanlı Ay tutulması’ hastanede bitti

ABD’nin Florida eyaletinde geçen pazar gecesi ‘Kanlı Ay tutulması’nı izlemek ve fotoğraf çekmek için yola uzanan bir çifte polis arabası çarptı.

24.01.2019Dünya
2019’un ilk Ay tutulması

2019’un ilk Ay tutulması

Kuzey ve Güney Amerika ile Kuzey Avrupa’da tamamı, Avrupa ve Afrika’da ise parçalı olarak görülen 2019’un ilk Ay tutulması dün gerçekleşti.

22.01.2019Dünya
Kanlı ay tutulması İstanbulda kısmen görüldü

Kanlı ay tutulması İstanbul'da kısmen görüldü

Güneş, Ay ve Dünya'nın peş peşe dizilmesiyle oluşan tam Ay tutulması, İstanbul'da kısmen izlenebildi. Dünyanın ilgiyle takip ettiği kanlı Ay tutulması, bu sabah başladı. 'Kanlı Ay' olarak bilinen bu yılın tek Ay tutulması Avrupa, Afrika ve Amerika kıtalarından izlenebilirken, Türkiye’nin batı illerinde kısmen izlendi. İstanbul'da sabah saatlerinde gökyüzünü kaplayan bulutlar, ay tutulmasının net şekilde görülmesini engelledi.

21.01.2019Haber
Ay tutulması ne zaman Türkiyeden görülecek mi

Ay tutulması ne zaman? Türkiye'den görülecek mi?

Ay'ın atmosferdeki ışık etkisi sebebiyle turuncu ya da kızıl renkte görünmesinden dolayı 'Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması' olarak adlandırılan doğa olayının ne zaman yaşanacağı, vatandaşların merak ettiği konu oldu. Aynı zamanda 2019'un ilk ay tutulması özelliğini taşıyan 'Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması'nın ne zaman olacağını merak eden vatandaşlar, sorularına internetten yanıt arıyor. Peki, Ay tutulması ne zaman? Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması Türkiye'den izlenecek mi?

21.01.2019Gündem
Dünyadan Kanlı Ay Tutulması manzaraları

Dünyadan Kanlı Ay Tutulması manzaraları

Dünyanın dört bir yanından Kanlı Ay Tutulması manzaraları

21.01.2019Dünya
Güneş Tutulması ne zaman Parçalı Güneş tutulması nedir

Güneş Tutulması ne zaman? Parçalı Güneş tutulması nedir?

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Kanlı Ay tutulması ardından gözler Güneş tutulmasına çevrildi. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ulusal Gözlemevi’nin yayımladığı takvime göre yılın üçüncü Güneş tutulması, ağustos ayında izlenecek. Peki, Güneş Tutulması ne zaman? Parçalı Güneşi tutulması ne zaman?

2.08.2018Gündem
Googleda Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google'da Türkiye genelinde en çok yapılan aramalar

Google, geçtiğimiz haftayı kapsayan Türkiye'de yapılan aramaları açıkladı. İşte Türk insanının Google'da en çok yaptıkları aramalar..

31.07.2018Teknoloji
Ay tutulmasını tarihi kampüste izlediler

Ay tutulmasını tarihi kampüste izlediler

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü' tarafından düzenlenen 'Gözlem Geceleri' etkinliğinde, ay tutulmasını izleyen vatandaşlara tutulma hakkında bilgiler verildi.

28.07.2018Eğitim
İşte Kanlı Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

İşte Kanlı Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

21. yüzyılın en uzun "kanlı ay" tutulmasının yaşandığı bu gece; Dünya'nın Güneş ile Ay arasına gireceği tutulma sırasında yerkürenin gölgesi, 1 saat 43 dakika boyunca Ay'ın görünen yüzünü tamamıyla örttü. Türkiye’den de gözlenebilen tutulma, dün gece saat 20:13’te başladı ve 02:30 civarında sona erdi. İşte Kanlı Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

28.07.2018Gündem
Kanlı Ay yakalamaca... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

'Kanlı Ay' yakalamaca... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

21. yüzyılın en uzun "Kanlı Ay" tutulması Türkiye semalarında gözlemlendi. Vatandaşlar Kanlı Ay ile aynı karede fotoğrafta olabilmek için adeta şekilden şekle girdiler.

27.07.2018Gündem
Dünyada ‘kızıl ay’ paniği

Dünyada ‘kızıl ay’ paniği

Yüzyılın en uzun kanlı ay tutulması, beraberinde gerçekleşen ‘Mars manzarası’ nedeniyle kıyametin yaklaştığı teorilerini beraberinde getirdi.

27.07.2018Dünya
Kanlı Ay tutulması gerçekleşiyor... Ay tutulması canlı yayın

Kanlı Ay tutulması gerçekleşiyor... Ay tutulması canlı yayın

Tüm Dünya'nın merakla beklediği Kanlı Ay tutulması 20.13'te başladı. 21. yüzyılın en uzun Ay tutulması bu akşam gerçekleşiyor. Ay tutulması ertesi gün sabaha karşı 02.30'da sona erecek. Kanlı Ay tutulmasını izlemek için, Ay'ı ve gökyüzünü net biçimde görebileceğiniz bir konum ve bir sandalye yeterli olabilir.

27.07.2018Gündem
Kanlı Ay İstanbul semalarında

'Kanlı Ay' İstanbul semalarında

'Kanlı Ay' tutulması İstanbul'dan izlenmeye başladı. Yüzyılın en uzun süreli tutulması olarak değerlendirilen doğa olayı İstanbul'un birçok noktasından görülebiliyor. Dünya'nın, Güneş ile Ay arasına girmesi sonucu yerkürenin gölgesi 1 saat 43 dakika boyunca Ay'ın görünen yüzünü tamamen örtecek ve 'tam tutulma' gerçekleşecek.

27.07.2018Haber

Yazar Sonuçları

Kanıtlar olayın yönünü değiştirdi

Zamanında çok konuştuk. Çok eleştirdik.

27.05.2021

‘Spor ve inanç gibi konularda kimseyle tartışmaya girmeyin’

26 Mayıs’ta bir Ay tutulması meydana gelecek, bu dönem fanatik davranışlardan uzak durmak ve hoşgörülü olmak önemli. Türkiye’nin ‘kadersel’ bir döngüye girdiği bu tutulmada alacağı kararlar önümüzdeki yedi yılı etkileyecek.

22.05.2021

2020 galaksisi: Kaderine, vicdanının ışığında yol ver.

Günaydın yepyeni bir günden hepinize sevgili dostlarım.

18.12.2019

Seneye görüşürüz desem…

Kaç yaşına gelirsem geleyim bu espriyi seviyorum. Aman içinizden çok mu komik yani dediğinizi duysam da her yılı böyle sonlandırmakta benim eğlencem olsun. En azından bugün bana bu espriyle mesaj atanlar ya da “seneye görüşürüz Aygül” diyenlerle aramda özel bir gülümseme hali olacağından dolayı oldukça mutluyum. Çünkü biliyorum ki bu yazı okunmuş ve aynı şeyleri düşünüyoruz hissiyatı ile birbirimize gönülden bağlanacağız. Ve sanırım bu ince espriyi benim okuyucularımdan başka kimse anlamayacak. Aslında işin içinde incecik bir nüans olmuş olacak. Seviyorum içinde naif dokunuşlar olan duyguları…

1.01.2019

Gündüz dizisine dönen siyaset

O onu destekliyor, bu berikine düşman. Bir iktidar savaşı dönüyor. O karakter demiş ki “Şahsım hakkındaki bu dedikoduyu filanca yaydı”. O filanca karakter de hemen cevap vermiş: “Kendisi şöyle kaba, sıradan ve iftiracı”!

31.07.2018

Öyle dese bile hainlik etmiş olmazdı

Tuba Ünsal bir röportajında şöyle söylemiş: “En mutlu yılımı yaşıyorum.”

28.07.2018